The RationalistSkip to content


We have registered
200.145.095 visits
There are 7364 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29017 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2991 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
« Information about the site  
Racjonalista.pl (UA)

Польща — країна переповнених костелів, де мільйони людей вітають „Польського Папу Римського"; країна, де практично заборонено аборти й обмежено права жінок до пренатальних досліджень; країна, де Католицька Церква претендує на право (й отримує його) висловлювати свою думку про законоположення, які не мають з Церквою нічого спільного . Країна, де Церква хотіла б вирішувати, що можна, а чого не можна досліджувати науковцям. Церква, яка була готова, щоб посварити Польщу з Євросоюзом для введення Бога до вступу конституції.

Ми пробуємо в цій країні пропагувати раціональну думку — RACJONALISTA.pl є зараз найбільшим публіцистичним центром польських вільнодумців і раціоналістів. Публікуємо польських і закордонних авторів. Дедалі більше спеціалістів з різних галузі починає з нами співпрацювати. Від часу створення сайту в 2000 році публікувало в нас біля 200 авторів. Зараз сервіс має біля 2700 статтей й біля 10 тисячі відвідувань у день.

Згідно з традицією просвіченої думки, ми пропагуємо наукову чесність і наукові методи перевіряння всіх відкрить, відкриваємо абсурди, забобони, шарлатанів, упередження, брехню та фобії, які існують майже в кожній галузі життя.

RACJONALISTA.pl публікує статті й опрацювання з усіх важливіших галузі людського знання й спрямовує до створення в польському Інтернеті систематизованого компендіум знань, яке було б зроблене раціоналістами. Зараз найбільший натиск кладемо на релігієзнавство, історію церкви, філософію, громадянську освіту, науку, історію та етику.

Навчання католицької релігії у всіх школах (а навіть у дитсадках) оплачується з державної скарбниці. Ми, очевидно, не отримуємо жодних дотацій, але й так становимо для молоді своєрідний антидот. Дедалі більша популярність Раціоналіста показує, що в Польщі потрібний раціоналізм, не зважаючи на експансію Католицької Церкви й зростаючий клерикалізм, прояви нетолерантності й обмеженості.

У січні 2005 р. люди пов'язані з Раціоналістом утворили Польське Товариство Раціоналістів у Вроцлаві. Зараз триває проба організовування польського об'єднання людей, які переконані щодо потреби спільної діяльності для розвитку людини і суспільства згідно з ідеєю раціоналізму.


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Racjonalista.pl (CZ)
Racjonalista.pl (DE)


« Information about the site   (Published: 08-03-2002 Last change: 29-03-2005)

 Send text to e-mail address..   
Print-out version..    PDF    MS Word

All rights reserved. Copyrights belongs to author and/or Racjonalista.pl portal. No part of the content may be copied, reproducted nor use in any form without copyright holder's consent. Any breach of these rights is subject to Polish and international law.
page 3271 
   Want more? Sign up for free!
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)