The RationalistSkip to content


We have registered
167.803.125 visits
There are 7335 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28952 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Krajobraz po bitwie

Enter your comment on this article …
kobieta - zaryzykuje...   1 na 1
Jedno co przyszlo mi do glowy to to, ze PIS, Konfederacja i PSL nie musza wspolpracowac z lewica. Po wyborach w Polsce, polityka w wielu panstwach bedzie sukcesywnie sie zmieniac-dochodza rozne sygnaly w tym temacie. Do tego dochodza jeszcze dramatyczne wydarzenia na swiecie. Lewica obecnie, nie cieszy sie dobra opinia w zadnym panstwie, niewatpliwie sie zdezaktualizowala. Wiem, ze tak mozna, poniewaz obserwowalam u nas, w jaki sposob odsuwano poza margines dzialania pewna partie, az do teraz. Zaraz po wyborach partie nie chcialy tez wspolpracowac z lewica, pozniej to sie nieco zmienilo.

Mam nadzieje, ze bedzie wiecej komentarzy do tego artykulu.
Author: kobieta  Date: 15-10-2019
Reklama
okragly - kierunek dobry  0 na 4
"Jakie mamy perspektywy na przyszłość?" - lekkie odejście od szkodliwej ideologi liberalnej

"białe kołnierzyki" troszkę będą się burzyć co będzie widać i słychać w TVN, TOK-fm i wszystkich prywatnych zagranicznych mediach; oni chca niskich dla bogatych podatków, przychylne im sądy, niescigania przestepcow finansowych, podatkowych, rozwiazania inspekcji pracy, pracujące niedziele, emerytura w wieku 68 lat, zniesienia placy minimalnej i zasilkow socjalnych i zwiekszenia bezrobocia, zeby pracownicy sie nie rozbrykali z zadaniami placowymi.
Author: okragly  Date: 15-10-2019
Dragan Dargomier - Kalejdoskop
Przystawianie do rzeczywistości różnych figur umysłowych i przyglądanie się im przez otworek w małym szkiełku pod światełko o nieznanych parametrach fizycznych - to eksperyment, który nie może dać rozstrzygających wyników. Tutaj potrzeba Kanitscheidera.
Author: Dragan Dargomier  Date: 15-10-2019
kobieta - p. okragly   1 na 1
”Wydaje się, że polska partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość wygrała teraz wybory parlamentarne, zgodnie z częściami oficjalnego wyniku. Główne partie opozycyjne liczyły na wystarczające wsparcie ze strony narodu polskiego, aby utworzyć rząd koalicyjny, ale wydaje się, że tak się nie stało".

-Prawo i Sprawiedliwość to pierwsza partia od upadku komunizmu, która zerwała z oszczędnościami ze strony poprzednich rządów, stwierdza DW.
Wielu Polaków zostało pominiętych podczas transformacji, która doprowadziła do poważnych luk i niezadowolenia.

"Popularne programy PIS mialy na celu zniesienie elity w społeczeństwie poprzez wyrównanie (zrownanie). Przykładem tego jest system zasilkow, który daje rodzinom 500 złotych (1258 SEK) miesięcznie - na dziecko. Partia kładzie również duży nacisk na reformę sądownictwa”.

To sa fragmenty artykulow. Wszystkie media pisaly dobrze o wygranych wyborach przez PIS. Mysle, ze wiekszosc tutejszego spoleczenstwa chce podobnych zmian, a dziennikarze takze ida ta sama sciezka myslenia.
Do tego mamy ogromny problem z imigracja.
Author: kobieta  Date: 15-10-2019
danilo - Sojusz - KrK i PiS! Czy to legalne?   5 na 5
Zastanawia mnie kompletnie pominięcie znaczenia KrK jeśli chodzi o wynik wyborów. Partia PiS jawnie współpracuje z kościołem i robi to bez żadnej kontroli i to na bezczelnego. Degeneracja kościoła, buta i arogancja biskupów i większości kleru, pedofilia chowana po innych parafiach i obracanie kota ogonem to nic złego? Wreszcie nachalna agitacja w kościołach, nawet w dniu wyborów. Szczucie jednych Polaków na drugich (ostatnie "piętnowanie") doprowadzające do mordów. Dla autora takie rzeczy chyba nie mają żadnego znaczenia. Zobaczymy do czego to doprowadzi w naszym pięknym kraju. A dzisiaj słyszę, że syn premier Szydło, ksiądz, będzie miał dziecko z 16 letnią dziewczyną. Moralność PiS i KrK. Duma rozpiera wyborców PiS i katolików.
Author: danilo  Date: 15-10-2019
hyperion - @PiS-klaka   4 na 4
PiS.
8 lat w opozycji (2007-2015 za rządów PO-PSL), na obmyślanie reform.
4 lata samodzielnych rządów (2015-2019 r.).

I nadal nie potrafią wprowadzić poważnych reform w kraju.

Wniosek polskiego wyborcy: trzeba głosować znowu na PiS :D

PO to samo.
PiS PO jedno zło.
Author: hyperion  Date: 16-10-2019
Paluzel - Odp. Okrągły.   4 na 4
,,Białe kołnierzyki'', czyli ludzie którzy swą pracą i wysiłkiem doszli do czegoś, a nie nieudacznicy.

Niskie podatki mogły by być proporcjonalne dla wszystkich, ale to najbogatsi dają pracę, najwięcej zatrudnienia.

Sądy przychylne? Gdyby PiS je zreformował, to już pedofilów w sutannach nikt by nie ścigał.

,,Pracujące Niedziele'' A co mają powiedzieć kolejarze, taksówkarze, branża gastronomiczna? Wolne niedziele to ,,uklęk'' w srtonę kleru katolickiego nic więcej.

Zasiłki socjalne? Nie bo one demoralizują i rozleniwiają, lepsze ulgi, wysoki wiek emerytalny spowodowany jest niską dzietnością. Nieroby nie powinny otrzymywać pieniądze za jedynie płodzenie dzieci.

Podniesienie płacy minimalnej jest szkodliwe dla małych przedsiębiorstw.
Author: Paluzel  Date: 16-10-2019
okragly - Paluzrl   1 na 1
,,Białe kołnierzyki'', czyli ludzie którzy swą pracą i wysiłkiem doszli do czegoś, a nie nieudacznicy.

ludzie od siebie różnią sie nieznacznie, ja mam 1.5m ty 1.8m, ja wykopie dolek 1x1x1 w 2 godz ty w 3godz. Chodziłem do szkoly podstawowej i nie bylo wielkich różnic, ba ci gorsi czesto są milionerami.

ogromne różnice są w dochodach, niczym nieuzasadnione, jak pisze że ludzie są podobni wszyscy z Ewy i Adama a róznica w dochodach x 10000000 tj jeden pod mostem drugi 1mln/ m-c to tak jakbym mial 1m wzrostu a ty 100000m wzrostu
Author: okragly  Date: 16-10-2019
hyperion - @ile i za co
Patologia to nie tylko żul ale też tryliarder czy miliarder.

Takich nie powino być.

Ludzie, którzy mają władzę tylko dlatego, że im rodzice zostawili naście miliardów to upadek.
Author: hyperion  Date: 16-10-2019
Paluzel - Odp. Okrągły   1 na 1
No różnią się, no i? Ci którzy zostali milionerami zostali nimi dzięki sobie, nie dzięki zasiłkom.

Tzw. ,,świadczenia socjalne'', mają jeszcze jedną nieetyczną cechę: zabijają dobroczynność.

Jeśli mamy bogacza, czy średniaka, który mógłby wspomóc bidnego w potrzebie to przekaże pieniądze, wyremontuje dom, da na leczenie itp.

Zasiłki sprowadzają ludzi biednych i nieradzących sobie do cyfer w tabelkach.

Pewien Youtuber o pseudonimie naffnaff odnalazł starego nieporadnego i chorego robotnika na rencie, dał mu zajęcie, by zabawowo testował dla niego alkohole i inne używki. Okazało się że jest chory i internauci filantropijnie złożyli się dla niego na leczenie 0% socjalizmu, 100% dobroczynności.
www.youtube.com/watch?v=QU_PpYT5o7Y
www.youtube.com/watch?v=GK7qU96zgrY
Author: Paluzel  Date: 17-10-2019
Robert Grzeszczyk - Ideologizowanie partii   4 na 4
Wydaje mi się, że autor zbyt dużo wiary pokłada w obecnych partiach, wierząc iż działają w miejscowym interesie. Tym samym jego nadzieje na racjonalność są płone.
Dobrze że nie wspomniał o milionie samochodów ekektrycznych, które już za 3-4 lata będą zajmować polskie autostrady. Póki co projekt mają tworzyć firmy niemieckie.

Rozumiem nadzieję i wiarę w lepsze, lecz dziś nie wydaje się racjonalne. Cenne wskazówki i kierunki nie są możliwe do wprowadzenia na terenie Polski przez żadną z ambasad, dla których jedyną wartością Polski jest brak wartości.
Author: Robert Grzeszczyk  Date: 17-10-2019
okragly - Paluzel
"Owsiakiem" nie uratujemy służby zdrowia
Dobroczynność to mit, tworzony przez bogatych (żeby podatków nie płacić)
Author: okragly  Date: 17-10-2019
Paluzel - Okrągły   3 na 3
Należy sprywatyzować służbę zdrowia, a ludzie nie będą okradani ze składki zdrowotnej, która jeśli by już była to w prywatnej kieszeni.
Author: Paluzel  Date: 17-10-2019
klaio   1 na 1
Nie wierzę w tak długą koniunkturę, by starczyła na dalsze 4 lata rządów. I ściągalności podatków też nie da rady zwiększać ponad 100%. PiS będzie miał pod górkę podgryzany przez lewicę i Konfederację (bo nie przez niewiarygodna Platformę; PSL jest niewiadomą). Jedyna szansa, że więcej labilnego elektoratu z tych, co dziś zagłosowali na PiS poprze Konfederację i liberalno-lewicowa opozycja nie będzie mogła za 4 lata stworzyć rządu. Na samodzielną większość za 4 lata to PiS będzie mógł liczyć tylko w sytuacji nadzwyczajnej, np. jeśli sprowokuje zatarg  z Rosją (może przed wyborami zestrzeli rosyjski samolot nad Zatoką Gdańską z tych, co notorycznie na wirażach zawadzają o polską przestrzeń powietrzną?). Wtedy naród zgromadzi się wokół rządu, jak po Falklandach wokół niepopularnej po pierwszej kadencji Margaret Thatcher?
Author: klaio  Date: 18-10-2019
Jan Rylew   2 na 2
Krajobraz po wyborach widze podobnie. Wygrala demokracja i strona solidaryzmu spolecznego.
5 ugrupowan w Sejmie to dobry objaw demokracji. Dla PIS bedzie trudniej, nie tylko w sferze debaty publicznej, ale takze w gospodarce, bo wyborcy beda oczekiwac realizacji sztandarowych projektow inwestycyjnych.
Author: Jan Rylew  Date: 18-10-2019
Robert Grzeszczyk - Paluzel - Okrągły
Przede wszystkim trzeba sprywatyzować system wyborczy - czyli wprowadzić demokratyczne narzędzia w państwie oraz je realizować i respektować.
Author: Robert Grzeszczyk  Date: 20-10-2019
kobieta - Przemoc z powodu dominacji-kto tu rzadzi
Dystopijne przedstawienie przyszłości George'a Orwella W 1984 roku, odgrywa kluczową rolę. Tam totalitarna władza zmanipulowała i zakłóciła język, przez co trudno jest krytykować władze. Obecna lewicowo-liberalna wladza koncentruje sie na totalnej krytyce wszystkiego co nie jest z nia zwiazane.
Wymierzoną w nich krytykȩ i różne zjawiska odrzucaja nazywajac je „fobiami”. Ale sa słowa, które tak dobrze podsumowują współczesność, ktora nam serwuja że można uzyskać doświadczenie aha i użyteczną perspektywę, po prostu je słysząc lub czytając. Tak przydatnym słowem jest „anarcho- tyrania”, termin opisujący nową rzeczywistość, w której przestępcy cieszą się wszystkimi korzyściami bezprawnej anarchii, podczas gdy zwykli ludzie przestrzegający prawa musza zyc pod tyranią wrogiej im wladzy. Inną przydatną koncepcją jest przemoc dominacyjna z którą mozemy się zapoznać na przykladzie niektorych wypowiedzi do artykulu. Czy musimy opuścić cywilizowane państwo opiekuńcze i chroniące nas i udać się do dżungli?

P.S: Ksiadz Szydlo nie bedzie mial dziecka.
Author: kobieta  Date: 22-10-2019
kobieta - Po wyborach...
Moge jeszcze dodac, ze w wielu panstwach jest duzo historycznych materialow opisujacych funkcjonowanie polskiego parlamentu w przeszlości.
Historycy pisali ksiażki dokumentalne w celu ostrzezenia swoich wladcow, zeby nie popelnili tych samych błedόw co Polacy. Lektorzy na uniwersytetach, czesto media uzywaja powiedzenia Polsk riksdag

”Polsk riksdag brukar betecknas som ett stormigt möte utan resultat, som i överförd bemärkelse kan avse oreda eller kaos i allmänhet. Uttrycket härstammar från de historiska polska riksdagarna (sejmerna), där varje adelsman hade absolut veto (polskt veto eller liberum veto)”.

Polski parlament jest zwykle określany jako burzliwe spotkanie bez rezultatów, które w przeniesionym sensie może odnosić się do nieporządku lub chaosu w ogóle. Termin ten wywodzi się z historycznego polskiego parlamentu (sejmu), w którym każdy szlachcic miał bezwzględne weto (weto polskie lub weto liberalne)-zupelnie jak dzisiaj. „Mówiąc o burzliwych spotkaniach, które prowadzą tylko do nieporządku i chaosu, często używa się terminu„ polski parlament ”. Dlaczego? Czy Polacy mieli niezwykle niepoważne parlamenty? ”
Author: kobieta  Date: 22-10-2019
Frank Holman
oczekiwać od partii prawicowych by wspierały inwazje chińskiego komunizmu na Europę... bezcenne
a jeszcze bardziej bezcenne, że to może być przez nich wzięte na poważnie...
Author: Frank Holman  Date: 23-10-2019
kobieta - Frank
Wiem, ze partie prawicowe najpierw dbają o swoich obywateli i paṅstwo.

Panowie Duda i Morawiecki nigdy na to nie pozwolą, by wrόcil komunizm.

Ale mam wrażenie, ze Rosja jest już w stanie wojny (nowoczesnej) z Europą - tylko o tym społeczeṅstwa nie wiedzą - to plan despotycznego Putina, by dalej przetrwaċ przy władzy. Odbȩdą sie “malutkie” wybory, Putin i jego elita władzy znόw staną siȩ zwyciȩżcami. Skandale z UE spływaja po nim jak woda, nadal odgrywa ważną rolę we wschodniej części Niemiec. To jest niebezpieczne dla Polski i krajow nadbałtyckich, byc moze dla calej Europy Zach.

”Make Russia red egain”

P.S. Partie rzadzace w Polsce musza rozwazyc ten scenariusz. U nas robia to partie opozycyjne, ktore wkrotce odniosa historyczne zwyciestwo, poniewaz spoleczenstwo przekaze wladze partiom prawicowym.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 25-10-2019
kobieta - Juz jest piekny pejzaż...
Polska wydaje najwięcej zezwoleń na pobyt w całej UE.

Polska jest często krytykowana przez UE i rzady liberalno-lewicowe za nieprzyjmowanie imigrantów. Ale w rzeczywistości kraj wydaje więcej zezwoleń na pobyt niż jakikolwiek inny kraj UE.

-Jest to najnowsze zestawienie, które UE opublikowała w piątek, pokazując, że Polska w ubiegłym roku wydała najwięcej zezwoleń na pobyt w całej UE, o czym po raz pierwszy informował portal europejski.

Dzieje się tak pomimo faktu, że UE często krytykowala prawicowy rząd w Polsce za odmowę przyjęcia imigrantów-nie tylko, np. nasz czerwony rząd też wtόrował, dlatego jego dni sa policzone. Sytuacja juz wykreowała nowego premiera dla calego spoleczenstwa.

www.friatider.s(*)t-uppeh-llstillst-nd-i-hela-eu

Droga partii prawicowych w Polsce jest wzorem do nasladowania dla rządόw państw Unii. Brawo! Rozwiązywanie problemόw w sposόb jak najlepszy dla wlasnego kraju, tylko siȩ oplaca. Nasze media pisza tylko dobrze o odpowiedzialnej polityce prawicowych politykow w Polsce.
Author: kobieta  Date: 26-10-2019
kobieta - Ida zmiany: Polska, Węgry, Rumunia
Polska, Węgry, Rumunia-mniej poprawności politycznej niż cztery lata temu
Szwedzi, trzeci najbardziej poprawny politycznie lud UE.

Według badań zleconych przez Komisję Europejską w państwach członkowskich, w ciągu ostatnich czterech lat wzrosły w UE poprawne politycznie postawy wobec kobiet, imigrantek, homoseksualistów i innych grup społecznych.

Według badania Wielka Brytania, Holandia i Szwecja są najbardziej politycznie poprawną populacją.

-Pytania, które zadawano obywatelom UE, czy respondenci czuli się komfortowo ze współpracownikiem lub premierem, który należał do pewnej wrażliwej grupy, czy też ich dzieci zakochały się w kimś z zagrożonej grupy, pisze portal Europa.

-Jednak dla tych, którzy martwią się, że UE stanie się zbyt politycznie poprawna, nie wszystko jest ciemne jak noc. Zarówno na Węgrzech, w Rumunii, jak i w Polsce postępy idą w przeciwnym kierunku-a społeczeństwo ma mniej politycznie poprawne podejście niż cztery lata temu.
Powazny sprawdzian rzadow prawicowych, uwazam.

www.friatider.s(*)e-mest-politiskt-korrekta-folk

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 27-10-2019
kobieta - Barbarzyńcy, lewica, liberalowie sa za globalizacj
33-letni muzułmanin ze szwedzkim zezwoleniem na pobyt został aresztowany w Danii w wyniku operacji policyjnej. Mężczyzna podejrzany o radykalizację, zagroził ściȩciem głowy krola Szwecji,i krόlowej Danii.

19-letni Somalijczyk został skazany za okradanie upośledzonej umysłowo kobiety w wieku 80 lat i zgwałcenie jej w lesie. Wkrótce został zwolniony- a teraz pozuje do zdjęcia ze brzydkim Stefanem, bialym Wikingem z Afryki.

www.friatider.s(*)g-kvinna-poserar-nu-med-l-fven

Pożary samochodow, gwalty kobiet i dzieci, czasem zwierzat to zjawiska od dawna codzienne. Biali lewicowi homoseksualisci dali legitymizacje barbarzyncom, nie ma bariery etycznej, wszystko im dozwolone.

Teraz doszło znaczenie rewirόw-kto tu panuje? Chrzescijanie i Żydzi musza klȩkac albo leżec przed barbarzyncami na ziemi, albo calowac ich buty.
samnytt.se/vide(*)-tvingar-ned-svensk-kille-kna/

Po tym jak Somalijczyk wepchnąl drewniany miecz w pochwȩ kobiety, mȩżczyzni zaczȩli reagowaċ. Jak ich żony zostaną zgwałcone, obrzynają barbarzyńcom penisa, jak im sie uda oczywiście.
Author: kobieta  Date: 29-10-2019
kobieta - Inwazja, co dalej?
Analitycy od polityki mowią, ze imigracja z Bliskiego Wschodu i Afryki może doprowadzić do wojny domowej. Barbarzyncy mowia, ze oni przyjechali do Szwecji, zeby tu żyċ, a nie pracowaċ. Nie wypowiadam sie co do Anglii, Holadii, ale tutaj ma sie wrażenie, że został albo krzyk, albo zabijanie. Rząd obiecał, że czȩśċ barbarzyṅcow odeslą do ich krajow, ale teraz mόwią, że wezmą jeszcze wiȩcej.

Soros, lewicowy milioner: Donald Trump to aberracja, a globalizm wkrótce zwycięży nad nacjonalizmem. Uważa, że Trump przegra wybory w 2020 roku.
Soros jest bogiem naiwnej lewicy i liberalow.

Tak wyglada globalizacja w wiekszosci panstw Unii. Wydaje mi sie, że w Polsce wielu ludzi nie jest swiadoma, jak dużo zawdziȩczają Panu Kaczyńskiemu, czy na Wegrzech Orbanowi. Może jak Salvini wrόci do wladzy, to jeszcze coś uratuje. Rozumiem rozbieżnosc pomiedzy gospodarka i polityka– ale droga lewicy i liberałόw prowadzi donikąd.

Wikingowie, Wandalowie, Hunowie, Mongolowie, Goci, Tatarzy. Czy teraz Azjaci i Afrykanie?

Pozdrawiam serdecznie czytelnikow Racjonalisty
Author: kobieta  Date: 29-10-2019
kobieta - Stan wojny, nieustanne walki z mafia, gangami
Właściciele sklepόw i rόznych przedsiȩbiorstw usługowych: np. fryzjerzy, wlasciciele kawiarenek opowiadają w TV o tym, jak złodzieje (gangi) od trzech do czterych osob mogą wielokrotnie wchodzić do ich sklepόw i wybierać ubrania warte tysiące koron. Potem biorą co chcą i wychodzą. W przedsiȩbiorstwach usługowych żadają okupu–mowią, ze przyszli odebraċ podatek. Odmowa grozi pobiciem, pożarem, zniszczeniem, zastraszeniem rodziny, inne formy grόźb. Oglądałam wzruszajacy film dok, o przedsiȩbiorcy, ktόry prowadzil w Sztokholmie 30- lat sklep muzyczny z plytami, kasetami i nutami i musial zamknac, bo musialby to co mial i nie mial oddaċ gangom. Przedsiȩbiory likwiduja zakłady, czasem przenosza je do innych panstw, gdzie jest spokojnie.

Plus komunikaty w TV- widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń na policję.
Policja pokazuje zdjęcia mężczyzn podejrzanych o rażące napady i nielegalne przetrzymywanie.

Skutki dzialania ideologii, wtłaczanej nam do głόw przez lewicȩ-liberalną.
Author: kobieta  Date: 30-10-2019
kobieta - Lewica-liberalna doprowadzi do zaglady Europe
Policja coraz poważniej patrzy na wszystkie zamachy bombowe, które mają miejsce w Szwecji. Teraz liczba bombardowań w Malmö jest tak duża, że porównuje się je do baskijskiej ETA w Hiszpanii, mówi Ekot
Wedlug kriminologa bombardowania w Szwecji są niespotykane w Europie i prawdopodobnie na świecie. Według niego trzeba szukać stref wojennych, aby znaleźć coś podobnego.
Tylko w weekend miały miejsce trzy zamachy bombowe w Malmö. Wczoraj znaleziono kolejną bombę, która została zniszczona.
Mężczyzna został ranny w Tumba w nocy na poniedziałek. Według informacji Aftonbladet mężczyzna został dźgnięty w klatkę piersiową nie mniej niż 15 razy.
Jasser zgwałcił Idę pod mostem: „To ona podjęła inicjatywę” - powiedzial
Po tym, jak kobieta odwiedzała przyjaciółkę w restauracji, została zaatakowana i zgwałcona przez Jasser pod kładką. Afrykańczyk zostaje skazany na krótki wyrok więzienia, a następnie pozostanie w Szwecji, ponieważ prokurator nie poprosił o deportację.

www.friatider.s(*)-initiativet-slipper-utvisning

www.friatider.s(*)j-mf-r-bombd-den-med-terrorism

Barbarzyncow sie nie karze, nie deportuje, nie wolno o nich mowic zle-to grozi kara.

P.S. Pilnujcie swojego kraju zanim bedzie za pozno.
Author: kobieta  Date: 04-11-2019

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)