The RationalistSkip to content


We have registered
163.282.130 visits
There are 7324 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28895 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Kod w Biblii ?

Enter your comment on this article …
Sebastian Miękina - comment  -1 na 1
Ten artykół jest wyraźnie tendencyjny i ujawnia tylko te fakty które popierają przekonania autora. Zresztą uważam że nie słuszne.
Author: Sebastian Miękina Date: 01-09-2004
Reklama
Kibiklops - ...  -1 na 1
Też mi się tak wydaje że te jego kod to tylko przypadkowo zkładające się literki!
Author: Kibiklops Date: 05-01-2005
Piotrukus - @   1 na 1
i ja sie z wami zgadzam to jest zbieg okoliczności
Author: Piotrukus Date: 08-04-2005
karol  0 na 2
"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza jest zakodowany.Mickiewicz był Żydem z pochodzenia(tak!), o czym mało kto wie.Jest w nim zawarta druga warstwa-kabalistyczna.Tekst jest naszpikowany takimi wstawkami i przy odpowiedniej wiedzy na temat wierzeń żydowskich można to szybko odcyfrować.Np. postać Jankiela itp.wątki.W "P.T" jest tego pełno.
Author: karol Date: 07-05-2005
podpis - komentarz
To miejsce na komentarz, nie na dyskusje, wiec ogranicze sie do polecenia strony www.exodus2006.com, obszerna, wiele przytoczonych, przeanalizowanych przykladów, wzorów, duzo wyjasnia.
Author: podpis Date: 29-09-2005
Roland - Berety  -2 na 2
Wiecie co? nienawidze takich sceptyków jak wy!!! Im to coś udowodnić a oni i tak swoje. Skoro uważacie że to przypadek to se napiszcie dłuuugie wypracowanie i poszukajcie tego swojego zbiegu okoliczności. ach te nygusy.
Author: Roland Date: 29-11-2005
b.pala - :(  -1 na 1
fajna ta strona tiaaa.... tylko czemu ten link jets po angielsku?? :(:(:(
Author: b.pala Date: 28-01-2007
kaermel - Moby Dick   1 na 1
wszystko ładnie i pięknie, ale autorem "Moby Dicka" nie był Hemingway tylko Melville (który notabene ateistą nie był, co jednakże niczego rzecz jasna nie dowodzi)
Author: kaermel Date: 08-08-2007
Sceptyk - Opinia
W tekście hebrajskim nie ma wprawdzie samogłosek, ale przecież osoby które pisały ten tekst nie miały chyba wątpliwości co do jego jednoznaczności. Można więc go przetłumaczyć w sposób jednoznaczny - nieprawdaż?
Author: Sceptyk Date: 22-12-2007
autor - Odp.
> osoby które pisały ten tekst nie miały chyba wątpliwości co do jego jednoznaczności
Owszem, jednak złożenie liter z różnych, niezależnych od siebie zdań, daje szerokie pole do interpretacji. Trzeba pamiętać, że badacze używają bardzo dużych fragmentów tekstu (matryce o setkach tysięcy znaków) i w nich szukają sensownych słów w bliskiej odległości od siebie. Zarowno kolejność ich odczytania jak i złożenia w zdania jest dowolna.
Author: autor Date: 23-12-2007
p-X - Autor nawet pewnie nie czytał tej książki
Z tego co pamiętam to w książce było napisane, że takie same operacje jak na Biblii wykonywano na hebrajskim przekładzie "Nocy i Dni" i nie dawało to żadnych rezultatów. Nie wiem jak to jest z tym kodem ale podawanie fałszywych danych niczemu nie służy.
Author: p-X Date: 24-04-2008
Chajzar
Autor jakoś nie zwrócił uwagi na to, że zjawisko zwane kodem Biblii dotyczy wyłącznie Tory. W pozostałych księgach Tanachu rzecz się nie ujawnia (tak, jak we wszystkich innych tekstach pisanych kiedykolwiek i we wszystkich językach). I tak przypadkiem dotykamy sedna judaizmu: ochrona Tory. Interesujące, że bazując na niej (bez komputerów i zabawy w statystykę) Nehunia Ben Hakanah obliczył wiek Wszechświata na ok. 15 mld. lat. Dokonał tego w pierwszym wieku naszej ery, czyli ok. 2000 lat temu. Być może w Torze zawarta jest wiedza nadspodziewanie wielka. Wiedza naukowa. Od kogo? Czy ważne jak ich nazwać? Jeśli istotą religii żydowskiej jest ochrona tego tajemniczego dokumentu, to co to za religia?
Oto jeszcze jedna przyczyna, dla której Żydzi robili wszystko, by uniknąć niewoli bałwochwalstwa.
Author: Chajzar  Date: 04-10-2013
Chajzar - Uzupełnienie
Autor artykułu bazował na książce Drosnina, która posiada sporo cech amerykańskiego show. Dużo lepsza, moim skromnym zdaniem jest książka Jeffreya Satinowera - "Kod Biblii Ukryta prawda" (Wydawnictwo Limbus 1999). Zachęcam Autora. Może potraktuje poważniej temat, który sam podjął?
Author: Chajzar  Date: 04-10-2013
Jolanta Komorowska
"Reasumując, jak przewidzieli filozofowie, ludzkie
narzędzia wciąż nie są w stanie udowodnić, czy Bóg istnieje lub nie."

Biblijny Bóg ma bardzo proste atrybuty. Przede wszystkim zaczyna w niego wierzyć człowiek stworzony w ok. 3800 r p.n.e., o ile można na podstawie Biblii i tylko Biblii liczyć czas od Adama do Jezusa. Nie można. Brak ciągłości historycznej. Nie da rady liczyć czasu.
Właśnie z powodu liczenia czasu zainteresowała mnie Biblia. Na początku szło nieźle ale po Mojżeszu już w ogóle. Biblia nie jest książką historyczną.
Czy Mojżesz jest postacią historyczną?
Przy takich Adamowych korzeniach i po potopowych po Noe można wątpić.
A w takim wypadku Mojżesz ma takiego Boga jak on sam czyli Bóg Mojżesza byłby postacią mityczną. I ogólnie Bóg wszystkich bohaterów biblijnych staje się mitem 'na wzór i podobieństwo'.
Author: Jolanta Komorowska  Date: 10-01-2018

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)