The RationalistSkip to content


We have registered
196.107.746 visits
There are 7365 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29023 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2989 votes.

Enter your comment on this article …
okragly - republika bananowa   3 na 3
USA to w 100% przybysze, ludzie z całego świata, będzie im dużo łatwiej niż Rzymowi, stworzyć coś nowego, ponad amerykę

ale, jej ograniczeniem jest tędencja do wyzyskiwania podleglych sobie, niewolnictwo, do tworzenia republik bananowych, cała Ameryka Łacińska i Południowa to kraje zależne, tak jak i my, niewolnicy (my na szczescie jestesmy za daleko i u nas nie rosną banbany)
Author: okragly  Date: 03-10-2022
Reklama
galvani - republika bananowa 2
yes, yes tędencja!
Author: galvani  Date: 04-10-2022
Hamerlik Konopka - bez wpływu nie może decyzji  0 na 2
Skoro te procesy są poza czyjąkolwiek kontrolą, to nikt w tej sprawie nie ma żadnego wyboru. Można się tylko temu przyglądać, jak procesom na Słońcu. Indywidualne emocje i myśli nic w tej sprawie nie znaczą, być może znaczą w niej coś emocje i myśli zbiorowe.
Author: Hamerlik Konopka  Date: 10-10-2022
Konowal - Myślę że za duże uproszczenie   2 na 2
choć pewne podobieństwo jest - ciekawe jest zatem gdzie powstanie Bizancjum :-)
Author: Konowal  Date: 09-11-2022
maurice_ - Niepotrzebny wtręt  -1 na 1
Porównywanie USA do Rzymu starożytnego to jedynie chwyt retoryczny; kunsztowny ale niepotrzebny. Nie jest to uprawnione pod żadnym względem i - moim zdaniem - zaciemnia tylko obraz sytuacji.
Author: maurice_  Date: 28-11-2022
skorpion13   1 na 1
A jakież to korzyści odniosła Polska drogi autorze z owego pomieszkiwania w jankeskiej sempiternie? Jakoś nie widzę poza zadłużeniem kraju żadnych ,,korzyści''. Produkcja niemal wszystkiego została zastąpiona importem, państwowy - a więc polski - właściciel przedsiębiorstw - zagranicznym. Zyski zniknęły jako sen złoty, pozostały za to koszty infrastrukturalne. Zachodni kapitaliści wyprowadzają wszystko co się da zyski, podatków nie płacą dzięki twórczej księgowości (ma się rozumieć umocowanej w traktatach unijnych) a wymagają jeszcze ułatwień... Zyskali jedynie Niemcy, Amerykanie i Francuzi. Polska stała się zwyczajną kolonią w środku Europy.
Author: skorpion13  Date: 09-01-2023
Zwycięstwo Doskonałe - Zwycięstwo Doskonałe
Propozycja jest prosta, jej wykonanie w praktyce to mission impossible. Moglibyśmy wszyscy solidarnie opuścić ziemię. Co ci zależy? Czy tak dużo masz do stracenia skoro wiemy, że i tak wszyscy musimy umrzeć? Miałoby to spektakularne zalety. Wszyscy starzy i schorowani przerywają swoją gehennę. Młodzi nie doświadczą starzenia i chorowania. To koniec wszelkiej rywalizacji na wszystkich poziomach. To koniec wszelkich problemów i zmagań. Koniec wojen, katastrof i maltretowania, fizycznego i psychicznego. Nikt z nikim się nie rozstaje bo wszyscy odchodzimy razem i już o nikogo nie musimy się martwić bo nikogo tutaj nie zostawiamy. Wszyscy zjednoczeni i solidarni odchodzimy stąd nie pozostawiając tutaj najmniejszego życia w postaci materialnej. W ten sposób już nikt nigdy nie doświadczy na ziemi nic złego. Nigdy! Co jest ważniejszego? To może być najlepsza inwestycja ludzkości, inwestycja w bezcielesność. Potencjalnie absolutnie wszyscy wygrywamy, od bezdomnego do miliardera, wygrywa nawet komar. W najgorszym razie po prostu przestaniemy istnieć nieco wcześniej, co to za wielka różnica z perspektywy wieczności? W najlepszym razie wszyscy osiągamy legendarny raj w postaci czystej świadomości co najprawdopodobniej oznacza najwyższą błogość. A na ziemi święty spokój, na zawsze.
Author: Zwycięstwo Doskonałe  Date: 27-02-2023
Klopton - Inne zdanie.
USA nigdy nie było narodem jednolitym etnicznie, a o samą "czystość krwi" dbają tylko elity i arystokratyczne/bogate rodziny. Zwracanie uwagi na kolor skóry to cały czas rasizm, niezależnie od tego czy się akcentuje to pozytywnie czy negatywnie, skóra, orientacja seksualna, płeć zasłania człowieka a w przestrzeni publicznej jest nieistotna, USA więc (czy też kolektywnie zachód) nie pozbyło się starych szowinistycznych, ksenofobicznych i rasistowskich uprzedzeń ani trochę, wręcz przeciwnie, podciągnięto to na wyższy, bardziej wysublimowany poziom bezczelności, bo teraz pan już biczem nie bije, teraz udziela łaski, czyli pozwala na to i tamto ze względu na te uprzedzenia za które kiedyś zabraniał.
Cały zabieg służy raczej próbie zachowania spokoju i gaszeniu nastrojów rewolucyjnych bo USA jak i cały Zachód już niedługo ogłoszą bankrut i będzie dość nieciekawie na świecie. Biedni będą jeszcze biedniejsi więc już teraz się ich głaska aby nie puścili wszystkiego z dymem.
Author: Klopton  Date: 08-03-2023
ala ma kota - Do Zwycięstwo Doskonałe
Do Zwycięstwo Doskonałe   Nie jest to łatwo zrobić we właściwej kolejności. Można odnieść wrażenie, że są tacy, co chcieliby zgarnąć wszelkie dobra materialne i intelektualne, zatrzymać je sobie i robić pozostałym ludziom wieczne piekło na Ziemi.
Author: ala ma kota  Date: 18-03-2023
Ewa Łyszczek - Do Maurice
To może nie być jedynie chwyt retoryczny. To kwestia duchowości. Duchowości łacińskiej, latyńskiej www.racjonalista.pl/forum.php/s,901774
Author: Ewa Łyszczek  Date: 25-04-2023
Ewa Łyszczek (informatyk od trzech lat b - ludzie Zachodu, zrobiliście sobie totalne kuku
Zrozumcie, ludzie Zachodu, zrobiliście sobie (a przy okazji całemu światu) totalne kuku na levelu ezoterycznym. Posługując się tymi metodami (tj. huhu-kompetencjami) w sposób niewłaściwy. Przez ostatnie kilka tysięcy lat. Rozwój technicznych metod komunikacji oraz sformalizowanych służb specjalnych był po to, by wam to wytłumaczyć. Dobitnie, wyraźnie, bo zachowywaliście się, jakbyście nie byli w stanie tego pojąć. To dlatego trzeba zlikwidować obecną cywilizację (zanieczyszczenie środowiska, cierpienie wynikające z animowania działań zbrojnych i innych procesów jak głód, niewydolny system ekonomiczny itp. są tylko najbardziej widocznymi tego objawami).
Miliardy Ludzi - nie nabierają się na narracje
Miliardy ludzi na całym świecie, niezbędnych do podtrzymywaia cywilizacji łacińskiej (w tym współczesnej cywilizacji globalnej), umieją sprawdzić swoimi huhu-kompetencjami, co kto robi huhu-metodami. I kto na tym zyskuje (choćby spokojne, dostatnie, znośne życie). I nie nabierają się ani na wokalizacje, czyli wypowiadane słowa (a tym bardziej na wokalizacje w masmediach jak TV i radio), ani na podsłuchane myśli, czyjeś lub temu komuś przez kogoś nasyłane (jak nabierają się Trapiści). Tak, tak, to dlatego Kościół Rzymsko-Katolicki nie lubił UBecji - bo część z nich była nauczona huhu-kompetencji potrzebnych by rozeznać sytuację i nie pozwalała zakonom, biskupom i świeckim bosiować po ludziach (tj. dokuczać ludziom huhu-metodami, ograbiać, niszczyć i na tym zyskiwać).
Author: Miliardy Ludzi  Date: 14-06-2023
aymhcr
Porównywanie Stanów Zjednoczonych do starożytnego Rzymu to fantazyjna, ale zbędna figura retoryczna. Moim zdaniem jest to całkowicie bezpodstawne i służy po prostu zaciemnieniu rzeczy. krunkerio.io
Author: aymhcr  Date: 01-08-2023
James Christensen
Some states may require a minimum for a quorum; check with your Secretary of State to find out your state’s requirements.
snake-game.io
Author: James Christensen  Date: 08-08-2023
Aboody1950 - Great
Czy jesteś gotowy na podróż w Ukończysz zadanie czy nie? https://avatargame.online
Author: Aboody1950  Date: 08-08-2023
rosydam
Stanowiąc kraj z dużą ilością imigrantów z różnych części świata, USA jest niezwykle różnorodne kulturowo i etnicznie. To przynosi ze sobą ogromne bogactwo w postaci różnorodnych tradycji, języków i perspektyw.
onlyupgame.org
Author: rosydam  Date: 22-08-2023
Czy kogoś kto wyjada innym ludziom można
oj oj oj
sofiaadams - Irish Sea moss
Well the people who are curious about problem so do not worry it will be better for you jamaicanroots.ca/product/irish-moss/
Author: sofiaadams  Date: 08-09-2023

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)