The RationalistSkip to content


We have registered
164.272.980 visits
There are 7324 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28895 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
piotr_demarco - ale......  -2 na 2
To wszystko prawda ale.....Każda cywilizacja ma swoją ideologię która jest konieczna do przetrwania i rozwoju, wytyczania kierunku rozwoju i ogólnych zasad moralnych.Arabowie -islam, rosja-imperializm (na własną zgubę zresztą), ameryka-globalizacja, chiny-neokonfucjanizm itp. Europa również potrzebuje takiej ideologii.Komunizm, faszyzm, imperializm-bez żartów to byłby nasz koniec.Potzebna jest ideologia zakorzeniona w tradycji i kulturze danego obszaru (czyli całej europy) a do tego zaspokająca różne potrzeby transcendentalne i psychologiczne.W europie te warunki spełnia tylko chrześcijaństwo.Oczywiście świetna byłaby demokracja+państwo dobrobytu ale ich psychologiczna siła oddziaływania jest za słaba i musi zostać wzmocniona a wspóczesne w miarę cywilizowane chrześcijaństwo świetnie się do tego nadaje. Oczywiście aby ten tandem działał jak należy elity i sołeczeństwo powinny pamiętać że chrześciajaństwo w tym zestawieniu pełni ważną ale jednak tylko pomocniczą i wspierającą rolę-nigdy pierwszoplanową. Patrząc z tego punktu widzenia postawa francji jest po prostu błędna, bez ideologii europa padnie pod zalewem dynamicznego islamu.
Author: piotr_demarco Date: 28-12-2004
Reklama
dudek  -2 na 4
Beznadziejny artykuł. Zrobiło mi się niedobrze po jego przeczytaniu. Jedynym fanatykiem mającym związek z tym tekstem jest jego autor. Tak, to zadziwiająco paradokslane, że opisując średniowiecznych wariatów z Watykanu "publicysta" sam stał się fanatykiem.

Nie rozumiem tej nienawiści do kościoła która bije z każdego słowa zawartego w tym serwisie. Nie pojmuję (nie wiem, może jestem taki głupi) jak można wciąż obarczać jedną instytucję za całe zło na tym świecie? We wstępie wyczytalem, że szerzycie jakies "wolnopoglądowe prądy myśleniowe" czy coś w tym stylu... Mimo wszystko uważam, że was serwis szerzy nienawiść do wiary i religii. A co powiecie o JP II? Też był okrutnym imbecylem wierzącym w zabobony?

Nie macie odwagi tak napisac, a byl to przeciez wielki manipulator z Watykanu, który niszczył wasze "logiczne" życia przez całe 26 lat. Jeśli coś krytykujecie, krytykujcie odważnie...

po przeczyatniu kilku artyukułów na tej stronie mam swoją definicję racjonalisty:

Racjonalista - człowiek uważający się za omnibusa - własnie tym objawia się jego największa głupota. Racjonaliści mają zwyczaj intelektualnego wyżywania się na Kościele, nikt nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną takiego zachowania jest frustracja i/lub ogromne kompleksy.
Author: dudek Date: 29-10-2005
fafik - do dudka  -1 na 1
przeczytaj sobie parę razy to co napisałeś i się nad tym zastanów, mówię to jak najbardziej poważnie.
Author: fafik Date: 19-10-2006
stopmanipulacji - dudek ma rację  -1 na 1
Popieram zdanie "dudka" i sam dorzucam obszerny artykuł, który zmasakruje powyższe brednie, niepoparte żadną wiedzą historyczną i żadnymi źródłami: część pierwsza: mlot.blogspot.c(*)wdzieczaja-koscioowi-cz-i.html i część druga: mlot.blogspot.c(*)ci-zawdzieczaja-koscioowi.html
Author: stopmanipulacji  Date: 17-05-2011

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)