The RationalistSkip to content


We have registered
171.876.084 visits
There are 7337 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28957 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2974 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Testament Garibaldiego

Enter your comment on this article …
Hans Kloss - Garibaldi
Już dziś nie jest łatwo pojąć sposób myślenia Garibaldiego i ludzi go otaczających. Spróbujcie wytłumaczyć wnukom, czy innym współczesnym 16-latkom, że były takie czasy, że w sklepach spożywczych w całej Polsce był do nabycia tylko ocet i herbata, a kilka tygodni później już tylko sam ocet. A to przecież miało miejsce tylko 30 lat temu! W tym kontekście zrozumienie mentalności XIX wiecznych Włochów jest praktycznie niemożliwe i skazani jesteśmy tylko na spekulacje i przypuszczenia.
Author: Hans Kloss  Date: 01-03-2011
Reklama
Buczkowski - Ciekawy tekst, bo i ciekawa postać   3 na 3
Nasze "media publiczne" nie wspominają o takich postaciach jak Garibaldi.
Generalnie "zapominają" o ludziach, którzy byli w opozycji do Kościoła kat. i jego państwa – Watykanu. A Garibaldi to nie tylko opozycjonista w słowach lecz i w konkretnych czynach...
Ten sam “bojkot” dotyczy naszych opozycjonistów. Nie przeczytacie w prasie, ani nie usłyszycie w Polskim Radiu, czy Telewizji o wielkich Polakach, takich, jak np:
prof. Tadeusz Kotarbiński, czy Tadeusz Żeleński- Boy, bo – niestety, narazili się Kościołowi... Pozostają wydawnictwa niezależne takie, jak Wydawnictwo Racjonalista, czy Instytut
Wydawniczy “Książka i Prasa”, bądź...teksty zapisane na stronach internetowych RACJONALISTY. Dziękuję Autorowi za ciekawy tekst o Garibaldim.
Author: Buczkowski  Date: 17-03-2010
luxforos (Stanisław Pietrzyk) - bez   2 na 2
Garibaldi wybrał mniejsze zło, wszystko na to wskazuje. Jako ateista czy niewierzący w środowisku wierzących, cośkolwiek się "uduchowił". Nie miał innego wyjścia, chcąc zrobić to, co zamierzał. Pisano o nim wiele. Kto prawdę?
Chyba on sam ją zawarł w swoim testamencie. Jeszcze, podobno, stworzył mafię. Bo kiedyś, podobno, rzucił hasło: "Morte Ala Francia Italia Anela" (piszę z pamięci, więc moga być błędy). Pierwsze litery dają do myślenia.
Author: luxforos (Stanisław Pietrzyk) Date: 16-03-2010
aron - katolicka szlachta i prawoslawny car  -1 na 1
Czyli jednk masoneria jest blizsza prawoslawiu niz katolicyzmowi? Nie podobala sie Garibaldiemu katolicka szlachta, ale zapewne podobal mu sie prawoslawny car i luteranski kaiser.
Author: aron Date: 15-03-2010
niedoszly umarlak - jak żyć w hospicjum ...   3 na 3
... mój przyjaciel z hospicjum dał mi 100% przepis jak dożyć godnie końca: "daj się nawracać, ale nie daj się nawrócić !!!!"; ... "pamiętaj, że jesteś tylko rybą, która ma obgryść robaka z haczyka !!!!" Bez żartów: nóż się sam otwiera w kieszeni na wspomnienie akcji uduchawiania, zwłaszcza w wykonaniu ich pomocnic, nawiedzionych wiedźm ... mają do czynienia z ludźmi zależnymi od nich w 1000 codziennych drobiazgów, kto nie przeleżał 2 dni z majtkami pełnymi gówna, nigdy tego nie zrozumie , kto nigdy nie budził się po przeciwbólach, tzw "głupim Jasiu" ... a tak wogóle, to polubiłem tam rozmowy z jezuitą, polubiłem go - a katolicy go nie nienawidzili - i on to wiedział, wiedział, że tylko podlizują mu się, donoszą jeden na drugiego, z nadziei na niebo, na cukierek, na świerze prześcieradło. Aha, to nam funduje NFOZ, za nasze składki, za pieniądze naszych bliskich ... nóż się sam otwiera ...
Author: niedoszly umarlak Date: 15-03-2010
Henry Talub - ale  0 na 4
Ale jedna i druga struktura jest niebezpieczna ze swej zasady. Bo nie opiera na klarownym mandacie reprezentacji spolecznej, tylko na tajnych, na starcie nie identyfikowalnych przez jednostke, strukturach metodach i celach dzialania. Innymi slowy ludzie zlej woli wybiora kaza strukture do osiagniecia wladzy i pieniedzy. Wazne by byla skureczna. Ideologia jako narzedzie sie nie liczy.
Inaczej mowiac i do KK i wolnomularstwa moga wstapic ludzie dobrej woli, ale ich wola moze byc skrzetnie wykorzystana do zlych celow jakie moga miec niekturzy zlej woli przywodcy tych struktur.
Author: Henry Talub Date: 15-03-2010
Henry Talub - kopisci   2 na 2
Zeby zniszczyc KK ktory jest organizacja przestepcza, z wypracowanymi metodami manipulacji od stuleci, potrzeba bylo ludzi dobrej woli, ktorzy musieli wypracowac skuteczniejsza metode jako antidotum na te metody. Totalitatyzm KK wchodzil w kazda sfere zycia, gdzie narzedziem wladzy i dochodzenia do wladzy, bylo poslugiwanie sie religia milosci i braterstwa do osiagniecia wrecz odwrotnych skutkow. Wolnomularstwo nie dalo wciagnac postepu naukowego jako instrumentu w rekach zwodzicieli koscielnych do dalszego zniewlania ludzi.. 300 lat pracy przynosi skutki. Kontrolowanie przez masonerie osrodkow naukowych i polityki przynioslo dobre skutki. Widzac sukces metody, KK zaczyna kopiowac do swoich celow (wladza i pieniadze) sukces wolnomularstwa, (ktory przynosi zwyklym ludziom wybawienie), tworzac swoja "masonerie" -OPUS DEI. A TO NIE JEST DZIELO BOZE TYLKO DZIELO DIABLA. Bo sluzy alienacji i zniewoleniu.
Author: Henry Talub Date: 15-03-2010
jarek
Nie może dziwić zwierzęca niechęc katolickiego kleru do masonerii - w swietle tego artykułu. Nie zdawałem sobie sprawy z tak sielnych związków, ale takie były czasy.
Niemniej jednak w czasie ostatniego pobytu we Wloszech z większą przyjemnoscią oglądałem niekiedy małe tablice upamiętnaijące wizytę Giuseope Garibaldiegi w danym miejscu , niż pobliskie kompleksy budowli stworzone przez sługi Watykanu.
Author: jarek Date: 15-03-2010
CHOLEWA - Garibaldi dał przykład   1 na 1
języka do dziś aktualnego w walce z klerykalizmem i w dążeniu do państwa świeckiego.
Author: CHOLEWA  Date: 14-03-2010

Sort comments from the first

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)