Skip to content
Outlook on life
Religions and sects
The Bible
The Church and Catholicism
Philosophy
Science
Society/Politics
The law
State and politics
Culture
Articles and essays
Literature
People, quotes
Various topics
WWW - Links
Found on the Web
Cooperation
Letters from readers
We have registered
204.315.953 visits
There are 7364 articles
written by 1065 authors.
They could occupy 29017 A4 pages
Search in sites:
Advanced search..
The latest sites..
Digests archive....
How do you like that?
This rocks!
Well done
I don't mind
This sucks
Casted 2992 votes.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Kubek z rybką Darwina
Znajdź książkę..
Comments to article
Trudny start nowej ery
Enter your comment on this article …
Bill Kilgore - Stany Zjednoczone...
...mają wciąż na tyle silną bazę negocjacyjną, że incydent szpiegowski może pozostać bez wpływu na politykę zagraniczną. Tylko państwo słabe reaguje w takiej chwili paranoiczną histerią władz.
Niemniej- to dość istotne wydarzenie- przypomina idealistom, że demokracja, pokój i polityka miłości bliźniego lejąca się złotymi słowy to jedno, a tajne służby to drugie. One zawsze są czynne, niezależnie od statusu państwa, w którym robią swą krecią robotę i chwilowych realiów historycznych.
Author:
Bill Kilgore
Date:
01-07-2010
Reklama
Cezar - Tak sobie myślę, że...
1 na 1
Opublikowanie informacji przez rząd USA o wykryciu siatki szpiegowskiej działającej na rzecz Federacji Rosyjskiej, jest posunięciem taktycznym i propagandowym dla odwrócenia uwagi światowej opinii publicznej, od ofenzywy swoich słóżb wywiadowczych we wszystkich państwach ościennych Federacji Rosyjskiej. Przykładem jest Ukraina, Gruzja, Mołdowa, Kirgistan, Armenia i inne leżące na Kaukazie. Zmagania wywiadów trwają niezmiennie od II wojny światowej, nezależnie od panujących ustrojów w tych państwach. Celem FBA jest wprowadzenie do władz rządowych danego państwa ludzi wpływowych, którzy realizować będą politykę proamerykańską ( Juszczenko, Sakaszfili i t.p.). Dlatego trudno się dziwić niechęci Sergieja Ławrowa co do działalności na terenie swojego państwa, różnych organizacji pozarządowych i zagranicznych fundacji międzynarodowych NGO, wypominanych przez Hillary Clinton. Organizacje te służą do finansowania działań, nazwę to eufemistycznie, "na rzecz poszerzenia demokracji". Cały czas walka trwa o dostęp do zasobów energetycznych i strategicznych. Takie jest moje mniemanie. Jeśli się mylę, proszę o korektę.Cezar.
Author:
Cezar
Date:
03-07-2010
Cezar - Sprostowanie
W moim komentarzu wkradł się błąd. Zamiast FBA winno być CIA. Za pomyłkę serdecznie przepraszam. Artykuł bardzo interesujący, dający wiele do myślenia. Pozdrowienia.
Author:
Cezar
Date:
03-07-2010
coreless - do Cezara
1 na 1
Na relacje amerykańsko-rosyjskie warto czasem spojrzeć bez ideologicznych uprzedzeń (tak typowych dla polskiego punktu widzenia), chłodnym okiem i z zachowaniem szacunku dla rzeczywistego stanu rzeczy. Może się wówczas okazać, że Rosja jest dla USA pod wieloma względami o wiele ważniejszym partnerem niż Polska i w kraju nad Wisłą trzeba to uwzględnić w politycznych rachubach. Swoimi ostatnimi wypowiedziami Radosław Sikorski dał wyraz, że doskonale to rozumie.
Jeśli chodzi o postawę rządu rosyjskiego wobec NGOs proszę nie oczekiwać, że wykażę choć ślad zrozumienia dla stanowiska Ławrowa i środowisk, w imieniu których przemawia. W żywotnym interesie Rosji leży dalsza demokratyzacja i posiadanie silnego społeczeństwa obywatelskiego; tylko w ten sposób może dojść do skutecznej modernizacji tego kraju.
Author:
coreless
Date:
04-07-2010
Sort comments
from the newest
Sign in to add comment
Sign in as
:
Password
:
Sign in using Facebook or OpenID
In case not signed in -
sign up..
Advertisement
[
Cooperation
] [
Advertise
] [
Map of the site
] [
F.A.Q.
] [
Store
] [
Sign up
] [
Contact
]
The Rationalist ©
Copyright
2000-2018 (English section of Polish Racjonalista.pl)
The Polish Association of Rationalists (PSR)