The RationalistSkip to content


We have registered
163.297.560 visits
There are 7324 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28895 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Bogactwo narodów v.2.0

Enter your comment on this article …
hanging_bishop   1 na 1
Chaotyczna gra. Programy komputerowe nie rozwiązały nawet gry w szachy (warcaby rozwiązano). Szachy to 32 bierki, 64 pola, ściśle określone zasady. Teraz pomyślmy sobie o miliardach obiektów gry i możliwości, interakcji na planecie Ziemia. Ciężko wypisać jakieś czynniki ogólne, a co dopiero szczegóły, miniaturowe wszechświaty jakimi są nasze mózgi etc.

W odniesieniu do społeczeństwa, moim zdaniem, powinniśmy zastanowić się jakie działania, w jakich proporcjach są pożyteczne społecznie. Czy potrzebujemy tylu posłów? Czy przymusowy hazard jest w porządku? I tak dalej... Według mnie powinniśmy dążyć do równowagi, nie do szczęścia, ale nie chciałbym nikomu nic narzucać i w tym problem. Każdy chce się jakoś zabezpieczyć na przyszłość... wiadomo, że to się odbywa kosztem innych ludzi. Rywalizacja wewnątrzgatunkowa.
Author: hanging_bishop  Date: 13-11-2019
Reklama
JFB1984 - https://ncase.me/trust/   2 na 2
Polecam interakcyjną prezentację iteracyjnego dylematu więźnia z kilkoma dodatkami.
Author: JFB1984  Date: 14-11-2019
kobieta - Tego nauczył się w judo   1 na 1
Tego nauczył się w judo, wykorzystujacjąc błȩdy drugiego.
Mówi się zwykle, że Putin nie jest strategiem. Jest natomiast utalentowanym taktykiem, który szybko wykorzystuje okazję tam, gdzie ją podano, i często po pomyłce przeciwnika.

Ideologię Putina coraz bardziej cechuje pogarda dla naszych zachodnich liberalnych demokracji. Putin siedzi w Moskwie i usmiecha sie z zadowoleniem. Kiedy rozgląda się po świecie, zauważa, że rozwój idzie po jego i Rosji mysli.

To, co stracił w nieudanej współpracy z Zachodem, szybko odzyskał dzięki coraz bliższym kontaktom z Chinami. UE nie jest już najważniejszym partnerem handlowym Rosji, to Chiny.

Na Bliskim Wschodzie Rosja jest dziś najważniejszą potęgą władzy, kiedy Stany Zjednoczone odeszły z „walk-over”.

Rosja ma teraz najsilniejsze karty nie tylko w losie Syrii. Dzięki umiejętnemu działaniu Putin jest teraz dobrym przyjacielem wszystkich kluczowych graczy w regionie. Rosja ma dobre kontakty z przywódcami Turcji, Iranu, Iraku, Arabii Saudyjskiej i Izraela, a tym samym wszystkie możliwości na świecie, aby rozszerzyć swoją władzę i wpływy. Żaden inny kraj, przynajmniej USA i UE, nie mogą powiedzieć tego samego.

W Afryce Rosja zaznacza swoją obecność i konkuruje tam z Chinami.
Author: kobieta  Date: 16-11-2019
kobieta - W.Putin gra na szchownicy świata   1 na 1
Chiny mają ogromną przewagę jako supermocarstwo gospodarcze, ale Rosja przyciąga za pomocą broni high-tech.

W Europie Putin kontynuuje zdecydowaną walkę o podział państw członkowskich UE w stosunku do Rosji. Teraz oczekuje, że konsensus w sprawie dalszych sankcji wobec Rosji po aneksji Krymu moze sie nie udać, ale złagodnieje. Jeśli chodzi o wojnę we wschodniej Ukrainie, Putin nie wykazuje żadnych oznak kompromisu w sprawie rosyjskiego poparcia dla separatystów. Zamiast tego ma nadzieję zniszczyć niedoświadczonego politycznie prezydenta Zelenskiego, gdy rośnie wewnętrzna krytyka na Ukrainie wobec „ustępstw” Zelenskiego.

Rosja ma pozycjȩ supermocarstwa podobną do tej, którą Rosja tak często miała w historii. Ale nadal wydaje się, że działania Putina w polityce zagranicznej, z wielkim sukcesem dla Rosji, są napędzane przez szczególne przekonanie, które można nazwać ideologią. Lewica-liberalna jest naiwna i niezdolna do jakiejkolwiek gry, nawt w warcaby. Oni tylko chca miec wladze i "rzadzic".

P.S. Gwałtowne protesty przeciwko globalizacji Macrona
Author: kobieta  Date: 16-11-2019
kobieta - A tak grają Amerykanie…   1 na 1
Rachunek za wojnę USA na Bliskim Wschodzie: 33 000 miliardy SEK -33.000.000.000.000 kronor. Według nowych badań podatnicy amerykańscy wydali tę kwotę na sfinansowanie wojny USA w świecie muzułmańskim od 2001 roku.
Wojna amerykańska w Afganistanie, Iraku, Syrii i Pakistanie nie tylko zaszkodziła setkom tysięcy istnień ludzkich, spowodowała spustoszenie i niestabilność w regionie oraz przyczyniła się do powstania ruchów takich jak Państwo Islamskie.

www.friatider.s(*)n-stern-33000-miljarder-kronor

-Donald Trump niedawno wycofał amerykańskie wojska z Syrii, a także powiedział, że chce zakończyć 18-letnią wojnę w Afganistanie - wiadomość, która wywołała oburzenie w lewicowych mediach na całym świecie zachodnim.
Author: kobieta  Date: 21-11-2019
Dragan Dargomier - Obłędne teoretyzowanie   3 na 3
Bogactwo nie jest dla poetów, ale dla tych, którzy potrafią ich naciągać. Teoria gier była tworzona przez geniuszów i jest z nią ten problem, że jest zbyt ambitna intelektualnie. Najwartościowsza wiedza, jaka z niej płynie, jest pradawna i banalna - ludzie są przebiegli i wiarołomni. Wszyscy kłamią, kradną, a czasami nawet mordują - wystarczy w to uwierzyć, a w naszej drodze do bogactwa już jesteśmy na lepszej pozycji niż naiwniacy, którzy pokładają zaufanie bez kontroli. Podstawowa kwestia to znalezienie sobie pola działania (przysłowiowego ogródka), które będzie dochodowe, i uprawianie go z dbałością o minimalizowanie wszelkich kosztów stałych (w tym oszczędzanie na podatkach), odpowiedzialności i strat. Reszta to czcze gadanie. Trzeba się pilnować i chodzić koło swojego interesu. Kto wszystko zamyka, temu nic nie znika - Szekspir. Rozsądek biznesmena to to także umiejętność niedawania się splątać przebiegłym i skorumpowanym intelektualistom, którzy szerzą fałszywą wizję świata. Właściwa wizja duchowa jest prosta: ludzie to oszuści, złodzieje, mordercy, narkomani i prostytutki, choćby podświadomie i intuicyjnie. To cecha gatunkowa ludzkiej małpy. Żadne przebranie tego nie zmieni. ;)
Author: Dragan Dargomier  Date: 06-12-2019
kobieta - Gra Chinczykow
Chiny szturmują, głównie dzięki kradzieży zachodniej wiedzy i subwencjom (w dalszym ciagu subwencje na srodowisko jak dla krajow III swiata) dla przemysłu, na co Zachód reagował powoli. Na poczatku latwo jest sie pomyliċ, wszyscy to zrobili.

Ukierunkowane Chiny skorzystały z naiwnego zachodu w kwestii handlu.
Przez dziesięciolecia Chiny mogły czerpać korzyści z zachodniej naiwności poprzez regulowany handel na nierównych warunkach, a tym samym transfer technologii z Zachodu do Chin. Chiny wyciągnęły najdłuższą sztafetȩ i to właśnie teraz D.Trump próbuje położyć kres-ale przeciwstawiają się mu w ”domu”- lewica i liberalowie.
Świat zachodni cieszy się, widząc, jak reformy gospodarki rynkowej pozwoliły setkom milionów ludzi w Chinach wyjść z ubóstwa i osiągnąć większy dobrobyt. Stało się to niemal w wyjątkowym tempie, a także jest hołdem dla chińskiej kultury z naciskiem na pracę i edukację.

Jednocześnie jednak narasta krytyka metod stosowanych do osiągnięcia sukcesu, w połączeniu z obserwacją nasilonych represji politycznych w Chinach. Zastosowanie kompleksowego systemu oceny społecznej: System kredytu społecznego (SCS) jest przykładem niedopuszczalnego monitorowania i kontroli. Użycie do celów represji i karania przeciwników jest obrzydliwe.
Author: kobieta  Date: 06-12-2019
Jeden - @ Dragan   1 na 1
Zgadzam się całkowicie, niestety. MCH.
Author: Jeden  Date: 06-12-2019
Dragan Dargomier - Liberalizm jest oparty na przekręcie
Zdaniem niektórych, w tym mnie, mówienie niestety to uwewnętrzniony tik. Ludzie mają dużo takich tików, a ich suma składa się na ich życiowe i biznesowe bankructwa. Biznes jest dla ludzi, którzy wyciszyli wszelkie emocje i wygasili wszelkie odruchy. Ci, którzy tego nie zrobili, są w tych realiach tylko karmą dla bardziej chłodnych i wyrachowanych. Światowa gospodarka to dziwka, polska gospodarka to dziwka. Dzięki temu, że sam jestem dziwką turboodrzutową jeszcze żyję, nie jestem głodny i nie cierpię chłodu zimą, chociaż nic nie mam i nic nie umiem poza zarabianiem pieniędzy, unikaniem kredytu, płacenia podatków, kupowania akcji, obligacji i jednostek uczestnictwa w dziwnych funduszach inwestycyjnych.
Author: Dragan Dargomier  Date: 06-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta
W SZA nie ma już na stanowisku prezydenta przywódców, tylko zawodowi aktorzy. Doskonale to widać po obecnej parze prezydenckiej - to są zawodowi aktorzy, którzy za pieniądze urządzają teatr maskujący obraz sytuacji. W Europie, w tym w Polsce czy Francji, jest podobnie. E. Macron potrafi dostosowywać akcent i wygląd do oczekiwań rozmówcy i nachylenia mediów, dla których udziela wywiadu. W Anglii inaczej rozmawia z torysami, a inaczej z lejburzystami. W SZA inaczej rozmawiał z demokratami, a inaczej z republikanami. Dosłownie zmienia nawet akcent, dostosowuje mowę ciała i wygląd! Nie ma i nie prezentuje jednej spójnej osobowości. Jak tak zwana małpeczka. Wszędzie mamy do czynienia z tzw. twarzami administracji, tyle że to też złudzenie. W rządzie i w parlamencie nie zasiadają rządzący, tylko teatralni agenci, których mocodawcami są przedsiębiorcy i grupy interesu. Nic tu się nie zmieniło od wieków. Mówienie, że Donald Trump coś zrobił to nadinterpretacja. To jest aktor, który odgrywa różne rytuały. Dlaczego amerykańscy lobbyści woleli Trumpów od Clintonów? Bo w ich odczuciu mieli lepszą aurę, tylko dlatego. Są młodsi, sprawniejsi, zdrowsi, mają obycie medialne i byli wcześniej torowani. Jak ktoś nie wierzy, to niech w Wigilię obejrzy sobie Kevina samego w domu.
Author: Dragan Dargomier  Date: 06-12-2019
Jeden - @ Dragan   2 na 2
Znowu zgoda. Zacytuję z Racjonalisty www.racjonalista.pl/kk.php/s,9558/k,2
To zdumiewające, ale wielu ludzi rzeczywiście wierzy, że są wolni, że kształtują swój los, i nikomu nie muszą służyć, i sami wybierają sobie władze, które niby nimi rządzą. Bezpośrednio nie można tych przesądów atakować, bo nawet jeśli nie jest to karane, i tak będzie nieskuteczne. Nikt nie przyjmie wprost do wiadomości treści aż tak niepoprawnych, obłożonych tyloma potężnymi szyderstwami, piętnami i tabu. Siłą rzeczy, trzeba sięgać do przypowieści i metafor, jako wywołujących mniejszy szok poznawczy. Stosunkowo trafna i zrozumiała wydaje się tu analogia obozowa, według której władze publiczne nie są dziś szefami ani właścicielami globalnego łagru, tylko raczej jego kapo, wybranymi spośród więźniów, aby ich pilnować. Wyróżniają ich służbowe pałki, większe miski, szersze prycze, ale zamieszkują te same baraki, gdy komendantura spędza czas w milszej scenerii i w ciekawszy sposób.
Author: Jeden  Date: 07-12-2019
Dragan Dargomier - Atrakcyjność metafory
Posługiwanie się myśleniem metaforycznym ma swoje słabe strony, bo metafora to nic innego niż to, co Paul M. Churchland określa jako wektor wzorcowy. Gdy już taki wektor wzorcowy w mózgu/umyśle się ukształtuje, będzie zniekształcał informacje wejściowe poprzez wektorowe uzupełnienia niepełnej informacji wejściowej. Dlatego sam byłbym skłonny analogię obozową odrzucić, osobiście skłaniając się ku przekonaniu o pierwotnej bezpostaciowości i bezsensowności życia ludzkiego. Natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie opłakane skutki wektora wzorcowego życie jako obóz. Osoba, która posługuje się taką analogią może bezwiednie poszukiwać dla siebie jakiegoś miejsca w świecie, które będzie odpowiadało pozycji wskazanej przez tę analogię. To jednak zawsze ogranicza. Użyteczniej być nihilistą - wówczas na tle pustki takie wektory wzorcowe i wzorcowe uzupełnienia u siebie i innych stają się bardzo jaskrawe i można je z wielką łatwością wychwytywać, nawet analizując działalność wybitnie oświeconych intelektualistów. Jest to bardzo pożyteczne w życiu, wiedzieć od razu, co i jak myślą ludzie, z którymi ma się do czynienia w interesach. Skomentowałem to w dowcipie: http://dowcipnisie.home.blog/2019/12/06/51/
Author: Dragan Dargomier  Date: 07-12-2019
Dragan Dargomier - Jakie minimum socjalne?
W tekście Autor używa w pewnym miejscu terminu minimum socjalne? Czy minimum socjalne rzeczywiście istnieje? Pytam o to w kontekście ocenzurowanych przez rząd danych o skali tzw. wykluczenia monetarnego (in. bieda). Jako nihilista wiem, że wiara w minimum socjalne jest zwodnicza, a stoi za tym fałszywa wizja duchowa. Skutkiem tej wizji jest nadzieja, że w razie trudności finansowych ktoś cię poratuje, co jest oczywistą brednią. W liberalizmie nie wolno mieć nadziei na lepszą przyszłość, a trzeba mieć jedynie uzasadnione perspektywy zysku; nie wolno mieć nadziei na otrzymanie bezinteresownej pomocy. Wiara w pomoc społeczną też jest złudna i zwodnicza. Dla nihilisty minimum socjalne i pomoc społeczna to tylko propaganda społeczno-polityczna na użytek zdemoralizowanych elit. Chodzi tylko o nakłonienie ludzi do tracenia pieniędzy na niepotrzebne wydatki, odsetki i podatki. W tym celu propaganda kreuje się fałszywą wizję bezpiecznego finansowo życia w altruistycznym społeczeństwie.
Author: Dragan Dargomier  Date: 07-12-2019
kobieta - Diabelska gra lewicy-liberalnej Sorosa   2 na 2
Daniel Sachs, członek zarządu Global Society i prawa reka Sorosa, został powołany na stanowisko nowego członka Krajowej Rady Innowacji przez premiera Szwecji Löfvena-stanowisko płacone z pieniedzy podatkowych. Sachs jest takze członkiem globalnej rady Open Society, w której zasiada sam George Soros i jego syn Alexander Soros.

49-letni lewicowy bankier otrzymał pieniądze od Sorosa na walkę z „ksenofobią i nacjonalizmem” przed wyborami parlamentarnymi w Szwecji. Sachs będzie pracował dla „radykalnej zmiany”w Szwecji. W imieniu rządu zorganizuje międzynarodową kampanię wyborczą, aby zatrzymać Szwedzkich Demokratow-prawicowa partie.

Prawicowi SD ustanawili nowy rekord i obecnie sa największą partią w kraju, wyprzedzili socjaldemokratow-decyzja i reakcja spoleczenstwa. Rzad Löfvena prawdopodobnie upadnie, bo przebudzone spoleczenstwo nie chce byc pod butem totalitarnego systemu lewicowych liberalow-socjaldemokratow i socjalistow swiata, panoszacych sie we wszystkich galeziach wladzy: ustawodawczej, wykonawczej i sadowniczej. Funkcjonowanie panstwa przypomnina sady w Polsce w rekach nierozliczonych komunistow.

www.friatider.s(*)nansierad-topptj-nst-av-l-fven
cd.
Author: kobieta  Date: 07-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta   3 na 3
W liberalizmie dochodzi do uwłaszczenia się zdemoralizowanych elit na podatkach i upaństwowienia różnych segmentów rynku w interesie złodziejskich elit politycznych. W kraju klasycznym tego przykładem była tzw. reforma śmieciowa. Partyjne mafie i rządowe prostytutki na ich usługach pod płaszczykiem regulacji przejmują kontrolę nad wszelkimi źródłami potencjalnego zysku, wypychając z rynku niezależnych graczy. Parlamentarne burdelownie okadzają to demokratycznymi gusłami. Ale to już nie działa! Czy szwedzka monarchia morganatyczna to też państwo totalitarne w rekach oszustów, złodziei i morderców?
Author: Dragan Dargomier  Date: 07-12-2019
kobieta - Czy jestes swiadomy tej gry?   2 na 2
-Finansista Sachs jest znany jako CEO kontrowersyjnego finansisty Roberta Weila, firmy inwestycyjnej Proventus, która jest również właścicielem, między innymi, Teatru Żydowskiego.

Kontrowersyjne jest to, ze od dawna poświęca się również walce z krytyką imigracji Trzeciego Świata do Szwecji. Amerykanski Zyd, dazacy do wymiany europejskich spoleczenstw-jeden z wielu paradoksow lewicowo liberalnych srodowisk.

-W sierpniu 2016 r., Na podstawie wyciekających danych, Free Times był w stanie poinformować, że Sachs, wraz z lewicową Expo, otrzymał grant od marksistowskiej kulturalnej fundacji George Sorosa Open Society, aby wpłynąć na wybory w Szwecji. Projekt Daniela Sacha wyraźnie miał na celu "zmobilizowanie wyborców” do walki z „ksenofobią i nacjonalizmem” przed wyborami parlamentarnymi.

Pozdrawiam Cie Draganie. Dobry ostatni komentarz.
Author: kobieta  Date: 07-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Ulubione małpki liberałów   1 na 1
Sachs i Soros to ulubione małpki systemowe liberałów. Gdy nad krajem wisi widmo kryzysu gospodarczego, a raczej - finansowego, zaprasza się ich na różne konferencje i tym podobne szczyty, by podtrzymać złudzenie wibrującej liberalnej gospodarki, którą interesują się drapieżne rekiny finansjery. Nie można się dziwić, że zabankrutowany i zrujnowany kraj zaprasza sobie takich błaznów. Ciągnie swój do swego. Dureń sam zaprasza sobie cygana - oszusta i złodzieja do własnego domu. Nic z tego nie wyjdzie. Tam nie ma już tej marki! Z prostego powodu - teraz muszą długi spłacać, a nie mogą już pożyczać, żeby wydawać. Są moralnymi i finansowymi bankrutami w małym kraju bez znaczenia we współczesnym świecie.
Author: Dragan Dargomier  Date: 07-12-2019
kobieta - Wyrafinowana i pikantna gra, Mosadu   1 na 1
Epstein był szpiegiem Mosadu-pomagając Izraelowi szantażować potężnych i wplywowych ludzi. Podobno tajemniczy martwy pedofilski bankier Jeffrey Epstein i jego pomocnik Ghislaine Maxwell byli szpiegami dla izraelskiego wywiadu Mossad. Wspólnie robili zdjęcia szantażujące amerykańskich polityków, którzy uprawiali seks z nieletnimi dziewczynami-książka Ari Ben-Menashe, według The Sun.

Materiały, które Izrael mógł wykorzystać jako narzedzie do wymuszenia roznych celow politycznych.
-Epstein był prostym idiotą, który biegał zapraszając dziewczyny do wszystkich polityków w Stanach Zjednoczonych, pisze Ari Ben-Menashe w książce, według The Sun.

Ari Ben-Menashe twierdzi, że jako były agent Mossadu był osobą kontaktową dla ojca Ghislaine Maxwella, potentata medialnego Roberta Maxwella, który również musiał być szpiegiem dla Izraela.

Jeffrey Epstein został aresztowany w lipcu tego roku pod zarzutem handlu seksualnego z nieletnimi dziewczynami. 10 sierpnia został znaleziony martwy w swojej celi w Nowym Jorku.

www.friatider.s(*)te-israel-utpressa-m-ktiga-m-n

Palac Windsorow zatrzasl sie w posadach, książę Andrzej musiał opuścić swoje stanowisko publiczne z powodu skandalu z Epsteinem, a jego coreczka cierpi na-impostor syndrome.
Author: kobieta  Date: 08-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Bądźmy realistami!   2 na 2
Doceniam poczucie humoru, ale prawda jest taka, że nigdzie nie brakuje ludzi silnie skupionych na zaspokajaniu swoich rozmaitych żądz. O ile Izraela nie trzeba demonizować, ponieważ od czasu kryzysu bankowego lat osiemdziesiątych XX w. jest to państwo, którego elity są zrujnowane i skompromitowane, to nie idealizujmy też innych krajów, takich jak Japonia czy Wielka Brytania. W Polsce też nigdy nie brakowało wielkich rozkoszników, pedofilów, szantażystów, porywaczy dla okupu, sutenerów, stręczycieli i kryminalistów innych profesji. Trzeba wiedzieć, jak kraj wygląda, to wtedy człowiekowi mniej się wydaje i jest zdrowszy. Lepiej się rozumie, co się dzieje na ulicy. Polska gospodarka jest dziwką, bo współtworzą ją dziwki i sutenerzy, złodzieje, mordercy, oszuści, narkomani i hazardziści. To stąd tyle HIV i żółtaczki - chorób lubieżnych świń.
Author: Dragan Dargomier  Date: 08-12-2019
Dragan Dargomier - Zmian nie trzeba chcieć   2 na 2
Gospodarka oparta na przekręcie nie przetrwa długo, dlatego wcześniej czy później III RP zastąpi jakaś inna forma państwowości - o rodowodzie miejscowym lub obcym. Narastający globalny kryzys ekologiczny pozwala też przewidywać inne miany - wymieranie ludzkości wskutek kumulacji skażeń i spadku koncentracji tlenu w atmosferze. Wszyscy doświadczamy skutków tych zmian, choć jeszcze nie wszyscy są ich świadomi. Na przykład, nie ma świadomości, że wysoka częstość występowania takich problemów zdrowotnych, jak niedokrwistość, bezpłodność, choroby nowotworowe, dysmorfia, zaburzenia psychiczne może być następstwem skażenia środowiska. Nie ma świadomości, że smog odmóżdża mieszkańców wielkich miast i ludzi wdychających dymy z płonących składowisk niebezpiecznych odpadów. Nie ma świadomości, że kraj jest skażony promieniotwórczo. Wiele podobnych zagrożeń się odsuwa lub bagatelizuje. Zapomina się, że w Europie z dużym skażeniem mieliśmy już do czynienia od początku ery przemysłowej. W wielu miejscach kumuluje się ono już od setek lat. Wszędzie są pełne niebezpiecznych substancji nieoznaczone stare składowiska, zbiorniki, mogilniki itp. Stąd niektórzy antropologowie twierdzą, że żyjemy już w schyłkowej erze ludzkości.
Author: Dragan Dargomier  Date: 08-12-2019
kobieta - Rozumiem...   2 na 2
No tak. Dystans do wszystkiego uspokaja glowe i serce. Nie jestem mlodziutka dziewczynka, zawsze kierowalam sie ciekawoscia swiata, wiec duzo rzeczy sie nauczylam. Przez wiele lat przyjaznilam sie z dwojka Zydow z Polski–wlasciwie do ich smierci, dzieki nim poznalam historie alternatywna cywilizacji Zachodu, z innej perspektywy. Wiedza, ktora mi przekazali nieustannie otwiera mniej znany obraz perspektywy historycznej. Nieustannie czuje dla nich wdziedznosc za ten czyn, zwlaszcza jak jestem starsza.
To co piszesz jest prawda, tylko, ze my reagujemy na inne dramaty niz ludzie w panstwach bez imigrantow. Oprocz tego, nie mam duzo "bogatych" doswiadczen zyciowych z typami ludzi, ktorych wymieniasz.

Dzisiejsza gazeta: Media przyciemniły tortury wobec młodej pary w Sztokholmie – caly czas robi to rzad lewicowo-liberalny. Przetrzymywany przez wiele godzin: 18-letni Erik przeżył tortury trwające kilka godzin, podczas gdy dziewczyna była zmuszona do patrzenia
Gambijski sprawca ciął swoją ofiarę maczetą i uderzał go metalowymi rurkami. Dziewczynie groził przycięcie jej „żydowskiego nosa” i zmusił ją do wycofania raportu o gwałcie.c.d.
Author: kobieta  Date: 09-12-2019
kobieta - Cofniemy sie, albo transformacja lub wojna   1 na 1
cd.
www.friatider.s(*)yrd-d-mot-ungt-par-i-stockholm

To sa skutki ideologii globalizmu-marsizmu-"imigranci Merkel". Zeby dokonaly sie zmiany pozytywne, nalezy przebudowac totalitarny system post-komunistyczny-"nowoczesny" marksizm europejski wraz z ustrojem prawnym, ktory podwaza caly lad spoleczny. Lewica liberalna-sierpy i mloty, zajmuja sie tylko wywalczeniem wladzy, procesy rozwojowe spoleczenstw ich nie interesuja, to dla nich za trudne.

P.S. Nie wydaje mi sie, ze zginiemy. Bόg nas potrzebuje.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 09-12-2019
Jeden - @kobieta   2 na 2
A poproszę o objaśnienie, co ma do tego Onże. Były już przed chwilą Sorose, Sachsy i spiski, potem termodynamika i eschatologia, efekt cieplarniany czy coś podobnego, a teraz ten najbardziejszy ktoś, który nas ocenia. Jakoś mi trudno to ogarnąć wszystko naraz.
Author: Jeden  Date: 09-12-2019
kobieta - Objasniam   2 na 2
Ha, Ha, wiedzialam, ze to "jedno" slowo poruszy jakiegos polskiego racjonaliste. To znaczy mniej wiecej, ze czlowiek musi byc kreatorem swiata. Bez czlowieka nie ma swiata. Widze, ze nie interesuje sie Pan literatura. To sa slowa ostatniego Noblisty, byc moze innych osob tez. Sa w kazdym razie logiczne. Prawda.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 09-12-2019
Dragan Dargomier - Bankructwo megasuki
Media donoszą, że do krajowej megasuki finansizmu i - do niedawna - wielkiej księżnej mazowieckiej zarazem zapukali komornicy. To bardzo pouczające w kontekście artykułu na temat źródeł bogactwa narodów. Megasuki lubią megaluksusy, tyle że nadal są na silnym głodzie po odsunięciu od żarła. Taka dziwka turboodrzutowa jak ja zadowala się płatkami owsianymi i marchewką z groszkiem. ;)
Author: Dragan Dargomier  Date: 09-12-2019
Dragan Dargomier - Pole gry to urojenie
Teoria gier jest bardzo autystyczna. Jest cała oparta na splątaniach i urojeniach. Kooperację i konflikt rozgrywa się na zupełnie innych zasadach. Na przykład, Sanacja robiła wszystko, żeby uniknąć wojny z Niemcami, ale Hitler parł do wojny z Polską, bo w Niemczech był kryzys żywnościowy. W latach 30. XX w. na całym świecie zdarzały się wielkie niedobory żywności. Niemcy miały wielką populację, ale powierzchnia Niemiec to w dużej mierze obszary górskie. Cała dyplomacja legła w gruzach, gdy trzeba było położyć łapę na polskich zbiorach po żniwach i polskiej sile roboczej. W rzeczywistości o decyzjach politycznych, gospodarczych itd. decydują drobiazgowo zbierane i analizowane informacje, ujmowane w ramy rachunku użyteczności. Teoria gier to polityczne oszustwo, mające na celu splątywanie naiwnych uczestników życia społecznego. To są zabawy na poziomie przedszkolaków. Przedszkolaki umawiają się tak i tak, a potem każdy robi, na co ma ochotę, bo zapomniał albo udaje. Najgłupszy jest ten, co wieży w obietnice, przysięgi z przyklepaniem i przeprosiny na zawsze. Temu służy wyrafinowanie tej teorii - zakłamywaniu trywialności ludzkich spraw. W życiu społecznym wystarczy teoria umysłu plus dobry wywiad!
Author: Dragan Dargomier  Date: 09-12-2019
Dragan Dargomier - Trzeba się spodziewać wojny z Japonią
W najbliższym czasie wojna z Japonią jest nieunikniona. Nikt nie wybaczy Japonii Fukushimy i realnej perspektywy podobnych katastrof z powodu przywiązania Japonii do technologii, które są bardzo ryzykowne w warunkach sejsmicznych panujących w tym kraju. Fukushima musi zostać przykryta sarkofagiem. Jeżeli Japończycy nie zrobią tego po dobroci, to trzeba będzie skierować do wykonania tej pracy japońskich jeńców wojennych. Tak wygląda teoria gier w praktyce. Japonia już jest bardzo osłabiona.
Author: Dragan Dargomier  Date: 09-12-2019
kobieta - Gramy? Czy lewica wykreowala kryzys rodzinny   2 na 2
Czy kryzys rodzinny stworzył dzisiejszą lewicę?
Czy Rewolucja seksualna stworzyła błedna politykę tożsamości: radykalny feminizm, aktywizm LGBTQ i „rasowy” tak zwany antyrasizm. Wiekszosc z nas jest zaskoczona, jak emocjonalnie to wszystko co nas obecnie otacza jest dziwne. Przekonani lewicowi politycy tożsamości często wydają się wściekli i histerycznie domagają się „bezpiecznych miejsc”, w których nie mogą się pojawić biali mężczyźni, powtarzają oskarżenia o „białe poczucie winy” i są oburzeni, jeśli biały człowiek ubierze się za Indianina, bo wg nich jest to „zawłaszczanie kultury”.

-Uważa się, że histerycznie szalone feministki i „antyrasistki” są wynikiem coraz większego dorastania bez ojców i braci. Rodzina ma najwiekszy wplyw na spoleczenstwo. Statystyki pokazują, że jeśli to możliwe, wiele razy lepiej jest dorastać z obojgiem rodziców. Dzieci, które dorastają tylko z jednym rodzicem, dwa razy częściej wypadają ze szkoły.
Czy lewica w swojej grze od poczatku planowala pozbawienie nas interakcji społecznych, empatii i wiezi z rodzina i bliskimi.cd.
Author: kobieta  Date: 11-12-2019
kobieta - Polityka tozsamosci lewicowych liberalow
Polityka tozsamosci-wojna hybrydowa lewicowych liberalow
”Wielkie rozproszenie” zmusza nas do nowej gry, wg. ksiazki Mary Eberstadt

Metoo miało do czynienia ze zmniejszoną liczbą rodzeństwa i ojców. Zaczęło się w getcie afroamerykańskim, ale stopniowo dotarło także do reszty Stanów Zjednoczonych i Europy.
Pozbawieni kontekstu rodzinnego szukamy nowych strategii przetrwania i konkurowania, jednoczesnie lewicowi liberalowie zmuszaja nas do integracji, atomizacji, jak i zaciętej konkurencji wielokulturowej z imigracja.
Czasami lub zawsze trawi nas epidemia samotnosci.
W społeczeństwie, w którym wielu ludziom brakuje rodziny i krewnych, będzie też wielu, którzy rozpaczliwie szukają odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, na które polityka tożsamości oferuje pytającym gotowe odpowiedzi. Pomaga to również wyjaśnić, dlaczego zaangażowane osoby, najbardziej feministki, takze studenci i uczniowie często zachowuja sie tak dziecinnie i histerycznie jak porzucone dzieci. Statystyki pokazuja, ze zwiekszyla sie liczba uczniów z poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym, wzrósł narcyzm wśród studentów, szczególnie wśród kobiet.cd.
Author: kobieta  Date: 12-12-2019
kobieta - Agresja feministek
Interesująca teoria Mary Eberstadt w książce Primal Screams, z podtytułem „Jak rewolucja seksualna stworzyła tożsamość” jest taka, że wiele feministek stało się agresywnymi i wulgarnymi, ponieważ jest to strategia radzenia sobie ze społeczeństwem pełnym ryzyka. Wyjaśnia takze, dlaczego społeczeństwo wielokulturowe nie działa. Grupy o bardzo różnych strategiach rodzinnych nie mogą dobrze koegzystować na dłuższą metę.

Proba odebrania spoleczenstwom religii wywoluje pytanie: czy chrześcijanie mogą oderwać się od współczesnego społeczeństwa. Eberstadt rozwija podobieństwa między upadkiem Rzymu a naszym czasem, oparte na rodzinie i religii. Uważa, że potrzebujemy fides i sacramentum, czyli lojalności w naszych relacjach i przekonaniach, aby nasze społeczeństwo mogło się trzymać razem.

Konserwatywni liberalowie mowia ze gospodarka ma wpływ na rodziny, w jaki sposób bezrobocie, niepewność i bieda szkodzą szansom na utworzenie rodziny.
Konserwatyści zaczęli zdawać sobie z tego sprawę, że lewicowy seksualny libertynizm szkodzi także rodzinom i zdrowiu dzieci, coraz czesciej krytykuja politykę tożsamości.cd.
Author: kobieta  Date: 12-12-2019
kobieta - Problemy naszych czasow
Fakt, że żyjemy w stagnacji gospodarczej z ponurymi perspektywami, ze wszystkie instytucje (swiata) znajduja sie w kryzysie. Wtedy naturalne jest, że ludzie koncentrują się na teraźniejszości, a nie inwestują w przyszłość, poświęcaja się przyjemnościom zamiast tworzyć rodzinę. Ponadto założenie rodziny stało się kosztowne, zwłaszcza w celu uzyskania domu, a system lewicowy od dawna porzucił klasę średnią. Inwestowanie w kwestie symboliczne, takie jak „różnorodność” jest tansze od sprawnej gospodarki-napewno najbardziej w Szwecji.

Polecam ksiazke M.Eberstadt, ciekawie opisujaca, jak wielu z nas dorasta obecnie w małych, odizolowanych rodzinach, co jest historycznie wyjątkowe. Autorka zajmuje się kilkoma konsekwencjami, takimi jak samotność, choroby psychiczne i polityka tożsamości. cd.
Author: kobieta  Date: 12-12-2019
kobieta - Byc soba, zachowac godnosc...
Końcowe eseje Drehera, Lilli i Thiel znacznie uzupelniaja tę książkę. Eberstadt skupia sie na seksualnym liberalizmie jako wyjaśnieniu kryzysu rodzinnego. Dreher, Lilla i Thiel podnoszą inne ważne wyjaśnienia, dzięki którym książka jest bardziej różnorodna. Czterej autorzy przypominają nam, że nie możemy zrozumieć społeczeństwa bez zrozumienia jego rodzin. ”Słabe rodziny oznaczają słabe społeczności, co z kolei prowadzi do słabej cywilizacji” - podsumowuje to wszystko Dreher. Jedno jest pewne: Walka z kultura i tradycja ma na celu zniszczenie naszych tozsamosci. Nie dajmy wciagnac sie w te gre.

P.S. Teraz bede rozkoszowac sie Wielka literatura ulubionego Noblisty Petera Handke.

Dziekuje Autorowi za ciekawy, wieloaspektowy i inspirujacy artykul i Draganowi za interesujace komentarze.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 12-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta
To nie jest nasz kraj, ani nasza planeta. Pilnujmy swoich tobołków, zamiast martwić się o cudze skarby, które nie potrzebują strażnika! Jeśli chodzi o samotność, choroby psychiczne - to było zawsze! Po co być echem cudzych obłędów i propagandy? Co z polityką tożsamości? Też była znana od wieków. To nie jest ta epoka. To jest taka epoka, co zawsze.
Author: Dragan Dargomier  Date: 12-12-2019
Jeden - Perspektywa żydowska   1 na 1
@ Kobieta     

Piszesz: "Przez wiele lat przyjaznilam sie z dwojka Zydow z Polski–wlasciwie do ich smierci, dzieki nim poznalam historie alternatywna cywilizacji Zachodu, z innej perspektywy."    

Może mogłabyś się tą perspektywą trochę podzielić? Jakieś tytuły, cytaty, linki...
Author: Jeden  Date: 13-12-2019
kobieta - Oj! This is just an enigma for me...   1 na 1
Prosze zaprzyjaznic sie z ludzmi o pogladach bardziej konserwatywnych, zeby wyjsc z kregu lewicowego szumu, i wejsc w nowy uporzadkowany wymiar swiata.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 13-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Gdzież początek i kres?
Wszędzie otacza nas człowiek pierwotny. Tak chyba trzeba określić mentalny początek światopoglądu konserwatywnego. Gdzie kres? Człowiek pierwotny tak udoskonalił środki zagłady i tak je współcześnie rozpowszechnił, wraz z metodami eksploatacji środowiska, że to samo się dokona wraz ze śmiercią ludzkości.
Author: Dragan Dargomier  Date: 14-12-2019
kobieta - Siła znajduje sie w spokoju, odkryłam to   1 na 1
Na wszystko można sie uodporniċ. Co najmniej od dziesieciu lat otaczaja mnie rozne dziwnosci, patrze na rozne makabry i żyje, i pracuje. Dobrze miec jakas strategie, ktora daje odpornosc. Zając sie czyms co sie polubi np: granie, robienie jakis analiz - najlepiej znanych politykow, czytanie mediow lewicowo-prawicowych i wyciaganie wnioskow, pisanie czasem zabronionych tekstow - test na odpornosc, wiele rzeczy jest zabronione. Czytanie ksiażek i notatek dawnych lektorow z uniwersytetu też dobrze działa, bo mozna przenieśċ sie w czasie.

Wielokulturowych miejsc lepiej nie odwiedzac, mozna zaryzykowac jak sie ma pistolet. Puszka z gazem moze nie wystarczyc, za duże ryzyko.

Najwazniejsze, nie mozna sie poddac i dac sie złamac. Nie narzekac, bo bedzie gorzej. Liczy sie tylko TERAZ, nie ma kresu i poczatku.

P.S. Podziwiam politykow prawicowych Europy Centralnej. Wielcy i Odpowiedzialni, i że wciaz znajduja sile do dzialania, to sa prawdziwi gracze. Lubie ich, a nawt bardzo.
Author: kobieta  Date: 14-12-2019
kobieta - Antifa-Marks, Lenin i Trocki wiecznie zywi   1 na 1
Lewicowe zamieszki po szybkim zwycięstwie Johnsona
To rozzłościło lewicę. Grupy lewicowe demonstrowały z flagami AFA i znakiem „Uchodźcy mile widziani” przy Downing Street w Londynie po wczorajszym zwycięstwie w wyborach prawicy w Wielkiej Brytanii.
Po wyborach premier Boris Johnson ogłosił również, że Brexit nastąpi teraz z pewnością.

„Antifa buntuje się w Londynie w odpowiedzi na wyniki wyborów, które dają konserwatystom olbrzymie zwycięstwo w wyborach. To tak, jak widziałem w Portland w listopadzie 2016 r.” - pisze na Twitterze dziennikarz alternatywny z USA.

Oprócz flag AFA protestujący mieli także znaki z tekstami takimi jak „Nie dla Borysa Johnsona”, „Witamy migrantów i uchodźców” oraz „Nie dla rasizmu”.

P.S. Znamy to. Lewica w kazdym kraju dziala w ten sam sposob
Author: kobieta  Date: 14-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Nędza Anglii   1 na 1
Kampania wyborcza unaoczniła całemu światu nędzę Londynu i Anglii. Mały kraj (130 tys. km kw.). Niebotyczne długi, katastrofa gospodarcza, rolnictwo wykończone spekulacjami, zafałszowane dane demograficzne, rozdęta i sflaczała bańka medialna i modowa, która nie tyle pękła, co po prostu porwała się na strzępy. Marazm w handlu. Regres przemysłu. Po całej Europie krążą zdesperowani żydowscy bankierzy, próbujący za wszelką cenę odzyskać niespłacalne długi. Johnson jeździł po zrujnowanym kraju z jakimiś tanimi maskotkami, jak Mazowiecki na swojej pierwszej kampanii wyborczej na początku lat dziewięćdziesiątych (1991 r.). W propagandzie politycznej kompletny regres do poziomu populizmu ulicznego. Anglicy są kompletnie spłukani moralnie i finansowo. Rakiety lecą w inną stronę, okręty nie pływają, nikt nie szanuje Windsorów. Wszędzie burdele, meliny, speluny i lombardy. Naprzeciwko Buckingham otworzyli sklep z odzieżą używaną!!! Wolą chłopców za dziwki niż kobiety, ale tylko młodych i na raz, bo klienci zasyfieni i zahifieni. Wszędzie lekooporne choroby weneryczne, świerzb, wszawica, gruźlica, próchnica, tasiemiec i glisty. Brud! Nikt tam nie chce jeździć. Przemysł turystyczny zbankrutowany! Anglia powinna zostać otoczona kordonem sanitarnym!!!
Author: Dragan Dargomier  Date: 14-12-2019
Dragan Dargomier - W Londynie za tanio   1 na 1
Londyńskie prostytutki są bardzo tanie. Za tanie, żeby spodziewać się po nich bezpiecznej i atrakcyjnej usługi. Dobra męska dziwka musi o siebie dbać. Musi dobrze się odżywiać, musi wygodnie sypiać i żyć, musi być ją stać o dbanie o własne ciało i duszę. Musi ładnie wyglądać i mieć wiele powabu - w stroju, fryzurze, zapachu, dotyku. To zawsze kosztowało. Teraz w Londynie jest za dużo tanich dziwek. Nie ma po co tam jeździć. Robią się tam berlińskie klimaty desperacji, nędzy i rozpaczy. Dlatego przyjeżdżają na męskie dziwki do Warszawy albo je sobie uwodzą i uprowadzają do burdeli na Zachodzie, bo są wypieszczone bez inwestowania. Najgorszy syf jest w Niemczech - strasznie tam młode polskie dziwki męskie eksploatują i używają. Niestety, odbyt to nie wagina. Długo nie wytrzymuje pod Arabem i Turkiem. Co zrobić, jak tak chcą?
Author: Dragan Dargomier  Date: 15-12-2019
kobieta - Wiemy np. o tym…   1 na 1
W sprawie ścieków w mieście, Sztokholm bije wszystkie inne europejskie miasta, jeśli chodzi o zażywanie narkotykow, wynika z badania przeprowadzonego przez chemikow – 675 miligramów na 1000 mieszkańców dziennie -ogolny zysk ze sprzedazy narkotykow dla mafii 69 milionow tygodniowo.
W 2002 r. Morgan Johansson (S), ówczesny minister zdrowia, powiedział, że kraj wkrótce będzie wolny od narkotyków.
Zamiast tego narkotyki sa wielkim problemem, a Stefan Y mόwi, ze to klasa srednia sie narkotyzuje. Tak, a mafia z Kosowa i innych czesci swiata sprowadzaja dla nich narkotyki, w takim razie.

Lewica-liberalna nie tylko daje pieniadze, ale tez karmi narkotykami autystycznych lewicowych smarkaczy typu Greta – antifa z radykalizmem i przemoca, zeby robili zadymy i chronili korpoeuropejczykow w miastach Europy, bo ich pozycja zaczyna sie chwiaċ.

Nasuwa sie obrazek Chin zdominowanych przez Anglikow. Ja w kazdym razie nie beda jezdzila z taczka po miescie i zbierala trupow lewicowej smarkaterii (Chinczycy zbierali swoich obywateli), niech to bedzie padlina dla ptaszkow.

P.S. Czy mozna poprosic o nowe artykuly.
Author: kobieta  Date: 15-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Zyski mafii są wyolbrzymiane
W zbankrutowanych krajach dla celów propagandowych w oficjalnych statystykach wyolbrzymia się wielkość czarnego rynku i przychodów mafii. To służy propagandowemu budowaniu legendy zamożnego społeczeństwa skoncentrowanego na wielkich wydatkach konsumpcyjnych. Przypomnijmy - ostatnio D. Trump wyraził wątpliwość, czy Bank Światowy powinien pożyczyć Chinom 1,2 mld USD. Rozumie Pani? Pożyczka w wysokości 1,2 mld USD dla wielkiego mocarstwa, jakim jest Chiny, wzbudziła zaniepokojenie w najbogatszym państwie świata. Co to znaczy? To 1,2 mld to bardzo wielka suma, i Amerykanie o tym wiedzą. Sto dolarów amerykańskich to w Stanach Zjednoczonych znacząca suma pieniędzy, zwłaszcza wypłacona w gotówce. A Pani wierzy, że rynek narkotyków w Sztokholmie jest wart miliony dolarów tygodniowo? Niemożliwe! To są kłamstwa. Szwecja jest zadłużona i zbankrutowana, więc aby usprawiedliwić podwyżki podatków, rozpowszechnia się wiadomości, że społeczeństwo jest rozpasane i rozrzutne. Szwecja to fiskalistyczna kloaka mafijna. W ten sposób maskują fakt, że są małym krajem (zaledwie 10 mln, z czego aktywnych zawodowo pozostaje tylko część) na drodze do samozniszczenia. Kolejny kryzys zmiecie kraje nordyckie z gospodarczej i finansowej mapy świata.
Author: Dragan Dargomier  Date: 15-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Fantazje mafijne
Mafijni psychopaci często intensywnie fantazjują o łatwym bogactwie i szybkich zyskach. W rzeczywistości czarny rynek jest bardzo trudny, bo jest niekontrolowany w żaden sposób, a porachunki mafijne szybko przeradzają się w mordowanie się nawzajem. W rezultacie mafiozi i gangsterzy szybko się wykańczają. U mnie po sąsiedzku mieszkały kiedyś dwie młode mafiozki narkotykowe, które rozprowadzały towar po okolicy. W zeszłym roku w Boże Narodzenie miały wypadek samochodowy i obie zginęły. Podobno próbowały sprowokować jakąś stłuczkę i napaść kierowcę. Lubiły szybkie życie, to długo się nie nażyły. Ich zyski były raczej nędzne, bo mieszkały w garażu przerobionym na pokój na wynajem. Próbowały kraść, ale ktoś je pobił. Później biegały po ulicy z telefonami i nagrywały niektórych mężczyzn, bo się ich bały. Tych facetów też już tu nie ma. Jednego zabili siekierą, a drugiego spalili żywcem na chodniku. Jakaś Mołdawia paliła auta, to go zabili. Dla ludzi z patologii tysiąc złotych to jest majątek. Zaraz by chcieli za to kupować wille i drogie samochody. W Sztokholmie na pewno nie brakuje upośledzonych na mózgu przestępców schizofreników, co gadają, że zarabiają miliony, a w rzeczywistości są nędzarzami z perspektywą szybkiej maczety albo noża pod żebro. Kto by tam wierzył w te brednie?!
Author: Dragan Dargomier  Date: 15-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Sprawozdawczość czy..   1 na 1
Często można natknąć się na informację, że gospodarka jakiegoś kraju jest oparta na usługach, innego na przemyśle, a jeszcze innego - na podatkach. Trzeba wiedzieć, że nie oznacza to, że stoi za tym jakiś samonośny, trwały, zrównoważony i przewidywalny system. To jest tylko zdanie sprawy z tego, jak aktualnie dana gospodarka funkcjonuje. Jeśli szwedzka gospodarka jest oparta na podatkach i usługach, to nie oznacza, że ktoś w Szwecji to wynalazł, tylko jest to eufemizm na określenie katastrofy gospodarczej. Z tym samym mamy do czynienia w Anglii, a nie wiadomo, czy nie w Polsce. Przypomnę tutaj, że za tymi usługami kryją się często trywialne rzeczy, takie jak usługa przesyłowa za gaz, prąd i wodę albo rachunek za telefon. Jeżeli więc mamy wiadomość, że jakiś kraj opiera swoją gospodarkę na usługach czy podatkach, to każdy domorosły ekonomista powinien wiedzieć, że jest bardzo źle. W miarę, jak inne sektory gospodarki będą słabły, rząd będzie podnosił podatki, aż wywłaszczy wszystkich, którzy cokolwiek posiadają. Gospodarka oparta na podatkach i usługach, takich jak administracja, to degrengolada i katastrofa. Tak samo gospodarka oparta na sektorze finansowym - to eufemizm na to, że wszyscy toną w długach. To nie model gospodarczy. To burdel, melina i lichwa!
Author: Dragan Dargomier  Date: 15-12-2019
Jeden - @ Dragan Dargomier   1 na 1
Duża, a w każdym razie rosnąca część wytwórczości, jest księgowana jako usługi, licencje itp., gdy wykonują ją niewynagradzane maszyny, automaty, algorytmy itp.
Author: Jeden  Date: 15-12-2019
Dragan Dargomier - @ Jeden   1 na 1
Fikcyjna gospodarka oparta na pozorowanych produktach. Tej gospodarki nie ma. Stąd bieda, wielkie długi i wysokie podatki. Zachód zużył swoje zasoby, a te które ma, są albo na wyczerpaniu, albo są bardzo trudno dostępne, albo ich eksploatacja wymaga drogich i zaawansowanych technologii. Do tego dochodzi kryzys ekologiczny. Na przykład, skażenie i zaśmiecenie mórz i oceanów to jest katastrofa dla wielu krajów świata, które posiadają rozwinięte rybołówstwo. Nieuchronnie pociągnie to za sobą kryzys żywnościowy. Włókna syntetyczne i drobiny plastiku znajdowane są nawet w produktach pszczelich.
Author: Dragan Dargomier  Date: 15-12-2019
kobieta - Dragan   1 na 1
Ten specyficzny temat, ktory poruszyles w komentarzach jest bardzo smutny. Wlasciwie to brakuje mi slow, zeby sie wypowiedziec. Moze moglbys napisac artykul i zamiescil go na Racjonalista, ktory bylby jakims otwarciem do pisanej rozmowy, jednoczesnie pomoca dla mlodych ludzi, zeby nie dali sie wciagnac w takie sytuacje, ktore moga zakonczyc sie dramatem. Mysle, ze temat nie jest dla Ciebie ciezarem, poniewaz jestes w stanie o tym mowic. Ja czuje opor slow i mysli. To zupelnie co innego czytac ksiazke opisujaca zjawisko ogolnie, a czytac slowa osoby, ktora zna sie ”blisko” przez jezyk. Zupelnie jakby slyszalo sie w uszach dzwiek dzwoneczkow.

Przepraszam, ale boje sie powiedziec cos niestosownego.

Wydarzenia, ktore tutaj maja zwiazek z imgrantami, gleboko przezywam, zwlaszcza jesli dzieje sie krzywda dzieciom.

Serdecznie Cie pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 15-12-2019
Jan Rylew - Kobieta
>Czy lewica wykreowała kryzys rodzinny?
Trudno powiedzieć, raczej nie. Lewica opierała się na proletariacie, a to przecież posiadacze dzieci, rodziny. Po to proletariat strajkował, demonstrował na ulicach pod hasłami „pracy”, „chleba”, bo nie był w stanie utrzymać rodzin. Dzisiaj klasyczny podział na prawicę i lewicę chyba się zaciera w związku ze zmianami w świecie. Lewica już prawie nie walczy z głodem, podkreśla się rosnące nierówności ekonomiczne i niedostatek wolności sfer biedniejszych, proponuje więcej wolności w sferze obyczaju i orientacji seksualnej. Walka klas i konieczność obalenia kapitalizmu powoli wychodzą z użycia w lewicowej narracji.
Prawica bardziej zachowuje swój zachowawczy charakter
pozostając przy swoich wartościach, broniąc tradycji i kultury przed zmianami, które zdaje się wprowadzać lewica. Mówiąc o Europie o wiele bardziej widać ścieranie się formacji demoliberalnej i jej konserwatywnej opozycji w walce o władzę. Lewica skurczyła się, a częściowo zmutowała do formy demoliberalnej, a jej pozostałości nie odgrywają już roli przewodniej dla klasy pracowników najemnych. „Kryzys rodzinny” chyba bardziej wynika z ekspansji liberalizmu i indywidualizmu z nim związanego oraz ze zmian warunków życia w kapitalizmie.
Author: Jan Rylew  Date: 16-12-2019
kobieta - DZIEKUJE
Dwa systemy wartości, które przeciwstawiają się sobie w dzisiejszej polityce.
Stary konflikt między prawicą a lewicą został zastąpiony innym konfliktem między dwoma różnymi sposobami patrzenia na zycie i świat. Jednoczesnie odebrano nam korzenie jak i głębsza tożsamość przy pomocy roznych strategii lewicy liberalnej-przyklady z ksiazki.

Konflikt miedzy ”nowa klasa” gigantycznej biurokracji a ludem –”postburzuazyjnym proletariatem”-Samuel Francis

Faktycznie, moglam bardziej czytelnie sformulowac tytul. W niektorych tematach, jest mi latwiej myslec po polsku, w innych po szwedzku, do niektorych dorastam. Do tego musze trzymac sie roznych chronologii wydarzen np. w Szwecji przewrot ustoju 1989 r., ktory dokonal sie w Europie Wsch.i Centralnej jest roznie osadzany, granica nie ma ostrosci. Na uniwersytecie sluchalo sie podnioslych wykladow o liderach Solidarnosci, a w gazetach pojawialy sie artykuly na temat ich infantylnosci.

Przewrot w tym kraju zaczal sie od stycznia 2019 r., wtedy to wyborcy zrownali glosami lewice z prawica. Chcieli wybrac strone prawa, ale stalo sie inaczej.

Nowe jest to, ze liberałowie i partia centrum zażądali zniesienia prawa pracy jako warunku wprowadzenia rządu socjaldemokratycznego z powrotem do wladzy- umowa styczniowa.
Author: kobieta  Date: 16-12-2019
kobieta - Pozbawiona korzeni elita walcząca z wlasnym ludem
Ma to na celu zabezpieczenie zasobów rządowych socjaldemokratów. Zwiazek zawodowy LO zgadza się z liberalnymi wymogami dotyczącymi zabezpieczenia udziałów rządu S. Łatwiej jest teraz wyrzucic pracowników np. z powodów politycznych czy nawidzimisie – cenzura. Lewica-liberalna w walce o wladze przesunela sie w strone prawa. Wydało się po wszystkim, jak juz socjademokracja zainstalowala sie ponownie jako rzad.

- Negocjowali bez naszej wiedzy i odmówili nam przejrzystości - mowi czesc zwiazkow zawodowych.

Socjaldemokracja wywodzi sie z komunizmu, a teraz po fuzji z liberalami i centrum wstydzi sie proletariatu, i w ogole nie przyznaje sie do tego, ze to na proletariackich plecach uniosla sie na szczyt piramidy wladzy. To jest proba wykreowania nowej czerwonej historii. Proletariat planuja liberalowie wysylac do pracy w krajach III swiata.

Co najmniej od 10- lat nie wolno “podkreślić narodowej tożsamość i suwerenności swojego kraju”, nazywa się to rasizmem.

Dziekuje za wiedze. Duzo nauczylam sie z Panskich wypowiedzi.

Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.
Author: kobieta  Date: 16-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Wiedzieć, gdzie się..   1 na 1
Jedyne co może uczynić człowiek, by poprawić swój los, to być świadomym tego, kim się jest i gdzie się żyje. Żyjemy w realiach fiskalnego terroru, który prowadzi do całożyciowego niewolnictwa finansowego. Zdzierstwo poborców podatkowych i lichwiarstwo to nasza codzienność, obok kradzieży, oszustwa i morderstw na każdym kroku. Nie dajmy się oszukać zakłamanej kulturze. To nadal neolit, tylko sztafaż nieco inny. Jeden fałszywy krok i jesteś nędzarzem i niewolnikiem, w najlepszym wypadku - samobójcą. Tutaj nie wolno być optymistą, ani nawet realistą. Tutaj przeżywają tylko nihiliści, ale bardzo przebiegli. Nie wolno pokładać żadnych nadziei w elitach politycznych, tak na szczeblu lokalnym, jak centralnym. To oszuści, złodzieje, prostytutki, mordercy, hazardziści, toksykomani, mafiozi i gangsterzy. Rozgrywają swoją walkę w swoim własnym interesie. Dlatego są gnębieni i zabijani, i wtedy panuje w kraju względny dobrobyt.
Author: Dragan Dargomier  Date: 16-12-2019
kobieta - Po strajku-sabosc rezimu kasty lewicy liberalnej   2 na 2
Reżimy były niepopularne, ale nadal uważa sie je za silne i trudne do pozbycia, chociaz nie zawsze tak jest. Ich słabość nie była widoczna aż do komunistycznego zamachu stanu w Moskwie w 1991 r. Od tego czasu komunizm stał się całkowicie dekadencki. Nawet najlepiej opłacane profesjonalne gangi partyjne typ opozycja w PL-rzad tytaj, nie wierza w system, który płaci im tak dobrze. Zorganizowana elita chce za wszelka cene kontrolowac "zdezorganizowana" mase-wiec walcza. Komunizm nie umarł na niebezpieczną chorobę, umarł na skutek braku woli, śmiertelnej dekadencji. Zdezaktualizowal sie, bo ludzie zrozumieli, ze jest to system na ktorym nie mozna polegac w zadnej dziedzinie i upadł.
Polacy nie sa dekadenccy, nie sa bezczynni. Nie akceptowali komunizmu, obecnie oszustw lewicy-liberalnej, jak i polityków ignorujących wolę narodu. Żaden łańcuch nie jest silniejszy niż jego najsłabsze ogniwo, o czym napewno przekonali sie komunistyczni sedziowie i postkomunistyczne resztki wladzy strajkujac wczoraj."Lud", nie tylko polski ma was gdzies gleboko. Dekadencja patrzy na was, wy nie macie odwagi spojrzeć wstecz, tam jest smierc. Sympatycy nowoczesnego, marksizmu europejskiego nie macie zadnych szans. Przegraliscie. Unia zawalczy o wlasny byt, bedzie sie reformowac, wy spadniecie w przepasc.
Author: kobieta  Date: 19-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - UE to propaganda   1 na 1
Unia Europejska to zabieg marketingowy i propagandowy. Jego celem było przyciągnięcie i mamienie inwestorów wizją nowego, szerokiego rynku europejskiego. Pod koniec lat osiemdziesiątych pozwoliło to napompować w Zachodniej Europie nową bańkę długu, którą zinterpretowano jako przełamanie kryzysu gospodarczego i finansowego. Unia Europejska nie istnieje w żadnej formie - trudno tak pomyśleć, gdy ma się umysł zniewolony indoktrynacją. Kieślowski próbował to demaskować w Trzech kolorach, ale nie zostało to właściwie odczytane. Tak to jest - romantycy widzieli grajka ulicznego, a to była męska dziwka z fletem, zalecająca się do samotnych kobiet w kawiarni. Wszędzie pokazywał burdele, dziwki męskie, kluby z golizną, speluny, meliny, słabe drogi, dziwne wypadki samochodowe i katastrofy promów (słabość technologiczna, pozorność infrastruktury), oszustów, pozerów, narkomanię, samobójstwa twórców i intelektualistów, bankructwo, brud, nędzę, dewiacje, starość i demencję, a oni się tym ekscytowali, bo w tle była ładna muzyczka! Proszę mi wierzyć, niektórzy Polacy zdemaskowali UE już 30 lat temu. Kieślowski był szydercą na miarę Swifta i Woltera! Pani sobie jeszcze raz obejrzy Niebieski, ale na zimno i bez złudzeń. Oto link: youtu.be/mrXeom22w2I
Author: Dragan Dargomier  Date: 19-12-2019
kobieta - Witam,
Film jest dla mnie niedostȩpny. Poogladąlam zdjecia i wydaje mi sie, ze obejrzalam kiedys te filmy–trylogia, w kinie studyjnym. Jak bȩde u kolezanki w Warszawie, to jeszcze raz obejrze. Poszukam jeszcze filmu ze szwedz. tekstem.

Zachwycam siȩ trescia komentarza–w czystej formie korporacyjny totalitaryzm. Ciekawe, dlaczego czerwoni na tak duzo sobie pozwalaja w Polsce?

U nas powoli spoleczenstwo przejmuje kontrole nad tym szalenstwem.
Szwedzcy Demokraci(SD), stali się największą partią w kraju, ponieważ zawsze mieli rację w analizie konsekwencji imigracji. „Rzeczywistość” ma rację, ostatecznie.
Pracownicy uważaja, że wielokulturowość, ruch LGBTQ i Greta Thunberg to coś ohydnego.

Aktualnie uwazam, ze Handke (Noblista) nie zrobił nic złego. Wręcz przeciwnie, stanął w obronie Serbii, kiedy cały skorumpowany, liberalny projekt UE i NATO wymieniali ludzi, bombardując ich terrorystycznymi bombami.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 20-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Hitleryzm był spiskiem..
Można spotkać się z opinią, że hitleryzm był spiskiem elit europejskich przeciwko ludowi. Chodziło o zorganizowanie ludobójstwa w celu wywołania kumulacji kapitału w rękach najzamożniejszych. Hitlerowskie porozumienie objęło prawie wszystkie kraje półkuli północnej. Europejskie elity arystokratyczne i gospodarcze mordowały ludność pod pretekstem wojny światowej, rabowały jej majątek i kosztem eksterminacji oszczędzały zasoby. Ten mechanizm już dawno zdemaskował Aldous Huxley. Dlatego mniej ekscytowałbym się lokalnymi szwedzkimi inicjatywami bez znaczenia, a bardziej poszukiwałbym szerszej płaszczyzny, na której dochodzi do porozumienia elit z różnych krajów przeciwko zamieszkującej je ludności. A czy nie inne były przesłanki wyniszczających i ludobójczych wojen w Korei, Wietnamie? W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. to były bardzo popularne tezy. To przypadek, że wszystkich ekspertów od HIV/AIDS pakuje się do jednego samolotu i zestrzeliwuje pod pretekstem wojny domowej na Ukrainie? Oni mają swoje plany i różne porachunki, ale są na tyle przebiegli, że porozumiewają się bez słów.
Author: Dragan Dargomier  Date: 20-12-2019
kobieta - Frihet(Wolnosc) Den blå filmen-Nieb..
To bardzo inteligentny film jak reszta tworczosci Kieslowskiego. Zapoznalam sie z tworczoscia reżysera dosc dawno, ale z przyjemnoscia obejrzalam go ponownie. To co wiaze film z UE jest partytura Patrice de Courcys. Najpiekniejszy jest fragment z chorem spiewajacym po grecku slowa “Hymnu o miłości" z I Listu do Koryntian świętego Pawła. Znalazlam Biblie i przeczytalm Hymn kilka razy.

Jesli to bylo preludium do UE to mozna rozejrzec sie za zakonczeniem.
Według Farage: inne kraje wkrótce pójdą w ich ślady-Wielkiej Brytanii.

”Ludzie nie chcą być rządzeni przez pozbawionych twarzy biurokratów.”
- Po trzech latach oszustw i nieuczciwości opuszczamy to więzienie dla narodów pod koniec stycznia. I nie będziemy krajem trzeciego swiata. Staniemy się niezależnym, zdeterminowanym krajem.

- Ludzie nie chcą być rządzeni przez pozbawionych twarzy biurokratów, takich jak (przewodniczący RE) Charles Michel i (przewodniczacy KE) Ursula von der Leyen. Słyszałeś ich wcześniej? Nudne to jak woda z rowu.
Author: kobieta  Date: 20-12-2019
kobieta - c.d.
- Zostaniesz odrzucony. Są fantastyczne wieści z "krajow”. Badania pokazują, że większość uważa, że lepiej byłoby być poza UE. Brexit to początek końca tego projektu. Przejmujemy to polecenie i przekazujemy je suwerennym państwom w Europie, które współpracują i są przyjaciółmi, ale nie są rządzone przez ten gang, kontynuował Nigel Farage.

I jeszcze, jak sie pomysli o komunistycznych sedziach, wszystkich prowokatorach, wichrzycielach i donosicielach co wskrzeszaja postkomune, to
nasuwaja sie rozne refleksje. Co wybrac?
Author: kobieta  Date: 20-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Rządy dziwek i złodziei
Geniusz rządzących i administratorów ogranicza się najczęściej do podwyżki podatków. Wielu ludzi odczuje to na własnej skórze już od początku roku. Rządowe dziwki, złodzieje, oszuści i mordercy znają się tylko na tym, jak ukraść i uwłaszczyć się na kradzionym. Kloaka parlamentarna wszystko przyklepała, pałacowa kancelaryjka przybiła ryjkiem, a wójtowie i plebani pobłogosławili. Toteż w swoim czasie zapłacą za to uczciwą cenę.
Author: Dragan Dargomier  Date: 20-12-2019
kobieta - Rosja-ZSRR-Rosja-Putin
Uczylam sie o tym, ze komunizm został przekształcony w religię. Podobnie jak car i monarchia były dwoma fundamentami prawosławnego chrześcijaństwa, podobnie Lenin i państwo w Związku Radzieckim.
Zarówno widok świata, jak i widok czasu w formie, a często także w treści, były identyczne. Formy i rytuały były znane, ludzie szybko przyzwyczaili się do nowej religii. Ale wciąż zastanawia, jak cały naród mógł tak szybko zastąpić swoich bogów? Czy nie jest przerażające, że człowiek może być tak zmienny, jeśli chodzi o coś tak fundamentalnego jak Bóg, fundament moralności wierzącego? Jak można bylo utrzymać system sowiecki w latach osiemdziesiątych, mimo że większość zdała sobie sprawę z jego wad?
Poszczególne osoby nie musiały być szczególnie wierzącymi, ale dopóki wierzyli, że ”wszyscy inni wierzyli ”, publiczne obrzędy i ceremonie służyły jako siła jednocząca.
Być może to samo dotyczyło wiary prawosławnej w czasach carskich? Tak przynajmniej twierdzi Lew Tołstoj w słynnym liście do cara z 1902 roku. cd
Author: kobieta  Date: 21-12-2019
kobieta - cd. Rosja wspolczesna
Moj(dawny)profesor mόwił, w jaki sposób historycy Zachodu podczas zimnej wojny często popełniali błąd podczas studiowania XIX wieku-nie dostrzegali alternatywnych możliwości rozwoju w XVIII-wiecznym Imperium, ale tylko to, co wskazywało na Lenina i Stalina. Ważne jest, aby nie popełniac tego samego błędu, interpretując wydarzenia po upadku Związku Radzieckiego.

Czy Zachód tak naprawdę nie rozumie, co napędza rosyjskiego prezydenta Putina? Mysle, ze Putin jest osoba smutna, chce wygladac jak najfajniejszy facet w okolicy, uwielbia tajne operacje i podejmowanie ryzyka. Niewatpliwie, Putin nikomu nie ufa-wszystkie gwarancje ustne uważa za bezwartościowe. Putin sam trzyma władze nad służbami wojskowymi i wywiadowczymi w swoich rękach.

Putin lubi być nieprzewidywalny. Pamietamy jak przed wyborami w 2012 r. zmienił stanowisko z premierem Dmitrijem Miedwiediewem.
Główną teorią jest teraz, że Putin połączy Rosję i Białoruś w nowe państwo z nową wspólną konstytucją. To pozwoliłoby Putinowi kandydować w wyborach przez co najmniej dwie nowe kadencje prezydenckie. cd
Author: kobieta  Date: 21-12-2019
kobieta - Putin lubi zaskakiwac
Wydaje sie, ze naród białoruski i dyktator A.Łukaszenko sa przeciwni temu projektowi, Putinowi trudno będzie wymusić fuzję.
Alternatywą jest nawiązanie współpracy z Kazachstanem lub Osetią Południową, która jako częśc Gruzji, Rosja okupowała i przekształciła we własne państwo, którego żadne kraje nie uznały.

Jest absolutnie pewne, że Putin nie zrezygnuje, gdy jego ostatnia kadencja upłynie w 2024 r. Niemniej jednak wiekszosc Rosjan jest gotowych głosować na Putina nawet po 2024 r., kiedy nie wolno mu kandydować. Rosjanie uważaja, że Putin jest w stanie poradzić sobie z wszelkimi problemami.

Pytanie, czy Putin rozpocznie nową wojnę, aby utrzymać się przy władzy.
Prawda jest, ze Putin stracił moment zaskoczenia. Po Krymie wszyscy wiedzą, do czego zdolny jest Putin i do czego jest przygotowany. Czy odważyłby się zaatakować Bałtyk, Szwecje lub Finlandie jest chyba mało prawdopodobne teraz (wg mnie). Wojna Rosji w Syrii nie jest już tak popularna w kraju. Ale prezydent będzie chciał zaskoczyć grajac precyzyjnie. Putin postrzega politykę jako grę szpiegowską. Być może nie jest to takie dziwne dla byłego agenta w KGB. Putin nie chce być przewidywalnym liderem jak np.Angela Merkel. On chce być mistrzem gry.
Author: kobieta  Date: 22-12-2019
kobieta - Czy Zachód rozumie mentalność Putina?
Dopóki P.będzie mógł wykazać, że Rosja może tworzyć własne zasady i nimi się kierować, jest zadowolony. Zjednoczona Rosja-jedna partia cara P. Putin nie żałuje Krymu. Wykluczone zeby go zwrocil. Uważa to za jeden z największych sukcesów. Coś, co zostanie zapamiętane. Putinowi wciąż udaje sie utrzymać panstwo razem-odczuwa bardzo silną nostalgię za ZSSR, za Imperium carow.

Narastają napięcia, wsparcie jest wyjątkowo wysokie we wschodnich częściach Rosji, które popierają autorytarne metody P, niskie w dużych miastach, takich jak Moskwa i Sankt Petersburg. Czy kraj zostanie rozdarty, czy tak sie stanie? Czy Rosja przejmie koncepcje panstwa cywilizacji Zachodu?

Idac sladem idei historycznej Wschodu–starotestamentowej koncepcji wladzy krolewskiej krola Saula, ktora przejal bizantynski cesarz Justynianus w V w., a po upadku Rzymu Wsch. w 1453 r. przejela Rosja jako III Rzym do dzisiaj, odczuwamy puls monoteizmu. Polityka carow i I sekretarzy koncentrowala sie wokol idei (zasady) monoteizmu. Pytanie czy Rosja stanie sie krajem demokratycznym jest bardzo watpliwe, kierunek bardziej wskazuje na nowa schizme.

Slabosc socjaldemokracji, negatywna polityka liberalna, program MENA-Bliski Wschod i Afryka Polnocna, to wyrazne tarcze do strzelania dla Putina w Europe Zach.
Author: kobieta  Date: 22-12-2019
kobieta - Czy MENA nas wchlonie?
Przez 20 lat władzy prezydent Rosji Władimir Putin był postrzegany jako zagrożenie militarne.
Ale teraz trwa dramatyczna zmiana etapu. Putin osiągnął swój wielki cel stania się głównym bohaterem dużej międzynarodowej sceny politycznej poza Europa - i zyskał reputację ”rozjemcy”.

Rosja wkrótce będzie miała broń ”niespotykaną na świecie”.
Europa Zach.-jest obciążona brakiem równowagi ze względu na tworzenie niestabilnych państw w regionie MENA, ktorymi chce zarzadzac. Te niestabilne państwa wywołały ogromne przepływy migracyjne do panstw UE, ktόra teraz chetnie obwinia Putina i rosyjskie media, oraz prezydenta Trampa za swoje niepowodzenia z projektem.
To wszystko nie wyglada ciekawie. Europejczycy moga zostac zdeptani przez imigrantow z panstw MENA, tez przesiedleni do pustych regionow MENA. W Szwecji czuje sie przedsmak zycia w niewoli juz teraz. Wyglada na to, ze nie ma odwrotu. Moze Europa centralna cos uratuje?

Racjonalisci nie narzekajcie na rzad, byc moze jest to najpiekniejszy fragment zycia jaki dostaliscie w prezencie od tego rzadu. Nikt nie wie jak dlugo bedzie trwal…

Chyba przestane szperac w polityce! Bede uprawiala kwiatki na balkonie-od wiosny.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 22-12-2019
kobieta - Wielokulturowy swiat, afganski wiceprezydent
58-letni Razaq wygrał wybory w Afganistanie - jednocześnie pobiera zasilek socjalny jako „Razag, 63” w Göteborgu w Szwecji.

Niedawno pisano o innym czołowym polityku z Iraku, zapisanym w Szwecji i na zasilku.

Czy podatnicy oszukują fałszywym wiekiem i tożsamością?
Poznaj 63-letniego Abdula Razaga Ahmadzai, który otrzymuje stypendium w Göteborgu, i emeryture po zmarlej matce, a zyje w luksusowej willi w Afganistanie i tworzy rząd.

www.friatider.s(*)bidrag-som-razag-63-i-g-teborg

W Polsce jest inna rzeczywistosc.
Author: kobieta  Date: 22-12-2019
kobieta - B.Johnson mówił o prześladowanych..   1 na 1
Boris Johnson podkreślił nienawiść do chrześcijan na całym świecie, wygłaszając coroczne przemówienie bożonarodzeniowe.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, o czym rzadko mówi się w zachodnich mediach, gdzie grupy takie jak muzułmanie są często przedstawiane jako ofiary.

Jednak brytyjski premier Boris Johnson otwarcie mówił także o Jezusie.
- Wigilia Bożego Narodzenia jest przede wszystkim świętem narodzin Jezusa Chrystusa. To dzień o nieocenionym znaczeniu dla miliardów chrześcijan na całym świecie, powiedział, kontynuując:
- Stoimy z chrześcijanami wszędzie solidarnie i będziemy bronić ich prawa do okazywania wiary. Zastanówmy się więc nad rokiem i świętujmy dobro, które ma nadejść.

www.friatider.s(*)jultalade-om-forfoljda-kristna

W mediach społecznościowych wiele osób chwali Johnsona za to, że odważył się mówić o prześladowaniach chrześcijan.
Author: kobieta  Date: 26-12-2019
kobieta - Imigracja to największy błąd Europy   1 na 1
Węgry nigdy nie zgodzą się na próbę przekształcenia Europy w wielokulturowy tygiel George'a Sorosa wyjaśnia premier tego kraju Viktor Orbán.
To zupelnie inaczej jak Szwecja, ktorej gminy padają na kolana, ponieważ imigracja jest gigantyczną strata w kazdej dziedzinie.

Przed zmiana Europy Zachodniej od dawna ostrzega premier Węgier Viktor Orbán.

Uważa, że przyszłość Europy leży w Europie Środkowej, która odmówiła przyjęcia imigracji z Trzeciego Świata.
- Bruksela popełniła dwa poważne błędy: pozwoliła na imigrację i przeciwstawiła się europejskiej polityce gospodarczej, mówi Magyar Nemzet.
Według Orbána Europa Środkowa staje się coraz bardziej „motorem” wzrostu gospodarczego w Europie.

www.friatider.s(*)ing-ar-europas-storsta-misstag

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 26-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - O uchodźcach   1 na 1
Moim zdaniem Pani interpretacja problemu uchodźców nie oddaje istoty problemu. Sprawa jest prosta. Był światowy kryzys gospodarczy i do Europy ruszyli imigranci ekonomiczni w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia. Było to spontaniczne zjawisko, nad którym nikt nie miał kontroli. Politycy wykorzystują takie bulwersujące opinię publiczną wydarzenia do autopromocji, próbując stworzyć wrażenie, że panują nad sytuacją. Jest to stara technika demagogiczna. Na przykład, gdy we Francji wzbierało niezadowolenie z monarchii Ludwika XVI, zaczęto zachęcać ludzi do pisania skarg na władze i skrupulatnie je archiwizować. To miało sprawiać wrażenie, że państwo jest zatroskane sprawami obywateli i może dla nich coś zdziałać, a przy okazji zbierano różne informacje, w tym informacje o tym, kto jest takim niezadowolonym donosicielem i z czego jest niezadowolony. Ludzie się na nich skarżyli, to zbierali skargi! Dla polityków jest ważne, żeby ludzie hipnotyzowali się nimi i państwem, nawet jeżeli ma to być hipnoza oparta na emocjach negatywnych. Wtedy ich urojone oddziaływanie na mentalność obywateli jest silniejsze. Europejscy politycy nigdy nic nie zrobili w sprawie uchodźców (poza uprawianiem demagogii)! Proszę jej nie ulegać! Tam nie ma takich ludzi, którzy się martwią o Panią!
Author: Dragan Dargomier  Date: 27-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Poczucie rzeczywistości   1 na 1
Wiele rzeczy i spraw, o których mówi propaganda, nie działa lub nie istnieje w rzeczywistości. Trzeba o tym się przekonywać na własnej skórze, czyli zawsze sprawdzać, czy to, o czym się mówi, rzeczywiście jest. Jest dużo gadania o nowoczesnych rozwiązaniach w opiece nad osobami starszymi i zniedołężniałymi, a gdy się to sprawdza, okazuje się, że nie ma mieszkań socjalnych, nie ma darmowych opiekunek, nie ma aplikacji ratunkowych, nie ma zapomóg, nie ma zasiłków, nie ma pomocy charytatywne i wolontariuszy itp. Politycy i propagandziści są w tym wyćwiczeni, że mówią i pokazują na obrazku to, czego nie ma, żerując na magicznym myśleniu niewyrobionego elektoratu. Bardzo chcieliby, żeby ludzie w coś uwierzyli, zaufali, i niektórzy w to wierzą. Ludzie mają przez to alternatywną reprezentację rzeczywiści w mózgu, a gdy zderzają się z konkretnymi problemami w swoim życiu, nie pozostaje im nic innego, jak udawać, że nie stało się nic. Trzeba na to uważać. Politycy nic nie robią, tylko gadają i pozują. To jest bez znaczenia. Każdy mówi sobie, co chce. I na mówieniu się kończy. Niektórzy myślą, że jak powiedział, tak zrobił. A to nawet nie była jego wypowiedź, tylko tekst przygotowany przez specjalistę od marketingu politycznego.
Author: Dragan Dargomier  Date: 27-12-2019
kobieta - Dzien dobry!
Panie Draganie, nie ulegam zadnej demagogii. Oproznilam archiwum wiedzy w glowie, obserwuje ostatnie wydarzenia na scenie politycznej, oraz dzialanie i cel ekosocjalizmu. Nie czytam rozwleklych tekstow na FR, bo stracilam zainteresowanie. Tekst po polsku, ktory wyjasnia skad nagle wzieli sie imigranci w Europie:

fakty.interia.p(*)m-jest-region-mena,nId,2222872

A w ogole, czy to mozliwe, ze jakies panstwa w przyszlosci zamkna szczelnie granice i stawia opor imigracji?–nurtujace pytanie.

Mowi sie o wymaganiach: dzieci w wieku szkolnym powinny uczyc sie arabskiego-komunikacja z osobami ubiegajacymi sie o azyl z III Swiata.

Na horyzoncie aktualnie widok Rosji, Chin, Iranu. Czy ja musze sie tym interesowac? Przeciez trzeba dokonac wyboru nawet myslenia jak mamy feminizm i zyje sie obok mezczyzn-zyc w historii, tworzyc ja i przezywac. cd
Author: kobieta  Date: 28-12-2019
kobieta - Wybrane fragmenty wypowiedzi z..
- Jesteśmy już pod okupacją. Istnieją tysiące ludzi, którzy co roku przyjeżdżają tutaj i troszczą się o ten kraj, tak jak robi to okupant. Gwałcą, wykorzystują, rabują, strzelają, wysadzają i terroryzują szwedzką populację.

- Mówię, że jesteśmy już pod okupacją! Nie musimy bać się Rosjan. Jeśli możesz wybrać tych, którzy zajmują nas teraz i Rosjan, prawdopodobnie wybiorę Rosjan - mowi odwazny rozmowca w programie.

Pewne jest, ze ten czlowiek nie wie jak funkcjonuja sasiedzi ze Wschodu? Byc moze, jest to lepszy wybor, nie wiem.

- To wewnętrzny wróg, rząd w Rosenbad (lewicowo-liberalny). Nazywają ich nowymi przybyszami. Okupacja może się skończyć, ale dotyczy to również kolonizacji.
- Zachowują się typowo dla władzy okupacyjnej, rezygnując ze szwedzkiej populacji, upokarzając szwedzką młodzież, zmuszając ją do całowania stop/butow.

P.S. Rzeczywistośċ zmusza do zatrzymania sie, do refleksji.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 28-12-2019
kobieta - - Ta droga jest dla nas nie do przyjecia   1 na 1
Węgry i Polska walczą z paktem migracyjnym ONZ: "Zagrożenie bezpieczeństwa”
Węgry i Polska robią teraz wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać próbę ONZ przekształcenia globalnego paktu migracyjnego jako podstawy prawa międzynarodowego, podaje Węgry Today.

Pod koniec ubiegłego roku wiele krajów, w tym Szwecja, zawarło ostro krytykowany tak zwany pakt migracyjny w ONZ. Jednak media uparcie twierdziły, że pakt nie jest "prawnie wiążący”. A teraz to, czego obawiali się krytycy, stało się rzeczywistością, twierdzą Węgry.

Minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó uważa, że ONZ i UE starają się, aby pakt migracyjny stał się podstawą prawa międzynarodowego.

www.friatider.s(*)ns-migrationspakt-sakerhetshot

- To, co powiedzieliśmy w zeszłym roku, po tym, jak Węgry, USA, Polska, Czechy, Izrael i Brazylia odrzuciły pakiet migracyjny ONZ, stało się rzeczywistością. Już wtedy było oczywiste, że ONZ, przy wsparciu UE, będzie stopniowo próbować wprowadzić w życie to, co od razu nie odniosło sukcesu, mówi w oświadczeniu Péter Szijjártó.
Author: kobieta  Date: 28-12-2019
kobieta - Zrozumialam...   1 na 1
UE i jej przywódcy mogą być przyrównani do mnichów, którzy żyją w samowystarczalności, aby w najlepszym razie uspokoić Boga, podczas gdy reszta ludzi jest zdumiona obserwowaniem, jak biczują się po plecach, aby uspokoić Boga za brzydkie myśli lub przekraczanie Wartości.

Teraz sa oburzeni na tych z ktorymi dzielili sie wladza i całkowicie nie mają kontaktu z obywatelami Europy. Mowimy do nich, ze nikt nie chce być kolonizowany przez MENA! Przestańcie nadawać obywatelstwo migrantom. Mają swoje kraje, a my nasze. Ich problemy przeludnienia nie są problemem UE. Nie sluchaja.

Przekazanie Turcji ochrony granic. Unii wydaje sie, że jak tylko nie muszą widzieć uchodźców, to moga dalej wyobrażać sobie, że są supermocarstwem humanitarnym. To, że Turcja ma całą UE jako zakładnika, teraz Putin chce duza porcje tortu, to może skończyć się katastrofą dla Europy i nikt nie pomoże naszemu kontynentowi. Polska powinna patrzec na to z dystansu i sprzatac swoj -dom- z rodzimego kurzu.

Jedynymi osobami, które sobie życza MENA, są finansjerzy bankowi i politycy-lewica liberalna, którzy desperacko pragną jeszcze bardziej krótkoterminowego wzrostu. Kosztuje tyle, ile kosztuje, ok, jeśli bańka zadłużenia może zostać podniesiona jeszcze o kilka zer, zanim cały skit się wścieknie i walnie.
Author: kobieta  Date: 29-12-2019
kobieta - Kim byli kolonizatorzy?
Imigranci, którzy uważali się za skolonizowanych-a jednak zdecydowali się przenieść do kolonizatora. Do winnych morderstwa, znęcania się, wykorzystywania dla zdegenerowanej Europy.
Prawdopodobnie w nadziei na lepszą przyszłość gospodarczą niż ta oferowana przez twarde socjalistyczne kierownictwo w ich panstwach. Niedożywienie rolnictwa, zaniedbanie złóż ropy i gazu, korupcja i gigantyczny wskaźnik urodzeń w krajach. O to wszystko nadal obwinia się panstwa Europy, szczegolnie Francje. Pomimo pozostawienia infrastruktury, szkół, opieki zdrowotnej i sprawnego systemu administracyjnego.

Algeria, dziś kraj ma 42 miliony mieszkańców, 35 procent bezrobocia wśród młodzieży i szalejącą politykę. Eksperci w Algierii twierdzą, że największymi problemami, które istnieją dzisiaj, są nie tylko wielka korupcja, całkowita niepewność co do sytuacji politycznej i brak legitymacji-ale także głęboko zakorzeniona niekompetencja w rządzeniu. Ogromnym koszmarem dla europejskich przywódców jest całkowite załamanie w Algierii i masowa ucieczka do Europy, której majątkiem chcesz być częścią, ale której kultura gardzisz i którym chcesz się sprzeciwić. To samo mozna powiedziec o wszystkich narodach regionu MENA imigrujacych do panstw Europy.cd.
Author: kobieta  Date: 29-12-2019
kobieta - Islamizacja Europy...
Rosnąca przemoc, którą obserwujemy tutaj w Szwecji, a także we Francji i Niemczech, jest przemocą, której początki sięgają islamu. Nie możemy już temu zaprzeczyć. Na naszych przedmieściach rośnie islamizm, a wraz z nim nienawiść do kultury europejskiej. W Szwecji 100 kosciolow prawdopodobnie zamieni sie na meczety. Rozdarte wojną kraje muzułmańskie, takie jak Irak, Somalia i Afganistan, również kultywują antyeuropejską kulturę ofiar.
Kiedy szwedzki dziennikarz udaje się do dzielnicy Kronogården w Trollhättan, reakcja szwedzkiej lewicy stała się kpiną z jego troski. Nie przejmuj się rzucającymi kamieniami młodymi ludźmi, którzy twierdzili, że Kronogården jest ich terytorium. Dziennikarz zostal pobity i zabrano mu sprzet, do tego wykpiony przez lewice, ktorej strategia od poczatku bylo zsekularyzowanie islamu-cel nietrafiony.
Wielka historia Europejczyków w Afryce i na Bliskim Wschodzie była taka, że ssaliśmy, niszczeliśmy, uciskaliśmy i praliśmy mózgi. Jesteśmy przyczyną ich porażki, korupcji i ubóstwa.(Urodzilam sie daleko po wojnie i nie czuje sie za to odpowiedzialna). Nie widze tez zadnej winy narodu polskiego. cd.
Author: kobieta  Date: 29-12-2019
kobieta - W szerszej perspektywie   2 na 2
Wygodna historia, która usuwa własną odpowiedzialność i pozwala na powstanie narodowego mitu oporu i dążenia przed prawdziwą zmianą. Kiedy ci ludzie, zrodzeni z tego mitu, następnie przybywają na Zachód, uważają się za usprawiedliwionych, zachowując się tak samo w obszarach, w których żyją jak moze kiedys Europejczycy na ich terytorium. Kontynuuja walkę z zachodnim człowiekiem np. ze slomy.

Europejska kolonizacja, była i w dalszym ciagu jest niezwykle moralnie i etycznie problematyczna przy użyciu języka dyplomatycznego, czy historycznego. Ale to, że skolonizowani następnie szukają kolonizatorów i chcą rozpocząć walkę, o której Zachod-Unia z lewica-liberalna, banki i korporacje, no i my narody myślelismy, że się zakończyła.

Imigranci widza siebie i opisują jako ofiary, pomimo hojności, jaką są objęci, nawet kosztem wlasnych obywateli. Zachod nigdy nie zostanie przez nich zaakceptowany tak jak sobie to zalozyl od poczatku. Obywatele cierpia, i w tej grze wszystko moze byc stracone. Konsekwencje juz zarysowuja sie na horyzoncie. Najwyzszy czas, zeby cos z tym zrobic np. wywiezc ich tam skad przybyli.

Pozdrawiam

P.S. Stawiam wszystko na prawicowy rzad w tej grze.
Author: kobieta  Date: 29-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Gdzie ta lekkość bytu?
Nie należy myśleć pojęciami i metaforami zaindukowanymi przez propagandę i hipnozę polityczną. Podam prosty przykład. Wszyscy myślą, że po utracie pracy otrzymają wsparcie w formie zasiłku dla bezrobotnych i pomocy urzędu pracy. Gdy zjawiają się w urzędzie, to okazuje się, że żadnego wsparcia nie ma, a do zasiłku nie mają uprawnień z powodu niedopełnienia jakiejś z wielu formalności, staże są niedostępne w wybranym zawodzie, szkolenia przeszkadzają w szukaniu pracy, niezgłoszenie się w wyznaczonym terminie skutkuje skreśleniem z listy bezrobotnych itp. Każdy myśli, że po wypadku w pracy ma prawo do jakiejś renty, a jednak okazuje się, że jest zdrowy i może podjąć pracę w jakimś innym zawodzie niż zawód wyuczony. Podobne mity krążą na temat świadczeń socjalnych, emerytur, zasiłków itp. Propaganda wkłada wiele wysiłku w stwarzanie pozytywnego obrazu państwa i klasy politycznej, ale gdy się to sprawdza, to te rozwiązania nie istnieją albo nie funkcjonują. Jest wiele martwych ustaw, które są nieznane albo nierealizowane z tego powodu, że nie ma na to pieniędzy i innych środków materialnych. Są urzędy, w których nie ma urzędników, bo nie ma dla nich finansowania. Czy państwa zachodnie rzeczywiście są takie hojne dla obywateli i imigrantów? Śmiem wątpić.
Author: Dragan Dargomier  Date: 30-12-2019
Jan Rylew - Islamizacja Europy   1 na 1
Problemem islamizacji Europy zacząłem się interesować już w pierwszych latach 90 obserwując zmiany kulturowe w Niemczech po okresie odbudowy powojennej podczas której Niemcy przyjęli miliony ludzi do pracy głównie z Turcji, ale także z Afryki północnej i Europy z byłej Jugosławii i paru innych krajów. Głównie byli to wyznawcy Islamu.
Początkowo mieli to być robotnicy na czas robót tzw Gastarbeiters, ale później pozwolono im sprowadzać rodziny i w końcu otrzymali prawa pobytu stałego.
Powodem mojego zainteresowania były enuncjacje prasowe opisujące zjawisko zaktywizowania się Islamskich Imamów przez indoktrynację wyznawców Allacha na antychrześcijańskie postawy w meczetach i innych miejscach zgromadzeń, a także moje własne obserwacje w Niemczech.
Moich notatek nie mogę już znaleźć, ale trochę jeszcze pamiętam. Kluczowymi zjawiskami były:
Oporność integracyjna, tworzenie enklaw, agresywność sporej części dzieci i młodzieży płci męskiej, niewielka skłonność do porzucenia swojej religii i tradycji, duża dzietność rodzin.
Pisałem wtedy, że Europa wkracza w fazę islamizacji co potwierdzał również fakt opustoszałych i likwidowanych kościołów chrześcijańskich. Pisałem o zagrożeniu i możliwości starcia kulturowego, a nastąpiły już fakty potwierdzające taką możliwość.
Author: Jan Rylew  Date: 30-12-2019
Dragan Dargomier - @ kobieta - Źródła przemocy
Proszę dobrze się rozejrzeć po okolicy, bo może się okazać, że źródła przemocy w zamieszkiwanych przez Panią stronach są bardziej rodzime niż obce. Wszędzie działają różne szajki i gangi, dokonujące lżejszych i cięższych przestępstw. Także wśród tzw. zwykłych obywateli jest bardzo szerokie zjawisko ukrytej patologii. Może nawet Pani nie wie, że Pani normalny sąsiad trudni się paserstwem, a synalek sąsiadki jest złodziejaszkiem, regularnie kradnącym w pobliskich sklepach? Jest wiele doniesień z różnych krajów o porwaniach, przetrzymywaniach wbrew woli (na tle seksualnym, ale również z powodu nieradzenia sobie z samotnością), nękaniach, groźbach itp. Jest dużo przypadków, gdy dzieci zabijają rodziców i rodzeństwo, notorycznie ich okradają, oszukują, szantażują itp. Z własnego doświadczenia wiem, że zamieszkujący w okolicy przybysze z Indii i Pakistanu są bardzo zrównoważeni i uczciwi, natomiast najwięcej przestępstw popełniają miejscowi. Obecnie bardzo łatwo zmienić wygląd. Jest Pani pewna, że to obcokrajowcy są najczęściej przestępcami? Może to tylko jacyś biali chrześcijańscy przebierańcy? Może to  są miejscowi biali o ciemnej karnacji i ciemnych włosach i oczach? Przecież taki wygląd to nie rzadkość.
Author: Dragan Dargomier  Date: 30-12-2019
kobieta - ”Dziwny upadek Europy”
Szwecja przeżywa kryzys krytyczny, który może równie dobrze doprowadzić do upadku Szwecji. To samo dotyczy większości Europy i Zachodu. Dlatego w ostatnich latach pojawił się gatunek literacki, w którym różni pisarze i myśliciele pisali książki o poważnej sytuacji.

Thilo Sarrazin opublikował Deutschland schafft sich ab:"Niemcy się znoszą”. Akif Pirincci napisał Deutschland von Sinnen: Der irre Kult um Frauen, Homosexuelle und Zuwanderer, "Niemcy od sprytu-chory kult kobiet, gejów i imigrantów", historyk Rolf Sieferle napisal Finis Germania, "Koniec Niemiec”.

Fakt, że książki te sprzedają się tak dobrze, mimo że poruszają sprawy, o których establishment nie chce rozmawiać, wskazuje, że wiele osób jest świadomych kryzysu, w którym się znajdujemy. Krótko mówiąc, uderzają w strune z wieloma zwykłymi ludźmi. Również w innych krajach popularne stały się książki o tym, co Oswald Spengler nazwał "Zdziwieniem wieczoru”, a James Burnham podsumował „Samobójstwo Zachodu”. cd.
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
Jan Rylew - Źródła przemocy   1 na 1
Wspomniana wyżej powojenna fala napływu obcych w Niemczech była uzasadniona warunkami i potrzebami niemieckiej gospodarki. Później pojawił się problem zbyt małej dzietności kobiet i kurczenia się społeczeństwa co sprzyjało otwarciu się na imigrantów ze środkowo wschodniej Europy. Zdaje się, że rządzący nie traktowali tego jak obciążenie budżetu państwa lecz jako dodatkowy motor napędowy gospodarki, załatwiając przy okazji problemy demograficzne.
Niemcy mają jednak, pomimo powojennej denazyfikacji, problem z neonazizmem z którym niemiecka demokracja średnio sobie radzi.
Pamietam ataki na tym podłożu na napływową ludność. Najpierw Hoyerswerda w Sachsen (1991), później Möln i Solingen w NRW gdzie były ofiary smiertelne. Z drugiej strony widać przemoc islamskich przyybyszów w tym terrorystów zmanipulowanych odpowiednią indoktrynacją.
W grudniu 2016 terrorysta islamski uprowadzonym TIRem wjechał w centrum Berlina w jarmark świąteczny zabijając 12 osób i raniąc 55. W nocy noworocznej w Köln 2016 miały miejsce napaści seksualne na kobiety napastnicy to imigranci islamscy jak informowała prasa.
Obecnie w Niemczech ma miejsce kilkaset ataków na obcych rocznie, ale to jeszcze nie jest wojna kultur.
Problemem stał się jednak masowy napływ ludności z obszaru MENA.
Author: Jan Rylew  Date: 31-12-2019
kobieta - Problematyka i konsekwencje
Autorzy francuscy:literackie studia nad kryzysem Michela Houellebecqa, kilka książek nowej prawicy Guillaume Faye oraz Le Suicide Français Erica Zemmoura, ”Francuskie samobójstwo”. Houellebecq poruszył między innymi próżnię pozostawioną przez chrześcijaństwo i kryzys rodzinny, Zemmour jest biegły w identyfikowaniu zmian w języku, Faye ma oko na zmiany demograficzne i konflikty etniczne.
Jedną z najczęściej omawianych książek w tym gatunku jest „Dziwna śmierć Europy” z 2017 r. Douglasa Murraya. Po przeczytaniu ksiazki rozumie sie, ze cos jest nie tak w Szwecji i Europie. Murray jest dobrym pisarzem, z potężnym sformułowaniem i inteligentnym rozumowaniem. Książka jest przesiąknięta smutkiem i przygnebieniem, kiedy pisze m.in., że ”kiedy większość dzisiejszego życia dobiegnie końca, Europa nie będzie już Europą, a obywatele Europy stracą jedyne miejsce na świecie, które moglibyśmy nazwać naszym domem”. Pod koniec naszego życia wielu Europejczyków, według Murraya, będzie opłakiwać i tęsknić za Europą, która kiedyś istniała. Jak widać smutny i ponury opis czasów Murraya jest zarówno czymś, co wielu może rozpoznać, jak i potencjalnie niebezpieczną drogą do porzucenia.cd.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
kobieta - Kryzys demograficzny i egzystencjalny
Murray zdaje sobie sprawę, że jest mało prawdopodobne, aby trwało tak dalej, jest całkiem możliwe, że dzisiejsza nienawiść i poczucie winy w Europie kiedyś się skończy.
Ciekawie opisuje, jak powstała obecna sytuacja, z takimi cechami, jak „Kultura woli” Merkel, fatwan przeciwko Salmanowi Rushdiemu, kryzys migracyjny w 2015 r. i stale rosnąca imigracja do Europy. Zajmuje się atakami terrorystycznymi i epidemiami gwałtów, a także różnego rodzaju statystykami, które pokazują między innymi, że Europejczycy nigdy nie chcieli masowej imigracji. Murray próbuje uchwycić dwa główne aspekty dzisiejszego kryzysu: demograficzny i egzystencjalny. Kryzys demograficzny jest tym, co wielu krytyków establishmentu nazywa wymianą ludzi. Murray sam nie używa tego terminu, ale odwołuje się do koncepcji-wielkiej wymiany-Renauda Camu. Książka przedstawia statystyki pokazujące, jak obszerna jest wymiana. Wiemy między innymi, że według lewicowego demografa Erica Kaufmanna w Szwajcarii pod koniec tego stulecia 40 procent 14-latków będzie muzułmanami. W Szwecji Szwedzi staną się mniejszością już przez większość obecnie żyjącego życia. Jednocześnie niepokojąco rośnie liczba muzułmanów i wrogość wobec muzułmanów w Niemczech. cd.
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
kobieta - Teoria Murraya,
dlaczego tak się stało jest mniej przydatna. Można to podsumować słowami "właśnie tak się stało” lub "naiwnością”. W jego opisie historii nie ma aktora, który celowo doprowadziłby do masowej imigracji, ”może nikt nie zrobił nic, by odwrócić ten trend, ponieważ żadna potęga nie wierzyła, że można coś zrobić”. Takie pisanie historii jest praktyczne, jeśli ktoś chce wpłynąć na władców ale nie jest wiarygodne. W alternatywnych mediach jest duzo informacji, ze istniały grupy biurokracji i niektóre duże firmy, które były bezpośrednio zainteresowane masową imigracją–pisalam o tym w komentarzach. Ale każdy, kto chce dowiedzieć się o nich więcej, powinien przeczytać Sama Francisa i Paula Gottfrieda.
Innym aspektem jest egzystencja, utrata znaczenia i tożsamości. Masowa imigracja staje się szczególnie niebezpieczna, gdy Europejczycy stracili wiarę w siebie, swoją historię i tradycje. Trudniej jest też zatrzymać się w takiej sytuacji. ”Murray dobrze zna przeszłych analityków kryzysu naszej cywilizacji, takich jak Nietzsche, Wagner, Miguel de Unamuno, Stefan Zweig, Jean Raspail, Oriana Fallaci i di Lampedusa”- korzysta z ich dorobku.cd.
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
kobieta - Utracone wartosci
„Gdy większość współczesnych ludzi dobiegnie końca życia, Europa przestanie być Europą".
Murray uważa, że Europa straciła swoją historię, historię chrześcijaństwa. Utrata religii pozostawiła moralną i etyczną próżnię, podważając pewność siebie i samowystarczalność. Próbowano zastąpić religię filozofią, sztuką, komunizmem, ale to nie zadziałało. W porównaniu z masami ludzi, którzy przybywają dziś do Europy, Europejczycy są wątpliwi i niepewni, co utrudnia im obronę, niezależnie od tego, czy chodzi o wartości, czy styl życia.

Murray porównuje Europejczykow do osob wypalonych lub zmęczonych, wszystko łączy z niemieckim słowem Geschichtsmüde ”zmęczenie historią”. Wielu Europejczyków uważa, że Europa dotarła do końca drogi i że nadszedł czas, aby nowe grupy przejęły kontrolę-krytyka wszystkiego, od reklam i programów dla dzieci z ”czarnym mężczyzną, białą kobietą” po politykę imigracyjną, która jest nienaturalna i niebezpieczna. Murray pisze, że ”Europa dzisiaj nie chce się rozmnażać, bronić, a nawet brać udziału w debacie”. Do tego zmęczenia dochodzi dług europejski, dług wszystkiego, od kolonializmu po Holokaust.cd.
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
kobieta - Zadłużenie ???
Murray zdaje sobie sprawę z tego, jak niesprawiedliwy jest ten dług. Podbój grupy przez inne i złe traktowanie przegranych to historia większości narodów świata-zauważa. Ale to tylko Europejczycy są winni później za pokolenia, tylko Europa, która porzuci swoje istnienie jako „lekarstwo”. Jest to podwójny standard stosowany politycznie przeciwko Europejczykom. Opis Murraya dotyczący istniejącego kryzysu i zadłużenia jest interesujący. Ponownie jednak przedstawia to tak, jakby było to coś, co „właśnie się wydarzyło”, a nie coś, co od dziesięcioleci aktywnie realizuje pewne interesy, szczególnie w środowisku akademickim- uniwersyteckie pranie mozgu znam. Murray nie uczęszcza więc ani do szkoły we Frankfurcie, ani do Fanon, ani do Foucault i Sartre. Ponownie Paul Gottfried napisał o tym lepiej, szczególnie w wielokulturowości i polityce winy. Chodzi o nowe elity, powiązane z potwornie zarośniętym państwem i niektórymi dużymi korporacjami, które wykorzystały ideologię długu, aby odepchnąć najpierw starsze, burżuazyjne elity, a potem “zwykłych ludzi”. Mieli bardzo konkretny zysk, więc nie ma nic, co "po prostu się wydarzyło”. Wracamy do koszmarnej lewicy-liberalnej cywilizacji zach.cd. (zaraz skoncze)
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
kobieta - Odpowiedzi autora na rozne argumenty
Klamstwem jest, ze Europa skorzystala finansowo na masowej imigracji. To, że imigracja byłaby rozwiązaniem dla starzejącej się populacji, to kolejne kłamstwo wg Murray. Wskazuje, że w stale rosnącej populacji nie ma celu samowystarczalnego. Jest również całkiem możliwe, że wiele osób starszych chciałoby kontynuować pracę, gdyby oznaczało to, że mogliby nadal żyć w społeczności, w której czują się jak w domu. Odkrycie Murraya, że wskaźnik urodzeń w Europie nie spadł. Zamiast tego chodzi o to, ze zalozenie rodziny jest kosztowne, której imigracja nie poprawia.

“Dziwna śmierć Europy” zawiera wiele argumentów przeciwko masowej imigracji. Murray zajmuje się sprawami, których wielu uznanych rozmowcow unika, w tym długą epidemią gwałtów w angielskim mieście Rotherham. Sprawcami były prawie wyłącznie grupy pakistańskich mężczyzn wykorzystujacy bezbronne dziewczęta Brytyjki z biednych i rozbitych rodzin. Przez wiele lat władze i media unikały robienia czegokolwiek na temat z obawy przed oskarżeniem o „rasizm”. Tutaj dzieje sie to samo.

Murray nazwał siebie neokonserwatystą i można podejrzewać, że niedociągnięcia są związane z jego chęcią dotarcia do części establishmentu i elity za pomocą jego książki.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 31-12-2019
kobieta - Info
”Dziwny upadek Europy”

Brytyjski pisarz Douglas Murray o wielkiej katastrofie naszych czasów. ”Gdy większość współczesnych ludzi dobiegnie końca życia, Europa przestanie być Europą.”

Murray wydał niedawno nową książkę, The Madness of Crowds: Gender, Race and Identity.

Pozdrawiam w Nowym Roku
Author: kobieta  Date: 01-01-2020
Jan Rylew - Europa, zagrożenia...
Jeśli pod pojęciem Europa rozumiemy ludność zamieszkałą na terenie geograficznie określonym jako europejski, funkcjonującą w systemie państw narodowych (z istotnymi już demograficznie zmianami w strukturze narodowościowej) to zagrożenie o którym pisze Murray nie wygląda już tak strasznie.
Jest kilka krajów w których teoretycznie grozi islamizacja, Właściwie czym jest islamizacja?
Rozwinięciem się Islamu do głównej ideologii w społeczeństwie, przejęcie władzy przez fundamentalistów i stworzenie państwa religijnego, jak np. Iran czy Arabia Saudyjska, lub przynajmniej państwa o takiej przewadze ludności islamskiej o ekspansywnym nastawieniu religijnym, że będzie to rzeczywistym zagrożeniem egzystencjalnym dla mniejszości narodowości początkowej.
Zagrożone jak widać są takie państwa jak Szwecja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia ze względu na politykę wewnętrzną, demograficzną, ale do islamizacji jeszcze dość daleko.
Moje osobiste obawy bardzo ostygły w ciągu ostatnich 30 lat. Ostatnie lata wniosły niepokojące wydarzenia, ale wszystko jest do opanowania.
Poza tym szereg państw europejskich wydaje się nie poddawać presji urzędników, by przyjmować masowo obcych kulturowo, bo nie widzą racjonalnego finału tych działań.

Szczęśliwego Nowego Roku
Author: Jan Rylew  Date: 02-01-2020
kobieta - Panski komentarz jest bardzo optymistyczny
Rzeczywistosc jest trudna. Jednym z duzych problemow jest fala przemocy w szkole. W duzych miastach moze byc tylko jedna szkola–jednorodne centrum, gdzie szwedzka mlodziez jest wiekszoscia. Mlodziez szwedzka jest pierwsza generacja, ktora dorasta jako mniejszosc etniczna. W szkolach panuje mobbning i rozne formy przemocy. Uczniowie sa wysmiewani, musza we wszystkim “dopasowac sie” do imigrantow. Decyduja sie na na adaptację z różnymi przejawami stereotypowej kultury imigranckiej z III swiata i ja nasladuja, wlacznie ze stylem ubierania i farbowaniem wlosow.

Rzeczywistosc zderzenia kultur jest dla uczniow ciezka, wszyscy w klasie sa przeciwko nim. Nie wolno wyroznic sie, przejrzac cos naukowego, bo zostanie sie wysmianym, wyzwanym lub oskarzonym o rasizm spoleczny. “Trudno byc zawsze w mniejszosci”, mowia uczniowie i mlodziez szwedzka.

Ogolnie spoleczenstwo w mniejszym lub wiekszym stopniu dopasowuje sie do obcej kultury, chocby na pokaz. Spoleczenstwo jest swiadome jak podle sa elity wladzy. Tutaj napewno "cos" sie wydarzy.

Czasem mam ochote poczytac media polskie , ale tematy o walkach opozycji nie poprawiaja mi nastroju. Ogolnie, jestem na wszystko odporna, ale wieczorem nie wybiore sie do sklepu.

Dziekuje za zyczenia. Wzajemnie.
Author: kobieta  Date: 02-01-2020
Jan Rylew - Europa, zagrożenia cd.
Niemcy dzisiaj na ogół ze stoickim spokojem przyjmują zmiany społeczne jakie zachodzą w Europie. Według studium Fridrich-Ebert-Stiftung po 3,5 roku od napływu ponad miliona obcych kulturowo ludzi i słynnego „Damy radę” Merkel, 53% obywateli postrzega to jako szansę dla Niemiec, 17% ma stosunek neutralny, 29% sądzi inaczej.
W kontaktach i rozmowach się to potwierdza. Mój kolega Niemiec narodowości tureckiej jest ateistą i wychowuje dzieci poza Islamem. Pracuje z dziećmi głównie pochodzenia z MENA .
Mój przyjaciel Niemiec z dalszym pochodzeniem polskim (nie mówi po polsku, dziadek był Polakiem, matka pochodziła z Austrii), wziął ślub z os. przybyłą z Turcji, ma z nią dzieci, nauczył się mówić po turecku. Odwiedza jej rodzinę w Turcji.
W rozmowach z Niemcami słyszałem raczej współczucie dla imigrantów i brak zrozumienia dla stanowiska Polski co nie może dziwić z uwagi na tło medialne w Niemczech. Trudno im wytłumaczyć wyjątkową sytuację Polski i jej stanowisko.
Niemcy za to lepiej rozumieją problem niemiecki i szansę, bo to nie tylko kościoły tutaj pustoszały, ale także szkoły i przedszkola. Teraz przynajmniej trochę się zapełniło, ale rodzą się nowe problemy, które trzeba rozwiązywać. Trzeba wybierać sprawne władze krajowe i unijne.
Author: Jan Rylew  Date: 03-01-2020
Jan Rylew - Mój komentarz
miał być neutralny. Zwykle staram się wyłączyć emocje, które psują obraz rzeczywistości. Odczucie, że jest on optymistyczny może wynikać z Pani przekonania, że jest bardzo źle, ale to subiektywna ocena.
W opinii społecznej może to wyglądać inaczej, bo chyba w Szwecji demokracja chociaż liberalna, zapewne umożliwia kształtowanie się formacji politycznych i wolne wybory. Szwedzi tak wybrali, a Szwecja plasuje się na czołowych miejscach w światowych rankingach dobrobytu. Ciekawe jaka jest opinia samych Szwedów chyba są w większości zadowoleni ze swojej sytuacji i ze swoich elit politycznych skoro polityka Szwecji nie zmienia się.
Problem imigracyjny ma także USA. Tam istnieje prawdziwy kocioł narodowościowy i ludzie jakoś przyzwyczaili się do tego. Kiedyś chciałem tam mieszkać, ale dzisiaj już bym nie chciał. Stany chylą się do upadku podobno, ale jakoś te przepowiednie się nie spełniają. W Europie Francja zdaje się być teraz w drodze do upadku (albo odnowy).
W Europie liberalne demokracje, rozumiane jako demos w rękach liberałów, trzymają się jeszcze mocno.
W Polsce demokracja jakby się odrodziła, stało się to pomimo ogromnej przewagi „liberalnych” mediów.
Jednak podział społeczeństwa będący skutkiem zainstalowanego tam antypisizmu przedstawia żałosny widok.
Author: Jan Rylew  Date: 03-01-2020
kobieta - Słowo liberalny wprowadza więcej zamieszania
niż przejrzystości.
Liberałowie stali się równi lewicy, w Polsce, tez komunizmowi.
Co jest przyczyną zamieszania? W polityce amerykańskiej „liberalny” zawsze był synonimem lewicy. W Szwecji i Europie „liberalność” była zwykle wyrazem centroprawicowej polityki–pomimo lewicowo-liberalnej fuzji, o czym powinno sie przypominac.

Kiedy premier Węgier Viktor Orban sprowokował wydarzenia ustanawiające w Europie, opowiadając się za „nieliberalną polityką”, ma na myśli amerykańską interpretację tego słowa, że sprzeciwia się lewicowemu aktywizmowi opartemu na feministycznym radykalizmie, rasizmie i wolnej imigracji.

Siły, które SD; szwedzcy demokraci z uprzedzeniem nazywają lewicowymi liberałami, w Polsce dziala tak samo, chyba, ze komus sie pomieszalo o co zadbali byli komunisci z opozycji.

Trudno mi zrozumieć, jak cytaty według płci i rasy byłyby liberalne. Cały pomysł cytowania opiera się na kolektywizmie. Że jednostka jest podporządkowana swojej płci i rasie oraz że państwo powinno stworzyć sprawiedliwość tam, gdzie występują nierówności na poziomie zbiorowym-migracja to uwielbia. Dla mnie to tylko lewo. Socjalizm. Komunizm.

Polityka socjalna w Polsce to sukcesywne budowanie panstwa dobrobytu-to nie to samo.
cd.
Author: kobieta  Date: 03-01-2020
kobieta - Liberalizm, lewicowy-liberalizm
Ale amerykański aparat koncepcyjny wydaje się coraz bardziej dominować również w Europie. Wszystko, co lewica-liberalna robi, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, mimo że glosno huczy ze swoim antyamerykanizmem.

Zachód jest bardziej niż liberalny, jest lewicowo-liberalny.

Wielu prawdopodobnie postrzega „liberalny” jako synonim oświecenia i zachodnich wartości. Wielu dorastalo z tym obrazem, ale to zle. Najbardziej wysuniętym na zachód źródłem naszych wartości jest chrześcijaństwo, Rzym – cesarz Karol Wielki i papiez XX, i starożytna Grecja.

Nasz „porządek społeczny” historycznie nie polegał na koncentrowaniu się na płci, rasie i innych środowiskach, ale na tworzeniu uczciwych warunków, w których nagradzano kompetencje, pracowitość i sprawiedliwość. Każda osoba byłaby „osądzona na podstawie charakteru”, jak powiedział Martin Luther King, a nie na podstawie innych atrybutów-tego trzymaja sie konserwatysci. Liberalizm w fuzji z lewica, z szumem belkotliwych slow, bardzo niemadrze dominuje w debacie. cd.Szwecja
Author: kobieta  Date: 03-01-2020
kobieta - Stare statystyki, napewno sprzed 30 lat
Fakty: Jest to społeczeństwo autodestrukcyjne, ktore ryzykuje szereg negatywnych spiral. Przede wszystkim ma nieudolną elitę, której brakuje umiejętności organizowania społeczeństwa. Tutejsza lewicowo-liberalna elita jest numerem jeden, jako taka, porzuciła demokratyczne państwo narodowe dla powstającego globalnego centrum władzy, tylko gdzie takowe sie znajduje, pewnie na terytorium MENA.
Globalizacja wg mnie, jest największą, jak i najpopularniejszą ze wszystkich teorii spiskowych w naszej historii, a jednocześnie czymś realnym, co zdecydowanie nie jest teorią spiskowa tylko wielkim tsunami swiata.

Dekadencja jest często postrzegana jako ostatni etap społeczeństwa przed upadkiem, ale istnieją różnice w stopniach rozkładu. Takie sobie ignorowanie problemów i udawanie, że nie istnieją jak dlugo sie da.
Większość rzeczy się pogarsza: szkoła, opieka, przestępczość.
Nadzieja wydaje się być klimatyczną histerią, która podąża za wzorami religijnymi: obywatele są zachęcani do ograniczania swoich problemów i angażowania się w działania terapeutyczne przeciwko zbliżającej się apokalipsie klimatycznej.
Author: kobieta  Date: 03-01-2020
kobieta - Dekadencja, autodestrukcja
Społeczeństwo, które przechodzi od dekadencji do autodestrukcji, ma wiele cech przedłużającego się samobójstwa. Ludzie z wolą i żywotnością biorą udział w zbiorowej katastrofie. Problem ten staje się niesamowicie istotny, jeśli spojrzymy dziś na szwedzkie społeczeństwo. W społeczeństwie dekadenckim dominują bierni poddani i nieudolna elita, w społeczeństwie autodestrukcyjnym podejmowane są jakies dalsze kroki, cos w kierunku destrukcyjnego altruizmu.

Islamizm w Szwecji rozprzestrzenia sie od kilku lat. Islamizmu nie należy mylić z religią Islam. Islamizm jest formą religijnego faszyzmu, który nie wyklucza ludobójstwa dla osiągnięcia swoich celów. Kalifat. Magazyn Dagen po raz kolejny zwraca uwagę na to, jak ta forma faszyzmu działa nawet w ramach władzy szwedzkiej, w instytucjach.

W kulturze o coraz bardziej autodestrukcyjnych cechach nie jest zaskakujące, że jednostki autodestrukcyjne są promowane i mają coraz większe możliwości sprowadzania innych ludzi do rozkładu i upadku.
Dekadencja patrzy na nas, a wielu nie ma odwagi spojrzeć wstecz.

Szwecja stała się podobna do Mordoru, mrocznego królestwa Saurona z sagi o Wladcy pierscieni. Królestwo Mordoru. Ciemnosc, niskie energie, nienawisc, poczucie beznadziejnosci. Katastrofa!
Author: kobieta  Date: 03-01-2020
kobieta - Fakty cd.
W rzeczywistości Szwedzi uciekają z kraju, aby uciec przed ekstremalną przemocą. Myślę, że trudno jest odwrócić rozwój, który widzimy dzisiaj. To wymaga dużo wysiłku. Chyba jest to prawie niemożliwe. Byc moze jest juz za późno dla tego kraju.
Szwedzki rząd ostatnio próbował sprawić wrażenie, że Szwecja jest dziś bezpieczniejsza niż w latach 90, przed imigracja. Kłamstwo za kłamstwem itd.
Codziennie media nadaja w jaki sposób Socjaldemokracja chce rozwiązać problemy społeczne: Więcej imigracji do reszty panstw UE, znaczy Wegier, Polski…
Oskarżaja SD o „neonazizm” i „białą moc”. ”To partia, z którą my, socjaldemokraci, nigdy nie będziemy współpracować”. Samowie napisali list do lidera SD z zapytaniem: czy to prawda, ze on chcialby ich wymordowac. Takie opinie rozprzestrzeniaja Socjaldemokracja i lewicowe partie, zeby tylko utrzymac sie przy wladzy.

P.S. Panie Janie, to sa fakty o tym kraju.

Polski rzad prawicowy jest OK! Politycy sa aktywni i robia co tylko moga, zeby bylo lepiej. Gdybym glosowala, to na tego samego premiera i prezydenta, bo ciesza sie wspaniala opinia poza granicami kraju.

Serdecznie pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 03-01-2020
kobieta - Odniesienie do opozycji w Polsce
-Demokracja polega na tworzeniu legitymacji, a nie na utrzymywaniu władzy za wszelką cenę. Przeciwnie, socjaldemokraci robią to, co postanowili. Nic nie łączy bazy rządowej poza wolą władzy i wstrętem wobec SD -szwedzkich demokratow. Następnie demokracja ulega erozji. Ivar Arpi SD (takze obronca polskiego rzadu).
Ivar Arpi w SVT Aktuellt nazwał rząd Löfvena ”obrzydliwością pod każdym względem” .

Rozumie przez to, że rząd składa się z partii, które właśnie połączyły siły, aby zablokować szwedzkich demokratów.
- Wszystkie partie wchodzące w skład tego rządu oraz w aktach rządowych zostały wybrane na coś innego niż to, co robią. W końcu zawiedli swoich wyborców. Socjaldemokraci nie szanują woli ludu, ponieważ partia poszła na wybory z zupełnie inną polityką, Arpi kontynuuje w SVT.

Nareszcie cos sie dzieje
Author: kobieta  Date: 04-01-2020
kobieta - Brawa dla madrych przywodcow-zmiany
-Zagrożenie klimatyczne zanika w obliczu zagrożenia wyginięciem.
Ludzie świata zachodniego znikają.

Pat Buchanan o egzystencjalnym kryzysie, o którym media zachodnie nie chcą pisać. Były doradca polityczny trzech prezydentów republikanów; Richard Nixon, Gerald Ford i Ronald Reagan.

Liczba nowonarodzonych mieszkańców Zachodu jest mniejsza niż liczba ofiar śmiertelnych, podczas gdy Europa jest zalana imigrantami z Trzeciego Świata.

Zagrożenie klimatyczne zanika w obliczu zagrożenia wyginięciem. Politycy i media wolą mówić o zagrożeniu tzw. Globalnym ociepleniem. Ale kogo to obchodzi, kiedy człowiek zachodu wkrótce zniknie? Pat Buchanan zastanawia się w tej kolumnie o trwającej zmianie populacji na Zachodzie. Artykul platny, nie otworzy sie. Moze pozniej z nim popracuje.

-Mówimy tutaj o tym, co historycy stulecia od dzisiaj określą jako zagubione narody Europy. A jeśli ludzie przestają się rozmnażać, a rodzina narodowa umiera, trudno jest usłyszeć alarmowe doniesienia o tym, jak Malediwy powoli zapadają się w morze, jak topnieje lód polarny lub że Grenlandia z każdym rokiem staje się bardziej zielona.

Nareszcie cos sie dzieje.
Author: kobieta  Date: 04-01-2020
Jan Rylew - Hasła, nazwy, deklaracje
oczywiście niewiele mają wspólnego z prawdą, zwykle są to zabiegi wizerunkowe służące promowaniu siebie lub ugrupowania w opinii publicznej. Dlatego dzisiaj mamy stan pomieszania i zamętu nomenklaturowego. Liberalizm jest często przyjmowany za cechę rozpoznawczą, bo dobrze ludziom się kojarzy, zwłaszcza młodzieży, która odczuwa deficyt wolności. Tymczasem w praktyce oznacza to wolność dla silniejszych, zwykle bogatych.
Dlatego słowa liberalizm czy liberałowie piszę często w cudzysłowie, by wskazać na wątpliwości co do prawdziwości określenia.
Podobnie pojęcia lewica, prawica tracą swoje tradycyjne znaczenie przynajmniej w Polsce gdzie doszło do lewicowej zapaści. Być może w USA Demokratów kojarzy się z pojęciem lewica co zresztą wydaje się naturalnym skojarzeniem wtedy Republikanie wychodzą automatycznie na prawicę.
Najlepszym testem jest ocena po owocach.
W Europie panuje pojęcie liberalnej demokracji która legitymizuje się powszechnymi wolnymi wyborami i liberalizacją stosunków społecznych i prawa. W tym ostatnim widać istotne „postępy” (Breivik), wyrzeknięcie się KS. W stosunkach społecznych widać jednak owoce w postaci indywidualizmu i wzrostu nierówności.
Nowością jest pejoratywne określenie demokracja nieliberalna bronione przez Orbana.
Author: Jan Rylew  Date: 04-01-2020
Jan Rylew - Europa zagrożenia cd1
Gdyby wyliczać zagrożenia dla Europy to na pierwszym miejscu postawiłbym problemy demograficzne.
- Europa się starzeje tzn zmienia się struktura ludności, starych jest coraz więcej, a młodych i dzieci coraz mniej. - Narasta problem nierówności na świecie, co stwarza dalsze zagrożenia i problemy.
- Rośnie problem islamizmu czyli zagrożenia radykalnym Islamem i terroryzmu.
- Narasta obecnie zagrożenie ociepleniem i w ogóle zmianą klimatu na świecie.
- Istnieje narastający problem zanieczyszczenia i ochrony środowiska naturalnego człowieka.
- Istnieje nie rozwiązany problem trudnych do utylizacji odpadów poprodukcyjnych, opakowań itp.
- Istnieje problem wyczerpujących się zasobów surowcowych potrzebnych do produkcji.
- narastający problem wolnego kapitału krążącego w olbrzymich ilościach po giełdach światowych („Kasino-Kapitalismus“) grozi katastrofą finansową światowego formatu
Z pewnością można jeszcze dodać kilka innych problemów trapiących Europę i świat, a ciągle będą się pojawiać nowe. Dlatego ważne jest powoływanie do władz ludzi zdolnych do polityki i działań rozwiązujących lub łagodzących te problemy i zagrożenia.
Author: Jan Rylew  Date: 05-01-2020
kobieta - Bogactwo narodow cd.
Jestem, jestem. Piekny opis definicji okreslajacych roznice miedzy typami liberalizmu i ich dzialanie w strukturach i procesach spolecznych.

Chcialam sie dowiedziec w jaki sposob reaguja demokraci liberalni i demokraci pluralistyczni na wydarzenia USA-Irak. Zrobilam to z mysla o kolejnej imigracji w razie wojny. Pracujac z materialem, czulam sie caly czas odrzucana do poczatkow starozytnego swiata i troche tam zagladalam, ale to studnia wiedzy bez dna. Zostawiam to, wroce innym razem. Odezwe sie wkrotce.

P.S Artykul jest bardzo pojemny i caly czas inspiruje do myslenia. Wszystko sie w nim zmiesci. Niesamowite.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Wielka gra na lini USA-IRAN
Lewica-liberalna (zjednoczona) ostrzega przed większą rzeźą.
Podstawa do zrozumienia polityki Europy jest zrozumienie polityki aktorow politycznych dzialajacych w regionie MENA–Bliski Wschod.
Wiedza o montowaniu panstw w okresie ostatnich wojen swiatowych na tym obszarze jest bardzo wazna.

Podsumowanie: Zjednoczona lewica, ktora ostatnio nienawidzi USA szybko Iranowi zlagodzi sankcje finansowe. Sanders chce ustanowić prawo dotyczące ograniczenia zdolności Trumpa do „rozpoczęcia nielegalnej wojny” z Iranem – gra zjednoczonej lewicy, tutaj tez tak mowi.

Wydaje się, że panuje pełna panika wsrod polityki zagranicznej, a wielu ekspertów oraz europejskich ministrów spraw zagranicznych ostrzega przed konfliktem zbrojnym na dużą skalę. Ale czy są warunki? Jedyny prawdziwy elitarny sojusznik Iranu, Straż Rewolucyjna, jest bardziej potrzebny w domu, aby kontrolować regularną armię irańską i naród irański. Iranowi brakuje dziś zasobów i zdolności do ofensyw na dużą skalę. Aby to osiągnąć, są zależni od UE-zjednoczonej lewicy, która zaczyna teraz sygnalizować, że jest gotowa zaakceptować politykę ”ustepstw”. cd.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Rok 1953
Iran nie ma dziś większych zdolności wojskowych do operacji ofensywnych. Gwardia Rewolucyjna, elitarny sojusznik, jest jedynym sojusznikiem, na którym przywódcy państwa Iranu mogą polegać, to lojalność reżimu. A to z kolei jest potrzebne, aby utrzymać kontrolę nad populacją Iranu w takim samym stopniu, jak Gwardia Rewolucyjna jest potrzebna do utrzymania kontroli nad zwykłą armią. Innymi słowy, dostępna zdolność jest powiązana z Hezbollahem lub równoważną milicją i innymi luźniej sprzymierzonymi grupami terrorystycznymi. Ten temat przdyskutowalam z moim amerykansko –iranskim kuzynem jak bylam w USA. Dowiedzialam sie, ze wielu iranskich imigrantow w USA, bylaby zadowolona, gdyby USA troche oczyscilo kraj z ajatollahow.

Zeby zrozumiec konflikt wrócilam do-nie sierpnia 2019 r., ale do sierpnia 1953, zamachu stanu w Iranie-byloby lepiej cofnac sie w dalej w czasie, ale to duzo pracy.
Nastepnie wladze przekazalo CIA Rezie Pahlaviemu-szachowi Iranu, przyjaźnie nastawionemu wobec USA i Wielkiej Brytanii. W 1954 roku firma naftowa otrzymała nazwę BP. cd.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Rewolucja 1979 r.
Naród irański wystąpił przeciwko szachowi w 1977 r., przywódcy, który został opisany jako uciskający, brutalny i skorumpowany oraz przeciwko temu, co uważał za zachodni imperializm. Rok 1979 przeszedł do historii jako rewolucja irańska, ale także rewolucja islamska. Qassem Soleimani (zamordowany), urodził się w irańskiej wiosce w 1957 r. Jako mlody chlopak dołączył jako cywil i zbuntował się przeciwko szachowi.
Iran został następnie przejęty przez przywódcę duchowego Ajatollaha Chomeiniego, którego rządami byli szyici, wyznawcy religijni i zdecydowani antyamerykańscy.
Młody Soleimani następnie zgłosił się na ochotnika do IRGC, Gwardii Rewolucyjnej Iranu i wstapił w szeregi podczas wojny iracko-irańskiej w latach 1980–1988 r. w której Stany Zjednoczone stanęły po stronie Iraku i gdzie Stany Zjednoczone pomogły ówczesnemu prezydentowi Iraku Saddamowi Husseinowi zaatakować Iran.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Irak 2003
-Doprowadziło to do konfliktu między potęgami regionalnymi Iranu i Arabii Saudyjskiej, który przerodził się w wojnę zastępczą-wojnę za pośrednictwem agentów w innych krajach-w której siły sunnickie stoją przeciwko Arabii Saudyjskiej i siłom szyickim, takim jak Hezbollah, al-Hashd al-Shaabi i Jemeni Houthis po stronie Iranu. Iran wspiera także grupy palestyńskie, takie jak Hamas, w jednoczeniu przeciwko Izraelowi.

W 2003 r.rozpoczal sie konflikt zbrojny w Zatoce Perskiej–USA i Wielka Brytania na Irak. Sily miedzynarodowe objely kontrole nad wiekszoscia terytorium, obalajac Saddama Husajna-Operation Iraqi Freedom.

Konflikt trwal do 2005. Stany Zjednoczone nie były w stanie zbudować Iraku. Nie rozumieli religii, kultury ani tradycji-ale Iran rozumiał.
Ponieważ Irakijczycy są w przeważającej części szyitami i głosują zgodnie z wyznaniami etnicznymi i wyznaniowymi, Stany Zjednoczone również, poprzez system demokratyczny, praktycznie ustanowiły Irak dla szyitów i Iranu.cd.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Rewolucja irańska
otworzyła i zainfekowała starożytny podział między sunnitami i szyitami.

Linia eskalacji i zarzuty wobec Iranu i Qassem Suleimaniego rozciągają się zatem znacznie dalej niż święta Bożego Narodzenia w 2019 roku.

Qassem Soleimani stał się drugim najwyższym przywódcą w Iranie juz za rzadow ajatollaha Ali Chomeiniego.

Soleimani był czasem nazywany generałem cieni, ale jest uważany za jednego z najpotężniejszych ludzi w Iranie. Był odpowiedzialny m.in. za międzynarodowe operacje tego kraju w Libanie, Syrii i Iraku, w których Iran wspiera uzbrojone szyickie grupy, takie jak libański Hezbollah, reżim syryjski Assada i dziesiątki tysięcy bojowników w Iraku.

Stanom Zjednoczonym nie udalo sie zbudowac Iraku, wiec zwiększyla sie władza Iranu, sojusz z Rosją i Chinami, strata w Syrii i wydarzenie podczas swiat, mogły zmusic prezydenta Donalda Trumpa do zmiany gry. W przeciwieństwie do irańskiego reżimu planującego dziesięciolecia, podjal szybka decyzje pozbycia sie Qassem Soleimaniego. cd.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Wojna z terroryzmem stworzyła więcej..
terroryzmu.
Sunnicka Arabia Saudyjska, która nie jest rządzona przez duchowych przywódców, ale przez dom królewski, absolutnie nie chciała, aby popularna rewolucja rozprzestrzeniła się na kraje Zatoki Perskiej.
Irakijczycy natomiast byli zaskoczeni, gdy Stany Zjednoczone stały się szyitami, a sunnici zbuntowali się przeciwko nowemu szyickiemu reżimowi. Wybuchły konflikty sekciarskie, al-Kaida. Chaos polityczny wykreowal wojną domową i współczesny IS.
Globalnie Stany Zjednoczone są po stronie Arabii Saudyjskiej-zawarły sojusz, odkąd odkryto zloza ropy w dzisiejszej Arabii Saudyjskiej, a Stany Zjednoczone i saudyjska rodzina królewska założyli wspólnie spółkę naftową Aramco-a Rosja z Chinami na zapleczu stoi po stronie Iranu.

Konflikt regionalny na Bliskim Wschodzie narastał wraz z kontynuacją zimnej wojny, w której Stany Zjednoczone i sunnici stają przeciwko Rosji i szyitom.

Przykłady tego widzieliśmy na przykład w Afganistanie, gdzie amerykańska koalicja walczyła ze Związkiem Radzieckim z sunnickimi ekstremistycznymi dżihadystami jako agentami. Sunnicka ekstremistyczna al-Kaida, utworzona w środowisku dżihadystów w Afganistanie przy wsparciu Stanów Zjednoczonych, pozniej przeprowadziła ataki na Stany Zjednoczone 11 września w 2001 roku.
cd.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Historia kolem sie toczy
Kiedy w 2011 r. Wybuchła wojna domowa w Syrii, koalicja Stanów Zjednoczonych po raz kolejny poparła sunnickie grupy ekstremistyczne-tym razem przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Assadowi- Alawitow należacych do oddziału szyickiego. W 2015 r. wojna została umiędzynarodowiona i utworzono koalicję między al-Assadem, Iranem i Rosją - współpraca, która doprowadziła rząd syryjski do prawie odzyskania kontroli nad całą Syrią i al-Assad mial pozostac prezydentem.

Oznacza to, że Iran kontroluje teraz terytoria od Teheranu do Bejrutu. Mają także pośrednią kontrolę w północnym Jemenie przez ruch Houthis.
Sojusznicy amerykańscy Arabia Saudyjska i Izrael są bardziej penetrowani przez różne siły szyickie, podczas gdy presja na wojska amerykańskie, by opuściły Bliski Wschód, rośnie zarówno z krajów, w których się znajdują, jak i ze Stanów Zjednoczonych, których populacja zmęczyła się wojnami wiecznymi.

26 grudnia 2019 r., Dzień przed śmiercią Amerykanina w bazie w Iraku, o którą obwiniono Kata'ib Hezbollah i Iran, prezydent Donald Trump napisał na swoim Facebooku: „Rosja, Syria i Iran zabijają lub mają zamiar zabić tysiące niewinnych ludzi w prowincji Idlib. Nie róbcie tego! Turcja ciężko pracuje, aby powstrzymać tę rzeź ”.cd.
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Nie chce do raju liberalno-demokratycznego
27 grudnia 2019 r., tego samego dnia, w którym zginal obywatel USA w Iraku, Iran przeprowadził pierwsze wojskowe ćwiczenia morskie z Rosją i Chinami w Zatoce Omańskiej. Chiny są największym konkurentem na amerykańską pozycję światowego supermocarstwa.

Koniec. Fi Fan. Filozofia i wojna to domena politykow.

Jestem pewna, ze ludziki z UE nie maja tam nic do roboty, bo tylko zaszkodza obywatelom Europy Zachodniej.

Teraz moge powiedziec, ze nie tylko znam historie Europy, ale mam troche wiedzy o regionie MENA.

Moze ktos moglby cos dopisac w temacie. Bardzo prosze.

P.S.Według Donalda Trumpa 52 cele, które zostaną znokautowane „BARDZO SZYBKO I BARDZO SILNIE”, reprezentują 52 osoby przetrzymywane w ambasadzie USA w Teheranie w latach 1979–1981.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 05-01-2020
kobieta - Trump podjął decyzję
Prezydenta Trumpa proces decyzyjny, który doprowadził do śmiertelnego ataku na Soleimaniego. Pierwotna premiera miała miejsce 27 grudnia, kiedy jeden Amerykanin zginął, a czterech zostało rannych podczas ataku na iracką bazę wojskową w pobliżu Kirkuku.
-Ale według New York Timesa Trump postanowił następnego dnia, 28 grudnia, powstrzymać się od bezpośredniego ataku na Soleimaniego - pomimo tego, że jego doradcy wojskowi przedstawili to jako możliwą alternatywę.

Jednak Trump zmienił zdanie, gdy zobaczył zdjęcia telewizyjne kilka dni później, kiedy ambasada USA w Bagdadzie została szturmowana w sylwestra przez gniewnych, lojalnych wobec Iranu protestujących i bojowników.
Pod koniec czwartku czasu amerykańskiego Trump podjął decyzję o zabiciu Soleimaniego.

P.S. Najbardziej lubie swiat opery, gdzie wszystko jest nieprawdziwe.
Author: kobieta  Date: 06-01-2020
kobieta - MENA-byłe terytorium Osmanow
W możliwym ataku na Iran Stany Zjednoczone nie popełnią zbrodni wojennych, o których wcześniej tweetował Donald Trump. O tym oświadczył minister obrony kraju Esper.
”Będziemy przestrzegać przepisów dotyczących konfliktów zbrojnych” - mówi.
W mocno krytykowanym poście na Twitterze w weekend, prezydent USA Donald Trump zagroził, że Stany Zjednoczone są gotowe do ataku na 52 cele w Iranie-gdzie liczba 52 odnosi się do liczby Amerykanów przetrzymywanych w Iranie pod koniec lat 70/80.
Wśród celów są dziedzictwo kulturowe, a atak na nie oznaczałby naruszenie Konwencji Haskiej, w której ataki na dziedzictwo kulturowe są zbrodnią wojenną.
Sam Trump śledził swój post na Twitterze, powtarzając zagrożenie w niedzielę.
- Mają prawo używać bomb i wysadzać naszych ludzi w powietrze, ale my nie możemy dotykać ich miejsc kultury? Nie tak to działa, powiedział wtedy dziennikarzom Trump.
Ale jego minister obrony nie potwierdzil słów Trumpa na konferencji prasowej w poniedziałek.
„Będziemy przestrzegać przepisów dotyczących konfliktów zbrojnych” - powiedział krótko Esper.

P.S. Nie ma potrzeby sie martwic i rozsiwac propagande. Lepiej sluchac zamiast mowic, albo porozmawiac z Persem opozycjonista, najlepiej ze starszej imigracji.
Author: kobieta  Date: 07-01-2020
kobieta - Unieuropejskie ludziki z zielonoscia w glowie
nie sa zdolni do myslenia.

”Islamizm w Szwecji” to przerażająca lektura o jednej z najlepiej zorganizowanych grup ekstremistycznych na świecie. Za kulisami organizacji sieci planuje Bractwo Muzułmańskie w ciszy i spokoju jego funkcje i systematyczne działania, aby rozpowszechniać swoje przesłanie. Państwa na Zachodzie obserwują w milczeniu, a w Szwecji biznes jest w dużej mierze finansowany z ulg podatkowych. Szczegóły islamizmu w Szwecji zostały teraz opublikowane i przedstawiają środowisko, które zachodnie demokracje nie zadały sobie trudu, zeby zbadac.

-Wszyscy politycy powinni obowiązkowo przeczytać tę książkę, aby zrozumieć, co Bractwo Muzułmańskie chce osiągnąć. Książka jest zrewolucjonizowana-odtwarza nie znane wcześniej fakty na temat przesłania Bractwa Muzułmańskiego w polityce i strategii ich ustanowienia.

W książce czytamy o kluczowych ludziach Bractwa Muzułmańskiego w Szwecji i poza nią. Organizacja, której celem jest wprowadzenie prawa szariatu w Europie. Bractwo wybiera ścieżki demokratyczne w krajach, w których działa, ale jeśli organizacja zyska siłę, której szukają, przejmie kontrolę nad batem i terrorem.
Author: kobieta  Date: 07-01-2020
kobieta - Bardzo wazne dla Europejczykow
“Islamismen i Sverige – Muslimska brödraskapet” Johan Westerholm (w druku)

W ksiazce autor opiera się na dowodach i może uzasadnić swoje rozumowanie na temat raczej nieznanego dotąd środowiska Bractwa Muzułmańskiego w Szwecji i Europie.
Z artykulu Jespera Söder

Autor: Pisanie takiej książki wymaga wielu zasobów. I nie do końca bez ryzyka. Wymaga to nie tylko czasu, ale także dużej zdolności tłumaczenia własnych zapisów Bractwa i podróży do Hagi, Londynu, Paryża i Brukseli, a także do Bejrutu, Kairu i Rabatu. Wszystko, aby zbliżyć się do źródeł, jak to możliwe. I już dziś następny krok jest planowany w formie konferencji w Antwerpii pod koniec stycznia, na której spotyka się kilku ekspertów Bliskiego Wschodu i Europy w sprawie islamizmu. Gdzie Ledarsidorna.se jako jedyne szwedzkie media otrzymało wyjątkowe i osobiste zaproszenie do udziału. W dużej mierze oparte na mojej pracy nad mapowaniem i analizą islamizmu w ogóle, a zwłaszcza Bractwa Muzułmańskiego.
Crowd-fundingen

P.S. Wegry przygotowuja sie do blokowania granic przed nowa fala imigrantow
Author: kobieta  Date: 07-01-2020
kobieta - MENA - niesie dla nas niebezpieczenstwo
https://www.bokus.com/bok/9789198488845/islamismen-i-sverige-muslimska-brodraskapet/

Bardzo wymowna ilustracja z sierpem i mlotem na okladce. Po krotkim zastanowieniu, dochodzi sie do zrozumienia procesow zmian i zagrozen zachodzacych w swiecie, i kto za nimi stoi.


P.S. W sklepie z herbata sprzedawca Iranczyk zaatakowal mnie slowami propagandy z filmu, ktory wkleil Pan ”finerbijk” , jak powiedzialam, ze urodzilam sie w Polsce. Caly czas, w calym swiecie, jada na podobnym tekscie tylko zmieniaja nazwe kraju.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 07-01-2020
kobieta - Juz nie ma -oko za oko- w tej sytuacji
Pentagon odrzuca teraz zagrożenie Donalda Trumpa, że zbombarduje dziedzictwo kulturowe Iranu.
D.Trump powiedzial: ”Dzieje się tak”, jeśli Iran bedzie nadal „grozil” Stanom Zjednoczonym.
W kraju leży wspaniały Persepolis, ruiny stolicy imperium perskiego. Ale bombardowanie dziedzictwa kulturowego jest zbrodnią wojenną i np. było to, co państwo islamskie zrobiło w wielu miejscach w Iraku i Syrii. Między innymi IS zniszczył świątynię Baalshamin w starożytnym mieście Palmyra, które było na liście dziedzictwa UNESCO. IS zbombardował świątynię „dużymi ilościami materiałów wybuchowych”, jak to ujęła Wikipedia.
Podczas konferencji prasowej amerykański sekretarz obrony Mark Esper powiedział, że kraj „będzie przestrzegał prawa wojny”.
Kiedy dziennikarze naciskali na niego, Esper powinien odpowiedziec co mial na mysli Tramp-ze jak oni nam to, to my im to. Polityka dwubiegunowa swiata jest nieaktualna, nie mozna mieszac polityki roznych prezydentow. Byc swiadomym jakie zagrozenia islamizm niesie Europie. Pomyslec o kwestich rozwiazania problemu, o paliwachi, roznych mineralach koniecznych do wspolczesnej technologii i o tym, ze tam ludzie wymorduja sie sami jak sie im da wolna reke, lub tez wkrotce wymorduja nas.

Zaktualizowac wiedze! Czytac!
Author: kobieta  Date: 07-01-2020
kobieta - Z balonika juz uchodzi powietrze
-Co najmniej 32 osoby zginęły, a 190 zostało rannych we wtorek w wyniku paniki, która wybuchła na uroczystościach pogrzebowych generała Kasema Sulejmaniego w jego rodzinnym mieście Kerman na południowym wschodzie Iranu-podała irańska telewizja państwowa. Polityka.pl (Przeciez mogli sie wszyscy zadeptac).

-W doktrynie obronnej Iranu nie ma miejsca na broń nuklearną-powiedział iranski ambasador przy ONZ Majid Takht-Ravanchi.

Iran całkowicie zaprzecza, że chce zdobyć broń nuklearną. Twierdzi, że narusza to krajową doktrynę obrony i „wyraźny” edykt religijny panujący w tym kraju.

Ambasador ONZ mówi również, że to Stany Zjednoczone muszą udowodnić, że Soleimani planował zabic żołnierzy amerykańskich, a nie Iran, które muszą udowodnić coś przeciwnego. Udowodnia, udowodnia.

www.friatider.se/iran-vi-vill-inte-ha-karnvapen

1.Nie czytac mediow lewicowych-demokracja liberalna
2.Czytac media lewicowe i prawicowe-demokracja pluralistyczna-i wyciagac wnioski.
3. Czytac tylko media prawicowe.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 07-01-2020
kobieta - Na biezaco w polityce
Sierp i mlot, ksiezyc i gwiazda: czyje to logo?

Podwójna gra na najwyższym poziomie, gdy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rzuca wyzwanie swoim rosyjskim i amerykańskim partnerom - Władimirowi Putinowi i Donaldowi Trumpowi - otwarcie i ukrycie.
Gra podwójna Turcji z Rosją - przyjaciółmi, ale także wrogami na dwóch polach bitew.

Czy tylko USA ostro gra? Agresywna i sprzeczna polityka zagraniczna prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana dezorientuje wielu. Głośny ton w stosunku do USA i wielu jego sojuszników, a także współpraca z Rosją i zakupy broni wskazują, że Erdogan jest blisko Moskwy. Ale jednocześnie Ankara popiera dżihadystów w Syrii, z którymi walczą Damaszek i Moskwa. Nawet w coraz ważniejszej geopolitycznie wojnie w Libii, która jest jedynie powierzchowną wojną domową, Ankara i Moskwa są sobie przeciwne. New Times tutaj bada, z kim Erdogan jest sprzymierzony, jeśli w ogóle, i kto jest prawdziwym zwycięzcą. Wkrotce sie dowiemy. Ale i tak najwazniejsza jest gra Erdogana z UE, ktora w kazdej sytuaci na dluzsza mete jest raczej przegrana dla Unii.

P.S.Politycy opozycji w Pl, mprezuja na krawędzi z rzeczywistością.
Author: kobieta  Date: 08-01-2020
kobieta - Świat potępia atak rakietowy Iranu
Atak Iranu na bazy wojskowe w Iraku został skrytykowany przez świat zewnętrzny i doprowadził do ostrzeżeń o dalszej eskalacji konfliktu amerykańsko-irańskiego.
”Ostatni atak na bazy w Iraku używane przez Stany Zjednoczone i siły koalicji, w tym także te z Europy, jest kolejnym przykładem eskalacji i wzmożonej konfrontacji”-powiedział Josep Borrell, szef spraw zagranicznych UE.
Członek UE Niemcy zgadzają się z krytyką.

- Ważne jest, aby nie dopuścić do kontynuowania tej spirali, zdaniem niemieckiej minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer.
Odgłosy są łatwiejsze do pogodzenia z Chinami, których rząd wzywa do powściągliwości.

„W interesie nikogo nie leży dalsze pogarszanie się sytuacji na Bliskim Wschodzie”, powiedział Geng Shuang, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych tego kraju.

Wróg numer jeden Iranu Izrael i jego premier Benjamin Netanjahu ostrzegl Iran również przed atakiem izraelskich celów. Kto nas zaatakuje, odniesie ciężki cios, wg. premiera.

UE-ej zielonych ludzikow moze ktos uswiadomil, ze z Europa moze byc koniec i beda potrzebowali USA pomocy, wiec sa grzeczni.
Author: kobieta  Date: 08-01-2020
kobieta - Realnosc
Ponieważ zwolennikom IS udało się uwolnić w wyniku wojny prezydenta Erdogana z Syrią, nic tak naprawdę nie powstrzyma ich przed powrotem do służby państwu islamskiemu. Zbudowany system finansowy jako kregoslup jest nadal opłacalny-biurokratyczny i administracyjny mechanizm morderstw.
Zbiór szalonych władzy ugrupowań, wywodzących się z niezastąpionych, czarnych jak noc i całkowicie beznadziejnych kultur.

Tutaj, jedyną partią w parlamencie, która nie została infiltrowana przez islamistów, jest SD. Powodem jest to, że SD mowia czytelnie o islamie i od lat ostrzegaja przed islamizmem, ale za to nazywani są rasistami i innymi brzydkimi.

To prawie tak, jakby zaczȩło sie żałować, że Putin najechał Szwecję i zamknął polityków, którzy ją utworzyli. Mamy już ograniczoną swobodę wypowiedzi, brak kontroli organizacji podatkowych, mamy dość arbitralnego systemu sądowego, nieprawidlowo funkcjonujacych instytucji i urzedow itd. Działacze aktywistów i minister spraw zagranicznych, wydają się być zainspirowani starymi Niemcami Wschodnimi.

Obecnie mamy wiele obszarow w Szwecji, które coraz bardziej zaczynają przypominać słabiej funkcjonujące kraje MENA.
Author: kobieta  Date: 08-01-2020
kobieta - Zachwycałam sie niesioną pochodnią..
demokracji do panstw MENA.

Arabska Wiosna to gigantyczna porażka, która kosztowała miliony istnień ludzkich i zrujnowała życie milionom ludzi.
Mieszkańcy nie są dojrzali do wolności, w którą Zachód popchnął kraje MENA. Wszystko stawało się coraz gorsze. Teraz beda urzadzac Europȩ na swoj sposob, wiec wszystko stanie sie dla nas gorsze. Im jest wszystko jedno, oni i tak nie rozumieja naszej cywilizacji, uwazaja ja za najgorsze zlo.

Odpowiedzialni politycy na Zachodzie powinni być zamknięci za to, co zrobili.
Demokracja nie jest a priori dla panstw biednych, dysfunkcyjnych, słabo rozwiniętych i gwałtownych. Panstwa te, sa tylko zdolne do twardego, bezkompromisowego przywództwa, moga podejmować trudne decyzje i właściwe priorytety. Temu ostatniemu zapobiega pełnoprawna polityka pomocy, która była wymuszana na Afryce od ponad pięćdziesięciu lat. Polityka pomocy, która powoduje, że Afrykanie stają się biedniejsi, bardziej gwałtowni, bardziej zadłużeni i bardziej skorumpowani z każdym rokiem. Rzeczywisty rozwój mówi wszystko o tym, jak błędny jest świat zachodni, dążąc do „sprawiedliwego podziału” i „równej wartości każdego”- lewicowy liberalizm.
Dziekuje
Author: kobieta  Date: 08-01-2020
kobieta - Zabitym Amerykaninem byl Irakijczyk
Śmierć doradcy wojskowego spowodowała, że USA zaatakowały Soleimaniego. Nawres Waleed Hamid to człowiek, którego śmierć mogla wywołać trzecią wojnę światową. Rannych zostalo także kilku żołnierzy koalicji.

Donald Trump zmotywował zabójstwo irańskiego generała Qasem Soleimaniego, za zabicie amerykańskiego doradcy–jezykoznawca, podczas robotowego ataku w Iraku. Nawres Waleed Hamid, został pochowany na cmentarzu muzułmańskim w Sacramento w Kalifornii.

Śmierć Nawresa Waleeda Hamida i gwałtowne protesty w ambasadzie USA w Bagdadzie spowodowały, że Biały Dom pod koniec zeszłego tygodnia zamordował najwyższego generała Iranu Qasem Soleimaniego, którego uważa się za bohatera w jego rodzinnym kraju.

Atak spowodował szybką eskalację sytuacji, a Iran zareagował wysyłając roboty do amerykańskich baz wojskowych w Iraku.

www.friatider.s(*)n-som-usa-hamnades-var-irakier

Według Daily Mail Nawres Waleed Hamid urodził się w Iraku, ale otrzymał obywatelstwo amerykańskie w 2017 roku. Przyjechał do Stanów Zjednoczonych z żoną w 2011 roku, aby studiować informatykę w American River College w Kalifornii.
Author: kobieta  Date: 09-01-2020
kobieta - Czy ajatollahowie wykorzystaja cara P
Zachodnie media stały się posłusznym narzędziem irańskiej dyktatury. Rozpowszechniane jest dokładnie to, co przesłanie ajatollaha chce przekazać mieszkańcom świata zachodniego. Ale za kulisami reżim prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że pozbył się wlasnej samooceny.
Zachodnie media pokonują wszystkie groźby i urazy ze strony fanatycznych ajatollahów w Teheranie. Najlepszymi przyjaciółmi irańskiego reżimu są zachodni dziennikarze. Poparcie dla islamskiej dyktatury jest ogromne zarówno w amerykańskich, jak i europejskich mediach, a szwedzcy redaktorzy nie są wyjątkiem. Wszystkie wiadomości przekazują na korzyść Iranu: Nie wierz w wyjaśnienia Donalda Trumpa, Top Diplomat, w ogole zamieniaja agresywnego Soleimaniego w rozjemcę à la car P.
Eksperci na Bliskim Wschodzie zwracają uwagę, że reżim irański nie jest skłonny do podejmowania ryzyka, które mogłoby doprowadzić do jego likwidacji. Zabojca, ktory walczy za pośrednictwem agentów. Za pośrednictwem Hezbollahu w Libanie, palestyńskich Hamasów, szyickich hutimili w Jemenie oraz irańskich bojówek w Syrii i Iraku Iran prowadzi wojnę w tych krajach.cd
Author: kobieta  Date: 10-01-2020
kobieta - Reżim źle ocenił USA
Na Bliskim Wschodzie Iran ma swoich arcy wrogów wśród krajów sunnickich, takich jak Arabia Saudyjska i Egipt. Jeśli USA zareagują na atak Iranu, Iran może osłabić się w regionie.
Wiele wskazuje na to, że reżim irański źle ocenił USA, co zrobił Saddam Hussein. Uważano, że ponieważ Trump wycofuje wojska amerykańskie z Syrii, USA są słabe i podatne na zagrożenia, a zatem z tchórzliwą logiką mogą zostać zaatakowane.
W Teheranie są prawdopodobnie zszokowani tym, że ich główny generał został znokautowany przez Stany Zjednoczone. Trump wykazuje siłę i nieprzewidywalność, będąc jednocześnie powściągliwym i proporcjonalnym do liczby zabitych w ataku drona na Soleimaniego.

Trump zareagował również na wszystkie kolorowe zagrożenia ze strony reżimu irańskiego. Wybrał 52 cele w Iranie (liczba zakładników, które Iran wziąl w ambasadzie USA w 1979r.) Mysle, ze byl przygotowany na ich zniszczenie, jeśli Iran ucieknie się do większej przemocy. Iran zaczyna się uczyć, że Trump nie jest Obamą. Iran nie może sobie pozwolić na eskalację.
Author: kobieta  Date: 10-01-2020
kobieta - Wielki wodz i maly car "rozjemca"
Reżim irański stara się pokazać zjednoczony front kraju przeciwko USA, ale sprzeciw wobec represji religijnych jest wielki wśród zwykłych Irańczyków.
Iran pogłębił kontakty z Rosją i Chinami, ale nie można oczekiwać, że znajdą się za Iranem w pomiarze sił zbrojnych ze Stanami Zjednoczonymi.
Właśnie dlatego Trump działał. Rządzący mogą podejmować osobiste ryzyko zamiast żołnierzy. Wartości Trumpa i elektorat dobrze do siebie pasują. Dlaczego tylko żołnierze powinni ryzykować?

Trump prawdopodobnie oczekuje, że Iran nie odważy się dokonać żadnego poważnego ataku wojskowego. Mamy nadzieję, że Iran zrozumie, że nie może pokonać Trumpa siłą. Militarnie Stany Zjednoczone są na wszystkich kartach atutowych. Na zewnątrz oczywiście Iran nie może zrezygnować ze swojego wulgarnego ustnego stylu, ale za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych, być może za pośrednictwem cara P. i carycy M. moze. Iran może ”uzyc” cara bandytę, aby stłumić eskalację, którą zainicjował poprzez swoje przeszacowanie.

W czwartek miał miejsce incydent. Rosyjski statek musiał zignorować ostrzeżenia amerykańskiego odpowiednika USS Farragut, zwiększając w ten sposób ryzyko kolizji, pisze CNN, powołując się na dane Marynarki Wojennej USA.
Author: kobieta  Date: 10-01-2020
kobieta - Iran przyznal sie do winy
Iran przyznaje, że zestrzelił w środę ukraiński samolot pasażerski poza Teheranem.
Minister spraw zagranicznych kraju uważa, że było to spowodowane „ludzkim błędem”.
„Dochodzenia w dalszym ciągu identyfikują i ścigają osoby stojące za tą wielką tragedią i niewybaczalnymi błędami” - napisał na Twitterze prezydent Iranu Hassan Rouhani.
Zginęło 176 osób, z czego 17 pochodziło ze Szwecji.

Miejsce wypadku zostało zrabowane.
Iran wcześniej nazwał zarzuty, że byli odpowiedzialni za katastrofę, w której zginęło 176 osób, za „wielkie kłamstwo”. Naoczny świadek katastrofy powiedział CNN w piątek, że rabusie i „śmieciarze” byli na miejscu, aby zbierać "śmieci", przedmioty aluminiowe i wszystko, co uważano za „cenne”.
Author: kobieta  Date: 11-01-2020
kobieta - Ruch w grze cara P. "rozjemcy"
Prezydent W.Putin ma nadzieję, że eskalacja militarna między Iranem a Stanami Zjednoczonymi uspokoi się. Wielka wojna na Bliskim Wschodzie doprowadziłaby między innymi do napływu nowych uchodźców do Europy, powiedział w sobotę.

- Nie sądzę, że zakończy się to poważnym konfliktem zbrojnym. Chcemy tego uniknąć. Byłoby to katastrofą dla Bliskiego Wschodu i całego świata.
- Wiemy, jakie byłyby konsekwencje. Spowodowałoby to masowy exodus ludzi z ich krajow do Europy i innych regionów. Skończyloby się to katastrofą humanitarną, religijną i gospodarczą. Międzynarodowa gospodarka zostałaby mocno dotknięta.
Według Putina wszystkie strony muszą traktować sytuację w rozsądny i wspólny sposób. Musimy się spotkać, powiedział obok Merkel.

Wiedzialam to od samego poczatku konfliktu.

A teraz ciekawe, co lewica-liberalna (ktorej car nienawidzi) musi dac carowi w zamian, lub co on sam sobie wezmie.

Mysle, ze najciekawsza bedzie gra Putina z Netanjahu. Wkrόtce.
Author: kobieta  Date: 12-01-2020
kobieta - Szwecja 2020,gigantyczne bomby, strefa wojny
W Uppsali i Stockholmie, zdetonowano potezne bomby. Okolica wyglada jak strefa wojenna.
-Szyby wybite, samochody całkowicie zniszczone, drzwi wyrwane. Czesc ludzi ewakuowano z powodu ryzyka rasowego.

-Sam tu mieszkam od 30 lat, mówi Timell. Dzięki Bogu nikt nie został ranny. Co się do cholery dzieje? To takie okropne.
- To dziwne. Siedziałem z żoną, powiedzialem jej, że oszczędzono nam strzelanin i wybuchów na przedmieściach. Ale dzisiejszej nocy stalo sie. To jest bardzo przerażające. Jeśli wysadzaja w powietrze moje dziecięce dzielnice, może się to zdarzyć niemal wszędzie, kontynuuje, wskazuje również, że martwi się o swoich bliskich.

Amerykanka, która doświadczyła ataków 11 września, zaczyna płakać, żywiol przypomina jej wydarzenia w USA.

Inny człowiek, z którym rozmawia Exakt24, nawet nie myśli, że Szwecja ma przyszłość z powodu przeprowadzanej polityki. Mowi o polityce ostatnich 40-50 lat, polityce socjalistow i spoleczenstwie, ktore ich wybieralo. Jest poruszony, mówi że kłamstwa polityków i imigracja zniszczyły cały kraj.
Wideo-Amerykanka placze, ale co robia Szwedzi oprocz smutnych min.

www.friatider.s(*)termalmsbomben-paminner-om-911

Kondycja czlowieka, spoleczenstw, narodow i panstw traca swoj sens, jesli sie nie "walczy".
Author: kobieta  Date: 16-01-2020
kobieta - Koniec bogactwa. Myśli na krawedzi ruiny
Policja żąda pomocy wojskowej przeciwko wojnie domowej. Dzisiaj plona samochody w wielu miejscach w kraju, i jeszcze nie wiadomo co sie wiecej wydarzy.

Opublikowano 16 stycznia 2020 r., 22.02 |

W liście do rządu szwedzka policja narodowa zwróciła się do władz o udzielenie pomocy szwedzkim siłom zbrojnym, jeżeli Szwecjȩ dotknie „nasilony problem szarej strefy”, pisze TT. Chodzi o eskalację obecnej sytuacji, w której Szwecja pogrąża się w szarej strefie między pokojem a wojną.

-Według szefa policji Andersa Thornberga chodzi o ataki terrorystyczne i podobne sytuacje, z którymi policja nie jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. Nawet dzisiaj władzom trudno jest wypełnić swoją misję z powodu wszystkich strzelanin i wybuchów, pisze TT.

Napad na dzieci wzrósł o 31 procent. W Sztokholmie wiele ofiar miało od 9 do 11 lat.

P.S. Unia jest calkowicie niestabilna, polityka liberalna prowadzi do zaglady narodow i do tego jeszcze kameleon Putin ze swoimi wyobrazeniami w glowie. Horror!
Author: kobieta  Date: 16-01-2020
kobieta - Soros próbuje „pomieszać Europe"
George Soros jest–mafijnym-oligarchą, największym na świecie, próbującym uczynić z Europy wieloetniczny tygiel, ostrzega premier Węgier Viktor Orbán.

W czwartek Parlament Europejski głosował za podjęciem dalszych działań przeciwko wydarzeniom politycznym w Polsce i na Węgrzech.

Te dwa państwa członkowskie od dawna kłócą się z UE, głównie dlatego, że odmawiają wypełnienia swoich krajów imigrantami z trzeciego świata.

446 posłów do PE głosowało za -więcej do zrobienia- przeciwko Polsce i Węgrom oraz za -brakiem praworządności-, jak to ujął Europejski Portal. 178 głosowało przeciw, a 41 wstrzymało się od głosu.
Z powodu-zdrady-Fidesz był bardzo bliski odejścia z EPP mówi Orbán w wywiadzie dla Kossuth Radio.

Partia zostaje tylko dlatego, że członkowie francuscy, hiszpańscy i włoscy -byli wyraźnie- po stronie partii. Musiały one również wspierać niezależność Węgier w debacie w grupie parlamentarnej UE.

www.friatider.s(*)ros-forsoker-blanda-upp-europa

- Oczywiste jest, że za tym stoi sieć Sorosa, mówi Orbán o czwartkowym głosowaniu w Parlamencie Europejskim, opisując George'a Sorosa jako wiodącego na świecie oligarchę, który -kontroluje działalność polityczną poprzez sieć mafijną i wywiera wpływ na politykę europejską-.
Author: kobieta  Date: 17-01-2020
kobieta - Współpraca przeciwko imigracji
Kurz i Orbán będą współpracować przeciwko imigracji.

-Austria pozostanie ważnym partnerem dla Węgier, powiedział premier Viktor Orbán podczas konferencji prasowej w tym tygodniu. Jest tak częściowo dlatego, że mają ten sam problem z imigracją, mówi.
- Orbán widzi Austrię jako -naturalnego partnera-; Węgier i całej grupy wyszehradzkiej i wierzy, że mogą współpracować w wielu obszarach. Powiedział to na konferencji prasowej, gdzie pogratulował także Kurzowi wielkiego zwycięstwa w nowych wyborach w Austrii we wrześniu ubiegłego roku.
„Austria pozostanie dla nas ważnym partnerem w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ kraj ten jest w takim samym stopniu, jak my w kwestii imigracji” - wyjaśnił Orbán. Według Orbána spotkanie krajów wyszehradzkich z Austrią przyniosło znaczące sukcesy w określeniu kilku obszarów współpracy, w tym imigracji, bezpieczeństwa i ochrony granic.

www.friatider.s(*)n-ska-samarbeta-mot-invandring

Premier wyjaśnił także, że kraje wyszehradzkie, poprzez spotkanie z Austrią,-sygnalizują światu zewnętrznemu-, że same dążą do współpracy z krajami europejskimi i starają się unikać izolacji. UE od dawna dąży do wprowadzenia liberalnej polityki wobec Węgier, zwłaszcza w zakresie imigracji. Z tego powodu kraj jest częściowo odizolowany.
Author: kobieta  Date: 18-01-2020
kobieta - Roger Scruton i sztuka bycia konserwatystą
2 stycznia tego roku angielski filozof i pisarz Roger Scruton zmarł na raka w wieku 75 lat. Scruton był jednym z najwybitniejszych konserwatywnych intelektualistów naszych czasów.

W latach 80. aktywnie wspierał odmienne myślenie w Europie Wschodniej i przez kilka lat był motorem napędowym konserwatywnego czasopisma The Salisbury Review. Napisał wiele książek o wszystkim, od filozofii muzyki i sztuki po wino i cywilizację Zachodu.

Dobrym przykładem tego jest To be Conservative. W książce Scruton opisał własną drogę do konserwatyzmu. Książka omawia także jego doświadczenie bycia konserwatystą w świecie akademickim, w którym dominuje lewica, a także w jaki sposób spotkanie z reżimami Europy Wschodniej pozwoliło mu w pełni zrozumieć, jak niegrzeczni są ludzie, którzy chcą rozebrać wszystkie nasze wolności. D.Murray opisal R. Scrutona jako osobe życzliwa, dobrze wykształcona z podstawowymi zasadami. cd.
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - Prawdy w ideologiach?
Osobowość Scrutona pomaga wyjaśnić, jak patrzył na przeciwników, koncentrując się nie tylko na ich wadach i bledach. W ksiazce Being Conservative rozwazyl różne prawdy, które istnieją we wszystkim, od socjalizmu i kapitalizmu po ruch ekologiczny i wielokulturowość, ale także zawarte w nich przesady i błędy. Jest to atrakcyjne podejście, które ułatwia dyskusję-próbował przekonać liberałów o kwestiach konserwatyzmu. Scruton założył, że w ideologiach jest pewien element prawdy, do ktorych (on) bywamy sceptycznie nastawieni. Oznacza to na przykład, że socjaliści, podobnie jak jego ojciec, nie są po prostu szaleni lub źli. Znaleźli prawdę. Wyciągnęli jednak z niej zbyt daleko idące wnioski. Scruton argumentował, że prawdą socjalizmu jest to, że „my” narodu jest niemożliwe, jeśli istnieje wojna klasowa i podział-pasuje jeszcze bardziej do komunizmu. Prawda może być motywowana wspólnym dobrem, tak jak zrobili to konserwatyści tacy jak Bismarck i Disraeli (nie znam). Ale wielu socjalistów wyciąga z tego bardzo daleko idące wnioski, zwłaszcza w połączeniu z niemożnością zrozumienia, jak działają gospodarki i jak tworzy się wartość. Podobnie Scruton argumentował, że prawda kapitalizmu jest taka, że własność prywatna jest niezbędna w gospodarce na dużą skalę. cd
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - Empiryczny konserwatyzm
...i że państwo nie zarządza gospodarką lepiej ani bez poważnych konsekwencji.

Natomiast współczesne duże firmy często mogą przenosić swoje koszty na innych, i na to reagują konserwatyści tacy jak Scruton. Prawda ruchu ekologicznego w dużym stopniu pokrywa się z prawdą konserwatyzmu, ma związek z miłością do domu i wolą przekazania go przyszłym pokoleniom. Scruton ubolewał nad tym, że środowisko w naszych czasach nie było bardziej konserwatywną kwestią niż jest w rzeczywistości, wyjaśnił to częściowo dlatego, że wielu konserwatystów sprzymierzyło się z dużymi korporacjami, a częściowo że faktycznie istniejący ruch środowiskowy często ma gorącą propagandę i poszukuje rozwiązań ponadnarodowych. Zwrócił uwagę nie tylko na wady współczesnego ruchu ekologicznego, jego elitarności i niechęci do zwykłych ludzi.

Scruton opisał w książce przede wszystkim to, co nazwał empirycznym konserwatyzmem, czyli konserwatyzmem, który nie zależał od konkretnej metafizyki lub religii. Jest więc konserwatyzm, który każdy może zaakceptować, nieco uproszczony w tym, że łatwo jest zniszczyć dobre rzeczy, ale trudno je odbudować. To także konserwatyzm, w którym granica z liberalizmem jest dosc płynna. cd
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - oikos-oikofilia-oikofobia-etnochemia
Scruton mowi o liberalizmie, nie lewicowym-liberalizmie

Dla nas dzisiaj istnieją trzy tematy, które są szczególnie przydatne w opisie empirycznego konserwatyzmu Scrutona.
Chodzi o miłość do domu, oikos. Scruton został nazwany filozofem życia codziennego i filozofem “świata życia”, często interesował go mały świat i ważna dla niego rola. We wstępie filozoficzno-artystycznym Piękno - poświęcił cały rozdział pięknu życia codziennego. W jaki sposób ludzie w swoich ogrodach i domach starają się tworzyć i otaczać się pięknem i porządkiem. Konserwatywne podejście opiera się na fakcie, że miłość do domu jest normalna i uzasadniona. Scruton mówił tutaj o „oikofilii”. Przeciwnie, nazwał oikofobię. Termin ten nie jest tak potężny jak „etnochemia” Guillaume'a Faye jako opis anty-szwedzkich i antyeuropejskich osób, ale dla tych, którzy pracują w środowisku akademickim lub mediach, gdzie oikofobia może być użytecznym pojęciem. David Goodhart rozróżniał między „czymkolwiek” i „gdzieś”, osobami pozbawionymi korzeni z jednej strony, a ludźmi z domem i korzeniami z drugiej. Oikofil Scruton był po stronie „czegoś”. Niezależnie od tego, czy skupienie się na prywatnym domu, czy na narodzie w domu jest ważną kwestią.
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - "Komunia..."
Większość ludzi jest oikofilami i nie popiera projektów oikofobicznych, jeśli mają wybór. Nie jest rozsądne, aby oikofobiczni politycy najeżdżali i niszczyli nasze domy i nasze codzienne życie, czy to poprzez wymiany społeczne, prześladowania, czy poprzez podział ustawodawstwa. Naturalnie i rozsądnie jest chronić swój dom, chcieć sam decydować i bronić się przed politykami, dziennikarzami i biurokratami, którzy wyobrażają sobie, że mają tam coś do zrobienia.
Innym przydatnym tematem Scrutona jest pogląd na wolne społeczeństwo. Podobnie jak Edmund Burke, postrzegał społeczeństwo jako „komunię umarłych, żywych i nienarodzonych”. Jest to dobry wgląd, szczególnie w naszych czasach, gdy ani przodkowie, ani przyszłe pokolenia nie interesują władców. Prowadzona dziś polityka napełniałaby przodków obrzydzeniem i pozbawiała naszych potomków ich dziedzictwa. Ale Scruton nie był zadowolony z tego wglądu, zainspirowanego teoretykami gier i Friedrichem Haykiem, który rozwinął perspektywę Burke'a. Konserwatyzm reprezentowany przez Scrutona bardzo przypomina starszy liberalizm. Powiedział, że społeczeństwo jest budowane oddolnie na spotkaniu wolnych ludzi. Scruton napisał, że -istnieje coś takiego jak społeczeństwo, ale składa się ono z jednostek. I te osoby muszą być wolne-.
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - Komunizm wschodni, zachodni, wolnosc slowa
Pogląd Scrutona na społeczeństwo jako coś stworzonego przez wolnych ludzi, splot tradycji, instytucji i stowarzyszeń, reprezentuje obronę społeczeństwa obywatelskiego przed wielkimi biurokracjami. To, że biurokracja państwowa stanowi problem, Scruton doświadczył wschodniego komunizmu państwowego i widział, jak Europa Zachodnia zmierza w kierunku czegoś podobnego. Nie był też przyjacielem biurokratycznych korporacji międzynarodowych, często opisując ich jako wrogów właścicieli małych firm i przedsiębiorców. Obrona dobrowolnych i tradycyjnych stowarzyszeń społeczeństwa obywatelskiego oznacza, że państwo musi zostawić prywatne szkoły, kluby męskie, kościoły, rodziny i inne rzeczy. To staje się bardzo aktualne, zwłaszcza gdy państwo przejęło system edukacji i wydaje się, że jest na najlepszej drodze, aby zacząć poświęcać się relokacji i przymusowej integracji dzieci w wieku szkolnym. Scruton powiedział, że w szczególności edukacja była nie tylko ważna ze względów politycznych w celu uwolnienia kontroli państwa. Kolejną kluczową kwestią była i jest wolność słowa. Jeśli państwo może kształtować światopogląd dorastania i zabronić nam jego krytyki, trudniej będzie bronić wolności. Szkoła i wolność słowa są kluczowymi rzeczywistymi kwestiami politycznymi. cd
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - “My” spolecznosc ,"nasz" spo
sposob zycia. -Prawda nacjonalizmu- Skruton powiedział, że nie możemy mieć umowy społecznej ani społeczeństwa ludzi gotowych do poświęceń, jeśli nie ma „my”, społeczności. Definicja narodu Scrutona była terytorialna i społeczna. Po części chodziło o terytorium, a po części o sposób życia, który jest "nasz”. Jak dotąd jego definicja narodu w dużym stopniu pokrywała się ze szwedzkimi demokratami, ideami "otwartego spoleczenstwa szwedzkiego”,-w Polsce ze zjednoczona prawica, wg. mnie. Jednocześnie nie należy przesadzać z przekonaniem Scrutona o asymilacji, napisał również, że masowa imigracja z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu stworzyła „potencjalnie niesprawiedliwe, a pod każdym względem antynarodowe” mniejszości w kilku krajach europejskich. -Sposób na życie, który jest nasz-, jest bez względu na wszystko, interesującym argumentem w debacie na temat poligamii i tym podobnych, argumentem, który dla wielu ludzi jest przekonujący i uzasadniony. -My, nie jesteśmy zainteresowani takimi cechami kulturowymi, a w naszym kraju istnieje wystarczający argument przeciwko niemu. Są inne kraje, do których można się przenieść, jeśli chodzi o przybyszów, którzy się nie zgadzają, można to podsumować-.cd
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - Obrona piekna
Trzecim przydatnym tematem w książce Scrutona jest obrona tego, co piękne i znaczące. Zwrócił uwagę na naszą potrzebę piękna i sposób, w jaki nasz świat zewnętrzny jest jednak spełniony. -Nasz świat jest głodny piękna, i to głód na ktory popularna kultura często nie zwraca uwagi. Duża część dzisiejszej „kultury” jest bez znaczenia lub brzydka. Scruton przypomniał nam, że istnieją alternatywy. Bardziej licza się prace, w których zwracał uwagę na znaczenie nadania życiu zawodowemu sensu. To istotne pytanie, wiele miejsc pracy jest stresujących, pozbawionych znaczenia i / lub męczących, ale nie przedstawił żadnych rzeczywistych rozwiązań. Dystans do komercjalizmu i materializmu, jest u Scrutona, odświeżający bez względu na wszystko. Przypomnienie o odpowiedzialności za nienarodzone pokolenia. Scruton mógłby napisać, że “homo oeconomicus jest wprowadzany na świat bez kapitału społecznego i pochłania wszystko, co mu się podoba”. Scruton był odświeżającym krytykiem kultury, który pisał o wszystkim, od działek ogrodowych i wina po muzykę atonalną i malowidła pejzażowe. Jest to również znacznie łatwiej dostępne i zrozumiale niż postmodernistyczni myśliciele.cd. zakonczenie
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - Dziekuje Mr Scruton
Ogólnie rzecz biorąc, autorstwo Scrutona ma dużą wartość. Nie trzeba w pełni dzielić się jego poglądami na przykład na temat liberalizmu, narodowości, działek ogrodniczych czy islamizmu, aby skorzystać z jego argumentów na temat miłości do domu, oikofobów, wolnego społeczeństwa jako wspólnoty obejmującej przodków i nienarodzonych, „sposobu życia który jest nasz ”, czyli obrona piękna i znaczenia. Straciliśmy cennego myśliciela, ale on pozostawia po sobie bogactwo broni dla tych, którzy szukają argumentów za naszą cywilizacją, naszą wolnością i naszym stylem życia.

Polecam ksiazke czytelnikom Racjonalista.pl Jest piȩkna i madra.
Przeczytalam ja po raz drugi, tym razem piszac komentarze.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 20-01-2020
kobieta - Lewica-Liberalna w tym feministki
Wasze "Flirtowanie z moralną bezwzględnością”
Badacze: Dzieci odczuwają ból przy aborcji.
Naukowcy twierdzą, że nawet po 13 tygodniu płody mogą odczuwać ból. Dwóch badaczy prowokuje zmartwychwstanie w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że płody odczuwają ból przy aborcji.

Jednym z badaczy jest profesor i ekspert od bólu Stuart Derbyshire, który wcześniej pracował dla organizacji dokonujących aborcji. W 2006 r. Napisał w British Medical Journal, że nie ma dowodów na to, że płód odczuwa ból podczas aborcji. Ale teraz Derbyshire ma zupełnie inny punkt widzenia.

W nowym artykule w Journal of Medical Ethics, on i Amerykanin John Bockmann piszą, że istnieją dziś "dobre dowody”, że mózg i układ nerwowy są wystarczająco rozwinięte po 18 tygodniach, aby płód mógł odczuwać ból.

Kontynuacja tej samej polityki aborcji pomimo tych bólów oznacza „flirtowanie z moralną bezwzględnością”. Naukowcy uważają, że kobiety w ciąży powinny przynajmniej zostać o tym poinformowane i zaoferować dziecku leki przeciwbólowe w związku z aborcją.
Author: kobieta  Date: 21-01-2020
kobieta - ”Chcemy odzyskać nasze wyspy..
Ogłoszono strajk generalny na greckich wyspach Lesbos, Chios i Samos, a duża liczba mieszkańców zademonstrowała w środę - w proteście przeciwko zatrzymaniu tam dziesiątek tysięcy imigrantów z Trzeciego Świata.
Wyspy greckie na północnym Morzu Egejskim zostały mocno dotkniete przez silny strumień nielegalnych imigrantów z Trzeciego Świata przybywających po przemyceniu przez Morze Śródziemne.
Mieszkańcy pokazują teraz swoje niezadowolenie z sytuacji reagujac. Władze lokalne, szkoły i firmy zostały zamknięte w środę, informuje AMNA.
Na Lesbos, Chios i Samos w ciągu dnia odbyły się również duże demonstracje przeciwko polityce imigracyjnej, domagając się, aby imigranci - którzy sami chcą kontynuować podróż do krajów przyznających pomoc na północnych szerokościach geograficznych - zostali natychmiast eksmitowani.
”Chcemy, aby nasze kraje wróciły, chcemy nasze życie z powrotem”, protestujący skanowali na Lesbos, według AMNA.

"Sytuacja odzwierciedla pakt milczenia między krajami europejskimi, w tym naszym własnym rządem” – mówi Kostas Moutzouris guvernator regionu.
W czwartek delegacja regionalnych liderów odwiedzi Ateny, aby przedstawić swoje żądania rządowi.

P.S. Myśl cialem sie stała.
Author: kobieta  Date: 23-01-2020
kobieta - Kolejna strategia lewicy-liberalnej
“Pieprzę was wszystkich” czarny rapowiec o rabowaniu młodych Szwedów.
Fuck Jimmie (lider parytii SD) ryknal rapowiec podczas przemówienia z podziękowaniami.
Wideo do nowej piosenki artysty “Mango-Lassi” pokazuje, jak dwóch mężczyzn pochodzenia afrykańskiego pod groźbą pistoletu obrabowuje białego młodego mężczyznę.
„Pieprzę was wszystkich”. Artysta “Dree Low” otrzymał podwójne nagrody na gali P3 Gold (szw. radio) w ten weekend i został okrzyknięty między innymi “artystą przyszłości”. W nowym teledysku pokazuje, w jaki sposób młody szwedzki “bandyta” jest zagrożony i “zostaje wciągnięty przez glocka” (Glock, producent broni).
Inne zwroty w piosence to „Możesz pocałować metal, jeśli zegarek jest ładny” i „I fuck all all”. Jeden z raperów ogłasza również, że kobiety biale są teraz bardzo zainteresowane oferowaniem mu seksu oralnego, odkąd odniósł sukces jako gangster.
Raper /Yasin/, który jest obecnie aresztowany pod zarzutem morderstwa, był wcześniej chwalony przez szwedzkie radio.

P.S. Bogactwo kultury w spoleczenstwach wielokulturowych.
Author: kobieta  Date: 23-01-2020
kobieta - Walka Sorosa z nacjonalizmem
Lewicowy żydowski miliarder z USA Georoge Soros, inwestuje teraz miliard dolarów w walkę z nacjonalizmem na całym świecie, mówi Forbes. Chciałby, aby projekt był zrealizowany za jego życia. Chce dalej szerzyć marksizm kulturowy na całym świecie./Nacjonalizm jest daleki od odwrotu/- wyjaśnił miliarder w Davos.
W swoim przemówieniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos George Soros obiecał miliard dolarów na sfinansowanie nowej globalnej sieci uniwersytetów marksistowskiej kultury z nazwą Open Society University Network (OSUN) z platformą międzynarodową, istniejące uniwersytety na całym świecie dołącza.
Według Forbesa ma to zatrzymać /rozprzestrzenianie się nacjonalizmu/.
Jest to jego /najważniejszy projekt w życiu/ i dlatego chce, aby zrealizował się za życia.
/Nacjonalizm daleki jest od obalenia/-powiedział, potępiając między innymi obecny rząd Indii za to, że jest /terrorystycznym/ zagrożeniem dla milionów muzułmanów. Soros zaatakował również Donalda Trumpa.
RT postrzega wysiłek miliardera 89-latka jako ostatnią poważną próbę zniszczenia nacjonalizmu i wprowadzenia globalizmu na świat przed jego śmiercią. Kulturowa marksistowska walka Sorosa będzie wtedy kontynuowana „spoza grobu”, uważa Graham Dockery.
Author: kobieta  Date: 25-01-2020
kobieta - No to świat otrzyma nowe komunistyczne..
Sorosmausoleum

”Ci przeciwnicy, którzy mieli nadzieję, że jego serce zginie wraz z nim, na pewno będą rozczarowani. Ale bez względu na opiekę medyczną, którą George Soros otrzymuje i którą reszta z nas śmiertelników może sobie tylko wyobrazić, prawdopodobnie umrze, zanim państwo narodowe rozpadnie się w jego upodobaniach nieograniczona mieszanka ”, pisze RT.

P.S. Polityka dotyczy zarówno woli, jak i wyboru. Polityki Sorosa nikt nie wybierze z wyjatkiem neomarksistow, a tych jest coraz mniej.

Putin ma duzo z Sorosa, ale jest biedny.
Author: kobieta  Date: 25-01-2020
kobieta - Jak powstala polityczna poprawnosc
Nauki o marksizmie kulturowym sięgają Instytutu Badań Społecznych w Niemczech. Theodor Adorno, Max Horkheimer i ich radykalni lewicowi koledzy próbowali połączyć marksistowską ekonomię z Freudowską psychologią, aby skrytykować społeczeństwo burżuazyjne.
Współpracujące obecnie elity polityczne, handlowe i kulturalne podtrzymują system i istnieje doktryna jednocząca, która Paul Gottfried nazwal “kulturowym marksizmem”.
W przeciwieństwie do nazistów lewica regularnie wykorzystuje wszelkie dostępne środki, aby zrekonstruować ludzką osobowość, aby pasowała do własnej wizji społecznej. Być może jeszcze bardziej widoczne jest to, że przez ostatnie siedemdziesiąt lat radykalna lewica przedstawiała się jako odważny opór wobec rzekomo nieustępliwego, ale w rzeczywistości całkowicie fikcyjnego wroga, który ciągle zmienia swoją postać - wielkiego „faszystowskiego i nazistowskiego" zła.

Naziści, jakkolwiek agresywni agresorzy, nie byli zainteresowani globalnym programem indoktrynacji, fantazjowanym przez uniwersalistę i równość propagującących wierzących w prawdziwą lewicę.


www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=634

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 26-01-2020
kobieta - Dziwaczna ideologia swiata zachodniego
Polityczna poprawność zasadniczo zmieniła zachodnią kulturę i nastawienie, w krótkim czasie kulturowi marksiści pokonali naszą cywilizację. A Putin korzysta rowniez jak sie da z zalozen marksistow, zawierajacych stalinowska opresje Gulagow.
Krytyczni teoretycy znaleźli wygodny dom w USA. Niektórzy zostali odesłani z powrotem do /przekwalifikowania/ Niemców, którzy byli uważani za skorumpowanych przez ich „autorytarne” rodziny i /pseudo-demokratyczne/ doświadczenia historyczne-to oni zmienili pierwotne fundamenty UE. Krytyczni teoretycy byli sympatyczni dla komunistów. Liberałowie podczas zimnej wojny, jak Seymour Martin Lipset, uważali, że forma analizy Szkoły Frankfurckiej może być wykorzystana do zbadania wszystkich wrogów liberalnej demokracji, w tym w ZSRR. Według analizy sowiecki wróg bronił patriarchalnego ucisku i /autorytarnych osobowości/, które stały na przeszkodzie rozwojowi liberalnej demokracji. Lipset był również zaniepokojony /autorytaryzmem w klasie robotniczej/ w USA. Adorno i Horkheimer mocno skupili sie w swojej pracy, ponieważ amerykanie byli zaangażowani w walkę o zachowanie swojej demokratycznej, pluralistycznej tożsamości, musieli również upewnić się, że młodzi Amerykanie przyjęli odpowiednie postawy dotyczące tolerancji i równości.cd
Author: kobieta  Date: 27-01-2020
kobieta - Paul Gottfried-Tak powstała polityczna..
poprawnosc. W apelach o wojnę przeciwko „amerykańskim” uprzedzeniom z lat 50, można zaobserwować tendencję do lewicowego totalitaryzmu. Od tego czasu nastąpiła zasadnicza zmiana: liczba i warianty rzekomych ofiar „uprzedzeń” stale rosną, wraz z represyjnymi środkami, które należy podjąć, aby doprowadzić strach do możliwego sprzeciwu.
Upadła także skuteczna opozycja wobec lewicowych /wojowników sprawiedliwości społecznej/. Na amerykańskim Południu wielu potomków żołnierzy Konfederacji nie chce bronić pamięci swoich przodków przed histerycznymi przeciwnikami, ich potomkowie przeksztalcili sie w nowych lewicowych ”konfederatow ” nalezacych do skrajnie lewicowych organizacji. Społeczne cele kulturowego marksizmu są przedstawiane jako jedyna alternatywa dla „faszystowskiej” ciemności, przed którą maja spoleczenstwo chronic: ADL,SPLC,/konfederaci/, podobne lewicowe organizacje.
Wobec braku prawdziwej opozycji lewica może straszyć i kłamać, ile chce. Antysemici autoryzowani przez media, tacy jak przedstawiciele ADL, mogą swobodnie porównywać historyczna Konfederację z osobami odpowiedzialnymi za Holokaust i traktować zarówno jako brutalną nienawiść, jak i źródła nienawiści dla przyszłych pokoleń. cd
Author: kobieta  Date: 27-01-2020
kobieta - Kulturowi marksiści sa wszȩdzie
Pretensjonalny konserwatywny establishment z radością łączy postawę lewicy w kwestiach wartości. Nikt po lewej nie wydaje się tak zdenerwowany, jak /konserwatywni/ dziennikarze, tacy jak Max Boot i Jeff Jacoby, w swoich pismach dotyczących południowej flagi państwowej. Republikańscy kongresmeni i gubernatorzy byli co najmniej tak gorliwi, jak ich rzekomo bardziej lewicowi odpowiednicy w swoich wezwaniach do zatarcia konfederackich symboli Południa.
W ugruntowanej prawicowej prasie można również przeczytać, że prawa gejów, w tym małżeństwa homoseksualne, są podstawowymi wartościami Zachodu i że przywódcy europejscy, tacy jak Victor Orbán i Władimir Putin, tak naprawdę nie należą do świata zachodniego - Putin akurat nie nalezy, ale to historia idei.
Nawet stosunkowo odosobnione, opóźnione skargi Donalda Trumpa na przestępstwa spowodowane imigracją z Trzeciego Świata wywołały szalone oskarżenia o ograniczonych poglądach republikanów, takich jak Jeb Bush czy Linda Chavez, ktora poświęciła cenny czas na atakowanie południowej flagi państwowej, aby odpowiedzieć na uprzedzonych krytyków imigracyjnych po prawej stronie.
Marksistowskie zagrożenie kulturowe nie jest epidemią pochodzącą z zewnątrz: szaleje tez wśród dzisiejszych konserwatystów. cd
Author: kobieta  Date: 27-01-2020
kobieta - Zniszczyc wartosci
Aparat państwowy w krajach zachodnich ogromnie się rozrósł i obecnie ingeruje w nasze życie społeczne i handlowe w znacznie większym stopniu niż siedemdziesią lat temu. Ponadto głównym celem kulturowych marksistów nigdy nie była nacjonalizacja sił wytwórczych lub inne klasyczne socjalistyczne problemy serca. Cel zawsze był zwiazany z kulturą - zniszczyć wartości burżuazyjne, rodziny chrześcijańskie, role płciowe i to, co postrzegano jako represyjną kulturę polityczną. Kontrola państwa nad gospodarką była tylko narzędziem do osiągnięcia celów społeczno-kulturowych, które planowała dla nas Szkoła Frankfurcka. Grabiez dla siebie jest domena marksistow.

Jednak duch nigdy nie został przegoniony. Zagrożenie ze strony „skrajnej prawicy pozostaje równe” - choć coraz więcej ludzi jest marginalizowanych jako „nienawistni”. Faktyczna tyrania, która kształtuje sie, może być nawet gorsza niż „faszystowskie i nazistowskie” koszmary lewicy.

P.S. Pokojowi sa ci, ktorzy sa w zgodzie z Natura. Oni egzystuja rzeczywiscie.

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 27-01-2020
kobieta - Assad:Izrael byl siłami powietrznymi dżihadu..
Izrael nie tylko pomagał grupom rebeliantów islamskich podczas wojny domowej w Syrii, co wcześniej zostało ujawnione w mediach. Izrael pomógł także grupom, bombardującym syryjskie wojsko, kiedy posunęło się do przodu i pokonało dżihadystów.
W przeszłości pojawiło się wiele dowodow, że Izrael na różne sposoby pomagał islamskim grupom rebeliantów próbującym obalić reżim syryjski, który Izrael od dawna postrzega jako swojego wroga.
Prezydent Syrii Baszar al-Assad twierdzi, że Izrael również bombardował Syrię z zamiarem udzielenia pomocy dżihadystom.
Fakt, że Izrael wielokrotnie bombardował Syrię podczas wojny domowej w tym kraju, nie jest tajemnicą. Jednak Izrael bronil sie i powiedział, że bombarduje dostawy broni do Hezbollahu.
Ale według Assada Izrael takze bombardował Syrie, kiedy pokonywala grupy islamistyczne.
Zapytany, czy Izrael próbuje wpłynąć na UE i USA, Assad odpowiada:
-Zdecydowanie. Izrael jest naszym wrogiem, zajmują nasz kraj (Golan Wzgorza). Jest oczywiste, że wtrąciliby się w plan i podżeganie przeciwko Syrii. Bezpośrednio poprzez ich relacje z terrorystami, których odwiedzal Netanjahu i opiekowali się nimi w szpitalach ...
”Czyli Izrael wspierał grupy powiązane z al-Kaidą i Państwem Islamskim, które próbowały obalić wasz rząd?”
Author: kobieta  Date: 01-02-2020
kobieta - Wszyscy grali w Syrii...
-Izrael sam opublikował zdjęcia ze szpitali, w których opiekowali się islamistami. Za każdym razem, gdy armia syryjska atakowała terrorystów al-Nusra na południu, Izrael bombardował nasze wojska. Gdy tylko gdzieś się zbliżyliśmy, Izraelskie Siły Powietrzne przeprowadziły naloty na naszą armię.
Połączenie jest więc bardzo wyraźne. Istnieje związek między operacjami Izraela a operacjami terrorystycznymi. Więc /Izrael jest zaangażowany/ najpierw przez terrorystów, potem przez Amerykanów, a nawet Europejczyków. Mają ten sam program i zainteresowania. Zarówno przed wojną, jak i podczas niej.
-Izrael opiekował się tysiącami dżihadystów, którzy walczyli przeciwko rządowi syryjskiemu. Izraelskie Siły Obronne IDF same zabrały rannych w pobliżu granicy z Syrią i przetransportowały je do Izraela w celu zapewnienia opieki medycznej.
Według Assada Izrael stoi po tej samej stronie co Stany Zjednoczone, które od dawna używają dżihadystów jako „zastępczych wojowników”, aby doprowadzić do zmiany reżimu w Syrii.

www.friatider.s(*)el-var-jihadisternas-flygvapen

Prezydent wyjaśnia również, że „najbardziej niebezpieczne”, co zrobiła Europa, to wspieranie terrorystów w Syrii, ponieważ wojna doprowadziła do imigracji islamistów do krajów europejskich.
Author: kobieta  Date: 01-02-2020
kobieta - Orbán: Nie akceptujemy ani jednego..
muzulmanina. Przewiduje śmierć liberalnej demokracji. Niepokoi sie o przyszłość Europy Zachodniej.
Premier kraju Viktor Orbán podczas krajowej debaty konserwatywnej zorganizowanej przez Fundację Edmunda Burke, informuje MTI.
Kraje Europy Zachodniej powoli, ale z pewnością stają się coraz bardziej muzułmanskie. W Szwecji muzułmanie planują teraz budowę meczetów również w Österlen i Lidingö, na Węgrzech wszystko idzie w przeciwnym kierunku.
Orbán „wskazał, że na Węgrzech nie ma ani jednego muzułmańskiego imigranta, a zatem różni się od krajów Europy Zachodniej, w których odsetek wspólnot muzułmańskich rośnie, podczas gdy chrześcijanie maleją”, pisze MTI.
- Według liberałów jest to dobre, ponieważ nie lubią wspólnoty chrześcijańskiej, dodał, wskazując, że politycy z Europy Zachodniej mogą robić to, co chcą we własnych krajach, ale nie powinni próbować narzucać tego samego losu Europie Środkowej.
Węgierski premier oświadczył również, że „liberalna demokracja” umrze.
W 2015 r. nie byli w stanie poradzić sobie z kryzysem finansowym, a następnie w 2015 r. podczas kryzysu migracyjnego nie ochronili swoich obywateli i granic państwowych. W tym sensie liberalna demokracja jest wyczerpana.cd
Author: kobieta  Date: 06-02-2020
kobieta - Konserwatyzm chrzescijanski
Zwrócił także uwagę na to, jak ważne jest, aby konserwatywne rządy krajowe odniosły sukces w tworzeniu wzrostu gospodarczego, to udało się Węgrom. Ma to pokazać, że takie rządy działają. W krajach liberalnych wszystko nie idzie dobrze, mówi, obwiniając propagandę medialną w tych krajach. Na Węgrzech równowaga między konserwatywnymi a liberalnymi mediami jest większa, co przyniosło korzyści temu krajowi.Twierdzi, że w Europie Zachodniej tylko 10 procent mediów jest konserwatywne.

Orbán uważa, że cała Europa potrzebuje chrześcijańskiego konserwatyzmu.
Moze, jak w Polsce odsunie sie ludzi opozycji, ktorzy tylko zaklocaja lad spoleczny to napewno gospodarka wzrosnie. W kazdym razie Europa Zach. jest w glebokim kryzysie. Musimy to wytrzymac na spokojnie, zeby politycy mogli znalezc wyjscie z tej sytuacji. Imigrantow powinni zapakowac do samolotow i wywiezc do ich krajow. Prezydent Trump musi wygrac wybory, to bardzo wazne.Tutaj powinien byc przewrot wladzy, rzad konserwatywny SD przejmie od razu wladze.

www.friatider.s(*)i-tar-inte-emot-en-enda-muslim

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 06-02-2020
kobieta - Policja mediuje z klanami-Całkowicie okropne
Szefowie policji priorytetowo traktują poprawność polityczną, różnorodność i ich /bazę wartości/ przed prawdziwym egzekwowaniem prawa. Ponadto, władze zaczęły mediować między klanami na warunkach klanu, zamiast ścigać ich zgodnie ze szwedzkim prawem, twierdzi były policjant P.Springare w sobotnim wywiadzie Swebbtv.
-To absolutnie okropne, mówi.
P.Springare, Örebro policjant, który stał się znany w całym kraju w 2017 roku po tym, jak w udzielonym wywiadzie powiązał imigrację z przestępczością. Między innymi ujawnił, że 22 z 24 podejrzanych o morderstwo lub usiłowanie zabójstwa w mieście to imigranci.
Teraz ponownie wyjaśnia, że rosnąca i poważniejsza przestępczość jest związana z imigracją i zakładaniem klanów w Szwecji.
Trend nazywalismy przestepczoscie gangów, P. Springare mowi, ze chodzi raczej o przestępców należących do różnych klanów, które z kolei można porównać do roznych mafii. W wielu obszarach mają oni monopol na przemoc. Według Springare policja nie odważy się poważnie zająć problemami w Szwecji i wykorzystać monopol na przemoc, częściowo dlatego, że policja boi się, że zostanie zgłoszona za napaść. Zamiast tego władze zostały upoważnione do priorytetowego traktowania takich kwestii, jak równość płci, różnorodność i LGBTQ.cd
Author: kobieta  Date: 08-02-2020
kobieta - Nie wolno glosowac na tego typu politykow
Autorytet ma najwyższe znaczenie polityczne i nadaje priorytet poprawności politycznej-/pracy opartej na wartościach/. Powoduje to niepokój wśród funkcjonariuszy policji, którzy chcą wykonywać prawdziwą pracę. Ogólnie rzecz biorąc, twierdzi, że nie ma miejsca na prawdziwą podstawową działalność policji.
-To klany rządzą. Wskazują tylko różnych ludzi i mówią im, aby nie rozmawiali z policją. To oni decydują. I to jest bardzo, bardzo niebezpieczny rozwój.
Z klanami, wodzami klanów i tymi, którzy mają moc w obrębie klanow policja przeprowadza pewnego rodzaju mediację w sprawie warunków przestępstwa. I to jest absolutnie okropne, mowi. Ponieważ wtedy zaczynamy uzasadniać klany i inne opinie prawne w ramach prawa szariatu i to aż po mury, kontynuuje.

Według P.Springare'a, zamiast zawsze ścigać walczące klany, policja tylko mediuje. Potem pisze sie długi raport o tym, jak prowadzić mediację zamiast wkładać więcej środków i naprawdę badać przestępstwa zgodnie ze szwedzkim prawem. Następnie wchodzi sie i mediuje między nimi, aby powstrzymali się lub robili to co dotychczas. Może to prowadzić do nadużyć i innych poważniejszych przestępstw. Ale zaczyna sie w ten sposób. cd
Author: kobieta  Date: 08-02-2020
kobieta - "Totally horrible"
Społeczność klanów rośnie w siłę, a władze nadają jej legitymizacje, twierdzi były policjant. “To klany rządzą”.

Klany “mają śledczych, którzy uczestniczą w tego rodzaju działaniach, i to jest absolutnie druzgocące” - mówi, twierdząc, że są policjanci, którzy wyraźnie wyjaśnili, że władza musi “dostosować się” do wielokulturowości i nowych przekonań prawnych, które ze sobą przyniosła.
- Kiedy szwedzka racja ma powód, mamy już społeczeństwo równoległe. Potem tego sie nie naprawi. Inne przekonania prawne pochłoną społeczeństwo i nas odepchną, powiedzial.

P.S. Policja zamiast nam pomagac musi bronic przestepcow. Ludzie emigruja, albo mysla o emigracji z tego kraju. Tylko gdzie, przeciez to bedzie sie dzialo w calej Zach. Europie. Uspione komorki islamistow czekaja na start.

Norwedzy (wojskowi) panikuja, ze Rosja we wspolpracy z Chinami zaatakuja Skandynawie, glownie Norwegie, zeby miec otwarcie do morz i bieguna. Wielka milosc miedzy Szwecja a Chinami w dyplpmacji zamienila sie w emocjonalna nienawisc. Zobaczymy jak to wszystko rozwikla czas.
Author: kobieta  Date: 08-02-2020
kobieta - ”Pieprzony zły svenne”..
Peter szedł ze stacji metra w Björkhagen w Sztokholmie i prawie dotarł do domu, gdy został zaatakowany, pisze Aftonbladet.
Dwaj sprawcy, którzy wyjaśnili, że mają broń i nóż, zmusili 18-latka do bankomatu, a następnie do McDonalda, gdzie zmuszono go do kupienia jedzenia.
Następnie duet zabrał go autobusem do Farsty. Kiedy próbowal wycofania pieniędzy, poszli z nim do kościoła, gdzie go bili i kopali.
- Potem jeden z chlopakow wyjal swoje genitalia i dosłownie oddal na niego mocz, a także wyjal swój telefon i zaczynal to filmować. Drugi chlopak zmuszal go do otwierania ust, a kiedy odmawial, kopal go w tył głowy, mówi Peter w wywiadzie dla Aftonbladet.
Rabusie sfilmowali przemoc, następnie zmusili Petera do zdjęcia ubrania, zanim zmęczyli się i odeszli.
Film z imprezy został następnie przesłany do Snapchata, gdzie stał się szeroko rozpowszechniony.
Dzięki elementowi sygnalizacyjnemu Petera dla ciemnoskórych sprawców, dwoch 16-latkiow mogło zostać aresztowanych, bedzie proces, a wyrok zostanie ogłoszony 18 lutego, pisze Aftonbladet. Jeden z podejrzanych jest także oskarżony o trzy inne napady na młodych ludzi.
Bezczelni barbarzyncy w Europie!

Wiadomo, ze sady lewicowo-liberalne nic im nie zrobia.
Author: kobieta  Date: 10-02-2020
kobieta - Masowa imigracja stanowi zagrożenie dla ludzkości
Pakt migracyjny ONZ z 2018 r. jest przeciwko ludzkości, oświadczył minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó podczas konferencji antyterrorystycznej we wtorek we Wiedniu-Hungary Today.

Kilka krajów UE odmówiło podpisania paktu i ostrzegło, że ONZ próbuje zalegalizować imigrację na całym świecie. Węgry stają przed nową krytyką paktu, nazywając go globalnym zagrożeniem bezpieczeństwa.
Według ministra spraw zagranicznych Pétera Szijjártó, ONZ robi i wkłada pieniądze, ale raczej w promocję imigracji niż walkę z terroryzmem. Twierdzi, że antyterroryzm nie jest częścią budżetu ONZ.
Szijjártó uważa, że globalny pakt migracyjny Narodów Zjednoczonych zachęca ludzi do emigracji. Tłumaczy, że zagraża to całemu regionowi i krajowi masową imigracją.

Węgry żądają, aby ONZ zmieniła swój budżet i zainwestowała w walkę z terroryzmem zamiast zachęcać ludzi z krajów trzeciego świata do przeprowadzki do krajów zachodnich. Europa musi przywrócić bezpieczeństwo i chronić kontynent przed globalnym terroryzmem. Odbywa się to poprzez cztery kroki: zdecydowanie pokonać islamistyczne grupy terrorystyczne, bronić granic, wspierać ojczyznę, z której ludzie uciekają, aby mogli tam wrócić i uczynić walkę z terroryzmem centralnym zadaniem ONZ.
Author: kobieta  Date: 12-02-2020
kobieta - Trump umieszcza przeszkody w kole globalistow..
W polityce handlowej D.Trump stał się największym reformatorem handlu międzynarodowego od czasów drugiej wojny światowej. Jeśli zostanie ponownie wybrany, globalizm polityczny będzie kolejnym obszarem, który Trump przekształci, pisze D.Ahlmark.
Prezydent T.postrzega i wykorzystuje politykę handlową w sposób, jakiego nie zrobił żaden były prezydent-jako integralną i bardzo ważną część międzynarodowej potęgi i wpływów narodu-i płynnie wykorzystuje stosunki handlowe obok swoich wpływów finansowych, strategii wojskowej, dyplomacji i tak dalej. Dwustronne umowy handlowe zastępują zatem umowy międzynarodowe.
Dobrobyt w USA został zmniejszony w celu zbudowania innych krajów, co przyniosło większe zyski korporacjom międzynarodowym. Konwencjonalna teoria handlu zagranicznego na temat korzyści z handlu nie miała tutaj zastosowania:a) brak wzajemności w warunkach handlu-wiele krajów stosowało wyższe taryfy i bariery niepieniężne niż USA, b) Chiny jako dyktatura stosowala niekorzystne zasady dla amerykańskich firm w zakresie ich finansów.

www.friatider.s(*)p-kappar-i-globalisternas-hjul

Dobra wizja na przyszlosc, w tym dla konserwatywnej Polski.
Author: kobieta  Date: 12-02-2020
kobieta - 38 % marksistow jest chorych psychiczne
Co najmniej czterech na dziesięciu lewicowych ekstremistów jest chorych psychicznie.
- Im bardziej na lewo od skali politycznej znajduje się osoba, tym bardziej prawdopodobne jest, że zdiagnozuje sie jej chorobę psychiczną. Pokazuje nowe badanie, donosi Summit News. Ponad 8 000 osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez Slate Star Codex, było w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące edukacji, pochodzenia, stylu życia i poglądów politycznych.

-Wyniki pokazują, że osoby po lewej stronie skali politycznej częściej /formalnie zdiagnozowano depresję, zaburzenie osobowości typu borderline, zaburzenie dwubiegunowe lub schizofrenię/. Jeśli chodzi o konkretne ideologie, aż 38 procent tych, którzy identyfikują się jako marksiści, zdiagnozowano jakąś formę choroby psychicznej.
Dla porównania, tylko 12,1 procent konserwatystów zgłasza zdiagnozowanie zaburzenia psychicznego.

-Paul Joseph Watson z Summit News zauważa, że badanie, choć nie naukowe, /zapewnia wgląd w to, jak bardziej zaniepokojeni ludzie są bardziej skłonni do przyciągania lewicowych opinii/.
/To nie mit, że lewica jest bardziej chora psychicznie/, mówi konserwatywny profil Milo Yiannopoulos.

P.S. Jesli chcemy bezpiecznych granic, musimy sie bronic.
Author: kobieta  Date: 15-02-2020
kobieta - Politycznie poprawni
Szwedzi nie są w stanie interpretować faktów na temat imigrantów i przestępczości.
-Nauka:Szwedzcy lewicowi wyborcy mają trudności z interpretacją statystyk, które pokazują związek między imigracją a przestępczością. Badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Behavioural Public Policy.

Badania potwierdzają, że my, ludzie, w tym przypadku mylnie interpretujemy informacje o imigracji, aby dopasować je do naszego światopoglądu. W psychologii termin /motywowane myślenie/ jest zwykle używany do opisania, kiedy ludzie interpretują informacje tak, jak chcą, a nie to, co to jest. Poprzednie badania zrobione w USA, wykazały, że Demokraci lepiej interpretują statystyki, które pokazują, że przestępczość zmniejsza się w wyniku surowszych przepisów dotyczących broni. Republikanie lepiej interpretują statystyki sugerujące coś przeciwnego.

Niewiele badań dotyczących motywowanego myślenia przeprowadzono wcześniej w Szwecji, a żadne nie dotyczyło przyjmowania uchodźców.
Motywowane myślenie z perspektywy społecznej może być problematyczne, na przykład jeśli politycy zakazują polaryzacji-PP. Na poziomie indywidualnym dobrze jest wiedzieć, że tak działa człowiek, w tym ty sam. Społeczeństwo musi zachęcać do krytycznego myślenia, mówi Thérese Lind. A w Polsce sa w stanie? Watpie.
Author: kobieta  Date: 15-02-2020
kobieta - I Od Bizancjum do Putina-tutaj swexit
Wydawcy publikuja ksiazke za ksiazke w celu rozwijania oporu wobec UE poprzez kregi ksiazkowe i dyskusje. Wniesienie wkladu ukierunkowanego na pozostawienie UE na dobre i wezwanie tych, ktorzy nie chca dalszego pogorszenia warunkow zycia, i wiecej Orientu, aby poparli przedsiewziecie. Glownym celem Unii jest i nadal bedzie zwiekszenie zyskow z kapitalu finansowego. Nie ma UE dla ”ludu”, a biurokracja, ktora stworzono, nigdy nie moze byc przeksztalcona, w nic innego, niz byla przeznaczona. Czy system neo-komunistyczny mozna zreformowac? Gorbaczow chcial zreformowac komunizm, ale za tym stali prezydenci USA, ktorzy go oczarowali wizja magi kapitalizmu. Reforme UE to ja wymyslilam, idee wyslalm do gazety, kupil to Jimmy, od niego Matteo, Wiktor i Jaroslaw, moze tez inni. W szkole uczylam sie, ze marksizmu nie mozna zreformowac, ale moim zdaniem konieczne bylo jakies mocne kopniecie w system, wiec to zrobilam. W kazdym razie na krotko zadzialalo. Mozna sprobowac cofnac sie do pierwotnwgo fundamentu UE zeby odpowiedziec na pytania takie jak: Dlaczego stworzono UE? Jaka jest struktura UE? Jakie są cele UE? Dlaczego nie można zreformować UE od wewnątrz? Dlaczego warto opuścić UE? Co Unia ukradla, trzeba jej to wyrwac z powrotem, za zniszczenia wojenne tez. cd
Author: kobieta  Date: 18-02-2020
kobieta - II Neomarksistowska opozycje wyslac na pielgrzymke
do Bizancjum
Minęło prawie ćwierć wieku, odkąd ludność Szwecji głosowała za przyjęciem członkostwa w UE. Wtedy wszystko wygladało tak dobrze, ale teraz jest niesamowicie jasne, że nie stało się tak, jak było zamierzone. Wszyscy powinniśmy lepiej zrozumieć. Dlaczego? Ponieważ klasycznym błędem jest dopuszczenie tak dużej władzy politycznej w miejscu zgromadzonym w instytucjach UE. Wysoka koncentracja władzy zawsze prowadziła do nadmiernej ekspansji, niezdrowo silnych preferencji interpretacyjnych, mentalności bąbelkowej, otchłani między „wizją” a rzeczywistością praktyczną i hierarchicznego walenia głową, gdy warczą /niedoinformowani/ ludzie, mimo że w praktyce UE nie jest w stanie zaoferować więcej niż ciągłe zawirowania polityczne i gospodarcze, a reforma odchudzania nie jest możliwa. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii nie istnieje złota szansa na rozpoczęcie nowej piłki. Propozycja moze byc wyjście Szwecji ze Szwecji, Polski z Polski itd.), a następnie międzynarodowy restart. Idealnie w ścisłej współpracy z innymi krajami nordyckimi, lub Polski z Europa Srodkowa. Więcej krajów prawdopodobnie wkrótce pójdzie w ich ślady. cd
Author: kobieta  Date: 18-02-2020
kobieta - III Madame Merkel ucieknie do Ameryki Pld
, za nia opozycja X

cd. Tak więc na rozpadających się drogach Europa w końcu miałaby tak prawdziwy wzrost gospodarczy i sprzyjającą pokojowi współpracę w zakresie wolnego handlu-bez gigantycznej nadbudowy politycznej-na którą kiedyś głosowała większość Europejczyków. /Niemożliwe/ mówi niektórzy, ale wiele osób ostatnio mówiło tak o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

1-Przez lewackie pomysly w Szwecji trwa „arabizacja”, jezyk arabski jest głównym językiem w kilku przedszkolach i szkolach. Jak Szwecja wyjdzie z Unii, to nawet nie musi wywozic ludzi z Orientu, sami musza sie stad wyniesc. W Polsce nie bedzie donosicieli, bo beda sie gdzies ukrywac.
Socjaldemokraci i lewica mają niezwykle duże poparcie importowanych wyborców- prawie 70 procent imigrantów głosuje czerwono-zielono. Jak sa dobrzy politycy i maja strategię, przeszkadza sie im, zeby ja całkowicie wdrożyć np. problemy prawicowych rzadow w niektorych panstwach Europy.

Donald Trump często mówi o tym, że USA robią „zły interes” z obcymi rządami. Czy polityka imigracyjna nie jest bardzo dobra dla trzeciego świata i bardzo zła dla nas? Jeśli spojrzymy na Somalię, nie mają nawet rządu, to sobie tutaj przyjazdzaja i mysla, ze tu tez nie ma. cd
Author: kobieta  Date: 18-02-2020
kobieta - IV Niewidzialna reka lewicy-liberalnej
Lewica liberalna wierzy w siły napędowe ludzi i mechanizmy rynku, że istnieje niewidzialna ręka. I jest jasne, że dla osób, którym udało się przeprowadzić z biednego kraju do bogatego, polityka imigracyjna była bardzo dobrym biznesem. W końcu wielka imigracja z Afganistanu nastąpiła nie wtedy, gdy Afganistan był w stanie wojny, ale gdy Afgańczycy zaczęli uzyskiwać dostęp do kredytu. Jeśli spojrzymy na liczbę walk w kraju, korelacja jest zerowa z liczbą afgańskich osób ubiegających się o azyl. Zamiast tego wydaje się korelować z tym, jakie istnieją nielegalne trasy i jaki masz dostęp do kredytu i informacji. Te rzeczy wydają się kontrolować migrację w większym stopniu niż obecna ludzka potrzeba. Widać to również wyraźnie w Somalii. Nie bylo największej migracji z Somalii, kiedy wybuchła tam wojna domowa, ale później, kiedy wzrosła dostępność kapitału i kredytu w tym kraju. cd
Author: kobieta  Date: 18-02-2020
kobieta - V Nowa wizja Europy-Civil Welfare State
Europejczycy chca miec możliwe życie i współpracę ludzi w bardziej swobodnym społeczeństwie. Krytykuje się współczesne społeczeństwo, zwane Welfare State – panstwo opiekuncze. Wniosek jest taki, że można i należy budować znacznie lepsze społeczeństwo, które nazywa się państwem Civil Welfare State, w większości przypadków w zakresie praw i wolności człowieka. Jednocześnie najlepsze społeczeństwo charakteryzuje się ideologią społeczną zwaną libertarianizmem – jako poglad konservatywny, który naprawdę poważnie domaga się indywidualnej wartości człowieka, a zatem pod wieloma względami stawia bardzo dalekosiężne wymagania prawom i wolnościom człowieka. To stanowi podstawę nowego państwa opiekuńczego. Poglądy na temat historii i rozwoju społecznego; w sprawie socjalizmu; w sprawie cech i wad Welfare State; w obecnie ekspansywnym kulturowym marksizmie, który dał nam ekstremalną politykę tożsamości w wielu obszarach i poprawność polityczną. cd
Author: kobieta  Date: 18-02-2020
kobieta - VI Zakonczenie
Społeczeństwo libertariańskie dziala w zupelnie inny sposob – kreuje wolnych ludzi z demokracja pluralistyczna. W odniesieniu do niektórych obszarów bardziej szczegółowo juz opisuje sie nową sytuację, a także sposób przejścia od państwa opiekuńczego do Civil Welfare State. Proponuje się radykalne reformy, na przykład w zakresie podatków i systemów społecznych: imigracja, media, szkoła i szkolnictwo wyższe. Jako największe w przyszłości zagrożenie dla społeczeństw libertariańskich, uwaza sie globalizm rządzony przez organizacje międzynarodowe i elity. Miejmy nadzieje, ze wyborcy w Europie i USA tym razem zaglosuja rozsadnie, zeby przyspieszyc proces przemian. Lewica-liberalna w kazdym razie (przypadku) konczy sie. Niektore panstwa, w tym Polska, Wegry sa w dobrej sytuacji majac rzad konsewatywny, ale ja juz troszeczke wierze, ze tutaj wkrotce odejdzie sie od ideologii marksizmu - kulturowego, duzo osob pracuje w tym kierunku.

Pozdrawiam

P.S. Dzisiaj w mediach, prawie wszystkie instytucje wlacznie z policja krytykuja i wytykaja klamstwa rzadowi Löfvena. PP traci kontury mocy.
Author: kobieta  Date: 18-02-2020
kobieta - 1 Myśli na zboczu ruiny-szok i zapomnienie
Głównym problemem w naszych czasach jest brak wiedzy historycznej. W wyniku tego niedociągnięcia ludzie nie rozumieją, co się wokół nich dzieje, mimo że zdarzało się to już wiele razy. Ludzie balansuja między szokiem a zapomnieniem, poniewaz media oszukuja ich w celu poparcia destrukcyjnej wojny lub głupiej polityki. Raz po raz. Lewicowi i liberalni politycy nie stawia sobie pytania, komu politycznie sluza, tylko chca miec wladze i rzadzic.
Większość ludzi wydaje się zakładać, że zawsze będziemy mieć tak dobrze, jak dzisiaj. Ale historia pełna jest szybkich zmian i czystej tragedii. Tak więc znajomość historii stanowiłaby cenną przeciwwagę dla tego pobożnego życzenia.
Jest kilku historyków i filozofów, którzy opisali wydarzenia historyczne, wśród najwiekszych są Oswald Spengler i Brooks Adams. Spengler opisał powstanie i upadek wysokich kultur, Adams opisał, jak upadają królestwa, kiedy wolni ludzie przekształcają się w rozbrojonych poddanych, zależne jednostki i zadluzeni niewolnicy. Obaj odnoszą się do naszych czasów, to, co opisał Adams, dziś odbywa się między innymi z wolnym handlem i otwartymi granicami, ale rezultat jest taki sam jak w starożytnym Rzymie. cd
Author: kobieta  Date: 22-02-2020
kobieta - 2 Najwyzsza moc imperium
Innym cennym znajomym jest John Glubb (1897–1986), znany również jako Glubb Pasha. Przez wiele lat Glubb był wojskowym na Bliskim Wschodzie, w tym przewodzil wsrod czołowych Beduinow w Iraku zarządzanym przez Brytyjczyków, aby zapobiec grabieży. Brał udział w uczynieniu armii jordańskiej jedną z najbardziej skutecznych w regionie. Glubb zainteresował się historią i opracował teorię podobną do Spenglera.

Tam, gdzie Spengler studiował wysoko rozwinięte kultury-w tym nasza, Glubb skupił się zamiast tego na wielkich silach/mocach imperiow. Studiował kilka historycznych imperiow, w tym Imperium Asyryjskie (859–612 pne), Republikę Rzymską (260–27 pne), Imperium Arabskie (638–880) i Imperium Brytyjskie (1700–1950). Glubb doszedł do wniosku, że zwykle imperia maja taka sama długowiecznosc, około 250 lat, i że przechodzą te same fazy. Warunki technologiczne i religijne bardzo się zmieniły, ale nie miało to na to wpływu.
Glubb wierzył, że wielka moc trwa przez około 10 pokoleń i aby zrozumieć jej ewolucję, należy skupić się na tych pokoleniach.
Np. syn zdobywcy będzie się różnił od zdobywcy, jeśli dorastał w pałacu zamiast na grzbiecie konia. Glubb poruszal się na pograniczach miedzy psychologią, historią religijną, polityką i ekonomią. cd
Author: kobieta  Date: 22-02-2020
kobieta - 3 Sześċ etapow zycia imperium
Glubb dzielił życie supermocarstwa na sześć etapów lub epok.
W pierwszym wieku grupa lub plemię uważane przez środowisko za biedne i nieważne, wkrótce podbije duże obszary. Członkowie grupy charakteryzują się odwagą i energią, nie tylko na polu wojskowym. Niemal wybuchowo przejmują obszary należące do starożytnych imperiów, czy to Arabów, konkwistadorów, Mongołów czy Brytyjczyków. Od kilku pokoleń nowe supermocarstwo zachowuje wartości, które dały im takie zwycięstwa, zwłaszcza wartości męskie, patriotyczne i militarne.

Stworzenie imperium ułatwia rozwój szlaków handlowych i handlu. Stopniowo pojawiają się nowe modele i ideały. Bogactwo zastępuje honor i przygodę jako cele młodych mężczyzn. Era handlu stopniowo przechodzi w erę obfitości, podczas gdy ideały takie jak obowiązek i patriotyzm tracą sens. Wielką siłę coraz bardziej charakteryzuje indywidualizm i czysty egoizm, choć jest to także okres, w którym powstaje sztuka i kultura. Obenie, to mamy piasek pustyni kulturowego-marksizmu.

Piąty wiek prawdopodobnie rozpozna wielu z naszej własnej historii. Chodzi o wiek intelektualistów.
Niezależnie od tego, czy chodzi o Imperium Arabskie, a następnie rządzone przez Seldżuków, Brytyjczyków czy Amerykanów, jest to epoka, w której powstaje wiele uniwersytetów. cd
Author: kobieta  Date: 22-02-2020
kobieta - 4 Rozwoj nauki, a zblizajaca sie dekadencja
Wielu młodych ludzi dąży do zasług naukowych i sukcesów akademickich, zamiast wojowników lub magnatów przemysłowych, intelektualisci sa wzorami do naśladowania dla wielu. W tym wieku uaktywnil sie ruch i wywarl znaczący wpływ intelektualistow Szkoły Frankfurckiej. Ponadto w tym wieku w naukach przyrodniczych często dokonuje się ważnych odkryć, niezależnie od wielkiej mocy.

Ale era intelektualistów naznaczona jest także niekończącymi się dyskusjami i podziałami, które Glubb opisał jako paradoksalne. Ponieważ w tej erze supermocarstwo zaczyna być poważnie zagrożone ze świata zewnętrznego i musiałoby się trzymać razem. Ale zamiast tego nienawiść do siebie nawzajem rośnie, walczy się ze sobą, gdy wróg jest w murach. Nawet teraz imigracja do miast wielkiej potęgi znacznie przyspiesza, co Glubb określał jako problematyczne. Między innymi, gdy lojalność nowych mieszkańców wobec wielkiej władzy jest bardziej niepewna i kiedy przyczyniają się do podziału.

Ostatnia faza została opisana przez Glubba jako dekadencja. cd
Author: kobieta  Date: 22-02-2020
kobieta - 6 "Po nas powódź"
Siła i bogactwo narodu zaczynają się teraz zmniejszać, a ogólne poczucie pesymizmu rozprzestrzenia się.
/Po nas powódź/można podsumować to uczucie. Różne rodzaje rozrywki stają się ważne w krajach, które osiągnęły stadium dekadencji. Glubb wspomniał o grach gladiatorów w starożytnym Rzymie i NFL w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych. Dodał, że /bohaterowie upadających narodów są zawsze tacy sami - sportowiec, piosenkarz i aktor, inni w tym typie/. W tej ostatniej fazie zwykle pojawia się również różnego rodzaju feminizm. Glubb wspomniał, jak Imperium Arabskie w ostatnich dniach było miejscem żądań sędziów. Wkrótce potem królestwo upadło i zostało zaatakowane przez nieznajomych, co oznaczało, że kobiety nie mogły już poruszać się publicznie - zupelnie jak w tym kraju.

Różne rodzaje dobrobytu pojawiają się również na ostatnich etapach. Ludzie postrzegają to jako rzecz oczywistą, że zawsze będą równie bogaci i potężni, i dlatego cieszą się, że są hojni. W starożytnym Rzymie chodziło o /chleb i widowisko/, gdzie zapewniono tłumy ludzi w wielkim mieście. W ostatnich dniach imperium arabskiego Glubb opisał, w jaki sposób wprowadzono bezpłatną opiekę medyczną dla biednych i wsparcie badań. cd
Author: kobieta  Date: 22-02-2020
kobieta - 7 Wszystko ma swoj poczatek i koniec
Krótko mówiąc, John Glubb jest interesującym znajomym, który może przyczynić się do lepszego spojrzenia na nasz własny czas. To, co spontanicznie często doświadczamy jako szalone, to rzeczy, które pojawiały się raz po raz przed upadkiem. Za każdym razem ludzie wspólnie byli również przekonani, że /tak jak jest teraz, zawsze będzie/. Interesujące jest również to, że wartości związane z pierwszą fazą, wartości bardziej męskie i wojenne oraz silna solidarność grupowa, są wartościami, których brakuje pod koniec. W naszych czasach wartości te są również oznaczone jako niebezpieczne i ekstremalne.

people.uncw.edu/kozloffm/glubb.pdf

Pozdrawiam
Author: kobieta  Date: 22-02-2020
kobieta - Rzady lewicowo-liberalne
Czy mamy umrzeć za lewicowo-liberalny globalizm.
Podczas gdy szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowania do Wuhan, lewicowe rządy krajów UE nadal udzielają Chińczykom wiz turystycznych z epicentrum śmierci. Tak więc, kiedy liczba ofiar śmiertelnych wzrasta we Włoszech, nie jesteśmy świadkami konsekwencji wypadku, ale świadomej decyzji władców, którzy wolą poświęcić tysiące - być może setki tysięcy - Europejczyków, niż uszkodzic glupi mit, że globalizacja, swobodny przepływ i migracja z trzeciego świata są to siły naturalne, których nie można kontrolować. Arabów nielegalnie lądujących na pontonach, wg. mnie absolutnie nie przyjmowac.

W ogóle, czy można zapobiec chorobom zakaźnym, zamykając granice i izolując kraje?
Author: kobieta  Date: 23-02-2020
kobieta - Na polskich uniwersytetach dziala tak samo?
Gigantyczne zainteresowanie konserwatywnym związkiem studentów

Organizacja studencka Conservative Association zgromadziła 500 członków w niecały miesiąc-i obecnie ma siedzibę na wielu szwedzkich uniwersytetach i uczelniach. Ostatnio organizacja studencka znacznie się rozwinęła, a wcześniej w lutym Stowarzyszenie Konserwatystów napisało na Facebooku, że otrzymało 500 członków w niecały miesiąc.

Związek jest obecnie reprezentowany w ośmiu największych instytucjach edukacyjnych, w tym na Uniwersytecie w Uppsali, Uniwersytecie w Lund, Szwedzkim Kolegium Obrony Narodowej, Karolinska Institutet i Uniwersytecie Sztokholmskim. Oczekuje się, że w najbliższych miesiącach ustanowienie nastąpi na kolejnych siedmiu uczelniach i uniwersytetach.

/Dni opuszczonego uniwersytetu już minęły/-brzmiało przesłanie, kiedy Liga Konserwatywna utworzyła swój oddział na Uniwersytecie w Lund na początku lutego, na co zwrócił uwagę studencki magazyn Lundagård.
- Cel związku można ogólnie podzielić na dwie różne części: z jednej strony być intelektualnie konserwatywną areną, a jednocześnie być aktywistyczną organizacją studencką, która opowiada się za konserwatywnymi wartościami i wolnością akademicką.
Author: kobieta  Date: 23-02-2020
kobieta - Lekarz chorób zakaźnych:
Rząd lewicowo-liberalny kłamie na temat gotowości Szwecji do wybuchu wirusa corona.
Rząd rozpowszechnia „dezinformację” na temat naszego przygotowania, gdy / jeśli Szwecja zostanie dotknięta epidemią wirusa. W rzeczywistości jest tylko 510 miejsc intensywnej terapii, stwierdza główny lekarz Staffan Sylvan, były lekarz kontroli zakażeń w hrabstwie Uppsala, w artykule do dyskusji w Expressen.
Rząd, Urząd Zdrowia Publicznego i Krajowa Rada Zdrowia wszyscy stwierdzają, że Szwecja jest dobrze przygotowana na rozprzestrzenianie się nowego wirusa corona covid-19.
Ale to jest dalekie od prawdy, według głównego lekarza Staffana Sylvana.
Jeśli / kiedy Covid-19 stanie się pandemią, a National Board of Health szacuje, że 20 procent populacji zachoruje, 300 000 osób będzie potrzebowało opieki szpitalnej, a ponad 100 000 osob intensywnej opieki.
Według danych dostępnych dla covid-19, u co najmniej 5 procent zakażonych rozwija się tak silny efekt płuc, że konieczna jest intensywna terapia.
Sylvan zauważa, że szwedzkie szpitale mają już /duże problemy/ w przyjmowaniu i opiece nad ciężko chorymi pacjentami, spoleczenstwo tez to wie.

P.S. Czy rzeczywiscie w Polsce konieczne sa wybory w tej sytuacji. Prezydent jest dobry, niech kontynuuje, a pieniadze przeznaczyc dla chorych.
Author: kobieta  Date: day before yesterday
kobieta - I To zrobila wlasnemu narodowi lewica-liberalna
Profesor nadzwyczajny, ekonomista J.Tullberg, który jest również publicystą wolnych mediow, od dawna ostrzegał przed ogromnymi finansowymi kosztami imigracji. Ale to już nie jest największy problem. Teraz zaszło tak daleko, że najbardziej aktualny problem jest egzystencjalny - powiedzial do mediow wczoraj.

Koszt imigracji nie jest już największym problemem. Teraz chodzi o istnienie Szwecji.

Przejście do jakichkolwiek zmian koniecznych do uratowania kraju utrudnia fakt, że tak wielu ludzi pracuje i korzysta z tak zwanego przemysłu imigracyjnego. Ludzie, ktorzy chca ratowac kraj, nie moga sie przebic przez przeszkody, caly system przenikaja i przejmuja ludzie mafii z zewnatrz lub wewnatrz kraju. Doszliśmy do bardziej egzystencjalnej pozycji.
Czy chcemy, aby Szwecja pozostała, czy też chcemy, aby Szwecja stała się bardziej jak kraj Ameryki Pld z dużymi podziałami klasowymi i przestępstwem, które nie jest kontrolowane. Cała Szwecja ulega gruntownej transformacji i może w przyszłości przypominać dysfunkcyjne państwo Ameryki Płd charakteryzujące się przemocą i słabą demokracją - jesli bedzie istniec. Bogaci mogą zamknac sie w swoich zamkniętych społecznościach, ale ciągle są narażeni na porwania, przemoc, porwania i szantaż, więc beda zyc w niebezpiecznym społeczeństwie. cd
Author: kobieta  Date: yesterday
kobieta - II Rozwiazanie umowy spolecznej..
-Jesteśmy w drodze, aby rozwiązać społeczność i umowę społeczną, którą mieliśmy wcześniej.

Politycy muszą to zrozumieć, teraz musimy przestać dreptać w miejscu – mowi profesor.
Jego zdaniem problem polega na tym, że politycy i ludzie nadal nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć, co się dzieje. Musi to doprowadzić do znacznie silniejszej zmiany paradygmatu, gdzie na przykład politycy nie mogą już kłamać, że imigracja stała się restrykcyjna, aby naprawdę zniszczyć rozwój. Mówi, że Szwecji wciąż brakuje „wglądu w kryzys”.

Populacja jest dość wymagająca, zaczyna się denerwować, ale nie dość. Dlatego politycy uważają, że mogą nadal pochylać się do przodu dzięki podwójnym sygnałom.
Tullberg mówi również, że od dawna czekał na coś, co sprawi, że Szwedzi się obudzą. Myślał, że islamski atak terrorystyczny na Drottninggatan 2017r., może być takim wydarzeniem, ale tak nie było. Władcom udało się terrorystyczny czyn „zaczarować” , i stal sie niewidzialny.

Czesto mysle o Panu Kaczynskim i Zjednoczonej Prawicy, politykach, ktorzy tak dlugo walcza o Narod Polski. Wg. teorii egzystencji cywilizacji i narodow, Narod Polski wycierpial tak duzo w swojej historii, ze prawdopodobnie zostanie zachowany. Granica z /Orientem/ bedzie mniej ciekawa.
Author: kobieta  Date: yesterday

Sort comments from the newest

Back to site..
Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)