The RationalistSkip to content


We have registered
166.528.901 visits
There are 7332 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28943 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
Pabich - Anatomia dorabiania gęby czyli..
Widziałem podobną mapę zgodną prawie z pańską  w 100% tyle ze zamiast głupich polaków było użyte jeszcze gorsze sformułowanie o treści ludzie którzy nienawidzą Azjatów chińczyków
Author: Pabich  Date: 30-12-2016
Reklama
Droper - Ewolucja memu
Bardzo dobry tekst poruszający kwestie o której zdecydowanie za mało się mówi, każdy internetowy wyjadacz zdaje sobie sprawę z istnienia zjawiska, sam się z tym zetknąłem dziesiątki razy i bywały momenty gdy sianie antypolskiej nagonki w miedzynarodowym internecie przybierało czasami wręcz szokujące rozmiary.
Całe szczęście jest takie że Polacy mają tą umiejętność przerabiania hejtu na swój własny użytek, te wszystkie polandballe i cała reszta memów które w założeniu miały nam zaszkodzić tak naprawdę nam się przysłużyły, sam polandball dziś kojarzy sie bardzo pozytywnie i jest rozpoznawalny na całym świecie, ten mem nas wypycha z zadupia w sam pępek internetowej globalnej kultury, ludzie o nas mówia, interesują się, jest zamieszanie, ten mem zrobił nam marketing za grube miliony.
Author: Droper  Date: 30-12-2016
Poltiser - Wchodzić w rolę...   3 na 3
Ma Pan rację pisząc o anty... propagandzie. Ona zawsze działała i działa nadal. Zjawisko nieuniknione nie tylko wśród ludzi. Szympansy zachowują się podobnie. Mając lepiej rozwiniętą od innych "theory of mind" nie mysimy wchodzić w wyznaczone role, co w naszej historii od ponad 400 lat zdarza się nadwyraz często. Między innymi dlatego czytam pańską stronę, choć muszę przyznać niektóre artykuły ostatnio wzbudzały moje zdziwienie i zaskakiwały propagandowymi chwytami. Zwalczanie kłamstw tylko powiększa ich popularność. Cierpliwe korygowanie błędów i rekonstrukcje zjawisk i historii w sztuce i dogłębnym dziennikarstwie, jest o wiele skuteczniejsze, choć trudne i trafia do wyselekcjonowanej publiczności. Obecnie mamy dość skomplikowaną (ala lata 30ste) sytuację na ulicy i w korytarzach akademii. Moda na misje i prawomyślność oślepia najmądrzejszych i często plotą trzy po trzy (jakby powiedział Fredro).
Zgadzam się z Droperem, za mało mówimy o plotkach, bredniach i faktach. Konieczna jest nasza perspektywa i weryfikacja wydarzeń, bez wybielania ich, bez propagandy, bez idiotycznego bicia się w piersi i kajania za procesy historyczne. Wyraźnie natomiast należy pisać o tym co OBECNIE uznajemy za normę i cel. Łączę pozdrowienia Noworoczne dla wszystkich.
Author: Poltiser  Date: 31-12-2016
wiiiktor - wiiiktor
pytanie, co robić w odpowiedzi - czy stworzyć armię trolli, która szkaluje Rosję?.. czy może armię, która promuje polską tradycję demokratyczną? a może obie te armie?

@Pabicha: ta mapa z informację, że Polacy nienawidzą Chińczyków wzięła się stąd, że przeglądarka chińska uzupełnia frazę "why Poland... hates China", co wynika z naszej współpracy dyplomatycznej i wywiadowczej z Japonią, po Wersalu (warto o tym poczytać! współpracowaliśmy przez prawie całą WWII. to więź podobna do tej, jaką mieliśmy z Węgrami. robię biznesy z jednym Japończykiem i on o tym wiedział). Chińczycy odczytywali naszą współpracę z Japonią jako antychińską i stąd takie autouzupełnianie.
Author: wiiiktor  Date: 31-12-2016
Iznogud - co do...   1 na 1
nie zgadzam się na demonizowanie polandball'a, natomiast jeśli podstawić w to miejscie CNN czy niemieckie koncerny medialne, to by się zgadzało. Wbrew pozorom większą "gębę" Polsce dorabiają lewicowe zachodnie koncerny medialne niż rosyjska propaganda, szczytem bezczelności cechują się Austryjacy i Niemcy publikując "polskie obozy śmierci", a po (w końcu) przegranych procesach przed polskimi sądami, olewają wyroki.
Author: Iznogud  Date: 02-01-2017
Nadsański
Bardzo dobry artykuł. Tego rodzaju teksty i publikacje są niezwykle pożyteczne w dobie "wojny informacyjnej", którą moim zdaniem tak naprawdę na arenie międzynarodowej dyskretnie toczą wszyscy ze wszystkimi i nie dotyczy ona wyłącznie kwestii wizerunku danej nacji. Nie zgodzę się tylko z tezą, że samokrytycyzm nie jest potrzebny narodom osłabionym. Uważam, że UMIARKOWANY i KONSTRUKTYWNY samokrytycyzm (samokrytycyzm w wykonaniu salonu Gazety Wyborczej i środowisk jemu pokrewnych z pewnością taki nie jest) może pomóc w procesie samonaprawy.
Author: Nadsański  Date: 05-01-2017
ederlezi
Co nie zmienia faktu że do mądrych nie należymy...
Author: ederlezi  Date: 07-01-2017
Margueritee - vvbzxxb
z opinii znajomego Amerykanina - wedlug niego wiekszosc Amerykanow uwaza ze obozy koncentracyjne byly w Niemczech (nie znał nikogo kto uwazal inaczej) - jak Auschwitz (przy zwiedzaniu Krakowa gdy ktos im mowil ze moga zwiedzic ten oboz byli w szoku bo wedlug nich jest w Niemczech) a te ktore maja polish w nazwie znacza , że są na terenie Polski... tak więc.... jak to jest z tą prawdą, nieprawda, półprawdą, manipulacją... ?
Author: Margueritee  Date: 26-01-2020

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)