The RationalistSkip to content


We have registered
200.660.737 visits
There are 7364 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29017 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2991 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
Racjonalny   2 na 2
BRAWO

Popieram wszelkie działania podejmowane przeciwko klerykalizacji polskiej szkoły, która powinna byc apolityczna i areligijna. W moim wypadku nie było problemów ani z wypisaniem się z religii ani z etyką, ale wynikało to przede wszystkim z etgo że mieszkam w dużym mieście, doskonale zdaję sobie sprawę że w mniejszych miejscowościach wygląda to dużo gorzej. Mimo to każda taka akcja to krok w kierunku postępu i wolności poglądów w naszym kraju.


Pozdrawiam.
Author: Racjonalny  Date: 17-10-2008
Reklama
Arleta Bolda-Górna
Porzucam postanowienie, łączę się z netem i komentuję:

Nie śledziłam głosowań posłów Lewicy, niby wiedziałam o metodzie politycznej zwanej "Hipokryzja", ale to co pokazałeś, powala na kolana... dosłownie.

Brawa za szybką reakcję, zarówno dla Joanny jak i dla Ciebie.
Author: Arleta Bolda-Górna  Date: 17-10-2008
Archi - rozczarowanie   5 na 5
-Po czym poznać że polityk kłamie?
-Po tym że rusza ustami.
Author: Archi  Date: 17-10-2008
karolina491   4 na 4
Panie Mariuszu. Po co wogóle ta alternatywa albo religia albo etyka? Religii wogóle powinno nie być. Wnuczki wytłumaczyły mi, dlaczego młodzież nie żąda lekcji etyki. Dojdzie dodatkowy przedmiot, czyli dodatkowy stres, wkuwanie nie zawsze docierających do młodzieży treści formułek, a religię traktuje się na luzie i mało poważnie. Zawsze jakiś lepszy stopień się przyda. Wystarczy tylko udawać głęboko bogobojną. Więc z dwojga złego, czyli z dwóch przedmiotów wybierają religię, jako przedmiot mało ważny, a nawet rozrywkowy. Tak, dokładnie tak. Warto nad tym problemem zastanowic się od tej strony, jaką zaprezentowały mi moje nastoletnie wnuczki.
Author: karolina491 Date: 18-10-2008
DAY - Prawda
Pamiętam jeszcze dobrze 1 klasę gimnazjum z religią, potem już zrezygnowałem. Religia była traktowana, jak przerwa między lekcjami, nikt nie zwracał uwagi na katechetę, co zwykle kończyło się zeszytem pełnym uwag. Na religii odrabiało się zadania domowe, czy uczyło do innych zajęć, gadało o byle czym i wygłupiło, bo uwagi od katechety były tak mało ważne, że nawet wychowawczyni się nimi nie przejmowała. Większość uczniów ma gdzieś czy religia jest czy nie jest, lepiej dla nich by było gdyby mogli wrócić do domu wcześniej, ale jeśli musieliby zamienić religię na przedmiot na którym musieliby się uczyć, to jestem pewien że woleliby religię i katechetę na którego nikt nie zwraca uwagi.
Author: DAY Date: 18-10-2008
Mariusz Agnosiewicz - odp.
Teraz już nie można traktować reli jak śmiesznego przedmiotu. Dostaniesz pałę i będziesz miał niższą średnią.
Author: Mariusz Agnosiewicz  Date: 18-10-2008
Earthalgeroth - rela
Rzeczywiście kiedyś religia to był luzik i na 100% piątka, a jak ktoś podpadł to tylko czwórka ;]

btw dziwne, że Gadzinowski nie głosował przeciw :/
Author: Earthalgeroth  Date: 18-10-2008
DyktaFon - Trzymam kciuki  -1 na 1
Całkowicie popieram pomoc młodzieży w zamianie religii na etykę (w przeciwieństwie do wygłupiania się z apostazję.... :) )

Pozdrawiam i życzę sukcesów
Author: DyktaFon Date: 18-10-2008
Zulka
Rozumiem pragmatyzm polityków, ale to ich nieustanne psychiczne lizanie tylnych części ciała dostojników kościelnych dla własnych korzyści jest doprawdy niesmaczne...
Author: Zulka Date: 18-10-2008
kobieta - czyste serca mlodziezy zwycieza   1 na 1
Wladza swiecka chce siedziec na kilku stolkach. Skuta w swoim zwiazku malzenskim ze straszna zona - Kk, nie ma odwagi ze wzgledu na konsekwencje rozwiesc sie sama. Gra dalej by zyskac na czasie. Czeka na to, ze Racjonalisci przeprowadza rozwod, wiec w ostatniej chwili wlaczy sie do projektu i zbierze laury. W sytuacji fiaska z rozwodem liczy na druga kadencje. W kazdej sytuacji jest na wygranej pozycji, wiec akceptuje ten toksyczny zwiazek, majac "gdzies" budowanie spoleczenstwa obywatelskiego.
Partia Racja, nazwa brzmi slabo, lepiej bedzie Partia Obywateli, czy cos w tym stylu.

Ja naprawde wierze w to, ze polska mlodziez dokona przelomu i uwolni kraj od historycznego marazmu. Potrzeba jeszcze troche czasu, wiecej informacji w spoleczenstwie. Najwazniejsze, ze mlodziez organizuje sie wokol Racjonalisty, bo tutaj zdobywa wiedze i "aktualne informacje", doswiadczenie swiadomego dzialania (kognitywizm) i od ludzi wyksztalconych wsparcie. Pierwszy krok juz postawiony, wiec pojda dalej, zdobywajac sile do dzialania.
Ja znam historie Polski dosc dobrze (moze nie detale), ale dopiero od kilku lat jestem swiadoma jak negatywny wplyw mial Kk na rozwoj kraju. Koniec z tym.
Powodzenia
Author: kobieta  Date: 18-10-2008
poziomka - Gadzinowski
Piotr Gadzinowski nie jest już posłem.
Author: poziomka Date: 20-10-2008
Filip ratkowski - Niech się bujają!   1 na 1
Przed blisko dziesięcioma laty zostałem zawezwany przez dyrekcję szkoły mojej córki na bardzo ważne spotkanie. Okazało się, że spędzeni na nie do sali gimnastycznej rodzice musieli wysłuchać pogadanki pani z Dominikańskiego Centrum w Krakowie. Treści jak zwykle, a nawet jeszcze lepiej, bo z patriotycznym zadęciem! Co gorsza padło hasło, że wykład zostanie powtórzony w klasach w czasie zajęć szkolnych!
Wkurzyłem się niemnożko, po prelekcji podszedłem do dyrektora i pańci-wykładającej (ta "pańcia" to broń boże nie jest antyfeminizm, tylko realizm)i regularnie opieprzyłem pana dyrektora za "szkolenie ideologiczne, jakie mi zafundował bez uprzedzenia"!
I proszę sobie wyobrazić, że podziałało! Nie wiem, czy "Centrum" się obraziło, czy szkoła się wystraszyła, dość, że na tym poprzestano i dzieciaków już nikt nie maltretował.
Trzeba stawiać sprawę zdecydowanie i straszyć nagłośnieniem takich afer!
Author: Filip ratkowski Date: 26-10-2008
Maurice
Mimo wszystko są osoby, które chodzą na religię z wyboru i przekonania. I nie traktują tej lekcji jako przerwy w lekcjach czy czegoś w tym stylu.
Author: Maurice Date: 17-02-2009
Agnieszka
To wszystko to pikuś. W moim gimnazjum (z założenia zupełnie świeckim) były obowiązkowe rekolekcje (nieobecność oznaczała ucieczkę z lekcji :) ), przy wypisaniu z religii i tak nie było możliwości wyjścia z lekcji, nauczycielka biologii nie uznawała ewolucji... i to wszystko w centrum Polski w XXI wieku.
Author: Agnieszka Date: 19-04-2009
aron
Jezeli ktos sie chce uczyc etyki, to przeciez nie musi uczyc sie w Katolickiej Polsce. Z woj. warm-maz jest blisko do Rosji, mozna tam zlozyc podanie do liceum i uczyc sie etyki putinowskiej.
Author: aron Date: 13-08-2009

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)