The RationalistSkip to content


We have registered
201.991.657 visits
There are 7364 articles   written by 1065 authors. They could occupy 29017 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2991 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
Andrzej Dominiczak - Środa w ogóle i Środa w szczególe
Powiada Pani, że wiele kobiet nie wie, że przemoc jest zła. Większość jednak wie bardzo dobrze, a część z nich chciałaby się uwolnić ze związku, w którym panuje przemoc, i to nie tylko na okres kilku godzin, gdy sprawca będzie w areszcie, ale na całe życie. W Polsce jest to niemożliwe, a urząd Pelnomocnika ds. Równego Statusu pod Pani kierownictwem odrzucił projekt przepisu uznający przemoc w rodzinie za przesłankę do rozwodu. Dlaczego? Czy nie uważa Pani, że ofiary bicia i znęcania się nie powinny mieć prawa do występowania o rozwód na tej podstawie? Nie chodzi o zaden automatyzm, chodzi tylko o możliwość wzięcia pod uwagę tej przesłanki jako samodzielnej. Tzw, eksperyza prof. Filara w tej sprawie była stekiem niemądrych, seksistowskich złośliwości w rodzaju: "autorka tego projektu jest zapewne miłośniczką Harlekinów", a jedyne, co Filar potrafił powiedzieć przeciw temu przepisowi, to to, że "nie może być przyjęty". Proszę mi wyjaśnić, dlaczego kobieta bita przez męża nie może się we wniosku rozwodowym powołać na zadawane jej cierpienia? Pytanie to zadaję sobie, ile razy czytam pani ogolnikowe wypowiedzi w liberalnym duchu. Czyżby była Pani liberalna w ogóle, a autorytarno-klerykalna w szczególe?
Author: Andrzej Dominiczak Date: 16-02-2006
Reklama
budzik - Artur
A jeszcze miesiąc temu musiałem dodawać ten tekst do "Znalezione w sieci". Dziś Artur publikuje u nas. Cieszę się i gratuluję! :)
Author: budzik Date: 16-02-2006
elektron - Z Archiwum X odcinek 999
Pani Środa wygląda jak pomnik iracjonalisy. Zawsze ma burzę włosów na głowie. Wygląda jakby przed chwilą wstała ze śmietnika i ogólnie ma wszystkich bardzo głęboko w poważaniu. I nie ważne czy udziela ona wywiadu czy berze udział w debacie telewizyjnej. Zwisizm i powiewizm jest chyba jej ulubioną doktryną. Daleko z tąd do racjonalizmu.
Author: elektron Date: 16-02-2006
Elektron - Wolność słowa - epitafium
"
Redakcja zastrzega sobie prawo usunięcia wpisu zawierającego zwroty niecenzuralne, obraźliwe, reklamę lub kryptoreklamę, oczywistą nieprawdę lub treść niezwiazaną z komentowanym tekstem lub tematem. "

Ten zapis powinien być hymnem wolności słowa. Gratulacje Racjonalista.pl!
Author: Elektron Date: 16-02-2006
Marek Brudka - Elektron a fryzury
Ocena "ilości" racjonalizmu na podstawie fryzury może wieść na manowce.. Stosując bowiem miarę Elektrona możemy dojść do raczej oczywistego wniosku, że Einstein był niepospolitym durniem :-)
Author: Marek Brudka Date: 16-02-2006
euxinus - Pani Środa już dawno się skompromitowała
Nie tylko na prawicy ale i na lewicy . Pokazała , że nie potrafi bronić swoich słusznych racji - zresztą . Bojąc się dymisji z rządu Millera wykonała w tvp piękną woltę udając . że na międzynarodowym kongresie o dyskryminacji kobiet powiedziała nie to co powiedziała .
Author: euxinus Date: 04-03-2006
Stefan - laudacja
Ja osobiście poważam p. prof. M. Środę jest osobą która ma odwagę publicznie wyrażać swoje poglądy, które nie trafiają o większości i ma gdzieś co chołota o niej myśli. Tacy ludzie są potrzebni w tym kraju a nie ma iż tak wielu.
Author: Stefan Date: 07-03-2006
anty-r
Precz z komuną
Author: anty-r Date: 09-03-2006
sabriciaa
Uważam,że jest to ciekawy wywiad... Choć nie mam podobnych skłonności poltycznych bardzo bodoba mi się zdanie, iż wiara katolicka ją nie denerwuje, a poltyczna ekspansja kościoła... W tym jest 100% racji. Za jedyny "nie-polityczny" kosciół uważam ojców dominkanow. Oni sa otwarci na caly swiat, tolerancyjni, zawszze usmiechnieci i skorzy do pomocy. A artykuł podziwniam. Przesyłam pozdrowienia!
Author: sabriciaa Date: 29-01-2007
Artur Chludziński - sabriciaa
Serdecznie dziękuję za miłe słowa uznania. Słowem wyjaśnienia mogę dodać tylko, że Kościół Rzymskokatolicki jest jeden, a ojcowie dominikanie są jego (rzeczywiście najbardziej otwartą) częścią - przekonałem się o tym wielokrotnie biorąc udział w dyskusjach organizowanych przez Instytut Tertio Millenio.

Co do poglądów politycznych Pani Środy mogę powiedzieć jedynie: ja ich nie znam, bo to, że funkcjonowała w gabinecie SLD-UP nie świadczy jeszcze o tym, iż jej poglądy są lewicowe - sama o tym wspominała. :)

Pozdrawiam serdecznie!
Author: Artur Chludziński Date: 30-01-2007
Andrzej - Jestem za
Pani prof. Magdalena Środa to fantastyczna , otwarta i mądra osoba.
Nie posiadam takiego wykształcenia więc pewnie dlatego nie potrafię wyrażać się tak precyzyjnie, ale Pani moje przemyślenia i refleksje ubiera w słowa i robi to Pani wspaniale. Życzę wszystkiego najlepszego - gdybyśmy mieli takiego Prezydenta!
Author: Andrzej Date: 07-06-2010
sephy disislin
teraz jest czas, kiedy ludzie coraz mniej myślą o tolerancji
Author: sephy disislin  Date: 10-05-2023

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)