The RationalistSkip to content


We have registered
163.030.503 visits
There are 7324 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28895 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Alternatywna farmacja?

Enter your comment on this article …
Abadonna - Brawo!   1 na 1
Brawo Mariuszu! Dosadnie i bardzo "dożylnie". Wierzę, że pan Dziekan raczy się ustosunkować. Nie zapomnij zamieścić jego odpowiedzi.
Author: Abadonna Date: 30-07-2008
Reklama
Poznaniak - Też się wstydzę...
Uczelnia wrocławska nie jest jedynym miejscem, gdzie rozszerza się pojęcie "nauki". Jestem absolwentem UAM w Poznaniu.... i wstyd mi z tego powodu. Dla zainteresowanych link z przyczyną tego wstydu:

www.thfac.poznan.pl/

Jeśli zaglądają tu także absolwenci UAM, to proszę o komentarze.....

Pozdrawiam

PS. Może nie jest to optymalne miejsce dla tego tematu... ale tak mi się nasunęło w związku z "homeopatia i nauka".... Ewentualnie proszę o przeniesienie moderatorów...
Author: Poznaniak Date: 30-07-2008
Moritz - Gratulacje
Walnal Pan z grubej rury.Z ciekawoscia oczekuje na dalszy rozwoj wydarzen. Pseudonauka i szarlataneria nie ma racji bytu na polskich uczelniach nawet jesli wspiera ja potezne lobby z tytulami i duzymi funduszami.
Author: Moritz Date: 30-07-2008
Psyk - miazga
"kursy podyplomowe z wróżenia i jasnowidzenia"... Miazga, po prostu miazga... Zachwiałeś karierą Pana Dziekana.
Author: Psyk Date: 30-07-2008
Mariusz Agnosiewicz - link
O naszej inicjatywie napisało obszernie kolejne pismo: Kurier Medycyny Praktycznej: www.dentonet.pl(*)&sID=84&a=4&pID=5102;comDisp=1
Author: Mariusz Agnosiewicz  Date: 19-10-2008
Bogusław - Homeopatia a "naukowa" medycyna
Jestem człowiekiem cierpiącym na pewną chorobę, na którą pomaga jedynie i w spoób rewelacyjny, lekarstwo homeopatyczne. Żaden lekarz ani przepisywane przez lekarzy lekarstwa mi nie pomagają. W związku z tym mam pytanie do przeciwników homeopati: Czy mam przestać brać ten lek i umrzeć w męczarniach? Teraz jeszcze słyszę , że ci "prawdziwi" lekarze, którzy wykazują się coraz większą niekompetencją w swoim zawodzie, zakazują sprowadzania takich leków do kraju. Czeka mnie więc rychła śmierc w męczraniach. A może powinienem od razu wytoczyć wam proces i żądać wielomilionowego odszkodowania?
Author: Bogusław Date: 14-02-2009
hom - odpowiedx
Państwo wielcy naukowcy, proszę odpowiedzieć cierpiącemu Panu Bogusławowi.Proponuje troche pokory, bo i Was kiedyś może dopaść jakaś choroba.A może nie mowilibyście o tym co Wasze umysły nie mogą zrozumieć a o często potwierdzonej skuteczmności homeopatii
Author: hom Date: 21-07-2009
Marek niedowiarek:) - Panie Bogusławie,
Chorobę na którą Pan cierpi, jeśli skutecznie "leczy" ją lek homeopatyczny, to można ją wyleczyć regularnymi spacerami i wietrzeniem pomieszczeń. Męczarnie ustąpią również, jeśli zajmie się Pan czymkolwiek, poza doszukiwaniem się chorób. Moja bliska przyjaciółka opowiadała, że gdy miała napady, jak to określała "grand histeria", to jej mąż psychiatra mawiał: Mańka, idź na górę, włącz żelazko, tam jest dużo rzeczy do prasowania, zajmij czymś ręce. I gdy to mówiła, śmiała się.
Czy nie ma Pan nic do prasowania?
Author: Marek niedowiarek:) Date: 21-07-2009
Alicja - To nie jest kwestia wiary
Nie rozumiem dlaczego z góry negujecie homeopatię? Czy ktos z Was ma dostęp do badań naukowych, które dowodzą, że homeopatia nie działa? Zgadzam się, co do badań udowadniających skuteczność homeopatii - są nierzetelne, przeprowadzane z dużą ilościa błędów formalnych i najczęściej przez osoby czerpiące korzyści ze sprzedaży takich produktów.
To nie jest jednak powód, żeby uważać daną metodę za bezpodstawną naukowo. Może ktoś kiedyś odkryje naukowe podloże tej metody. Nie wszystkie reguły rządzące tym światem są znane,  a raczej niewiele z nich jest już zbadanych. Nie wszystko, co teraz wiemy jest niepodważalne. Byly takie czasy, że za poglądy, że ziemia jest okrągła i nie jest centrum wszechświata, czekało człowieka potępienie ze strony innych "naukowców".
Tak się składa, że jestem chemikiem i farmaceutą. Bardzo rzadko polecam produkty homeopatyczne ze względu na niepotwierdzone działanie. Ale nawet gdyby nie dzialaly, to chyba lepiej jeśli ktoś weźmie kulkę cukru, niż niepotrzebnie faszeruje się górą paracetamolu, ibuprofenu, pseudoefedryną i pochodnymi morfiny.
Author: Alicja Date: 16-09-2009

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)