The RationalistSkip to content


We have registered
160.967.398 visits
There are 7320 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28875 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2964 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Bogactwo narodów v.2.0

Enter your comment on this article …
hanging_bishop
Chaotyczna gra. Programy komputerowe nie rozwiązały nawet gry w szachy (warcaby rozwiązano). Szachy to 32 bierki, 64 pola, ściśle określone zasady. Teraz pomyślmy sobie o miliardach obiektów gry i możliwości, interakcji na planecie Ziemia. Ciężko wypisać jakieś czynniki ogólne, a co dopiero szczegóły, miniaturowe wszechświaty jakimi są nasze mózgi etc.

W odniesieniu do społeczeństwa, moim zdaniem, powinniśmy zastanowić się jakie działania, w jakich proporcjach są pożyteczne społecznie. Czy potrzebujemy tylu posłów? Czy przymusowy hazard jest w porządku? I tak dalej... Według mnie powinniśmy dążyć do równowagi, nie do szczęścia, ale nie chciałbym nikomu nic narzucać i w tym problem. Każdy chce się jakoś zabezpieczyć na przyszłość... wiadomo, że to się odbywa kosztem innych ludzi. Rywalizacja wewnątrzgatunkowa.
Author: hanging_bishop  Date: 13-11-2019
Reklama
JFB1984 - https://ncase.me/trust/   1 na 1
Polecam interakcyjną prezentację iteracyjnego dylematu więźnia z kilkoma dodatkami.
Author: JFB1984  Date: 14-11-2019
kobieta - Tego nauczył się w judo
Tego nauczył się w judo, wykorzystujacjąc błȩdy drugiego.
Mówi się zwykle, że Putin nie jest strategiem. Jest natomiast utalentowanym taktykiem, który szybko wykorzystuje okazję tam, gdzie ją podano, i często po pomyłce przeciwnika.

Ideologię Putina coraz bardziej cechuje pogarda dla naszych zachodnich liberalnych demokracji. Putin siedzi w Moskwie i usmiecha sie z zadowoleniem. Kiedy rozgląda się po świecie, zauważa, że rozwój idzie po jego i Rosji mysli.

To, co stracił w nieudanej współpracy z Zachodem, szybko odzyskał dzięki coraz bliższym kontaktom z Chinami. UE nie jest już najważniejszym partnerem handlowym Rosji, to Chiny.

Na Bliskim Wschodzie Rosja jest dziś najważniejszą potęgą władzy, kiedy Stany Zjednoczone odeszły z „walk-over”.

Rosja ma teraz najsilniejsze karty nie tylko w losie Syrii. Dzięki umiejętnemu działaniu Putin jest teraz dobrym przyjacielem wszystkich kluczowych graczy w regionie. Rosja ma dobre kontakty z przywódcami Turcji, Iranu, Iraku, Arabii Saudyjskiej i Izraela, a tym samym wszystkie możliwości na świecie, aby rozszerzyć swoją władzę i wpływy. Żaden inny kraj, przynajmniej USA i UE, nie mogą powiedzieć tego samego.

W Afryce Rosja zaznacza swoją obecność i konkuruje tam z Chinami.
Author: kobieta  Date: 16-11-2019
kobieta - W.Putin gra na szchownicy świata
Chiny mają ogromną przewagę jako supermocarstwo gospodarcze, ale Rosja przyciąga za pomocą broni high-tech.

W Europie Putin kontynuuje zdecydowaną walkę o podział państw członkowskich UE w stosunku do Rosji. Teraz oczekuje, że konsensus w sprawie dalszych sankcji wobec Rosji po aneksji Krymu moze sie nie udać, ale złagodnieje. Jeśli chodzi o wojnę we wschodniej Ukrainie, Putin nie wykazuje żadnych oznak kompromisu w sprawie rosyjskiego poparcia dla separatystów. Zamiast tego ma nadzieję zniszczyć niedoświadczonego politycznie prezydenta Zelenskiego, gdy rośnie wewnętrzna krytyka na Ukrainie wobec „ustępstw” Zelenskiego.

Rosja ma pozycjȩ supermocarstwa podobną do tej, którą Rosja tak często miała w historii. Ale nadal wydaje się, że działania Putina w polityce zagranicznej, z wielkim sukcesem dla Rosji, są napędzane przez szczególne przekonanie, które można nazwać ideologią. Lewica-liberalna jest naiwna i niezdolna do jakiejkolwiek gry, nawt w warcaby. Oni tylko chca miec wladze i "rzadzic".

P.S. Gwałtowne protesty przeciwko globalizacji Macrona
Author: kobieta  Date: 16-11-2019
kobieta - A tak grają Amerykanie…
Rachunek za wojnę USA na Bliskim Wschodzie: 33 000 miliardy SEK -33.000.000.000.000 kronor. Według nowych badań podatnicy amerykańscy wydali tę kwotę na sfinansowanie wojny USA w świecie muzułmańskim od 2001 roku.
Wojna amerykańska w Afganistanie, Iraku, Syrii i Pakistanie nie tylko zaszkodziła setkom tysięcy istnień ludzkich, spowodowała spustoszenie i niestabilność w regionie oraz przyczyniła się do powstania ruchów takich jak Państwo Islamskie.

www.friatider.s(*)n-stern-33000-miljarder-kronor

-Donald Trump niedawno wycofał amerykańskie wojska z Syrii, a także powiedział, że chce zakończyć 18-letnią wojnę w Afganistanie - wiadomość, która wywołała oburzenie w lewicowych mediach na całym świecie zachodnim.
Author: kobieta  Date: 21-11-2019

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)