Skip to content
Outlook on life
Religions and sects
The Bible
The Church and Catholicism
Philosophy
Science
Society/Politics
The law
State and politics
Culture
Articles and essays
Literature
People, quotes
Various topics
WWW - Links
Found on the Web
Cooperation
Letters from readers
We have registered
204.505.993 visits
There are 7364 articles
written by 1065 authors.
They could occupy 29017 A4 pages
Search in sites:
Advanced search..
The latest sites..
Digests archive....
How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
Casted 2992 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Niall Ferguson -
Cywilizacja. Zachód i reszta świata
Andrzej Koraszewski -
I z wichru odezwał się Pan... Darwin, czuj się odwołany
Znajdź książkę..
Comments to article
Rene Descartes (Kartezjusz)
Enter your comment on this article …
Julia Branicka - Brawo!
Podziwiam Twoja wiedze i styl pisania, Khamedzie. Jak moglabym sie z Toba skontaktowac - chcialabym wykorzystac Twoj tekst w mojej pracy. I wwielkie gratulacje!
Author:
Julia Branicka
Date:
11-11-2004
Reklama
madzialena - wow jestem pod wrazeniam
mi by sie nie chcialo tyle pisac po pierwsze po drugie za dzo tu jest tego powinno to byc skrucone !! i powinienes napisac najwazniejsze rzeczy o kartezjuszu a nie jakies .... eeeee no ale w sumie nie chcwe sie tego czytac bo to maslo maslane jest ok juz skncze bo cie zalamie ...
Author:
madzialena
Date:
21-11-2004
Zuzia - moja ocena
jak dla mnie bomba, nie za dlugi, nie za krotki. Jezeli chodzi o skrocenie go, to mysle, ze jezeli ktos szuka sciagi, to jest taki portal, gdzie wszystko jest w pigulce i znajdziesz tam naprawde tylko i wylacznie podstawowe informacje. A zakres wiedzy faktycznie godny podziwu ! Gratuluje i pozdrawiam !
Author:
Zuzia
Date:
10-12-2004
Zuzia - moja ocena
jak dla mnie bomba, nie za dlugi, nie za krotki. Jezeli chodzi o skrocenie go, to mysle, ze jezeli ktos szuka sciagi, to jest taki portal, gdzie wszystko jest w pigulce i znajdziesz tam naprawde tylko i wylacznie podstawowe informacje. A zakres wiedzy faktycznie godny podziwu ! Gratuluje i pozdrawiam !
Author:
Zuzia
Date:
10-12-2004
e_motif - hmmm
powaznie - ani dobry , ani zly. rozbudowany, bardzo dobitny materiał, ale jezeli nei jests przynjmaniej magistrem to nie bierz sie za niego, no chyba ze poznales juz znaczenie polowy slownika wyrazow obcych lub obracasz sie w filozofii, hiatorii itp ..., dla laika ten tekst to gowno! - nie zrozumie z tego polowy! natomiast dla czloweieka korzystającego z dziel filozofow to jest pestka napisana powaznym jezykiem. ogolna ocena 3+
natomiast z wielka radoscia mowie ze ten tekst jest wart uwagi i postudiowania go.
Author:
e_motif
Date:
01-11-2006
daga - super
Uważam że Twój artykuł jest bardzo dobry. Obecnie jester na pierwszym roku stosunków międzynarodowych i właśnie przerabiam Kartezjusz a ten tekst mi naprawdę pomógł w zrozumieniu jego głównych poglądów . Dziękuje.
Author:
daga
Date:
03-01-2007
Justyna - bibliografia
Witam, świetny materiał, ale czy mogłabym prosić o podanie bibliografii?
Author:
Justyna
Date:
23-04-2008
sarah - Nareszcie cos dla zwyklych śmiertelników !!!
Świetny tekst pisany zrozumiałym językiem! Wiele mi się rozjaśniło ;)
Author:
sarah
Date:
03-09-2009
monika - pomoc
Ma ktoś może referat na temat: druga medytacja Kartezjusza to jest z książki: ,,Medytacje o pierwszej filozofii". będę wdzięcza
Author:
monika
Date:
10-01-2010
molly bloom
Artykuł jest obszerny i zawiera ciekawe informacje, widać że korzystałeś z wielu źródeł. Natomiast forma i stylistyka niestety w mojej ocenie są na niskim poziomie. Do magisterki musisz jeszcze trochę się przyłożyć :)
Author:
molly bloom
Date:
10-03-2011
khamed - Wyjaśnienie autorskie;)
Serdecznie dziękuję za uwagi odnośnie tego, króciutkiego, tekstu. Wdzięczny jestem także za troskę o moje stopnie naukowe, ale jest ona zbyteczna. Proszę pozwolić, że dokonam jednego wyjaśnienia, odwołując się do kwestii wzmiankowanej przez niektórych z Państwa: jestem świadomy całkowicie mizernej stylistyki tego tekstu, i było to działanie w pełni zamierzone. Piszę zawodowo, zaś forma stylistyczna została narzucona z uwagi na konieczność dostosowania formy do odbioru (możliwie) masowego, dla adresata niekoniecznie "wyrobionego" w omawianych zagadnieniach. Założeniem realizacyjnym było, aby możliwie zminimalizować aparat badawczy, unikać rozbudowanej formy bibliograficznej oraz upotocznić charakter tekstu. Stąd słabiutka stylistyka oraz ograniczone środki językowego wyrazu, będące - podkreślam - elementami celowymi. Istotniejszym był popularny przekaz, niezdominowany naukowością. Chodziło o dostosowane do takich wymogów, jakie były powszechne lata temu; obecnie, publikacja miałaby odmienny charakter. Obrane rozwiązanie wykonawcze nie było złe: jego siła tkwi w popularnej, mało wyszukanej, formie. Na tyle treściwej, by była przyswajalna przez masowego odbiorcę. Dysertacja naukowa byłaby kłopotliwa dla większości z Państwa.
Author:
khamed
Date:
10-02-2014
Sort comments
from the newest
Sign in to add comment
Sign in as
:
Password
:
Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in -
sign up..
Advertisement
[
Cooperation
] [
Advertise
] [
Map of the site
] [
F.A.Q.
] [
Store
] [
Sign up
] [
Contact
]
The Rationalist ©
Copyright
2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)