The RationalistSkip to content
Petent bez prawa głosu???

This plot has expired

Sections of Forum » Społeczeństwo i kraj
Date of addingAuthorTitle
08-01-2020 11:08Arminius (25555 points)Petent bez prawa głosu???
Żydzi znowu wymierzyli stronie polskiej siarczysty policzek. Na imprezę pt. "World Holocaust Forum" zaprosili Prezydenta Polski w roli petenta, który pozbawiony prawa głosu miałby wysłuchać mentorskich oświadczeń i pouczeń ze strony Żydów i...Rosjan.
Tym razem jednakże - co napawa umiarkowanym optymizmem na przyszłość - strona polska zareagowała zgodnie z elementarną logiką - czyli na szczęście nie nadstawiła drugiego policzka do zainkasowania upokarzającego dubeltu.
Duda do Izraela nie pojedzie. W sytuacji jak wyżej jest to dobre rozwiązanie. Jeszcze lepszym byłoby połączenie decyzji jak wyżej z drugą, nakazującą natychmiastowe wycofanie polskiego kontyngentu z Iraku i mocne zdystansowanie się do polityki Izraela i USA w rejonie Bliskiego i Środkowego Wschodu w sytuacji zaostrzającego się konfliktu amerykańsko - żydowsko - perskiego. W kontekście zaistniałej sytuacji - za którą strona polska nie jest odpowiedzialna - umieranie polskich żołnierzy (czy narażanie jakichkolwiek polskich interesów w regionie) w obronie brudnych interesów Żydoameryki byłoby skandalicznym masochizmem.
Niech Pan wstanie całkiem z kolan Panie prezydencie!
Na marginesie warto zaakcentować, iż antypolska hucpa jak wyżej, jest firmowana - ipso facto - przez Instytut Yad Vashem, co tylko dodaje obrzydliwej pikanterii całej sytuacji.

"Nie będę brał udziału w wydarzeniu w Jerozolimie 23 stycznia, stanowisko całego polskiego rządu i moje było takie, że albo Polska będzie mogła tam zabrać głos, albo nie będę brał udziału w tym wydarzeniu - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej odniósł się do uroczystości, jakie odbędą się w Jerozolimie pod koniec miesiąca w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
- Stanowisko całego polskiego rządu i moje jako prezydenta jest jednoznaczne: albo Polska będzie mogła zabrać głos, albo prezydent Rzeczypospolitej nie powinien brać udziału w tym wydarzeniu - mówił prezydent po zakończeniu Rady Gabinetowej.
- W związku z tym komunikuję jednoznacznie, przesądziliśmy, że jako prezydent Rzeczypospolitej nie będę brał udziału w wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Jerozolimie 23 stycznia - oznajmił Duda."
www.salon2(*)-rocznicy-wyzwolenia-auschwitz
Author can remove replies violating regulations or out of topic.

Dragan Dargomier (5636 points)
(banned)
>Żydzi znowu wymierzyli stronie polskiej siarczysty policzek.

   Nie czuję się spoliczkowany. Wprawdzie mam obywatelstwo polskie, ale to tylko formalność. Godło i flagę mam osobiste, zamiast hymnu - mam mantry i mandale. Politycy podróżują we własnych interesach, a nie narodowych, a jeśli narodowych - to jest to naród specyficznie pojęty: naród interesów, które mnie nie dotyczą i nie obchodzą. Gdy władza narodowa podniesie na mnie rękę, to nie zawaham się jej tej ręki odrąbać.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 points)obowiązek cięcia ręki
>Gdy władza narodowa podniesie na mnie rękę, to nie zawaham się jej tej ręki odrąbać.

Rozumiem, że jeśli będzie to ręka narodowa żydowska, sięgająca po polskie (a jednak) pieniądze z tytułu tzw. zadośćuczynienia za krzywdy i majątek ( fura pieniędzy), to wówczas też pan będzie ciął jak na potomka ułanów przystało?
Dragan Dargomier (5636 points)
(banned)
Odp: obowiązek cięcia ręki

Niech się o to martwią ci, co mają w tym państwie największe udziały - oni zapłacą za to proporcjonalnie najwięcej. Jak nic się nie ma albo ma się to nic w banku ziemskim w kruszcu i twardej walucie, to jakoś się da.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 points)biednemu wiatr...
>Niech się o to martwią ci, co mają w tym państwie największe udziały - oni zapłacą za to proporcjonalnie najwięcej. Jak nic się nie ma albo ma się to nic w banku ziemskim w kruszcu i twardej walucie, to jakoś się da.


To pan nie wie że najbardziej tracą zawsze najbiedniejsi?

Back to the list of plots działu Społeczeństwo i kraj 
To write in this plot, you have to sign in


 


[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)