The RationalistSkip to content


We have registered
157.149.290 visits
There are 7302 articles   written by 1063 authors. They could occupy 28805 A4 pages

Search in sites:

Advanced search..

The latest sites..
Digests archive....

 How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
  

Casted 2963 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Comments to article Pochwała racjonalnego życia

Enter your comment on this article …
pakop - moim zdaniem
moim zdaniem te niecałe 4 lata życia autora książki to nie jest najlepsza rekomendacja jeśli weźmiemy pod uwagę tych najbardziej zainteresowanych czytelników...
Author: pakop Date: 17-04-2008
Reklama
Mariusz Agnosiewicz - odp.
Bo to nie jest poradnik jak pokonać raka, lecz książka przeciw medycynie alternatywnej oraz umieraniu niewierzącego z godnością i dystansem. Każdy z nas kiedyś umrze. Wielu tchórzy nie potrafi o tym myśleć wcześniej niż na 5 minut przed. To nie jest książka dla tchórzy.
Author: Mariusz Agnosiewicz Date: 17-04-2008
sukulent - niecałe 4 lata
W 80 dni można objechać świat dookoła używając parowców, żaglowców i kolei żelaznej. Na to, żeby powiedzić "kocham Cię" trzeba dwóch sekund. Noworodek po niecałych czterech latach chodzi, biega i gada, a także pamięta. W cztery lata można ukończyć jakieś mniej wymagające studia, można przetrwać jako poseł, lub senator całą kadencję... Można ożenić się i rozwieść, a takze ożenić ponownie. Jak widać zdania, co do tego, czy 4 lata to dużo, czy mało, mogą być podzielone...
John Diamond wiedział, że ma raka. My nie wiemy - że, lub czy go mamy. Dopóki nas nie zbadają i nie powiedzą.
Miło jest wiedzieć, że nie marnujemy czasu, który mamy, póki go mamy...
Author: sukulent Date: 19-04-2008
Paweł Bakalarz - Wspaniale...
... że ateizm ma już swoich męczenników, którzy swoim życiem i śmiercią dzielnie dają Świadectwo Sprawy. Czekam na ołtarze. Z nadzieją, że agnostycyzm czy pewien sceptycyzm nie sprzeda się tak łatwo i tą drogą nie pójdzie.
Na marginesie - wzrusza mnie niemożebnie, że ostatnie chwile gasnącego życia Autor poświęcił był na tropienie zabobonu medycyny alternatywnej itepe. Godne pochwały, gdyby żył. Inna sprawa - placebo. Nie wszystko da się w ten sposób wyjaśnić, ale kilka rzeczy tak. Jeśli wierzyć artykułowi, pt. "Jak leczy placebo" w niedawnym numerze "Wszechświata", to de facto nastawienie pacjenta i jego świadome czy nieświadome oczekiwania wpływają na wynik terapii w sposób obecnie niemożliwy do przewidzenia. Ale autor ww. artykułu podaje, że w zależności od tego, co "leczy" się placebo - skuteczność może wynosić do 70% (to bodaj w przypadkach depresji).
A skoro już fetyszyzujemy "racjonalność" i "prawdziwą naukę" - to proszę o zważenie, że p. Diamond wg artykułu był dziennikarzem. Wolałbym, żeby o skuteczności metod (rzekomego) leczenia - mówili lekarze niż pismaki.
Author: Paweł Bakalarz Date: 21-04-2008

Sort comments from the newest

Sign in to add comment

  

Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in - sign up..

Advertisement
[ Cooperation ] [ Advertise ] [ Map of the site ] [ F.A.Q. ] [ Store ] [ Sign up ] [ Contact ]
The Rationalist © Copyright 2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)