The RationalistSkip to content


We have registered
200.660.321 visits
There are 7364 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29017 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2991 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Lokalne odmiany buddyzmu

Enter your comment on this article …
bozena - czyzby?   1 na 1
Artykul zawiera duzo prawdy ale tez troche przekrecen. Pozyskiwanie czlonkow w SGI nie ma nic wspolnego z metodami Swiadkow Jechowych, a poza tym nie jest to organizacja polityczna.
Miedzynarodowe oddzialy Soka Gakkai nazywaja sie np. SGI - Poland, SGI - Columbia, SGI -UK a nie inaczej. Oddzialy ktore zostaly wymienione w artykule sa inna odmiana buddyzmu.
A co do rozwoju organizacji i tak olbrzymiego wzrostu popularnosci i liczby czlonkow, moze warto sie zastanowic dlaczego tak sie dzieje, moze jednak cos waznego i niepowtarzalnego jest w tej religii????
Przede wszystkim nikt nikomu nie narzuca i nie mowi co robic, tak jak w powszechnie znanym kosciele Katolickim szalejacym w Polsce....
Author: bozena Date: 20-04-2007
Reklama
Siristru - Myląca nazwa   1 na 1
Zdravo!

Nazwa artykułu jest co najmniej myląca: "Lokalne odmiany buddyzmu" sugerują szeroki artykuł dotyczący WSZYSTKICH lokalnych odmian buddyzmu. A tutaj mamy tylko buddyzm w Japonii. Artykuł nie jest moim zdaniem zły - chociaż nie jestem ekspertem ds. buddyzmu w Japonii.

Może w przyszłości zostanie kiedyś poszerzony?

Slava!
Michał-Siristru
Author: Siristru Date: 01-10-2007
louve - błędy   1 na 1
artykuł jest pełen błędów, nieścisłości, ogólników i powtórzeń, np: załozycielem Soka Gakkai był TSUNESABURO Makiguchi, a nie Jozaburo.

do wypowiedzi Bożeny:

Po pierwsze, kiedyś nichiren shoshu i SG działały wspólnie. Kiedy SG powstawało jego członkowie uważali się za świecką organizacją wyznajacą ten rodzaj buddyzmu, rozłam nastąpił dopiero niedawno, w 1992. A SGI to nie do końca to samo co SG.

Coś ważnego i niepowtarzalnego? Ogromne, naprawdę ogromne pokłady pieniędzy, umiejętna manipulacja, dobry PR, obiecywanie szczęścia, dobrobytu, spełnienia osobistego, zapewnienie poczucia wspólnoty, wypełnienie duchowej pustki, której tradycyjne religie jak chrześcijaństwo nie zaspokajają etc etc i przede wszystkim Ikeda Daisaku, niezwykle inteligenty, konsekwentny i co najważniejsze niezwykle elastyczny przywódca, który potrafi się przystosować do każdej sytuacji

A w SG nikt nikogo nie zmusza... tylko przesladuje się tych, którzy od nich odzeszli. Albo manipuluje tak, żeby nie trzeba było nikogo zmuszać. A kościół katolicki też idealny nie jest, ale na pewno nie trzyma ludzi przy sobie na siłę.
Author: louve Date: 02-06-2008
Kep - Poprawka
SGI jest już w 192 krajach. Nie jest ona sektą. Nie ma nic gorszego niż prawda człowieka głupiego.
Author: Kep Date: 23-12-2008
majka - Soka Gakkai - sprostowanie
 
<font><font><font>Głównym założeniem Soka Gakkai zawsze było i jest przekonanie o nieograniczonym potencjale jednostki i każdego człowieka do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. <font><font><font>W roku 1975 powstaje Soka Gakkai International (SGI) jako odpowiedź na rosnącą liczbę zwolenników poza Japonią. Nie prawdą jest więc , że poza Japonią Soka Gakkai nosi nazwę Nichiren Shoshu. Dzisiaj Soka Gakkai International - SGI to to sieć 82 ustawodawczych organizacji i członków w 192 krajach i terytoriach, również w Polsce - SGI Pol, dla których wspólna jest wizja lepszego świata. Buddyjska filozofia SGI jest podporą ruchu propagującego pokój, kulturę i edukację. <font>Należąc do SGI  ludzie osiągają wiarę w siebie, poczucie własnej godności i siłę by realizować swoje marzenia i dawać sobie radę z problemami. <font><font><font>Daisaku Ikeda, od 1960 roku prezydent SGI  jest znanym na świecie filozofem, poetą i pisarzem, lauratem ONZ nagrody pokojowej, który otrzymał 250 akademickich nagród z uczelni całego świata. W Polsce ukazała się jego książka wydana przez PWN "Wybierz życie"
Author: majka Date: 30-04-2009
Maria Markiewicz - sprostowanie do własnego błędu
 
Przepraszam ale znów muszę sprostować błąd i w dodatku tym razem mój własny, który wkradł się z tłumaczenia z jęz. angielskiego. A więc źle zrozumiane słowo spowodowało, że zamiast organizacje "zrzeszone" wyszły organizacje "ustawodawcze", co oczywiście jest absurdem, bo nie wydajemy żadnych ustaw. A więc w Soka Gakkai International- <font>SGI wchodzą w skład organizacje SGI innych krajów, 12 mln ludzi wyznających tę samą praktyczną filozofię obudzenia się do świadomości, że wszzyscy  posiadają nieograniczony potencjał i wartość swego własnego życia. Podejmując decyzję, by wziąć życie we własne ręce i zmieniając siebie zmieniają relacje z innym ludźmi oraz swoje najbliższe środowisko, wnosząc swój wkład w społeczeństwo. Pokój według buddystów SGI zaczyna się od spokoju jednostki a rozprzestrzenia kiedy oświeceni ludzie są aktywni w sprawie pokoju na lokalnym, narodowym i światowym poziomie.
Author: Maria Markiewicz Date: 03-05-2009
ewelinabo
Halo!
Witam wszystkich!  Proboje uzyskac kontakt z czlonkami SGI Polska.  Jestem ze Stanow i odwiedzam rodzine w Poznaniu w Grudniu 2009.  Chetnie bym sie spotkala z SGI Polska!
 
Ewelina
eboguslawski@jjc.edu
 
Author: ewelinabo Date: 11-11-2009
maurice_ - Buddyzm chiński
W buddyzmie chińskim do głosu dochodzą nurty teistyczne. Z zaskoczeniem dowiedziałem się o dwudziestu czterech (niekiedy dwudziestu) bóstwach opiekuńczych, które są otaczane w chińskim buddyzmie kultem, mimo że wywodzą się częstokroć z hinduizmu.
Author: maurice_  Date: 28-11-2022
helendam
Prepare to be captivated by the intricate web of college football in retrobowlcollege.org , where every game, every choice, and every player's journey matters.
Author: helendam  Date: 09-10-2023
helendam
Immerse yourself in the heart of suikagameonline.com , where the joy of fruit merging and strategic planning intertwines with the thrill of gameplay, offering players a unique and addictive gaming experience that will leave a lasting impression and ignite a sense of passion for gaming excellence.
Author: helendam  Date: 03-11-2023

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)