The RationalistSkip to content


We have registered
201.992.061 visits
There are 7364 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29017 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2991 votes.

Enter your comment on this article …
Rumcajs - drobna uwaga   1 na 1
"Po udowodnieniu winy sąd cywilny skazał..."

Skoro skazał, to sąd karny (Cour d'Assises, ewentualnie Tribunal Correctionnel).
Author: Rumcajs  Date: 23-02-2011
Reklama
maniek1   3 na 3
Nie wiem jak mogą spoglądac w lustro te wynaturzone bydlaki krzywdzące dzieci. Zero żalu za winy, zero sumienia i honoru, za to bezgraniczne poczucie bezkarności i wsparcia przełożonych.
"Solidaryzują  się z gwałcicielami a nie z ofiarami" - pogratulować właścicielom takiego stada. Nic nowego w tym temacie.   Gdyby to nie dotyczyło upośledzonej trzody kościoła katolickiego, to można by się było dziwić. Brzydzę się jednymi i drugimi w takim samym stopniu
Author: maniek1  Date: 23-02-2011
Piotr Urbańczyk  -9 na 9
Co w tym złego, że księża pedofile dalej chodzą w sutannach? Święceń kapłańskich nie można cofnąć. Również potępianie zachowania tajemnicy spowiedzi jest w moim odczuciu obrzydliwe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tajemnica, a więc należy jej dochować.
Author: Piotr Urbańczyk  Date: 23-02-2011
Ondraszek - Do Piotr Urbańczyk
Tu chodzi o stosowanie prawa i poniesienia kary,ofiary pedofili w sutannach przeżywają traumę ,a ich oprawcy opływają w luksusy i nadal pozostają bezkarni .Niecny proceder kwitnie i jest zgrabnie tuszowany przez najwyższe władze kościelne .Szczególnie w naszym kraju Kk tak ma zanic prawo .
Author: Ondraszek  Date: 23-02-2011
Rafaela   3 na 3
Księżą tworzą grupę, której członkowie od wieków szerzą zło bezkarnie. Przy czym bez żadnych skrupułów wykorzystują bezmyślną wiarę wiernych w ich nieskazitelną postawę, która jakby daje im przyzwolenie do wykorzystywania bezbronnych. Inaczej, nawet nie muszą swych patologicznych postaw bronić przed odpowiedzialnością, bo są skutecznie chronieni przez samych wiernych. Zdarza się, iż dzieci stają się ofiarami za przyzwoleniem swoich rodziców. Niedawno oglądałam bulwersujący wywiad kobiety, która po latach, już jako matka, opowiedziała historię swojego mrocznego dzieciństwa, które takim stało się za sprawą własnej matki, posyłajacej ją przez kilka lat do księdza na 'naukę'. Jej opowieść zmroziła mi krew.
Myślę, że księża stanowią jedyną tak liczną grupę zawodową, w której patologia jest nagminna i do tego stopnia, iż stała się jakby normalnością. Nie próbują sami z tym walczyć, co najwyżej wtedy, gdy jakaś sprawa zostaje nagłośniona. Wówczas jakiś hierarcha uda, iż kościół 'coś' z tym robi.
Author: Rafaela  Date: 23-02-2011
catseye   2 na 2
@Piotr Urbańczyk
> Święceń kapłańskich nie można cofnąć.
Co to znaczy: nie można? A zbierze się grono podstarzałych brzuchatych panów w śmiesznych czapkach i nagle okaże się, że można, a co więcej - że ZAWSZE było można.
> Również potępianie zachowania tajemnicy spowiedzi jest w moim odczuciu obrzydliwe.
> Jak sama nazwa wskazuje, jest to tajemnica, a więc należy jej dochować.
Uwaga j.w. Ogólnie - ci panowie zrobią wszystko, co w ich mniemaniu pomoże utrzymać im władzę nad takimi osobnikami, jak (nie uwłaczając) Ty. Naprawdę widzisz autorytet w takich paskudach jak Dziwisz albo Głódź? To współczuję.
Author: catseye  Date: 24-02-2011
nietaki - Powołanie.
Czyżby hedonizm sednem całym,
co bywa nawet tak zuchwały...
Author: nietaki  Date: 25-02-2011
Ondraszek
Tak ,powiedział bym ,że to typowy w Polsce i niezdefiniowany "hedonizm kościelny" .Najgorsze jest to ,że powoduje łamanie prawa i pogardę dla wymiaru sprawiedliwości .
Author: Ondraszek  Date: 26-02-2011

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)