The RationalistSkip to content


We have registered
152.305.992 visits
There are 7296 articles   written by 1062 authors. They could occupy 28776 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2963 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
ciastkowy   1 na 1
jestem introwertykiem, nie lubię ludzi i imprez ;)
Author: ciastkowy  Date: 18-03-2018
Reklama
Ignacy Kujawiak - To może być racjonalne   1 na 1
W religijnych i mądrościowych pismach starożytności można odnaleźć wiele ostrzeżeń przed znalezieniem się w tłumie i udziałem w większych zgromadzeniach. Już przed wiekami dostrzegano, że w grupie i tłumie człowiek traci rozsądek, jest wyjątkowo podatny na sugestię i presję społeczną. Zauważano, że za grupą i tłumem łatwo podążać w złych zachowaniach, także przestępczych i zbrodniczych. W tłumie nieznajomych osób łatwiej stać się ofiarą wykorzystania lub innej formy agresji.
youtu.be/sLw4xds3M_Q
Lepiej bawić się w dużo mniejszym, lecz bardziej doborowym towarzystwie.
Author: Ignacy Kujawiak  Date: 18-03-2018
zagala - Melomani
Chyba nie jest aż tak źle z miłośnikami muzyki klasycznej sądząc po ilości grup Facebook'owych jak ta :https://www.facebook.com/Muzyka-klasyczna-na-codzie%C5%84-1938864729668706/ Chyba jest trend do bardziej intymnych form przeżywania muzyki aniżeli wysłuchiwania koncertów publicznych z akompaniamentem kaszlących i hałasujących słuchaczy.
Author: zagala  Date: 19-03-2018
Dadam 1 - muzyka i okolice   1 na 1
Jestem zawodowym muzykiem (na emeryturze) i nie widzę problemu. Wszystko się zmieniło, zwłaszcza w obszarze dźwięków. Koncert, obojętne jaki, podobnie jak przedstawienie teatralne, jest ulotny, pozostaje po nim wspomnienie, nagranie. Obraz czy rzeźba jest konkretem,
należy osobiście obejrzeć i zapamiętać. Żadna fotografia nie odda wartości dzieła. W muzyce mamy nieprawdopodobny skok jakościowy spowodowany urządzeniami do odsłuchu jak i dostępem do milionów nagrań w Internecie. Pustoszejące sale koncertowe są rzeczywistością naszych czasów, bezpieczniej jest w domu.
Author: Dadam 1  Date: 20-03-2018
entres - Inne przyczyny   1 na 1
Zakładając prawdziwość podanego przez autora spadku uczestnictwa w tym czymś, co ma na myśli, przewrotnie dość dodam inny powód, nie rozważany w tym artykule, a mianowicie hałas i jego skutki.
1. Hałas męczy, ogłusza i powoduje trwałą głuchotę - jak ktoś uważa, że jest odporny, to ma problem ze zrozumieniem, nie z hałasem.
2. Tak, jak nie sposób trafić do kawiarni, klubu czy restauracji, w której można normalnie porozmawiać nie będąc zagłuszanym, czy się chce, czy nie, hałasem z głośników, podobnie nie sposób chyba trafić w Polsce na jakiś koncert, gdzie hałas z głośników nie jest nadużywany. Moja prywatna zupełnie teoria to, że dużo łatwiej rozkręcić gałkę wzmaczniacza, niż coś ładnie zagrać.
3. Jak się wychodzi z takiego koncertu, to potraktowany dawką decybeli organizm reaguje podświadomym sprzeciwem na propozycję następnego.
4. Ogłuszeni wykonawcy nawet nie wiedzą, co wystrasza ich słuchaczy, na następnym koncercie rozkręcaja gałkę o kolejną kreskę.

P.S.
Z życia wzięte - zespół grający na ślubie mojego bratanka nie ściszył przeraźliwie hałasujących głośników mimo wielokrotnych próśb ze strony i gości, i co ciekawe, gospodarzy. Dlaczego? Ja nie mam pojęcia. Ale w życiu nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
Author: entres  Date: 22-04-2018

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)