The RationalistSkip to content


We have registered
201.088.902 visits
There are 7364 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29017 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2991 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
kobieta - kosciol-panstwo dzisiaj
Dziekuje Panu za ten piekny artykul. Postacie: Sören Kirkegaard i Jan Hus sa jak drogowskazy na kazdy przedzial czasowy, na kazdy wymiar geograficzny. Tekst pasuje jak ulal do rzeczywistosci polskiej XXI w. Co prawda Kk w Polsce nie sluzy panstwu, tylko walczy i konkuruje z nim, zawsze to robil, o zajecie jego pozycji. Ofiara tej walki jest nieswiadome spoleczenstwo. Kosciol juz dawno oddalil sie od Boga i slow NT, zajal sie soba i organizowaniem zycia panstwa -wlacznie z polityka zagraniczna - i jego obywateli przy pomocy roznych poganskich festynow, i fanatycznych krzykow na niepokornych wiernych.
Napewno filozof by sie ucieszyl gdyby zyl w naszych czasach, widzac, ze religie juz sie wyczerpaly, ze zniewolony lud zaczyna rozumiec, ze kazda cywilizowana jednostka sama tworzy wiedze o rzeczywistosci. Zaden krol, biskup, proboszcz, prezydent czy rektor nie stworzy komus rzeczywistosci. Uswiadomiony czlowiek -kobieta z mezczyzna-bedzie poszukiwac na wlasna reke wiedzy o rzeczywistosci, dotrze do drugiego czlowieka i uzna to za sens zycia, i tym aktem otworzy nowy wymiar egzystencji w ludzkim sercu, tak mi sie wydaje. Wzorce bedziemy czerpac cofajac sie do korzeni.
Pozdrawiam
Author: kobieta Date: 22-03-2008
Reklama
anty-dogmatyk - dogmatyczny tekst
Twój tekst jest bardzo niekonkretny i dogmatyczny. Nie mylisz się we wszystkich nazwiskach, ale fakty z życia Kierkegaarda oraz jego filozofię podajesz nam jak dogmat. Jak decydujesz się zamieścić jakiś tekst, to zadbaj o przypisy. Wg mojej wiedzy cała krytyka Kościoła Kierkegaarda miała zupełnie inny charakter. Kierkegaardowi chodziło o to, by jednostka (indywiduum) nie gubiło się w ogólności społeczeństwa. Przez to chciał "wydobyć" ją z tłumu Kościoła, ale nie znaczy to, że ona ma z Nim zerwać.
Po drugie nic nie wspominał o tym, że Kościołowi zależy na pieniądzach (tzn. ja nic takiego nie przeczytałem, dlatego musisz podać przypis, skąd wziąłes takie dane). Kierkegaard na zbyt uduchowiony, by na takie pierdoły zwracać uwagę.
Proszę Cię, nie psuj nam mózgów, podając jakieś dogmaty. Proszę o większy krytycyzm w stosunku do swojej pracy.
Natomiast ja przepraszam za niekonkretność komentarza, ale to jest tylko komcio, więc mogę sobie pozwolić. Po za tym nie podaję mojego nazwiska i nie mam się czego wstydzić.
Author: anty-dogmatyk Date: 18-02-2009
Stars - Great
Immerse yourself in the heart-pounding excitement of Basketball Stars, the ultimate online basketball experience. This game basketball-stars.io/ is a slam dunk for fans and newcomers alike, offering an adrenaline-fueled journey into the world of hoops. With realistic graphics and intuitive controls, Basketball Stars captures the essence of the sport, allowing players to dribble, shoot, and score in intense one-on-one duels. Whether you're a three-point sharpshooter or a dunking maestro, Basketball Stars is your court to showcase your skills and dominate the virtual basketball arena.
Author: Stars  Date: 27-11-2023

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)