Skip to content
Outlook on life
Religions and sects
The Bible
The Church and Catholicism
Philosophy
Science
Society/Politics
The law
State and politics
Culture
Articles and essays
Literature
People, quotes
Various topics
WWW - Links
Found on the Web
Cooperation
Letters from readers
We have registered
204.334.701 visits
There are 7364 articles
written by 1065 authors.
They could occupy 29017 A4 pages
Search in sites:
Advanced search..
The latest sites..
Digests archive....
How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
Casted 2992 votes.
Comments to article
Trzeszczące kręgosłupy
Enter your comment on this article …
abhaod - Joga
Osobiscie polecam kombinacje Jogi(specjalne cwiczenia na plecy) i Nord-Walking, stosuje od kilku lat z b.dobrym skutkiem :))
Author:
abhaod
Date:
07-07-2007
Reklama
bear - ćwiczenia
Zgadzam się. Dobrze dobrany zestaw ćwiczeń, wykonywanych regularnie i poprawnie technicznie może bardzo pomóc przy wielu schorzeniach. Oczywiście nie zawsze i nie na wszystko.
Author:
bear
Date:
12-07-2007
garmastah - Brednie
Wszyscy patrzą na chiropraktykę przy kręgosłupie a nikt nie popatrzy na kościec całościowo. Chiropraktyka powinna być stosowana i to nie wtedy kiedy boli, ale profilaktycznie. Nie gadajcie głupot, dobry chiropraktyk krzywdy nie zrobi. Chyba że trafiliście do kaznodziei w wiosce który nastawia wszystkim wszystko.
Author:
garmastah
Date:
07-11-2008
keny - Jakie ćiwczenia
Dzień Dobry! Mam pytanie, jakie ćwiczenia robiła Pańska żona o których Pan wspomniał w artykule??Mam podobny problem i proszę o pomoc
Author:
keny
Date:
21-03-2009
Autor - Ćwiczenia
Zupełnie niezaleźnie od abhoad'a (z pierwszego komentarza) moja żona zaczęła stosować pewne ćwiczenia z Jogi oraz spacery. Myślę, że istotną rolę odegrała systematyka. Ćwiczyła codziennie rano przez ponad rok. Początkowo 10-15 minut, a później rozbudowując zestaw ćwiczeń wydłużyła do ok 40-45 minut. W chwili obecnej ćwiczy dwa - trzy razy na tydzień i wystarcza.
Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, skontaktuj się ze mną (email), prześlę zeskanowane ćwiczenia.
Author:
Autor
Date:
21-03-2009
wojtas - terapia manualna
W artykule poruszył Pan tylko jedną stronę terapii manualnej, tą szamańską- chiropraktykę. Poznałem w życiu kilku "specjalistów" w tej dziedzinie, którzy pracowali "na chybił, trafił" bez oglądania zdjęć rtg, bez diagnostyki stosowali techniki manipulacyjne na kręgosłupie, które mogły przynieść bardzo opłakane skutki (np. ból kręgosłupa pochodził z nowotworu a nie zablokowania stawu). Trzeba jednak pamiętać, że istnieje jeszcze druga strona medalu. Terapia manualna, która opiera się na nauce. Z definicji zajmuje się ona leczeniem odwracalnych dysfunkcji narządu ruchu. Specjalistami w tej dziedzinie zostają lekarze lub fizjoterapeuci mający solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki narządu ruchu (aby zostać chiropraktykiem wystarczy średnie wykształcenie i odbyty kurs mający kilka modułów i trochę kasy). Taki terapeuta najpierw nas diagnozuję (wywiad, zdjęcia rtg, testy kliniczne), potem zabieg i rady co zrobić aby nie bolało (zwykle zmiana przyzwyczajeń plus celowane ćwiczenia fizyczne tzw. autoterapia). Na przyszłość radziłbym kierować się do takich specjalistów.
do garmastah: To bzdura. Nie powinno stosować się technik manualnych "profilaktycznie".
Author:
wojtas
Date:
11-01-2010
Ariel15 - terapia manualna i pokrewne
No cóż, dla przykładu grypa również mija samoistnie. Również zdarzają się powikłania, czy to z powodu niekompetencji czy też błędu lekarskiego, natomiast w przypadku hospitalizacji zdarza się zakażenie wewnątrzszpitalne.Ale czywiście w tych sytuacjach solidarność korporacyjna sprawia że sprawy zostają zatuszowane. Podobnie sprawa ortopedii, zabiegi wykonywane na kręgosłupie raptem 30 lat temu z dzisiejszego punktu widzenia wyglądają na okaleczanie pacjenta, bo taka jest cena postępu w technikach zabiegowych. Więc wrzucanie do jednego worka, znachorskich praktyk i
Medycyny manualnej
jest poniekąd nadużyciem.Oczywiście z racji tego że dynamiczny rozwój tego obszernego działu fizjoterapii ma stosunkowo krótką historię, więc skutkuje to dezinformacją i błędnymi wnioskami.
Author:
Ariel15
Date:
05-06-2015
Sort comments
from the newest
Sign in to add comment
Sign in as
:
Password
:
Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in -
sign up..
Advertisement
[
Cooperation
] [
Advertise
] [
Map of the site
] [
F.A.Q.
] [
Store
] [
Sign up
] [
Contact
]
The Rationalist ©
Copyright
2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)