The RationalistSkip to content


We have registered
168.703.146 visits
There are 7337 articles   written by 1064 authors. They could occupy 28957 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2966 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Enter your comment on this article …
ZAGRANICZNA - Powrot Pana, Wojta i Plebana
Nasz nieszczesny kraj jest widocznie skazany na ciagle cierpienia.Po fazie mafijnego PRLu powrocilo zasciankowe towarzystwo goszczace razem we najmniejszej wiosce w " dworku szlacheckim z drewna lecz podmurowanym" nawet w czasie kryzysu. A chlopi dalej na mizernej roli lub ,co gorsze,na bez- roli.
Author: ZAGRANICZNA Date: 11-02-2009
Reklama
Bogdan Jankowski - Watykanizacja Polski
W Indiach swiete krowy spaceruja sobie spokojnie po ruchliwych ulicach i nikt nie ma prawa je dotknac. W Polsce 'swiete krowy' chodza w czarnych sukienkach i jak widac, tez sa nietykalne, przynajmniej czuja sie takimi. Widzimy teraz jak arogancki i nietykalny czuje sie Kosciol w Polsce. Polakatolicy sami utuczyli i rozbestwili kler, postawili klechow ponad prawem, zrobili z nich nadobywateli, wiec nie dziwota, ze musza sie teraz przed nimi spowiadac za samo podejrzewanie ich o agenturalnosc. Katolicki walec gniecie wszystko. Jeden rezim zastapiono drugim. Rosjanie splodzili system polityczny ktory przez 70 lat trzymal ich w strachu i za morde, a Polacy juz stworzyli system koscielny przed ktorym drza ze strachu. Glupie narody wiedza jak sie zniewolic. Obecna watykanizacja Polski i panoszenie sie ksiezy musi sie skonczyc, tak jak skonczyla sie sowietyzacja.
Author: Bogdan Jankowski Date: 12-06-2006
zbuntowana - Sami sobie
zgotowalismy ten los .Poczynając od poczatku przemian ,brnelismy w to czarne bagno,mozna bylo zrozumiec prostego chłopa Lecha Wałęsę,działacza Solidarności ,która wykluła sie na łonie koscioła i poprzez ten kosciół miała przekazywane pieniadze na działalność .A potem kiedy ludzie widzieli ,że zbyt czarno robi sie wokół,wybrali Kwaśniewskiego ,licząc ,że człowiek lewicy nie podpisze konkordatu i powstrzyma tą czarną nawałę.Niestety ,nie był to mąż stanu.Po podpisaniu konkordatu ,staczalismy sie juz po równi pochyłej.Polacy przy wyborach odbijali sie od lewej do prawej ,a jedna i druga strona juz mocno czepiała sie czarnej sukienki.To nie kraje zachodnie są winne ,naszego ponownego zniewolenia.Jesteśmy narodem konformistów i tchórzy w wiekszosci jak widać.Inteligencja pochowała sie po dziurach,dziennikarze ,bojąc się sądów i kar finansowych też w wiekszości milczą.Myśle ,że prze wiele,wiele lat nie wyzwolimy sie z macek Opus Dei,brakuje nam Zapatero i jego zdecydowania .Myslę ,że kraje zachodnie będą sie tylko przyglądać temu zniewoleniu ale raczej oficjalnie nikt nie wystapi w obronie naszej demokracji.
Author: zbuntowana Date: 11-06-2006
Bogdan Jankowski - Precz z Watykanczykami
Katoliccy narodowcy, pseudopatrioci wywalczyli Polske Watykanska. Polska Sowiecka przez 50 lat zniewolenia pojaltanskiego byla, wedlug nich, zlem, wiec wywalczyli nam 'lepsza', bo Watykanska. Proces ten zapoczatkowal Boleslaw Walesa, a konczy go Radiomaryjca Kaczynski. Rezim komunistyczny zastapili koscielnym. W obliczu tak powaznego zagrozenia dla suwerennosci kraju, nalezy jak najszybciej oddzielic Polakow od Watykanczykow, owe 'dyspozycyjne media w stosunku do Krk,' jak okresla je Janik, nalezy napietnowac jako tchorzliwe i antypolskie, a tym Watykanczykom w sukienkach mocno popedzic kota.
Author: Bogdan Jankowski Date: 21-05-2006

Sort comments from the first

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)