The RationalistSkip to content


We have registered
148.034.280 visits
There are 7284 articles   written by 1061 authors. They could occupy 28728 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2962 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
Damian - STS
Tutaj, jakby ktos byl zainteresowany, podobno "prawdziwy" Stary Testament (bez przeklaman demona YHWH, ktory podal sie za Boga i zwiodl rod Kaina - Zydow), ktory publikuje w odcinkach wnuczka wiedzmy slowianskiej.

www.myslowianie(*)ary-testament-slowian-czesc-1/
Author: Damian  Date: 28-09-2017
Reklama
Klopton - @Małgorzata Brojek
Czytanie i analizowanie Biblii dosłownie (do tego wersji tłumaczonej) jest mało poważne, to nie służy studiowaniu a jedynie zapoznawaniu się z materiałem do studiowania. Polecam komentarze rabinów, kabałę, tam jest wszystko wyjaśnione i każda dwuznaczność rozwiania. I tak np:
- w Pięcioksięgu nie pada ani razu słowo Bóg (jest to pojęcie współczesne, wzięte z okresu helleńskiego, wynik tłumaczeń), mamy Elohim, El i JHWH i to są 3 różne rzeczy i żadna nie dotyczy monoteistycznego Boga bo czegoś takiego nie ma. Absolut nie jest Bogiem.
- Wszechświat został stworzony przez 7 Elohim a nie przez jednego Boga, podobnie i Człowiek Rdz 1.26, z czego jeden z tych siedmiu Elohim "troszczył się o ludzi" i jego przejaw (nie mylić z imieniem) zapisuje się tj. szyfrem JHWH z czego powstaje tzw Drzewo życia 10 sefir.
- monoteizm nie był znany Izraelitom, to znowu okres helleński, w Pięcioksięgu wyraźnie wiele razy mówi się o różnych bogach, o walce pomiędzy bogami itd. i Jakub walczy z Elohim Ezawa (Edomici) tak jak potem Mojżesz będzie walczył z Elohim Egiptu.
- Elohim to trudne do odszyfrowania słowo. Bóg jest kiepskim tłumaczeniem teologii, z naukowej perspektywy jest to bardziej - życiodajna pra-zasada biologiczna/ewolucyjna.
Author: Klopton  Date: 28-09-2017
kobieta - "zdublowana etyka" ?   1 na 1
"Będziesz się zwał Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi".

To brzmi groznie!
Author: kobieta  Date: 28-09-2017
Klopton
"walczyłeś z Bogiem i ludźmi" nie ma nic wspólnego z etyką.
Jak wiadomo Izaak miał dwóch synów Ezawa i Jakuba którzy mieli być ojcami dwóch wielkich narodów. Ten drugi, młodszy, za podstępem Rebeki (matki) otrzymał błogosławieństwo od ojca przyrzeczone Ezawowi, za co Ezaw go znienawidził i przez co Jakub musiał uciekać. Rebeka nie chciała Ezawa, wbrew woli Izaaka, bo wiązał się on z kobietami z Kanaan, a one czciły bogów wrogich JHWH.
Z racji tego, że w zdarzenie naturalne wmieszał się podstęp ludzki (czyn Rebeki) musiało nastąpić rozstrzygnięcie sporu, albo inaczej próba i tą próbą jest walka Jakuba z ludem Edomu na płaszczyźnie fizycznej, bo został zaatakowany w drodze do domu, a na płaszczyźnie metafizycznej jest to walka z elohim(bogiem) Edomu. Jakub wygrywając przeszedł próbę i udowodnił, że jest godzien być pra-ojcem Izraela.
Wcześniej taką próbę przechodzi Abraham składając ofiarę z syna, potem podobne przechodzi Mojżesz walcząc z faraonem, JHWH sprawdza czy są oni godni jego reprezentacji. Na etykę tutaj nie ma miejsca, ona się rodzi dużo później, do Mojżesza Izrael jest jeszcze "na linii produkcyjnej", tworzy się.
Author: Klopton  Date: 28-09-2017
Arminius - miejsce etyki  -1 na 1
>Na etykę tutaj nie ma miejsca, ona się rodzi dużo później, do Mojżesza Izrael jest jeszcze >"na linii produkcyjnej", tworzy się.
 
 
Tym niemniej jednak owa etyka, po zejściu z lini produkcyjnej - staje się fundamentem cywilizacji żydowskiej i jest takową do dziś. Dzisiaj rabini w armii izraelskiej porównują Plaestyczyków do starożytnych Amalekitów - nawołując do walki z nimi w duchu - jak widać - sensu stricto starotestamentowym.

Author: Arminius  Date: 28-09-2017
Klopton   1 na 1
To co się dzisiaj dzieje to już jest całkowitym postawieniem wszystkiego na głowie.

Kiedyś ludy zamieszkujące tamte rejony specjalizowały się w składaniu ofiar z ludzi, praktykowaniu orgii seksualnych, kanibalizmu, w grabieżach i wojnie. Izraelici na ich tle byli rzeczywiście "narodem wybranym" bo tępili te praktyki zastępując je prawami z Dekalogu, moralnością. Niestety Salomon doprowadzając do pokoju w regionie doprowadził też i do zmieszania się ludu i kultów z wrogami (sam sobie w śród nich szukał żon), wszystko wróciło do punktu wyjścia, uległo degradacji i przerodziło się w monoteistyczną religię Judaizmu w której to teologowie/rabini zaczęli spierać się o interpretację Pisma. Podziały i ruchy reformacyjne w środowisku żydowskim są takie same jak u chrześcijan i innych religii.
Co jednak najciekawsze - wiele wskazuje na to, że 80% Żydów na świecie to nie Semici, tylko żydzi aszkenezyjscy, nie są narodem wybranym, nie są potomkami Sema, Hebrajczyków, ich przodkowie wywodzą się od Chazarów z Kaukazu i Azji śr. i przeszli na Judaizm IXw. Palestyna im się więc formalnie nie należy.
Author: Klopton  Date: 28-09-2017
Klopton - c.d.   1 na 1
Co jeszcze ciekawsze: - istniała taka postać jak Szabetaj Cewi który to ogłosił się Mesjaszem i stwierdził, że skoro Izraelici polegli w misji zbudowania Królestwa Bożego na Ziemi, to od teraz misją Żydów jest zbudowanie Piekła na Ziemi i szerzenie zła, bo to jedyna opcja aby Mesjasz wybawił ludzkość. W innym wypadku będzie ona powtarzać w koło historię. Szabetaj miał bardzo wielu wyznawców, szacuje się że ponad milion, co było sporą liczbą w XVII w.
Myślę, że nie będzie przesadą sądzić, iż wielu współczesnym Żydom, tym najbogatszym od finansjery, wielkich korporacji i syjonizmu taka heterodoksja jest bardzo na rękę. Usprawiedliwia ona "moralnie" każde działanie w imię poszerzania zysku. Można więc ze spokojnym sumieniem wyciąć cały las z Amazonii dla zysku i do tego "wypełniać misję od Boga oczekując nagrody w Niebie"
Świat naszej ery jest odwrotnością świata przed naszą erą, co ma plusy i minusy :)
Author: Klopton  Date: 28-09-2017
ederlezi - @Klopton- racja
Zgadzam się całkowicie z Kloptonem. Branie Biblii dosłownie to bezsens. Doszukać się tam można wszystkiego. Księga pisana nie wiadomo przez kogo przez setki lat. Tam był politeizm ale usunięty przez kapłanów, tyle , że kilka fragmentów przeoczyli. Widać wyraźnie, że religia ta wymieszała się z innymi religiami Kanaanu- stąd takie postacie jak Belzebub (Baal), Eszter (Isztar). Żydzi to naród mieszany- składanka kilkunastu nacji Bliskiego Wschodu (stąd wśród nich blondyni i rudzi się trafiają). I mieszanka religijna. Na pocieszenie- Izrael nigdy nie prowadził wojen, które są opisane w Biblii. To zmyślone, a naprawdę to była pokojowa asymilacja z ludami Kanaanu. Po prostu propaganda dla odstraszenia wrogów.
Author: ederlezi  Date: 30-09-2017
kobieta - Analiza porownawcza...
Stare ksiegi dobrze jest analizowac z perspektywy zdefiniowania wladzy i wiedzy w tamtych czasach. Czy Achilles, Agamemnon i Odyseusz, w gruncie rzeczy nie byli szefami mafii. Bohaterowie Iliady i Odysei Homera sa uwazani za silnych mezczyzn, wzor dla naszej cywilizacji, a przeciez ich wladza opierala sie na przemocy i grozbie odwetu. Spoleczenstwo poczatkow miasto-panstwo (700-480 pne), po nim kolejny demokratyczny model spoleczny (400-300 pne), ktory wykreowano jako rozwiazanie awaryjne w celu zahamowania przemocy elit, i uruchomienia aspektu ochrony obywateli przez panstwo. Kiedy homerowski monopol przemocy i dostepnosc do broni zostaly zahamowane, utworzono system demokratyczny ze zgromadzeniami ludu i sadami w celu unikniecia krwawej wojny domowej. Wspolny obywatelski dostep do zapobiegania przemocy i agresji elit, doprowadzil do rownosci, co z kolei wykreowalo demokracje i wplynelo na przeplywy kulturowe. Stare ksiegi to doskonaly filtr do analizy wspolczesnych porzadkow spolecznych.
Author: kobieta  Date: 07-10-2017
kobieta - Wladza i wiedza cywilizacji Wschodu
Przepraszam Pani Autorko, ale ja sprobuje pokazac jeszcze inna strone religii, ktora jest wplecione w struktury i systemy wladzy. Religia Strotestamentowa (ST) jest koncepcja Wschodu, religia Nowotestamentowa (NT)i filozofia grecka sa koncepcja cywilizacji Zachodu. Z tych zrodel wyplywa porzadek spoleczny naszej czesci swiata. Wiedza w tym temacie, ulatwia nam zrozumienie zjawisk zachodzacych w strukturach wladzy i w polityce.
Wladza i wiedza - koncepcja Rzymu Wschodniego:
Po podziale imperium na Rzym Zachodni i Bizancjum (Wschodni), upadla wladza cesarska Rzymu Zach. w 467 r, rozwoj Bizancjum kwitl.
W V w. cesarz Justynian I przyjmuje Starotestamentowa (ST) koncepcje wladzy krolewskiej, krola zydowskiego Saula.
Wladca jest wybrany przez Boga - "namaszczony", w ten sposob otrzymuje pewne wewnetrzne cechy boskie; z tego powodu rzadzi bez ograniczen (samowladca, autokrator), wladze rozdaje w dol, daje ja i odbiera bez ograniczen. Obowiazkiem wladcy i rzadu jest ochrona jednosci Kosciola (Cerkiew), od roku 1917 nauk komunizmu/bolszewizmu. Najpierw Kosciol, nastepnie partia i system komunizmu podporzadkowane sa wladcy: carowi lub I sekretarzowi partii, to stanowi tresc panstwa i jest sensem jego istnienia.
Author: kobieta  Date: 08-10-2017
kobieta - III Rzym - Moskwa
Po upadku Bizancjum w 1453 r. Rosja przejmuje atrybuty wladzy: kompilacja panstwa i Kosciola z calkowita integracja wladzy. Cesarz Justinian I odrzucil filozofie grecka, zamknal Akademie Platona, zrodlem wiedzy byly prawdy objawione ST.

Przejecie wladzy przez bolszewikow w 1917 r. zaskakujaco laczy sie ze starymi zasadami wladzy Rosji, w dalszej perspektywie Rzymu Wschodniego, zarowno pod wzgledem zasad wladzy, jak i wiedzy: "Cala wladza dla Sowjetow" lub "Przewodnia rola partii". Wg. Marksa, rozwoj spoleczenstwa regulowany jest tymi samymi prawami co cala przyroda. Ze wzgledu na znajomosc tych praw, komunistyczna partia ma wylaczne prawo do nieograniczonej wladzy wg zasady "wiodacej roli partii". Prawda znajduje sie w pismach "klasykow" komunizmu. Istnieje w taki sam sposob, jak to bylo "wczesniej" w Biblii. Dlatego pisama (dziela) stanowia podstawe do zrozumienia funkcjonowania systemu, doktryna musi byc nieustannie chroniona przez wyznawcow komunizmu przed audytami. Wladze, ktora przejeli bolszewicy, musi byc chroniona i nie wolno jej wypuscic z rak. Z chwila zainstalowania sie komunizmu w ZSRR, cztery miliony wyksztalconych, "proeuropejskich" Rosjan zlamano, aresztowano lub zmuszono do emigracji.
Author: kobieta  Date: 08-10-2017
kobieta - III Rzym - Moskwa
Po upadku Bizancjum w 1453 r. Rosja przejmuje atrybuty wladzy: kompilacja panstwa i Kosciola z calkowita integracja wladzy. Cesarz Justinian I odrzucil filozofie grecka, zamknal Akademie Platona, zrodlem wiedzy byly prawdy objawione ST.

Przejecie wladzy przez bolszewikow w 1917 r. zaskakujaco laczy sie ze starymi zasadami wladzy Rosji, w dalszej perspektywie Rzymu Wschodniego, zarowno pod wzgledem zasad wladzy, jak i wiedzy: "Cala wladza dla Sowjetow" lub "Przewodnia rola partii". Wg. Marksa, rozwoj spoleczenstwa regulowany jest tymi samymi prawami co cala przyroda. Ze wzgledu na znajomosc tych praw, komunistyczna partia ma wylaczne prawo do nieograniczonej wladzy wg zasady "wiodacej roli partii". Prawda znajduje sie w pismach "klasykow" komunizmu. Istnieje w taki sam sposob, jak to bylo "wczesniej" w Biblii. Dlatego pisama (dziela) stanowia podstawe do zrozumienia funkcjonowania systemu, doktryna musi byc nieustannie chroniona przez wyznawcow komunizmu przed audytami. Wladze, ktora przejeli bolszewicy, musi byc chroniona i nie wolno jej wypuscic z rak. Z chwila zainstalowania sie komunizmu w ZSRR, cztery miliony wyksztalconych, "proeuropejskich" Rosjan zlamano, aresztowano lub zmuszono do emigracji.
Author: kobieta  Date: 08-10-2017
kobieta - Komunizm w Polsce
Komunizm zwrocil twarz w kierunku szerokich mas - wyznawcow ortodoksji. Ikony zastapiono portretami Marksa lub Lenina. Wyznawcy komunizmu bronili prawidlowej wiary (nie chrzescijanskiej), znaczy tej wlasciwej, naukowo udowodnionej przez bolszewickich nauczycieli z "Trockim" wlacznie.
Komunizm ma swoje korzenie w ST. Bolszewicy na pasku ZSRR rzadzili na obszarze od Baltyku do Slowenii, zmuszajac narody (czesto sila) do egzystowania w ich systemie. Niektore z tych panstw zyly wg. wartosci zach. z bardziej lub mniej stabilna tradycja, komunizm zastopowal ich dalszy rozwoj. Polska, panstwo znajdujace sie blisko ZSSR, bylo komunizowane wraz z zakonczeniem wojny, przez ludzi, ktorzy szli za Niemcami w kierunku Berlina. Dawne komunistyczne dinozaury lub ich potomkowie przyzwyczaili sie do tego, ze wladza nalezy do nich. Mam nadzieje, ze tym razem zjednoczony rzad stoczy z nimi bitwe. Kilka lat temu wydawalo mi sie, ze rzadzacy w Polsce maja cos wspolnego ze skandynawska socialdemokracja. Oczywiscie, mylilam sie, za co przepraszam.
Pozdrawiam Autorke tekstu.

wpolityce.pl/po(*)wspolczesnych-kadr-prawniczych

P.S. Przez przypadek znalazlam ten madry artykul, polecam przeczytanie...
Author: kobieta  Date: 08-10-2017
Klopton - @kobieta
Władca, król był zawsze powiązany z kastą kapłańską. Musiał mieć umiejętności i wtajemniczenia te co i kapłani. Saul tego nie wymyślił, od zawsze władca był tym który ma najlepszy kontakt z wyznawanym bóstwem. Poganie szli za wtajemniczonymi, za szamanami tak samo jak później chrześcijanie za swoimi królami, Mieszko I przecież zaczął od chrztu. To sięga dalej niż Biblia.

Komunizm uznaje wyłącznie materię, zwalcza wszelką religijność i duchowość. W Polsce komunizmu nigdy nie było, był socjalizm a to co innego. Komunizm to obecnie jest wdrażany w UE. Dobrobyt materialny jest najwyższą wartością i władza w komunizmie uznaje się za tymczasowego strażnika procesu niszczenia nakazów moralnych religii w celu zbudowania państwa swobód, równości dosłownej i dobrobytu. W Biblii takich nauk nie ma, wręcz przeciwne.
Author: Klopton  Date: 09-10-2017
kobieta - Konserwatyzm jest cool
Dzien dobry,

dzisiaj szamanizm to zjawisko negatywne, kojarzy sie z Afryka.
Profesorowie zamiast wtajemniczen zmuszaja studentow do myslenia w kategoriach idei.

Komunizm surowy uznajacy tylko materie, byl we wszystkich panstwach bloku wschodniego do smierci Stalina. Od r. 1953 spoleczenstwa zaczely sie buntowac, system popuszczal i zaczely sie odwilze polityczne. W Polsce duzym przelomem politycznym w 1956 r. byla odwilz gomulkowska.
Zarazenie systemowe u ludzi kultury (niewszyscy) trwalo badzo dlugo, u niektorych az do dzisiaj, o czym pisali pisarze skupieni wokol Kultury Paryskiej. Co do UE, mysle, ze dokona sie teraz jakis przelom. Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i dokladnie obserwowac kazdy ruch komisarzy. Wg mnie Polska powinna dostac odszkodowanie za wojne. Nasz system edukacyjny przekazuje wiedze, ze Polska poniosla najwieksze straty wojenne.

Mam pytanie: czy to mozliwe, ze Soros jest syjonista? Informacje znalazlam w tutejszym blogu.
Author: kobieta  Date: 10-10-2017
Klopton
Greccy filozofowie byli wtajemniczani, Pitagoras, Platon, wcześniej Faraonowie i wszyscy władcy, później także wielu innych filozofów, Hitler też był wtajemniczany, bez tego niczego by nie zdziałał.
Nasze skojarzenia na temat szamanizmu i przeszłości wynikają z naszej niewiedzy i nieumiejętności myślenia właśnie. "wtajemniczenia" to poznanie rzeczywistości irracjonalnej, dzięki czemu lepiej potrafimy myśleć racjonalnie. Gadanie profesorów o ideach których się nigdy nie przeżyło mocnym uczuciem wewnętrznym jest tylko formą rozrywki. To tak jak dyskutować o kuchni której się nigdy nie próbowało.

Komunizm się jeszcze nigdzie nie udał, jego się cały czas próbuje wprowadzać i Soros jest w pierwszej kolejności komunistą.

Polska nie dostanie żadnych odszkodowań, to są tematy odwracające ludzką uwagę od spraw istotnych, pojawiają się systematycznie co tydzień i jest ich więcej niż mniej. Polska istnieje tylko teoretycznie, jest dłużnikiem, nie posiada samodzielności, tu nawet nie ma kto komu oddawać bo wszystko jest w rękach tych, którzy mieliby niby oddać, do tego jeszcze jesteśmy im winni spłatę zadłużenia. Na grabieży wojennej wzbogacili się głownie Alianci a nie Niemcy.
Author: Klopton  Date: 10-10-2017
Klopton
Niemcy posiadały tylko odpowiednie zaplecze intelektualne, nie mieli jednak pieniędzy na wojowanie, bo pieniądze robili ci którzy pływali po świecie i rabowali kolonie, handlarze a nie inżynierowie. Wszystko co Niemcy zrabowały poszło albo na działania wojenne albo na spłatę pożyczek. Kto im pożyczał to sobie można posprawdzać, sprawa skomplikowana bo się okazuje, że chyba ci sami z których Hitler najbardziej chciał pokonać, Żydzi i "źli" kapitaliści. Wszystkie majątki zagarnięte Żydom były sprzedawane...komuś. Złoto zagarnięte też jakoś wyparowało. Po wojnie Amerykanie planem Marshalla zbudowali wszystko, następnie we Frankfurcie pojawiły się banki czarujące pieniądz z niczego co było pewnym powtórzeniem planu Marshalla.
Jeśli teraz zapłacą jakieś odszkodowania, to zrobią to podatnicy (nie mający nic wspólnego z grzechami ojców) i te pieniądze pójdą na poczet długów...czyli do Frankfurtu np. albo do Londynu i USA, do Banków. Wrócą do tych którzy na II wojnie św zarobili najwięcej i ją od początku sponsorowali.
Author: Klopton  Date: 10-10-2017

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)