The RationalistSkip to content


We have registered
204.978.092 visits
There are 7362 articles   written by 1064 authors. They could occupy 29015 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2992 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article La Mettrie (1709-1751)

Enter your comment on this article …
Ludwik Lehmbaum - Inne tematy
La Mettrie opisał w zwięzły i jasny sposób wiele podstawowych problemów. Ja czytałem jego utwory parę lat temu, zapamiętałem jego uwagi o szczęściu i sensie życia oraz organizacji społeczeństwa.
Więcej można znaleźć na:
www.lsr-projekt.de
Author: Ludwik Lehmbaum  Date: 08-05-2011
Reklama
Rafał - moc obliczeniowa
Nie sądze żeby moc obliczeniowa mózgu była tak duża, a zresztą może nie jest aż tak ważna. Ważniejsza jest sruktura. Powolne FPGA może wykonywać specyficzne zadania o rzędy wielkości szybciej niż procesor. Procesor bardzo szybko mnoży, rzędy wielkości szybciej niż mózg, ale nie jest najlepszym symulatorem jego elementów składowych i całej jego złożoności.
Author: Rafał Date: 10-06-2009
Kudlatyateista - Czy wyprzedzil epoke ?   1 na 1
Faktycznie La Mettrie wyprzedzil swoj czas, ale czy na pewno. Wiadomo bylo ze aby uleczyc czlowieka nalezy spojrzec co ma na talerzu. /jakis starozytny filozof/. Tak czy owak mial racje mowiac ze wszystko jest materialne i zmierzalne gdyz spostrzegamy to wspolnie. Sa oczywiscie osoby ktore widza cos innego niz reszta. Ale jak w kazdym zbiorze n-elementowym jest pewna grupa n-lementowa ktora nie spelnia warunkow wzorca. nasuwa sie odrzu pytanie jak okreslic wzorzec ? Ale to juz inny temat. 
Author: Kudlatyateista Date: 09-06-2009
Adomas - Małpy nauczyły się mówić   1 na 1
językiem migowym. Potrafią uczyć się nawzajem tej umiejętności, tworząc zręby kultury.
Author: Adomas  Date: 09-06-2009
Maciej - dzięki   1 na 1
Dziękuję, nauczyłem się. Facet oczywiście wyprzedził swój czas o całe pokolenia. Jeszcze dzisiaj nie znamy dokładnie działania mózgu choć "macamy słonia" i wiemy już, że jego moc obliczeniowa jest o rzędy wielkości większa (circa 1 Zetta-FLOPS) niż najpotężniejsze superkomputery (rzędu 1 Peta-FLOPS). Tak więc na ostateczne potwierdzenie jego intuicji trzeba poczekać jeszcze jedno pokolenie. Obecnie starania idą o to, by komputer wygrał w go z mistrzem świata (szachy już padły, go jest ostatnim bastionem ludzi w grach ponieważ jest nieprawdopodobnie trudniejsze do programowania). Może to się stać już za pięć lat.
Ciekawe, że nie potrafię powiedzieć o żadnym teologu, by wyprzedził swój czas. W tej dziedzinie można jedynie urodzić się w epoce w której coś się wyznaje lub potępia. Na przykład pewna starożytna sekta, która zbłądziła nieco za bardzo deifikując Matkę Boską zostałaby dzisiaj nazwana zakonem mariologów i traktowana z pełną rewerencją.
Author: Maciej  Date: 08-06-2009
CHOLEWA - Warto było   2 na 2
przypomnieć myśliciela jakim był La Mettrie obok niedawno opisanego Condillaca . Myślę ,ze ten ostatni ma dużo większy wkład do wiedzy o psychice czlowieka . Jeśli miałbym prowizorycznie zdefiniować "duszę" (nie używam tego slowa) czyli psychikę , to rozumiem ją jako złożonośc biologiczno- fizyczno- chemiczną z efektem informatycznym i otwartym na zewnętrzność , z którą wymienia energię i materię w zachowaniu homeostazy. Reizm T. Kotarbińskiego zawiera pewne neokwanty La Mettrie. Nie zgadzam się z poglądami iż psychika to tylko pewna zależnośc między ciałem a nią. To jest całkowita zależnośc jak między skladowymi siłami a wypadkową ich.
Author: CHOLEWA  Date: 08-06-2009

Sort comments from the first

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)