The RationalistSkip to content


We have registered
205.312.713 visits
There are 7362 articles   written by 1064 authors. They could occupy 29015 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2992 votes.

Enter your comment on this article …
bezan - Erudycja, erudycja...
<p>Cytat: "Erudycja - to jakby osioł wypluwał siano, przeżute przez innego osła".
Author: bezan Date: 17-07-2008
Reklama
ciekawski - To ja też z cytatem:
"Żaden spleen i cud, na ulicach nie śpią złotówki
W Pile Święta jest Rodzina i święte są żarówki
Nic nie szkodzi, że z wieczora miasto dławi się w fetorach
Ważne że jest żużel i kiełbasy senatora"
Author: ciekawski Date: 18-07-2008
ellubis - piłowanie Piły ;)
żeby powiedzieć, co chcę powiedzieć o tym tekście, posłużę się słynnym obrazem Pietera Bruegla "Upadek Ikara", rozległym pejzażem z wpisaną w niego mityczną historią... mamy więc krajobraz i ludzi, a jednak jest to panorama przeinaczona widzeniem malarza, a widzenie to, to nic innego jak styl... zaczynam też rozpoznawać pewien indywidualny styl u Autorki tekstu, opis Piły jest bogatym opisem Piły z przekąsem i przerysowaniami... sam opis mi się podoba, już ten wstęp... :) - ale jest to obraz abstrahujący od obrazu rzeczywistego - i to nie jest zarzut, każdy ma prawo do własnej perspektywy, trzeba tylko wiedzieć, że jest to nieco deformująca rzeczywistość perspektywa, taki właśnie styl, jakby patrzeć przez teatralną lornetkę odwrotnie, umniejszająco, i dlaczegóż by nie? dzięki temu i poprzedniemu tekstowi zainteresowałam się Piłą, zajrzałam też na stronę pilskiego BWA... a tam kopalnia pilskiej kultury, już sama strona bardzo porządnie zrobiona, artyści ciekawi, wśród nich kilku urodzonych w Pile, są i pilskie pejzaże: Janusza Argasińskiego, Eugeniusza Ćwirleja i in.:

www.bwa.pila.pl/

Autorka wydaje się nie przepadać za Piłą ale ja poszerzyłam sobie horyzonty o Piłę :)
Author: ellubis Date: 21-07-2008
MareKaczmarek
No tak dawna i obecna Polska różnią się diametralnie w sztuce i nie tylko.O ile sztuka w minionej epoce była czymś wyjątkowym,manierą i normą dla selektywnych grup spotykających się i prowadzących długie dyskusje na jej temat ,o tyle dzisiejsza sztuka  trafia do masmediów i szerokiej liczby odbiorców-którzy często gęsto potrafią powiedzieć o niej  że jest ładna bądz nie-tylko tyle i aż tyle.Znikły artystyczne kawiarnie jest mniej  specyficznych grup w których można się wypowiedzieć na jej temat.Dawniej sztuka była nawet i dla społeczeństwa dość potężną rozrywką dziś jak twierdzą niektórzy to niepotrzebne  racja no bo i do czego byłoby to im potrzebne owym ludziom którzy radość czerpią z bilbordów reklam Tv oraz ze spędzania wolnego czasu w komercyjnych pseudo galeriach i marketach .
Jest jednak nadzieja w społeczeństwie ,są niewielkie grupy ,są licealiści,gimnazjaliści i studenci wprost odważnie mówiący o sztuce i potęgujący zainteresowania ową sztuką-sztuką trafiającą do społeczeństwa z intelektualnym obyciem
Author: MareKaczmarek  Date: 22-08-2009

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)