The RationalistSkip to content
Teoria wędrówki kier tektonicznych.

This plot has expired

Sections of Forum » Nauka
Date of addingAuthorTitle
02-10-2017 21:27Arminius (25555 points)Teoria wędrówki kier tektonicznych.
Pół wieku temu w czasopiśmie "Nature" opublikowano artykuł naukowy autorstwa Dana McKenzie oraz Roberta Parkera pt. " "The North Pacific: An Example of Tectonics on a Sphere". Tym samym sformułowana została teoria wędrówki kier tektonicznych, z całą pewnością najważniejsza - i jakże kompleksowa - koncepcja współczesnej geologii - tłumacząca dynamiczne zjawiska ziemskiej litosfery, takie jak dryf kontynentalny, orogeneza gór, usytuowanie i aktywność obszarów sejsmiczno - wulkanicznych.
Zgodnie z teorią jak wyżej powierzchnia kuli ziemskiej podzielona jak na szereg mniejszych i większych kier tektonicznych (zawsze się rozkoszuję nazwą: Juan de Fuca plate) które znajdują się w ciagłych ruchu. Ruch ów może być różny. Kry litosfery mogą bowiem przesuwać się względem siebie, odsuwać się od siebie, kolidować ze sobą (powstawanie gór), scierać się ze sobą (aktywność sejsmiczno - wulkaniczna).
Podstawowy zrąb teorii wędrówki płyt tektonicznych sformułował wybitny niemiecki meteorolog i polarnik Alfred Wagener. Był on twórcą konceptu nazwanego dryfem kontynentalnym zakladającym przemieszczanie się kontynentów. Do sformułowania owej teorii skłoniły go - między innymi - zachodzące na siebie linie brzegowe kontynentów, w szczególności Ameryki Południowej i Afryki.



"It tells us why the Himalayas are so tall; why Mexico experiences damaging earthquakes; why Australia developed a diverse group of marsupials; and why Antarctica went into a deep freeze.
But when you're on the inside of the bubble, trying to make all the pieces of evidence fit into a coherent narrative - the solution seems very far from obvious.
"We had no idea what were the cause of earthquakes and volcanoes and things like that," recalls Dan McKenzie. "It's extraordinarily difficult now to put yourself back into the state of mind that we had when I was an undergraduate. And of course, the ideas I came up with are now taught in primary school."
McKenzie is regarded as one of the architects of modern plate tectonics theory.
In 1967, he published a paper in the journal Nature called "The North Pacific: An Example of Tectonics on a Sphere" with Robert Parker, another Cambridge University graduate.
It drew on a rash of post-war discoveries to paint a compelling picture of how the sea floor in that part of the globe was able to move, much like a curved paving stone, initiating earthquakes where it interacted with the other great slabs of solid rock covering the Earth."

"Although seen as an "aha!" moment, it was actually a long run-up to that point with a group of committed scientists all sprinting and dipping for the line in 1966/67/68.
The story goes back to 1915 to Alfred Wegener, the German polar explorer and meteorologist, who we most associate with the idea of continental drift.
Wegener could see that the continents were not static, that they must have shifted over time, and that the coastlines of South America and Africa looked a suspiciously snug fit, as if they were once joined together. But he couldn't devise a convincing mechanism to drive the motion."

www.bbc.com/news/science-environment-41472281
Author can remove replies violating regulations or out of topic.

Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Wiadomości na poziomie podręcznika do gimnazjum. Żałosne. Czy takimi oczywistościami wypada zaśmiecać Forum?


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)śmieci forumowe
>Wiadomości na poziomie podręcznika do gimnazjum. Żałosne. Czy takimi oczywistościami wypada zaśmiecać Forum?

Plecie Pan duby smolone, które w zsadzie należy zakwalifikować jako owo zaśmiecanie forum jak wyżej. Zdecydowana większośc ludzi w Polsce - i chyba też na świecie - nie ma pojęcia o teorii wedrówek płyt tektonicznych.

Miast zaśmiecać forum emocjonalnymi filipikami jak wyżej - napisz Pan coś ciekawego o jakimś aspekcie owej teorii. Z przyjemnością poczytam
Wera (1540 points)Odp: śmieci forumowe
>>Wiadomości na poziomie podręcznika do gimnazjum. Żałosne. Czy takimi oczywistościami wypada zaśmiecać Forum?
>Plecie Pan duby smolone, które w zsadzie należy zakwalifikować jako owo zaśmiecanie forum jak wyżej. Zdecydowana większośc ludzi w Polsce - i chyba też na świecie - nie ma pojęcia o teorii wedrówek płyt tektonicznych.
>Miast zaśmiecać forum emocjonalnymi filipikami jak wyżej - napisz Pan coś ciekawego o jakimś aspekcie owej teorii. Z przyjemnością poczytam
>
www.profes(*)eografii-dla-klasy-I-gimnazjum

...
Arminius (25555 points)
>>>Wiadomości na poziomie podręcznika do gimnazjum. Żałosne. Czy takimi oczywistościami wypada zaśmiecać Forum?
>>Plecie Pan duby smolone, które w zsadzie należy zakwalifikować jako owo zaśmiecanie forum jak wyżej. Zdecydowana większośc ludzi w Polsce - i chyba też na świecie - nie ma pojęcia o teorii wedrówek płyt tektonicznych.
>>Miast zaśmiecać forum emocjonalnymi filipikami jak wyżej - napisz Pan coś ciekawego o jakimś aspekcie owej teorii. Z przyjemnością poczytam
>>
>www.profes(*)eografii-dla-klasy-I-gimnazjum
>...

No właśnie. Wiekszość ludzie nie ma o tym zielonego pojęcia.
Arminius (25555 points)geologiczny kreacjonista
Portal Racjonalista.pl <lp.atsilanojcar@gniliam>
21:31 (17 minut temu)

Czytelnik 'Alderyk Olrzyk' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Teoria wędrówki kier tektonicznych.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,750985

Profil czytelnika: www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,52761

Pan jest geologicznym kreacjonistą? Występuje Pan przeciwko teorii kier tektonicznych????
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: geologiczny kreacjonista

>Pan jest geologicznym kreacjonistą? Występuje Pan przeciwko teorii kier tektonicznych????

Znowu używa Pan dwóch kont? Proszę pamiętać, że jest to sprzeczne z regulaminem.


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)jednak kreacjonista???
>>Pan jest geologicznym kreacjonistą? Występuje Pan przeciwko teorii kier tektonicznych????
>Znowu używa Pan dwóch kont? Proszę pamiętać, że jest to sprzeczne z regulaminem.

Nie używam dwóch kont. Komentator Wera to nie ja. A pana już nie stać na argument zdźebko bardziej merytoryczny. Argument z kontem bowiem i regulaminem - to próba donosu na poziomie przedszkola
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: jednak kreacjonista???

>Nie używam dwóch kont. Komentator Wera to nie ja. A pana już nie stać na argument zdźebko bardziej merytoryczny. Argument z kontem bowiem i regulaminem - to próba donosu na poziomie przedszkola

Ja tylko niewinnie pytam, bo pamiętam, że kiedyś miał już Pan tu takie problemy. Sprawa, nie wiedzieć czemu, zakończyła się polubownie, mimo że to było dość poważne przewinienie (dostawianie sobie punktów i tym podobne praktyki). Chciałem tylko o tym przypomnieć Forumowiczom, którzy to przeoczyli bądź są na Forum od niedawna, by wiedzieli, z kim mają do czynienia.


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)niewiniątko?
>>Nie używam dwóch kont. Komentator Wera to nie ja. A pana już nie stać na argument >zdźebko bardziej merytoryczny. Argument z kontem bowiem i regulaminem - to próba >donosu na poziomie przedszkola
>Ja tylko niewinnie pytam...

To niewinność typu talmudycznego - mająca w sobie jednoznaczne cechy swoistej prowokacji. Charakteryzuje sfrustrowanych osobników których nie stać na meytoryczną polemikę.



>bo pamiętam, że kiedyś miał już Pan tu takie problemy. Sprawa, nie wiedzieć czemu, >zakończyła się polubownie, mimo że to było dość poważne przewinienie (dostawianie >sobie punktów i tym podobne praktyki). Chciałem tylko o tym przypomnieć >Forumowiczom, którzy to przeoczyli bądź są na Forum od niedawna, by wiedzieli, z >kim mają do czynienia.

Sprawa nie została w zasadzie do końca "załatwiona". Bo jeżeli osoba która pozostaje ze mną we wspólnym gospodarstwie domowym nie może korzystać z tego samego komputera - mając inny nick i.... inne poglądy - to jest to rodzaj nieporozumienia.

>Chciałem tylko o tym przypomnieć Forumowiczom, którzy to przeoczyli bądź są na >Forum od niedawna, by wiedzieli, z kim mają do czynienia.

To jest z kolei przyklad talmudycznego altruizmu. Charakteryzuje osobników lubujących się w organizowaniu nagonek na bliźnich.
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: niewiniątko?

>To niewinność typu talmudycznego - mająca w sobie jednoznaczne cechy swoistej prowokacji. Charakteryzuje sfrustrowanych osobników których nie stać na meytoryczną polemikę.

To niech się Pan tak nie frustruje!

>Sprawa nie została w zasadzie do końca "załatwiona". Bo jeżeli osoba która pozostaje ze mną we wspólnym gospodarstwie domowym nie może korzystać z tego samego komputera - mając inny nick i.... inne poglądy - to jest to rodzaj nieporozumienia.

Warto mieć takie "nieporozumienia" na oku, zwłaszcza jeśli "zupełnie przypadkowo" lubią się powtarzać z trudną do wytłumaczenia regularnością.

>To jest z kolei przyklad talmudycznego altruizmu. Charakteryzuje osobników lubujących się w organizowaniu nagonek na bliźnich.

Widzę, że jednak dręczą Pana wyrzuty sumienia z powodu tych potoków antysemickich pomyj, jakie Pan tu wylewa. Może trzeba to potraktować jako szansę na normalność, darowaną Panu od losu???


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)Czarowanie
>>To niewinność typu talmudycznego - mająca w sobie jednoznaczne cechy swoistej prowokacji. Charakteryzuje sfrustrowanych osobników których nie stać na meytoryczną polemikę.
>To niech się Pan tak nie frustruje!
>>Sprawa nie została w zasadzie do końca "załatwiona". Bo jeżeli osoba która pozostaje ze mną we wspólnym gospodarstwie domowym nie może korzystać z tego samego komputera - mając inny nick i.... inne poglądy - to jest to rodzaj nieporozumienia.
>Warto mieć takie "nieporozumienia" na oku, zwłaszcza jeśli "zupełnie przypadkowo" lubią się powtarzać z trudną do wytłumaczenia regularnością.
>>To jest z kolei przyklad talmudycznego altruizmu. Charakteryzuje osobników lubujących się w organizowaniu nagonek na bliźnich.
>Widzę, że jednak dręczą Pana wyrzuty sumienia z powodu tych potoków antysemickich pomyj, jakie Pan tu wylewa. Może trzeba to potraktować jako szansę na normalność, darowaną Panu od losu???
>
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska

>


Czyż nie szkoda Panu czasu na wdawanie się z takim jak ja indywiduum w jałowe polemiki???
A potem Pan narzeka, iż tabloidyzuję Forum. Zamiast krakać, napisz pan coś nietabloidalnego, żeby przynajmniej trochę zneutralizować tabloidyzację jak wyżej, którą podobno uprawiam. Nie tak dawno dokonał Pan sui generis plagiatu mojego konceptu - i zainicjował publikację tekstów z serii "Czarujące cytaty". Bez obawy, nie podam Pan do sądu za plagiat - więc proszę chwycić za pióro i napisać coś...czarującego.
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: Czarowanie

>Czyż nie szkoda Panu czasu na wdawanie się z takim jak ja indywiduum w jałowe polemiki???

Gdzież Pana zdaniem zniżyć się miałem do takiego poziomu???

>A potem Pan narzeka, iż tabloidyzuję Forum.

Zdawało się Panu, nie po raz pierwszy zresztą.

>Zamiast krakać, napisz pan coś nietabloidalnego, żeby przynajmniej trochę zneutralizować tabloidyzację jak wyżej, którą podobno uprawiam.

'Tabloidyzacja' to taki eufemizm od 'szmatławstwa'?

>Nie tak dawno dokonał Pan sui generis plagiatu mojego konceptu - i zainicjował publikację tekstów z serii "Czarujące cytaty". Bez obawy, nie podam Pan do sądu za plagiat - więc proszę chwycić za pióro i napisać coś...czarującego.

Ależ ja się żadnego oskarżenia o plagiat nie obawiam.

"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)odi et amo
Ależ ja się żadnego oskarżenia o plagiat nie obawiam.

Sprawia Pan wrażenie osobnika dotkniętego syndromem odi et amo. Jest pan z jednej strony zafascynowany moimi wątkami, z drugiej jednakże strony - nienawidzi ich Pan. To niebezpieczny syndrom - może prowadzić do rozszczepoienia jaźni.
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: odi et amo

>Sprawia Pan wrażenie osobnika dotkniętego syndromem odi et amo. Jest pan z jednej strony zafascynowany moimi wątkami, z drugiej jednakże strony - nienawidzi ich Pan. To niebezpieczny syndrom - może prowadzić do rozszczepoienia jaźni.

Ach, sądzę, że to najlżejsza z przypadłości, jaka skłoniła mnie do czytania Pana wątków. Proszę, niech Pan mnie i wszystkich Sz. Czytelników oświeci, jaka jeszcze bardzo brzydka moja choroba mogłaby temu sprzyjać?


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Wera (1540 points)Odp: jednak kreacjonista???

>Nie używam dwóch kont. Komentator Wera to nie ja. A pana już nie stać na argument zdźebko bardziej merytoryczny. Argument z kontem bowiem i regulaminem - to próba donosu na poziomie przedszkola

Zaraz... ktoś tu uważa, że jestem altem Arminiusa?
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)

>Zaraz... ktoś tu uważa, że jestem altem Arminiusa?

Z tego, co się orientuję, to chyba sam Arminius.


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)Id fecit cui bono
>>Zaraz... ktoś tu uważa, że jestem altem Arminiusa?
>Z tego, co się orientuję, to chyba sam Arminius.

Id fecit cui bono. Prawda zawarta w tej łacińskiej sentencji obnażyła Pan talmudyczne krętactwa.
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: Id fecit cui bono

>Id fecit cui bono. Prawda zawarta w tej łacińskiej sentencji obnażyła Pan talmudyczne krętactwa.

Jak Pan doskonale wie, zawsze sobie cenię Pana obelgi jako największe komplementy.


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)z kindersztubą
>>Id fecit cui bono. Prawda zawarta w tej łacińskiej sentencji obnażyła Pan talmudyczne krętactwa.
>Jak Pan doskonale wie, zawsze sobie cenię Pana obelgi jako największe komplementy.

To nie obelgi - to stwierdzenie faktów z zachowaniem pełnej kindersztuby.
Arminius (25555 points)Alderyk Olrzyk
>>Nie używam dwóch kont. Komentator Wera to nie ja. A pana już nie stać na argument zdźebko bardziej merytoryczny. Argument z kontem bowiem i regulaminem - to próba donosu na poziomie przedszkola
>Zaraz... ktoś tu uważa, że jestem altem Arminiusa?

Tak, Alderyk Olrzyk tak suponuje - ale proszę mu wybaczyć. Ja Mu wybaczyłem.

Oto jego wpis:

"Znowu używa Pan dwóch kont? Proszę pamiętać, że jest to sprzeczne z regulaminem."

Z kontekstu, ukladu i chronologii wpisów wynikałoby że chodzi o Panią (proszę sobie prześledzic wpisy jak wyżej). Chyba że pisze już wszystko co Mu ślina na język przyniesie - bez składu i ładu.
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: Alderyk Olrzyk

Proszę się nie hamować! Jazda, śmiało!

"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)szarże
>Proszę się nie hamować! Jazda, śmiało!

A z czym miałbym się hamować??? Pan sprawia wrażenie jakby brał udział w kalwaleryjskiej szarży. Proszę uważać, bo kozietulszczyzna prowadzi do niepotrzebnych rozczarowań.
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: szarże

Dawaj, dawaj!


"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Arminius (25555 points)do das dare dedi datum?
>Dawaj, dawaj!

Co mam dać?
Alderyk Olrzyk (19376 points)
(banned)
Odp: do das dare dedi datum?

>Co mam dać?

Już wystarczy. Serdecznie a bardzo pokornie Panu za to dziękuję!

"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Wera (1540 points)Odp: Teoria wędrówki kier tektonicznych.
Tak... i o czym chcesz rozmawiać? Czy to ma być dla kogokolwiek nowość?
Arminius (25555 points)to przechodzi zielone pojęcie
>Tak... i o czym chcesz rozmawiać? Czy to ma być dla kogokolwiek nowość?

Dal ogromnej części ludzi. Przecież ludzie o tym nie mają zielonego pojęcia.
Wera (1540 points)Odp: to przechodzi zielone pojęcie
>>Tak... i o czym chcesz rozmawiać? Czy to ma być dla kogokolwiek nowość?
>Dal ogromnej części ludzi. Przecież ludzie o tym nie mają zielonego pojęcia.
>
O tym się dosłownie uczy w gimnazjum. Większość Polaków ukończyła gimnazjum.

www.profes(*)eografii-dla-klasy-I-gimnazjum
szarley (55033 points)
>Większość Polaków ukończyła gimnazjum.

Doprawdy?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wera (1540 points)
>>Większość Polaków ukończyła gimnazjum.
>Doprawdy?

No dobrze, jak nie gimnazjum, to dłuższą podstawówkę.
Arminius (25555 points)
>>>Większość Polaków ukończyła gimnazjum.
>>Doprawdy?
>No dobrze, jak nie gimnazjum, to dłuższą podstawówkę.
>

Załóżmy, iż większość Polaków ma maturę - i co z tego? Przecież oni nie mają zielonego pojęcia o teorii jak wyżej.
Wera (1540 points)

>Załóżmy, iż większość Polaków ma maturę - i co z tego? Przecież oni nie mają zielonego pojęcia o teorii jak wyżej.

Proszę udowodnić, że nie wiedzą. Jakaś ankieta?
ZaKotem (8733 points)
>Załóżmy, iż większość Polaków ma maturę - i co z tego? Przecież oni nie mają zielonego pojęcia o teorii jak wyżej.

Myślę, że użytkownicy tego forum pojęcie mają, natomiast mało kto wie, że jest owa teoria dziełem Niemca. Bo przecież o to chodziło, prawda? Coś pożytecznego - Niemiec, coś szkodliwego - Żyd. I tak bez końca. Może ktoś załapie.
Arminius (25555 points)ignoramus at ignorabimus?
>Myślę, że użytkownicy tego forum pojęcie mają, natomiast mało kto wie, że jest owa teoria dziełem Niemca. Bo >przecież o to chodziło, prawda? Coś pożytecznego - Niemiec, coś szkodliwego - Żyd. I tak bez końca. Może ktoś >załapie.

Pan sądzi, iż BBC jest filogermańska i antysemicka????

"Although seen as an "aha!" moment, it was actually a long run-up to that point with a group of committed scientists all sprinting and dipping for the line in 1966/67/68.
The story goes back to 1915 to Alfred Wegener, the German polar explorer and meteorologist, who we most associate with the idea of continental drift.
Wegener could see that the continents were not static, that they must have shifted over time, and that the coastlines of South America and Africa looked a suspiciously snug fit, as if they were once joined together. But he couldn't devise a convincing mechanism to drive the motion."

Na marginesie. "Owa" teoria nie jest "dziełem Niemca". Wegener stworzył pod nią podwaliny - to istotna różnica. Przykład ignorancji jak wyżej przemawia za tym, iż o teorii wędrówki kier kontynentalnych jak najbardziej wskazanym jest wspominać - gdy nadarza się ku temu okazja. A że Wegener wielkim był i miał ogromny wkład w rozwój nauki - to fakt obiektywny i jak najbardziej nadający się do propagowania. Pan przecież nie jest ciemnogrodzianinem???

Wera (1540 points)Odp: to przechodzi zielone pojęcie
>Myślę, że użytkownicy tego forum pojęcie mają, natomiast mało kto wie, że jest owa teoria dziełem Niemca. Bo przecież o to chodziło, prawda? Coś pożytecznego - Niemiec, coś szkodliwego - Żyd. I tak bez końca. Może ktoś załapie.

O, to Pan Arminius jest po prostu neonazistą? Nie znam innych, więc nie przyszło mi na myśl. To ma sens.
Arminius (25555 points)sens nasz kochany
>>Myślę, że użytkownicy tego forum pojęcie mają, natomiast mało kto wie, że jest owa teoria dziełem Niemca. Bo przecież o to chodziło, prawda? Coś pożytecznego - Niemiec, coś szkodliwego - Żyd. I tak bez końca. Może ktoś załapie.
>O, to Pan Arminius jest po prostu neonazistą? Nie znam innych, więc nie przyszło mi na myśl. To ma sens.

Sens ma teoria wędrówki kier tektonicznych - której podwaliny położył - jak słusznie zauważył komentator zaKotem - Niemiec Alfred Wegener. Poglądy polityczne Arminiusa - nie mają w tej materii żadnego znaczenia.
Wenancjusz (16441 points)Odp: to przechodzi zielone pojęcie
>>>Większość Polaków ukończyła gimnazjum.
>>Doprawdy?
>No dobrze, jak nie gimnazjum, to dłuższą podstawówkę.
>
Jeśli matoł się starzeje wyraźnie po zostawaniu każdej klasie po dwa razy.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
olson (9993 points)
(banned)
>>Większość Polaków ukończyła gimnazjum.
>Doprawdy?

No i czemu służy takie czepianie się słówek?
Wenancjusz (16441 points)
>>Większość Polaków ukończyła gimnazjum.
>Doprawdy?

Coś się dzieje! Ktoś mówi o większości Polaków posiadających świadectwo ukończenia gimnazjum.
Czy mamy ulegać propagandzie o doskonałości grzebania przez osoby do tego nie powołane i nieprzygotowane, przy systemie oświaty polskiej? Te co roczne nieomalże reformy i udoskonalenia w metodyce procesu nauczania, robią tylko zamęt i chaos. Wszystkie zmiany są niedopracowane do końca i przez to nie warte niczego!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Back to the list of plots działu Nauka 
To write in this plot, you have to sign in


 


[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)