The RationalistSkip to content


We have registered
163.132.591 visits
There are 7324 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28895 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
KRAZ
"Do efektywnego uprawiania polityki potrzebujemy pewnej neutralnej przestrzeni odniesienia"
▬Może i potrzebujemy, ale niektórzy są zainteresowani byśmy nie mogli efektywnie uprawiać polityki. Zresztą obawiam się, że jedyną neutralną przestrzenią odniesienia jest "prawo naturalne", któremu przez miliony lat podporządkowana była ewolucja życia na Ziemi. Prawo silniejszego jest prawem pierwotnym, stanowi bazę, zaś wtórne prawo stanowione, to tylko cywilizacyjna nadbudowa i na jej straży musi stać siła. A najlepsze, że jakiekolwiek zasady cywilizacyjne by nie ustanowić, zawsze komuś coś będzie nie pasowało. I tym malkontentom trzeba te zasady narzucić siłą. Prawo dżungli dominuje w polityce międzynarodowej, ale i w wewnętrznej państwo odgórnie ustala ład wewnętrzny i ma monopol na przemoc. Prości ludzie, o ile mają wybór, zawsze i wszędzie wybierają taki ustrój, w którym mają maksimum praw i minimum obowiązków. Jednak w razie konfrontacji z innymi narodami (niekoniecznie zbrojnej), to przewagę mają te, które nie uchylają się od obowiązków pracy (pomnażanie zasobów materialnych i wychowanie potomstwa) i ewent. walki. Gdyby było inaczej, to już w starożytności zapanował by na świecie "postęp" w lewicowym tego słowa znaczeniu, a tu mamy XXI wiek i nie panuje.
Author: KRAZ  Date: 25-11-2019
Reklama
KRAZ
"nie zmierza w kierunku nawet minimalnej konwergencji (…) przypisują nieidentyczne znaczenia nazwom."
▬Podważanie starego ładu zawsze zaczyna się od semantyki. Np. słowo "sprawiedliwość". Jak nie dziejowa, to społeczna.
★"winniśmy wypracować sferę pojęć i znaczeń politycznie neutralnych."
▬Nawet już ukute neutralne pojęcia, zawsze będzie można odwrócić i wtedy przeorać nowe pokolenie.
★"zwątpi w religijne dogmaty (…) zbudować na ateistycznej metafizyce rzeczywistość społeczną"
▬Taki konfucjanizm zamiast religijnych, ma swoje dogmaty niereligijne. Chcąc zbudować trwały ład społeczny, bez dogmatów ani rusz. Jeśli coś budujemy solidnie, na lata, to chcielibyśmy, by potomni uszanowali nasze dzieło i pracę, więc wychowujemy ich tak, by myśleli i postępowali po naszemu. To warunek trwałości narodów i cywilizacji.
★"uzasadniać decyzje etyczne w odwołaniu do tego co zrozumiałe dla wszystkich. Pojęcia zaczerpnięte ze sfery sacrum, mitologii nie mają takiego statusu."
▬Prawo naturalne jest zrozumiałe dla wszystkich, każdy miał w życiu z nim do czynienia. Nosimy ubrania w różnym kroju i kolorach, które nas różnie cywilizują, ale są one tylko cienką warstewką na naszym ciele. Pod nimi sama natura, zero niezrozumiałych ideologii.^_^
Author: KRAZ  Date: 25-11-2019
KRAZ
"Z takiego prawa biorą się także obywatelskie obowiązki."
▬To musi wybrzmieć, bo w "postępackiej" narracji dominują rozmaite prawa, ale o obowiązkach cisza. Obowiązki spadają na państwo, czyli na "kogoś innego".
★"transformują wewnętrzne monologi, czyli sferę subiektywności, w racjonalny dialog (…) Sfera intersubiektywności powinna obowiązywać także dla każdego z nich."
▬Jeśli weźmiemy różnokolorową plastelinę i będziemy ją transformować dostatecznie długo, powstanie szara masa, brzydsza niż każdy początkowy składnik z osobna. Obawiam się, że ta intersubiektywność da podobnie fatalny rezultat.
★"Polityka jest sferą praktyki, nie jest miejscem na metafizyczne spekulacje. (…) dyskurs który odwołuje się do obiektów o niejasnym statusie ontologicznym"
▬W naukach ścisłych może i nie ma miejsca, ale żeby mogły się one rozwijać, trzeba ustanowić jakiś ład społeczny, a tu "metafizyka" jednak jest ważnym spoiwem. Taka już jest polityczna praktyka, wypróbowana przez tysiąclecia. Lewica chętnie posługuje się terminem "postęp" sugerując, że są innowatorami, choć podsuwane przez nich pomysły wdrażano już od starożytności w różnych miejscach na świecie, ale efekty nie okazały się zbyt trwałe, co tylko ułatwia im narrację, że są innowatorami.
Author: KRAZ  Date: 25-11-2019
kobieta - Liberalni Demokraci, nie są ani liberalni,
ani demokratyczni
Dosc czesto slyszy sie twierdzenie, że zagrożenia dla demokracji pochodzą od populistόw-tajemniczych sił ciemności. Zagrożenie pochodzi od niepopularnego establishmentu, który opiera się na władzy (elit) i słabo hamuje nadużywanie władzy przeciwko idei i woli (ludu)-wspόlnocie ze spόjnoscia etniczną i pluralizmem politycznym. (W praktyce:1% elita przeciwko 99% lud)

Liberalna Demokracja to złożona koncepcja składająca się z dwóch elementów. Istnieją między nimi różnice, a także podobieństwa-zwłaszcza niezbędny wspólny element: wolność słowa.
Liberalizm z cenzurą nie jest prawdziwym liberalizmem. Demokracja wymaga również funkcjonującego pluralizmu-demokracja z cenzurą nie jest prawdziwą demokracją.

Mamy komunistyczną „ludową demokrację”, której Partia Komunistyczna odgrywa wiodącą rolę w decydowaniu o tym, co można powiedzieć, a czego nie można powiedzieć. "Zgodnie z deklaracją kairską istnieją prawa człowieka do wyrażania opinii i proponowania zasad, ale w ramach określonych przez szariat". Systemy te nie są zatem ani liberalne, ani demokratyczne. (Polska, Wegry zjawisko aktualnie jest mniej czytelne niz w innych krajach EU i odnosi sie wprost do opozycji).cd
Author: kobieta  Date: 28-11-2019
kobieta - Czas milczenia. Czy to jest Pokoj Wiary?
-Aby zachować wolność, musimy znieśċ /porzucić wolność wypowiedzi.
„Jedna osoba Jedna partia”.

Wsciekla kanclerka (mysle o feministkach polskich) histerycznie machala pięścią. Teraz zarówno język ciała, jak i demokracja porównywane są do znanego wcześniej niemieckiego lidera.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel domaga się teraz dalszego ograniczenia wolności wypowiedzi w Niemczech. Wyjaśnia, że ma to na celu zachowanie „wolności” w tym kraju.

W parlamencie niemieckim kanclerz kraju Angela Merkel dokonała gniewnego, emocjonalnego ataku na ludzi, którzy „nienawidzą” i wyrażają opinie, które „obrażają” innych ludzi.
Merkel była wyraźnie zdenerwowana i machała histerycznie rękami, ”zmuszając ”użytkowników mediów społecznościowych do porównania jej z nazistowskim dyktatorem Adolfem Hitlerem.

Ponadto domaga się zatem ograniczenia wolności słowa.

- Wszystkim, którzy twierdzą, że nie mogą już wyrażać swojej opinii, mówię: Jeśli wyrazisz wyraźną opinię, musisz być w stanie żyć z faktem, że ktos ci zaprzeczy/sprzeciwi sie. Wyrażenie opinii nie jest bezpłatne,(nałozyla wysokie grzywny do 50 mln EUR-na platformy miedzynarodowe w 2017 r.) powiedziala i kontynuowała:
cd.
Author: kobieta  Date: 01-12-2019
kobieta - Pokochala mocno wladze
Liberalni demokraci popieraja cenzure. Dlaczego?

www.friatider.s(*)-ste-vi-slopa-yttrandefriheten
Wideo Ruply 1.57

- Ale wolność wypowiedzi ma swoje granice. Granice te zaczynają się, gdy szerzy się nienawiść. Zaczynają się one tam, gdzie naruszana jest godność innych ludzi. Parlament musi walczyć z ekstremalnymi wyrażeniami, w przeciwnym razie nasze społeczeństwo nie będzie już wolnym społeczeństwem.

To jest w czystej formie totalna dyktatura liberalnej demokracji.
”Tylko rzeczywiste konkretne zagrożenia są uważane za nielegalne, podczas gdy subiektywne naruszenie nie wystarczy”.

Wypełnienie tej roli oznacza uciszenie krytycznych głosów. Elicie brakuje przekonujących argumentów intelektualnych i racjonalnych, dlatego też szansa na cenzurę staje się coraz ważniejsza. Jeśli elity uwierzą w swoje przesłanie, mogą odważyć się na debatę, ale kiedy wiedzą o swojej niższości, nacisk kładzie się coraz bardziej na „odważność obalenia debaty” i uciszenie krytyki.

Swoboda wypowiedzi w Europie Zachodniej jest trudna.

P.S. Liberałowie tutaj chcą ustalić schemat terapii dla homoseksualizmu-pewnie ze strachu przed brakiem milosci wyborcow.
Author: kobieta  Date: 01-12-2019
kobieta - W Europie nie ma zadnego dyskursu...
Rozpoczyna się redystrybucja imigrantow-Francja otrzymuje setki „uchodźców”
Imigracja do Europy trwa. Francja zgodziła się przyjąć 400 tak zwanych uchodźców przebywających w Grecji, informuje AFP. Pomimo konsekwencji imigracji w ostatnich latach, tak zwani uchodźcy nadal napływają do Europy. Francja została niedawno przekształcona w wyraźny kraj imigrantów.
Były muzułmanin Mohamed Omar uważa, że szczególnie znacząca jest zmiana w Saint-Denis w Paryżu.

To w kościele opactwa Karl Martell (dziadek Karola Wielkiego, założyciela naszej cywilizacji) i królowie kraju mają swoje groby. Karl Martell był przywódcą franków, który powstrzymał inwazję Europy przez muzułmanów w VII wieku.

Martell jest tylko jednym z wielu, którzy na przestrzeni lat zapobiegali rozprzestrzenianiu się islamu w całej Europie. W 1389 roku Serbowie zatrzymali nową inwazję podczas bitwy o Kosowe Pole. Następnie muzułmanie zostali ponownie zatrzymani podczas oblężenia Wiednia w 1529 r. i bitwy pod Wiedniem w 1683 r., kiedy to Polacy i Habsburgowie pokonali Turków.

- Islam urósł bardzo silnie [we Francji] ... Francuska część populacji skurczyła się, podczas gdy ilosc Afrykanow i Arabow jest bardzo duza, mówi Mohamed Omar.
Author: kobieta  Date: 12-12-2019

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)