The RationalistSkip to content


We have registered
196.288.269 visits
There are 7365 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29023 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2989 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
Kraken   1 na 1
Autor bardzo zgrabnie omija ISTOTE problemu"wybuchl konflikt"-"Izrael zajal tereny"-"uchodzcy palestynscy" -i tego rodzaju eufemizmy-NIE PODAJAC SWIADOMIE I KARYGODNIE-ze to WLASNIE panstwa arabskie napadly Izrael zarowno w 1948,jak i w 1967 czy "YOm Kippu-otrzymujac SOLIDNE lanie w wojnach rozpeatanych PRZEZ SAMYCH SIEBIE !!!!
to PLUGAWE tak macic we lbach czytelnikom-czy sadzisz acan,ze WSZYSCY ulegli arabskiej propagitce?????
Author: Kraken Date: 22-04-2004
Reklama
Pablo
ZYDZI MAJA OD 18 lat BOMBY ATOMOWE !!!!!! a ten kto przekazał to oponi swiatowej (ktora dziwnym trafem sie tym faktem nie zainteresowala) ZOSTAŁ SKAZANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! powiedz cos zlego na zydow !! a cie zabija !!!!!!!!!!!!!!
Author: Pablo Date: 10-05-2004
Zbigniew Lisiecki - tekst podoba mi się
witaj marcin, twój tekst podoba mi się. bo podaje w skrócie to co najważniejsze. sam myślę podobnie. chyba ten skrót miał prowokować dyskusję: pierwszy strzał z grubej rury - brak twojej opini o specyficznej wrażliwości żydowskiej na krytykę. czy to fanatyzm wybrańców, ślady paniki po pogromach, wynik ewolucji, tych co odnieśli sukces, czy tylko (blisko)wchodnia emocjonalność ?
pozdrawiam, zbyszek.evot.org
ps.zaraz się zacznie
Author: Zbigniew Lisiecki Date: 18-06-2004
trukszyn - Antysemityzm jest wywołany przez Żydów
Jeżeli sięgamy do faktów historycznych to sięgnijmy dalej,do starozytności.
Żydzi,podobnie jak Polacy, byli od wieków narażeni na obecność u granic swego państwa obcych,potęzniejszych mocarstw.Z tego powodu właśnie narodziła się w nich idea "narodu wybranego".Miała ona uratować narodową tożsamość.Stanowcze odwoływanie się do tej idei przez Żydów powoduje antysemicką czkawkę na świecie, ponieważ nikt nie lubi należeć do narodu niewybranego.Nie można ukrywać,że Żydzi uważają się za naród wybrany.Zwłaszcza w środowiskach finansowych i artystycznych.Wielu nieżydów doprowadza takie stanowisko do frustracji.Pamiętajmy, Panowie,że ekonomia finasistów żydowskich zakłada, iż dobry interes to taki,który jest zrobiony z Żydem.
Na sukces artystyczny też raczej skazani są Żydzi.
Poza tym Żydzi,którzy chętnie wsłuchują się w tezy swej nacjonalistycznej religii "krwawo" tłumią konkurencję w środowisku np. artystycznym imając się nieczystych chwytów.Jeżeli Żydzi zlikwidują swój nacjonalizm, z pewnością antysemutyzm zaniknie.
I stąd te wszystkie problemy na świecie.
Author: trukszyn Date: 18-10-2004
Bartek - Ludzie !!!
Ludzie przeczytajcie opracowania dotyczące Talmudu a rozwiążą się Wam oczy. Każdy goj to nie człowiek a pies.
Author: Bartek Date: 14-06-2005
Basia - Kilka słów
No więc... Tekst nieco intrygujący. Spodobał mi się.
Co do tego, że Żydzi doskonale przystosowują się do otaczających warunków społecznych, absolutnie się z tym zgadzam. Oni naprawdę potrafią maksymalnie wykorzystać to co mogą. Dlatego też i mają... I wzbudzają zazdrość. I stąd cały ten antysemityzm, wedlug mnie.
Author: Basia Date: 19-07-2005
Sun tzu - są róznice
jeśli mówicie że żydzi doskonale przystosowuja się do warunków to znaczy że różnia sie od innych.czy wtedy zdanie oni sa tacy jak my jest prawdziwe?istnieje kilka teori na ten temat np.żydzi maja odmienna niz my psychike sami nic nie tworzą wykorzystują tylko innych podobno to taki makiawelistyczny skapy naród.jesli to prawda to tłumaczy to antysemityzm.
Author: Sun tzu Date: 24-01-2006
krzyshtof - thin about it!
czy ktos z was poznal kiedykolwiek zyda? tak jak polaka francuza amerykanina brata sasiada dziewczyne? ile z tego co mowimy o zydach wyplywa z empirii a ile z przesadow i stereotypowego myslenia? pozdrawiam wszystkich zydow takze ;)
Author: krzyshtof Date: 05-04-2006
lwowiak - Zydzi, ANTYSEMITYZM I ZDROWY ROZSĄDEK
Tak, ten artykół pana Marcina ,chociaż żydza wydaje się w miarę obiektywny. Podziwiam żydów za świetną organizację w diasporze i obejmowanie m.inn najwyższych stanowisk w rządach wielu krajach świata. W Polsce powstaje zasadniczy problem i wiąże się z nim zasadnicze pytanie: czy żyd narodowości polskiej jest bardziej polakiem, czy żydem syjonistą?
Czy bardziej reprezentuje w Polsce interesy żydów czy polaków?
Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że ja jako polak nie mam żadnych szans w Polsce na chociażby namiastkę sprawiedliwości w sądach w sporze z żydem, kiedy sędzia jest żydem i adwokat jest żydem. Próbowałem odwoływać się do najważniejszych instytucji w państwie ale i tam najważniejsze i decyzyjne stanowiska zajmują żydzi. Jako polak i to w moim kraju z wszedchpotężnym żydostwem jestm bezsilny i bez żadnych szans. I na takie stasus qvo jako Polaka nie ma mojej zgody. Biorąc moją racjo-nalność a stworzony z niego nacjo-nalizm mając do pomocy ogrom literatury o żydach racjonalnie i odruchu narodowej racji stanu jestem zdecydowanym antysyjonistą i antysemitą.
Na tu i teraz Izrael po bestialskiej napaści na bezbronny Liban, upodobnił się w opinii światowej do hitlerowskiego nazizmu potwierdzając wszystkie " Protokoły mędrców syjonu ".
Author: lwowiak Date: 21-07-2006
rimah dievirsu - myśli
Nie wszyscy Żydzi to źli ludzie! ale wiele dzieje się na świecie dzięki nim)
Author: rimah dievirsu  Date: 08-05-2023

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)